Antwerp heeft nieuwe held: "Veel geduld moeten hebben"

330
Antwerp heeft nieuwe held:

Antwerp FC is bezig aan een meer dan degelijk seizoen. De Great Old staat momenteel knap tweede in de Jupiler Pro League en plaatste zich probleemloos voor de volgende ronde van de Croky Cup. De ploeg van coach Jonas De Roeck telt dan ook verschillende nieuwe smaakmakers.

De Antwerpenaren beleefden een erg druk tussenseizoen. Allereerst werd afscheid genomen van succescoach Mark van Bommel. Vervolgens vertrok ook een waslijst aan spelers. George Ilenikhena, Mandela Keita, Jurgen Ekkelenkamp, Alhassan Yusuf, ... allemaal trokken zij andere oorden op.

Daar tegenover was het budget om vervanging te halen beperkt. En dus moest men creatief te werk gaan. Met succes. Tjaronn Chery werd bijvoorbeeld op transfervrije basis naar de Bosuil gehaald en groeide inmiddels uit tot één van de meest beslissende spelers in het kampioenschap.

LEES OOK: Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Lammens drukt stempel

Daarnaast kregen ook verschillende jongere spelers hun kans. Een aantal van die jongeren liet inmiddels een sterke indruk achter. Denk bijvoorbeeld aan Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie. Maar vooral Senne Lammens presteert momenteel op een erg hoog niveau.

Nochtans duurde het een tijdje alvorens de doelman, die werd weggeplukt bij Club Brugge, zijn kans kreeg. "Ik heb inderdaad al wat geduld moeten uitoefenen", vertelt hij tegenover Sporza. "Maar ik ben altijd blijven geloven in mezelf. Bovendien heb ik in die periode ook veel kunnen leren van andere keepers, zoals Simon Mignolet en Jean Butez."

Cruciale ervaring in PO's

Lammens werd overigens aangetrokken als opvolger voor die laatste. En ook toen Butez eind vorig seizoen uitviel in de Play-Offs, kreeg de Belgische belofte-international zijn kans. "Al zat er toen wel iets minder druk op de ketel. Want we speelden toch niet meer voor de titel. Maar sowieso hebben die matchen deugd gedaan. Ik moest meteen presteren op een hoog niveau en had veel werk op te knappen. Daardoor kon ik mezelf aan iedereen tonen."

Lammens heeft het potentieel voor een topcompetitie ...

Meest recent

Bornauw waarschuwt Bruno: dagen geteld bij Anderlecht?

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

7
7
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

...

37
37
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

25
25
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

18
18
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

14
14
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

34
34
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

77
77
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

15
15
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

39
39
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

21
21
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

110
110
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

34
34
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

63
63
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

129
129
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

83
83
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

58
58
Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Terwijl er nog veel onduidelijkheid is over de vorige Afrika Cup, heeft de Afrikaanse ...

31
31
Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Gianni Infantino kwam na het WK in een storm terecht. De FIFA-baas wilde rechten van het WK aan ...

155
155
Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Thibaut Courtois is al jaren een grote naam bij Real Madrid en vrouwlief Mishel Gerzig is eveneens ...

54
54
TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku

Het voorbije anderhalf jaar was voor Romelu Lukaku allesbehalve makkelijk. Bij Fenerbahçe ...

173
173
Nieuwe parel klaar bij Genk: "Hopelijk volgend seizoen"

De sportieve resultaten bij KRC Genk kennen pieken en dalen, maar de Limburgers slagen er wel in om ...

104
104
'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Enkele jaren geleden leek hij nog de toekomst van het Belgische voetbal na zijn sensationele ...

286
286
'Lukaku zorgt voor transferbom: vier clubs staan klaar'

Romelu Lukaku werkte maandag eindelijk voor de eerste keer 90 minuten af bij Fenerbahçe, maar ...

335
335

Meer sportnieuws