'Zirkzee meteen geslachtofferd voor lieveling Amorim'

door
'Zirkzee meteen geslachtofferd voor lieveling Amorim'

Bij Manchester United zijn ze deze week begonnen aan een nieuw tijdperk. Maandag streek Ruben Amorim immers neer op Old Trafford voor zijn eerste officiële werkdag. De Portugees werd enkele weken geleden al voorgesteld als de definitieve opvolger van de ontslagen Erik ten Hag.

Man Utd ging ver om Amorim weg te plukken bij Sporting CP, waar hij de voorbije jaren hoge ogen gooide. Ze betaalden een afkoopsom van 10 miljoen euro en legden nog een miljoen extra op tafel om zijn opzegtermijn in te korten van 30 dagen naar een tweetal weken. Het spreekt dan ook vanzelf dat de nieuwe coach min of meer carte blanche zal krijgen.

De verwachting is dat zijn komst de nodige winnaars en verliezers zal hebben. Voor zomeraankoop Manuel Ugarte, die tot dusver amper speelde, lijkt de aanstelling van Amorim bijvoorbeeld goed nieuws - zij werkten nog samen bij Sporting. Eén van de verliezers lijkt dan weer Joshua Zirkzee te worden.

LEES OOK: 'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Zirkzee mag alweer weg bij Man Utd

De ex-spits van Anderlecht streek in de zomer pas neer bij United, maar kon zich tot dusver nog niet echt doorzetten. Hij scoorde bij zijn debuut, maar sindsdien zweeg zijn kanon. Hij verzeilde ook snel op de bank eens Rasmus Højlund terugkeerde uit blessure. Sinds de aanstelling van Amorim zwengelen de geruchten bovendien aan dat hij in januari alweer zou mogen vertrekken.

Zo werd Zirkzee de voorbije dagen al gelinkt aan een terugkeer naar Italië, maar nu komt The Daily Briefing met een andere opmerkelijke mogelijkheid. Zij stellen dat United de Nederlander zou willen gebruiken om een oude lieveling van Amorim naar Manchester te halen.

Pasmunt voor komst van Gyökeres

United hoopt de concurrentie immers te snel af te zijn door al in januari Viktor Gyökeres binnen te halen. De Zweedse spits scoort aan de lopende band bij Sporting CP, met onlangs nog een hattrick in de Champions League tegen Man City. Zowat elke grootmacht zit achter hem aan en in de zomer zou Gyökeres voor 80 miljoen euro kunnen vertrekken uit Lissabon.

In januari zou de 26-jarige echter nog rond de 100 miljoen moeten kosten en dus zou United Zirkzee als pasmunt willen gebruiken om de prijs wat naar beneden te halen. Of Sporting daar oren naar heeft en in welke mate de prijs dan zou zakken, valt echter nog te bezien.

Zou Gyökerese een upgrade zijn ten opzichte van Zirkzee?

Meest recent

STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

0
0
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

23
23
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

47
47
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

63
63
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

21
21
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

129
129
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

82
82
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

271
271
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

54
54
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

184
184
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

94
94
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

261
261
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

104
104
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

242
242
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

51
51
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

377
377
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

433
433
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

293
293
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

409
409
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

231
231
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

562
562
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

510
510
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

199
199
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

398
398

Meer sportnieuws