Antwerp heeft nieuwe held: "Veel geduld moeten hebben"

door
Antwerp heeft nieuwe held:

Antwerp FC is bezig aan een meer dan degelijk seizoen. De Great Old staat momenteel knap tweede in de Jupiler Pro League en plaatste zich probleemloos voor de volgende ronde van de Croky Cup. De ploeg van coach Jonas De Roeck telt dan ook verschillende nieuwe smaakmakers.

De Antwerpenaren beleefden een erg druk tussenseizoen. Allereerst werd afscheid genomen van succescoach Mark van Bommel. Vervolgens vertrok ook een waslijst aan spelers. George Ilenikhena, Mandela Keita, Jurgen Ekkelenkamp, Alhassan Yusuf, ... allemaal trokken zij andere oorden op.

Daar tegenover was het budget om vervanging te halen beperkt. En dus moest men creatief te werk gaan. Met succes. Tjaronn Chery werd bijvoorbeeld op transfervrije basis naar de Bosuil gehaald en groeide inmiddels uit tot één van de meest beslissende spelers in het kampioenschap.

LEES OOK: 'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Lammens drukt stempel

Daarnaast kregen ook verschillende jongere spelers hun kans. Een aantal van die jongeren liet inmiddels een sterke indruk achter. Denk bijvoorbeeld aan Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie. Maar vooral Senne Lammens presteert momenteel op een erg hoog niveau.

Nochtans duurde het een tijdje alvorens de doelman, die werd weggeplukt bij Club Brugge, zijn kans kreeg. "Ik heb inderdaad al wat geduld moeten uitoefenen", vertelt hij tegenover Sporza. "Maar ik ben altijd blijven geloven in mezelf. Bovendien heb ik in die periode ook veel kunnen leren van andere keepers, zoals Simon Mignolet en Jean Butez."

Cruciale ervaring in PO's

Lammens werd overigens aangetrokken als opvolger voor die laatste. En ook toen Butez eind vorig seizoen uitviel in de Play-Offs, kreeg de Belgische belofte-international zijn kans. "Al zat er toen wel iets minder druk op de ketel. Want we speelden toch niet meer voor de titel. Maar sowieso hebben die matchen deugd gedaan. Ik moest meteen presteren op een hoog niveau en had veel werk op te knappen. Daardoor kon ik mezelf aan iedereen tonen."

Lammens heeft het potentieel voor een topcompetitie ...

Meest recent

Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

27
27
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

32
32
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

197
197
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

43
43
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

72
72
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

49
49
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

34
34
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

109
109
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

339
339
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

195
195
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

607
607
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

89
89
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

412
412
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

554
554
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

244
244
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

824
824
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

168
168
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

263
263
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

293
293
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

209
209
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

634
634
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

261
261
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

156
156
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

1051
1051
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1209
1209

Meer sportnieuws