'Pech voor Anderlecht: smaakmaker na één seizoen al weg'

1019 stemmen
'Pech voor Anderlecht: smaakmaker na één seizoen al weg'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer verschillende nieuwe spelers in huis. En een aantal van die aanwinsten wist inmiddels een goede indruk achter te laten. Maar voor één van hen wordt het wellicht een paars-witte passage van korte duur. 

RSCA had vorig seizoen tot de slotspeeldag meegestreden voor de landstitel. Logischerwijs wou men op die successen voortbouwen. Maar de club was genoodzaakt om afscheid te nemen van enkele sterkhouders. Onder meer Zeno Debast, Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zochten om uiteenlopende redenen andere oorden op.

Daartegenover haalde voormalig sportieve baas Jesper Fredberg heel wat verse krachten in huis. De focus van de Deen lag aanvankelijk vooral op het defensieve compartiment, terwijl hij met Leander Dendoncker een directe vervanger voor Delaney aantrok. Op aanvallende versterking was het dan weer wachten tot vlak voor het sluiten van de mercato.

LEES OOK: Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Géén aankoopoptie

Op 'Deadline Day' pakte RSCA immers uit met de komst van Samuel Edozie. De technisch vaardige flankaanvaller kwam op huurbasis over van Southampton. Dat lijkt een goede zet. Hoewel Edozie behoorlijk blessuregevoelig blijkt, liet hij al heel wat mooie dingen zien bij Paars-Wit. Indien hij fit kan blijven, heeft hij ook alles in huis om een publiekslieveling te worden.

Desondanks lijkt zijn passage in het Lotto Park er één van korte duur te worden. In de huurovereenkomst met Southampton werd immers géén aankoopoptie opgenomen. En Edozie blijkt wel degelijk nog een rol te spelen in de plannen van de Saints. "Hij is een belangrijke speler voor ons binnen het grotere plaatje", laat coach Russel Martin verstaan aan Daily Echo.

Constant contact

Het heeft er dus alle schijn van dat Edozie na amper één seizoen weer terugkeert naar zijn moederclub. Anderlecht zal in de komende dus nog zoveel mogelijk van hem moeten profiteren. Ondertussen blijft Southampton zijn ontwikkeling van dichtbij volgen. "We hebben al verschillende personen gestuurd om hem aan het werk te zien. We staan in constant contact. Hij doet het goed en dat doet hem deugd. Ik heb zelf nog niet de tijd gehad om hem te gaan bekijken, maar dat zal nog gebeuren. Wel raad ik Sam aan om beter te worden met tekstberichten, zodat hij ons nog meer details kan geven", besluit Martin met een kwinkslag.

Wie is voorlopig de grootste aanwinst gebleken?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

18
18
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

12
12
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

91
91
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

144
144
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

69
69
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

81
81
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

225
225
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

28
28
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

136
136
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

81
81
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

338
338
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

295
295
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

527
527
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

545
545
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

251
251
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

367
367
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

234
234
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

284
284
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

167
167
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

576
576
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

225
225
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

363
363
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

413
413
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

302
302
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

342
342

Meer sportnieuws