'Pech voor Anderlecht: smaakmaker na één seizoen al weg'

1019 stemmen
'Pech voor Anderlecht: smaakmaker na één seizoen al weg'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer verschillende nieuwe spelers in huis. En een aantal van die aanwinsten wist inmiddels een goede indruk achter te laten. Maar voor één van hen wordt het wellicht een paars-witte passage van korte duur. 

RSCA had vorig seizoen tot de slotspeeldag meegestreden voor de landstitel. Logischerwijs wou men op die successen voortbouwen. Maar de club was genoodzaakt om afscheid te nemen van enkele sterkhouders. Onder meer Zeno Debast, Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zochten om uiteenlopende redenen andere oorden op.

Daartegenover haalde voormalig sportieve baas Jesper Fredberg heel wat verse krachten in huis. De focus van de Deen lag aanvankelijk vooral op het defensieve compartiment, terwijl hij met Leander Dendoncker een directe vervanger voor Delaney aantrok. Op aanvallende versterking was het dan weer wachten tot vlak voor het sluiten van de mercato.

LEES OOK: Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Géén aankoopoptie

Op 'Deadline Day' pakte RSCA immers uit met de komst van Samuel Edozie. De technisch vaardige flankaanvaller kwam op huurbasis over van Southampton. Dat lijkt een goede zet. Hoewel Edozie behoorlijk blessuregevoelig blijkt, liet hij al heel wat mooie dingen zien bij Paars-Wit. Indien hij fit kan blijven, heeft hij ook alles in huis om een publiekslieveling te worden.

Desondanks lijkt zijn passage in het Lotto Park er één van korte duur te worden. In de huurovereenkomst met Southampton werd immers géén aankoopoptie opgenomen. En Edozie blijkt wel degelijk nog een rol te spelen in de plannen van de Saints. "Hij is een belangrijke speler voor ons binnen het grotere plaatje", laat coach Russel Martin verstaan aan Daily Echo.

Constant contact

Het heeft er dus alle schijn van dat Edozie na amper één seizoen weer terugkeert naar zijn moederclub. Anderlecht zal in de komende dus nog zoveel mogelijk van hem moeten profiteren. Ondertussen blijft Southampton zijn ontwikkeling van dichtbij volgen. "We hebben al verschillende personen gestuurd om hem aan het werk te zien. We staan in constant contact. Hij doet het goed en dat doet hem deugd. Ik heb zelf nog niet de tijd gehad om hem te gaan bekijken, maar dat zal nog gebeuren. Wel raad ik Sam aan om beter te worden met tekstberichten, zodat hij ons nog meer details kan geven", besluit Martin met een kwinkslag.

Wie is voorlopig de grootste aanwinst gebleken?

Meest recent

Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

32
32
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

20
20
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

184
184
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

53
53
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

189
189
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

256
256
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

90
90
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

52
52
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

343
343
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

52
52
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

237
237
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

448
448
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

132
132
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

735
735
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

290
290
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

374
374
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

611
611
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

157
157
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

103
103
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

604
604
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

275
275
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

638
638

Meer sportnieuws