'Het gaat van kwaad naar erger met Gift Orban'

door
'Het gaat van kwaad naar erger met Gift Orban'

Een jaar geleden wreven ze zich bij AA Gent in de handen, want Olympique Lyon kwam de clubkas toen fors spijzen. De Franse club kwam zowel Malick Fofana als Gift Orban wegplukken en telde daarvoor in totaal maar liefst 33,5 miljoen euro neer. Een jaar later lijkt het avontuur van beide aanvallers er echter alweer op te zitten.

Lyon kampt immers met financiële problemen en moet in januari dringend spelers gaan verkopen. De voorbije dagen verschenen al berichten dat Fofana daarvoor in het uitstalraam geplaatst wordt, want hij ontwikkelt zich goed en kan wellicht een aardige transfersom opbrengen.

LEES OOK: 'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Orban komt bij Lyon niet aan de bak

Voor Orban werd de overstap naar Lyon dan weer geen succes. De wispelturige Nigeriaan raakte vorig seizoen al moeizaam van de bank en dit seizoen komt hij al helemaal niet meer aan de bak. Zijn teller staat op dit moment op amper vijf wedstrijden in de Ligue 1 en Europa League, waarin hij wel twee keer scoorde.

Hij zal dus ook willen vertrekken om elders aan spelen toe te komen, maar het valt maar af te wachten waar zijn toekomst zal liggen. Hij mag in ieder geval al één belangrijke piste schrappen.

Lens heeft geen interesse

De voorbije dagen werd Orban in Frankrijk gelinkt aan RC Lens, maar volgens Foot Mercato is die club helemaal niet geïnteresseerd. Trainer Will Still hoeft er in de winter geen extra spits bij, tenzij er zich een niet te weigeren opportuniteit voordoet. Hij wil vertrouwen geven aan jeugdproducten Rayan Fofana en Kembo Diliwidi.

De carrière van Orban lijkt zo alsmaar meer in het slop te belanden. De 22-jarige kon ook bij AA Gent een verschroeiende start al niet bevestigen en zijn vertrek kwam in januari toch vooral als een opluchting voor de Buffalo's. Zij wisten ook een doorverkooppercentage te bedingen, al is het maar de vraag of hen dat iets zal opleveren. De kans lijkt momenteel zeer klein dat Lyon winst zal kunnen maken op Orban.

Zal Gent nog extra kunnen cashen op Orban?

Meest recent

Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

1
1
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

3
3
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

28
28
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

163
163
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

79
79
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

57
57
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

176
176
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

357
357
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

130
130
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

316
316
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

176
176
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

168
168
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

137
137
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

240
240
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

220
220
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

320
320
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

120
120
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

45
45
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1727
1727
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

234
234
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

301
301
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

318
318
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

37
37
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

165
165
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

862
862

Meer sportnieuws