Antwerp heeft nieuwe held: "Veel geduld moeten hebben"

330 stemmen
Antwerp heeft nieuwe held:

Antwerp FC is bezig aan een meer dan degelijk seizoen. De Great Old staat momenteel knap tweede in de Jupiler Pro League en plaatste zich probleemloos voor de volgende ronde van de Croky Cup. De ploeg van coach Jonas De Roeck telt dan ook verschillende nieuwe smaakmakers.

De Antwerpenaren beleefden een erg druk tussenseizoen. Allereerst werd afscheid genomen van succescoach Mark van Bommel. Vervolgens vertrok ook een waslijst aan spelers. George Ilenikhena, Mandela Keita, Jurgen Ekkelenkamp, Alhassan Yusuf, ... allemaal trokken zij andere oorden op.

Daar tegenover was het budget om vervanging te halen beperkt. En dus moest men creatief te werk gaan. Met succes. Tjaronn Chery werd bijvoorbeeld op transfervrije basis naar de Bosuil gehaald en groeide inmiddels uit tot één van de meest beslissende spelers in het kampioenschap.

LEES OOK: ‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Lammens drukt stempel

Daarnaast kregen ook verschillende jongere spelers hun kans. Een aantal van die jongeren liet inmiddels een sterke indruk achter. Denk bijvoorbeeld aan Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie. Maar vooral Senne Lammens presteert momenteel op een erg hoog niveau.

Nochtans duurde het een tijdje alvorens de doelman, die werd weggeplukt bij Club Brugge, zijn kans kreeg. "Ik heb inderdaad al wat geduld moeten uitoefenen", vertelt hij tegenover Sporza. "Maar ik ben altijd blijven geloven in mezelf. Bovendien heb ik in die periode ook veel kunnen leren van andere keepers, zoals Simon Mignolet en Jean Butez."

Cruciale ervaring in PO's

Lammens werd overigens aangetrokken als opvolger voor die laatste. En ook toen Butez eind vorig seizoen uitviel in de Play-Offs, kreeg de Belgische belofte-international zijn kans. "Al zat er toen wel iets minder druk op de ketel. Want we speelden toch niet meer voor de titel. Maar sowieso hebben die matchen deugd gedaan. Ik moest meteen presteren op een hoog niveau en had veel werk op te knappen. Daardoor kon ik mezelf aan iedereen tonen."

Lammens heeft het potentieel voor een topcompetitie ...

Meest recent

'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

14
14
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

17
17
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

51
51
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

61
61
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

34
34
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

259
259
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

257
257
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

78
78
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

244
244
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

236
236
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

217
217
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

434
434
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

171
171
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

90
90
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

228
228
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

73
73
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

67
67
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

152
152
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

266
266
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

654
654
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

262
262
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1072
1072
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

72
72

Meer sportnieuws