Tedesco slaat de bal zeer zwaar mis: Swerts de dupe

door
Tedesco slaat de bal zeer zwaar mis: Swerts de dupe

De Belgische beloften verloren gisteren met 0-2 van Tsjechië, niet bepaald een topteam. De jonge Rode Duivels hadden beter verdiend, maar Domenico Tedesco hielp hen niet… De bondscoach maakte vreemde keuzes in zijn selectie die de beloften enorm verzwakten. Gill Swerts kreeg geen cadeau van Domenico Tedesco.

De Nations League was een ideale testperiode om jonge spelers uit te testen. Het is een veredeld oefentoernooi en we begrijpen dat Tedesco daar wilde experimenteren. Logisch, zelfs. Maar iedereen wist ook dat hij tegen Italië de vertrouwde namen ging opstellen. Was het nodig voor die match en die tegen Israël om jonge spelers van de beloften op te roepen? Zij stonden immers voor een cruciaal tweeluik.

LEES OOK: Nederlandse pers denkt totaal anders over Rode Duivels

Sardella en Smets

Achteraan haalde hij Killian Sardella weg. Aanvoerder van de beloften. Oké, er waren blessures bij de Belgische nationale ploeg. Maar Sardella is een ervaren jongeling die Swerts héél goed had kunnen gebruiken. Ook een Matte Smets had je kunnen selecteren voor de beloften… Het zou de Belgische beloften héél wat sterker hebben gemaakt inzake metier en klasse.

Als coach kan je dat goed overleggen met die jonge spelers. Op het middenveld werd Arthur Vermeeren terug naar de nationale ploeg gehaald en hij mocht inderdaad invallen tegen Italië. Was hij echter nodig met Sambi Lokonga en Orel Mangala in de kern? Was Vermeeren bij de beloften niet beter geweest dan twee nutteloze partijen in de Nations League?

De oproepingsbrief van Samuel Mbangula tart alle verbeelding. Hij komt veel minder aan de bak bij Juventus, maar haalde wel de Rode Duivels. Hij had tegen Tsjechië toch van waarde kunnen zijn. Nu moet hij hopen op godbetert een invalbeurt of startplaats in een non-match tegen Israël. Als bondscoach moet je ook meedenken met de organisatie. De matchen van de beloften tegen Tsjechië zijn van cruciaal belang voor het EK.

Vanaken & co

Tedesco had ook Brandon Mechele, Jarne Steuckers, Axel Witsel, Hans Vanaken, Christian Benteke, Michy Batshuayi of zelfs Dries Mertens kunnen oproepen. Cyril Ngonge was er deze keer niet bij. Tedesco heeft een héél vreemd selectiebeleid: Ngonge mocht de afgelopen vier competitiewedstrijden drie keer invallen en speelde 91 minuten. Geen selectie. In de vorige interlandperiode was hij er wél bij, toen hij zes matchen op rij 0 minuten speelde bij Napoli. Ohja, Ngonge speelt in Napels samen met Lukaku én kan goed als tweede spits spelen. Tedesco speelde tegen Italië met twee aanvallers en had geen spits op de bank… Enkel flankaanvallers. Het blunderboek van de bondscoach is al aardig dik geworden. Om het nog wat erger te maken, neemt de coach ook nog eens Norman Bassette mee naar Hongarije... 

Bovenstaande jongens hadden de leemte kunnen opvullen die de jonge garde liet als ze de beloften zouden gaan helpen. Bovendien zijn het spelers die het zeer goed doen bij hun ploeg en die maar al te graag hadden willen opgeroepen worden. Mertens verklaarde onlangs nog dat hij in nood altijd wil helpen. Dit was zo een noodgeval na alle afzeggingen én je had Mertens een mooi afscheid kunnen gunnen tegen zijn Italië.

Maar Tedesco is een jonge pragmatische trainer, die niets heeft met buikgevoel. Laten we als volgende bondscoach toch maar een ervaren coach zetten die toch wat sterker is inzake people management met natuurlijk ook tactische kwaliteiten. Het is duidelijk nodig.

Slecht aangepakt van Tedesco?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Titanenduel Anderlecht vs. Club, Barça strikt topspits'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

50
50
'IJskonijn' Lammens staat voor D-Day bij Man Utd

Senne Lammens maakte afgelopen zomer voor zo’n 20 miljoen euro de overstap van Royal Antwerp ...

28
28
Sonck vs Degryse: Onverwachte clash beroert iedereen

Wesley Sonck en Marc Degryse werden na hun carrière gedreven analisten. Sonck doet/deed dit ...

25
25
'Leko lacht: KAA Gent neemt Club Brugge ferm bij de neus’

KAA Gent deed afgelopen zomer zaken met Club Brugge. Michal Skoras (25) werd voor een kleine 2 ...

128
128
‘Europese topclubs lonken, Anderlecht grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht staat erom bekend een sterke jeugdopleiding te hebben. Het nieuwste goudhaantje uit ...

105
105
‘Club Brugge begaat enorme transferblunder: het grote niets’

Club Brugge zag afgelopen zomermercato verschillende sterkhouders de club verlaten. Er werden heel ...

182
182
Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

462
462
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

115
115
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

195
195
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

142
142
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

57
57
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

114
114
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

67
67
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

248
248
Fiasco op Sclessin: wat je moet weten over hervatting Standard-Antwerp

Standard en Antwerp FC mochten vrijdagavond de Jupiler Pro League weer op gang trappen. Maar hun ...

421
421
'Fans op het puntje: Club Brugge gaat los voor dribbelkoning'

Club Brugge zet door voor een dribbelkoning die backs tureluurs speelt. Een linksvoetige ...

467
467
'Getergde Lukaku krijgt cruciaal nieuws in donkere dagen'

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

210
210
'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

396
396
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

473
473
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

708
708
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

629
629
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

186
186
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

458
458
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

82
82
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

328
328

Meer sportnieuws