‘Haaland de waanzin voorbij: nieuwe sensatietransfer’

door
‘Haaland de waanzin voorbij: nieuwe sensatietransfer’

Er heerst onzekerheid bij Manchester City door de lopende hoorzitting over Financial Fair Play-aanklachten. Dit heeft geruchten aangewakkerd over de toekomst van Erling Haaland, die mogelijk de club zou kunnen verlaten. Real Madrid blijft geïnteresseerd, maar de grootste kanshebber lijkt FC Barcelona te zijn.

De Catalanen zien Haaland als de opvolger van Robert Lewandowski. Barcelona-voorzitter Joan Laporta maakt van de Noorse spits een prioriteit voor de zomer van 2025, met de hoop de deal te gebruiken om zijn herverkiezing veilig te stellen. Haaland stelt echter één eis: hij wil geen concurrentie van Lewandowski voor zijn plek in de basis.

LEES OOK: WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Haaland naar de exit bij Man City?

Er heerst veel onzekerheid achter de schermen bij Manchester City. De Premier League kampioen staat momenteel centraal in een hoorzitting over 115 aanklachten die tegen de club zijn ingediend vanwege vermeende overtredingen van de Financial Fair Play.

Als de Citizens schuldig worden bevonden, hangt de club een puntenaftrek of zelfs een degradatie boven het hoofd. Dat heeft geleid tot geruchten over de toekomst van coach Pep Guardiola en enkele van de spelers.

Erling Haaland (24) is een van de spelers die in verband wordt gebracht met andere clubs. De Noorse superspits zou zelf ook bereid zijn om het Etihad Stadium te verlaten, hoewel het geen brandende kwestie is voor hem, aangezien het contract van Guardiola volgende zomer afloopt.

In 2022 werd er een afkoopsom van zo’n 150 miljoen euro in Haalands contract opgenomen - een bedrag dat elk jaar daalt, naar 117 miljoen tot op vandaag - maar City wil hem graag aan een nieuw contract binden.

Real Madrid is Haaland niet vergeten

Toen Erling Haaland bij Borussia Dortmund speelde, was Real Madrid een grote kanshebber om zijn handtekening binnen te halen. Af en toe benadrukken de voorpagina's van de Spaanse sportkranten Marca en AS dat Real Madrid hem niet vergeten is en het is al lang bekend dat de Noor het idee om daar te spelen altijd interessant heeft gevonden.

Florentino Perez, de president van de Koninklijke, houdt vast aan het idee om één Galactico per jaar te contracteren. Vorig jaar haalde hij Jude Bellingham binnen en vorige zomer kwam Kylian Mbappé naar Madrid.

De volgende Galactico zou zomaar Haaland kunnen zijn, maar die kans is niet zo groot. Hun project van Real is gebouwd rond jonge spelers met relatief lage salarissen - in verhouding met het hoogste niveau van het Europees voetbal. 

Vinicius Junior zou bijvoorbeeld rond de €12 miljoen per jaar verdienen, wat minder dan de helft is van wat Haaland bij Manchester City krijgt.

Maar één of twee spitsen zoals Lewandowski: Haaland is er één van

FC Barcelona maakt vandaag de meeste kans om Erling Haaland binnen te halen. Robert Lewandowski is momenteel de vaste aanvalsleider van Barça en de Poolse spits kent een bijzonder vruchtbare start van de campagne sinds hij weer samenwerkt met zijn voormalige baas Hansi Flick.

Hoewel Lewandowski ongelooflijk goed is begonnen, hij scoorde maar liefst 19 goals in 17 wedstrijden, kan hij op 36-jarige leeftijd waarschijnlijk niet veel langer doorgaan.

Barcelona heeft een opvolgingsplan en de vervanger van Flicks vertrouwenspersoon zou weleens Haaland kunnen zijn. Deco, sportief directeur van de Blaugrana, heeft onlangs de geruchten aangewakkerd dat Haaland de vervanger van Lewandowski op de lange termijn zou kunnen zijn.

Deco zei: “Er zijn maar één/twee spitsen zoals onze Robert Lewandowski… en Haaland is er één van.”

Haaland is de prioriteit van president Laporta

Er gaan geruchten dat FC Barcelona hun nieuwe deal met sportkledinggigant Nike zou gebruiken om Erling Haaland binnen te halen. Haaland is zelfs de grote doelstelling van Barcelona-voorzitter Joan Laporta voor de zomer van 2025.

In 2026 houdt Barcelona namelijk de volgende presidentsverkiezingen en de huidige president heeft al aangegeven dat hij zich kandidaat wil stellen voor herverkiezing.

Laporta weet maar al te goed dat hij veel rivalen binnen de club heeft en het veiligstellen van de Haaland-deal zou de perfecte manier kunnen zijn om de fans voor zich te winnen en zijn kansen op een nieuwe termijn te vergroten.

Maar Haaland zou één hele duidelijke voorwaarde hebben: als hij naar Camp Nou komt, doet hij dat om een ​​grote ster te worden en wil hij niet met Robert Lewandowski concurreren om speelminuten.

Past Haaland bij Barça?

Meest recent

'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

60
60
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

21
21
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

199
199
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

559
559
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

419
419
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

375
375
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

781
781
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

87
87
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

192
192
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

122
122
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

217
217
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

553
553
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

398
398
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

783
783
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1192
1192
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

67
67
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

198
198
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

294
294
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

500
500
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

253
253
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

266
266
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

785
785

Meer sportnieuws