'Het gaat van kwaad naar erger met Gift Orban'

door
'Het gaat van kwaad naar erger met Gift Orban'

Een jaar geleden wreven ze zich bij AA Gent in de handen, want Olympique Lyon kwam de clubkas toen fors spijzen. De Franse club kwam zowel Malick Fofana als Gift Orban wegplukken en telde daarvoor in totaal maar liefst 33,5 miljoen euro neer. Een jaar later lijkt het avontuur van beide aanvallers er echter alweer op te zitten.

Lyon kampt immers met financiële problemen en moet in januari dringend spelers gaan verkopen. De voorbije dagen verschenen al berichten dat Fofana daarvoor in het uitstalraam geplaatst wordt, want hij ontwikkelt zich goed en kan wellicht een aardige transfersom opbrengen.

LEES OOK: 'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Orban komt bij Lyon niet aan de bak

Voor Orban werd de overstap naar Lyon dan weer geen succes. De wispelturige Nigeriaan raakte vorig seizoen al moeizaam van de bank en dit seizoen komt hij al helemaal niet meer aan de bak. Zijn teller staat op dit moment op amper vijf wedstrijden in de Ligue 1 en Europa League, waarin hij wel twee keer scoorde.

Hij zal dus ook willen vertrekken om elders aan spelen toe te komen, maar het valt maar af te wachten waar zijn toekomst zal liggen. Hij mag in ieder geval al één belangrijke piste schrappen.

Lens heeft geen interesse

De voorbije dagen werd Orban in Frankrijk gelinkt aan RC Lens, maar volgens Foot Mercato is die club helemaal niet geïnteresseerd. Trainer Will Still hoeft er in de winter geen extra spits bij, tenzij er zich een niet te weigeren opportuniteit voordoet. Hij wil vertrouwen geven aan jeugdproducten Rayan Fofana en Kembo Diliwidi.

De carrière van Orban lijkt zo alsmaar meer in het slop te belanden. De 22-jarige kon ook bij AA Gent een verschroeiende start al niet bevestigen en zijn vertrek kwam in januari toch vooral als een opluchting voor de Buffalo's. Zij wisten ook een doorverkooppercentage te bedingen, al is het maar de vraag of hen dat iets zal opleveren. De kans lijkt momenteel zeer klein dat Lyon winst zal kunnen maken op Orban.

Zal Gent nog extra kunnen cashen op Orban?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

22
22
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

10
10
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

15
15
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

45
45
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

169
169
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

230
230
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

136
136
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

108
108
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

35
35
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

171
171
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

60
60
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

42
42
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

108
108
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

83
83
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

70
70
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

578
578
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

269
269
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

167
167
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

56
56

Meer sportnieuws