Rode Duivels druipen weer teleurgesteld af tegen Italië

door
Rode Duivels druipen weer teleurgesteld af tegen Italië

België speelde vanavond om 20u45 in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion tegen Italië. De Rode Duivels speelden een ronduit dramatisch eerste helft, maar een betere tweede periode. Toch gingen de Belgen alweer onderuit en verloren ze met 0-1. De Final Four van de Nations League is zo weg voor België.

Het was al meteen merkbaar dat de grasmat er allerminst goed bij lag. Het was hopen dat dit geen invloed zou hebben op het spelniveau. Tevergeefs. De Italianen begonnen dominant aan de partij en hadden bijna doorlopend de bal. Gevaar kwam daar de eerste tien minuten niet uit.

Vreselijke eerste helft

Maar in minuut elf was het wel raak. De Cuyper beging een enorme blunder en trapte naast de bal. Daardoor lag het open en Tonali tikte de voorzet makkelijk binnen: 0-1. Italië was heer en meester in Brussel. En de thuisploeg? Die bakte er werkelijk niets van. Er zat duidelijk geen lijn in het spel van België, wat niet onlogisch is. Domenico Tedesco blijft immers van opstellingen en tactieken veranderen. Zo komen er geen automatismen in de ploeg, wat duidelijk zichtbaar was.

De 0-1 was compleet verdiend. Italië had alle controle en België speelde niet een kans bij elkaar. Deze match had alles van een oefenmatch. De Nations League? Het verliest met de partij aan aantrekkingskracht.

Betere tweede helft

Na de rust zagen we een scherper België met pogingen van Engels en Debast, maar het was Casteels die een grote redding moest verrichten. Faes haalden even later ook de bal van de lijn. De Belgen zetten Donnarrumma ook aan het werk via Trossard en Openda, maar nadien viel het weer stil.

Tijd voor wat wissels, leek het wel. Engels en Theate gingen naar de kant voor Vermeeren en Al-Dakhil. In de 78ste minuut kreeg Lukaku de beste kans, maar zijn kopbal ging net naast. Even later was hij weer gevaarlijk, maar dé kans was er voor Faes. Zijn kopbal strandde op de paal. Ondertussen was Lukebakio De Cuyper komen vervnagen.

België verdiende zo toch wel die gelijkmaker, want Italië -zeker geen topteam- toonde bitter weinig. Tedesco gooide Bakayoko nog in de strijd in de plaats van Castagne. Het mocht niet baten. Het werd 0-1 en de Rode Duivels alweer een teleurstelling rijker.

Scoreverloop:

  • 0-1 (11') Sandro Tonali

JOUW MENING TELT:
Verdiende de Belgen meer?

Meest recent

PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

18
18
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

35
35
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

32
32
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

368
368
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

79
79
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

110
110
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

268
268
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

374
374
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

181
181
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

227
227
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

321
321
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

813
813
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

459
459
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

128
128
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1261
1261
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

241
241
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

574
574
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

947
947
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

173
173
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

756
756
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

129
129
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

88
88
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

595
595
Miljoenenwinst voor Frank Rijkaard: Eén slimme investering

Frank Rijkaard is nog steeds een ronkende naam in de voetbalwereld. De Nederlander kende een ...

119
119
'Karel Geraerts heeft verrassende nieuwe club beet'

Het Europese seizoen in het clubvoetbal zit erop, de voorbereiding op de komende jaargang gaat ...

321
321

Meer sportnieuws