'Pech voor Anderlecht: smaakmaker na één seizoen al weg'

1019 stemmen
'Pech voor Anderlecht: smaakmaker na één seizoen al weg'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer verschillende nieuwe spelers in huis. En een aantal van die aanwinsten wist inmiddels een goede indruk achter te laten. Maar voor één van hen wordt het wellicht een paars-witte passage van korte duur. 

RSCA had vorig seizoen tot de slotspeeldag meegestreden voor de landstitel. Logischerwijs wou men op die successen voortbouwen. Maar de club was genoodzaakt om afscheid te nemen van enkele sterkhouders. Onder meer Zeno Debast, Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zochten om uiteenlopende redenen andere oorden op.

Daartegenover haalde voormalig sportieve baas Jesper Fredberg heel wat verse krachten in huis. De focus van de Deen lag aanvankelijk vooral op het defensieve compartiment, terwijl hij met Leander Dendoncker een directe vervanger voor Delaney aantrok. Op aanvallende versterking was het dan weer wachten tot vlak voor het sluiten van de mercato.

LEES OOK: Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Géén aankoopoptie

Op 'Deadline Day' pakte RSCA immers uit met de komst van Samuel Edozie. De technisch vaardige flankaanvaller kwam op huurbasis over van Southampton. Dat lijkt een goede zet. Hoewel Edozie behoorlijk blessuregevoelig blijkt, liet hij al heel wat mooie dingen zien bij Paars-Wit. Indien hij fit kan blijven, heeft hij ook alles in huis om een publiekslieveling te worden.

Desondanks lijkt zijn passage in het Lotto Park er één van korte duur te worden. In de huurovereenkomst met Southampton werd immers géén aankoopoptie opgenomen. En Edozie blijkt wel degelijk nog een rol te spelen in de plannen van de Saints. "Hij is een belangrijke speler voor ons binnen het grotere plaatje", laat coach Russel Martin verstaan aan Daily Echo.

Constant contact

Het heeft er dus alle schijn van dat Edozie na amper één seizoen weer terugkeert naar zijn moederclub. Anderlecht zal in de komende dus nog zoveel mogelijk van hem moeten profiteren. Ondertussen blijft Southampton zijn ontwikkeling van dichtbij volgen. "We hebben al verschillende personen gestuurd om hem aan het werk te zien. We staan in constant contact. Hij doet het goed en dat doet hem deugd. Ik heb zelf nog niet de tijd gehad om hem te gaan bekijken, maar dat zal nog gebeuren. Wel raad ik Sam aan om beter te worden met tekstberichten, zodat hij ons nog meer details kan geven", besluit Martin met een kwinkslag.

Wie is voorlopig de grootste aanwinst gebleken?

Meest recent

Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

10
10
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

16
16
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

46
46
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

158
158
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

55
55
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

334
334
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

254
254
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

95
95
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

155
155
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

498
498
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

355
355
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

112
112
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

335
335
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

210
210
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

243
243
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

158
158
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

91
91
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

531
531
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

455
455
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

553
553
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1076
1076
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

960
960
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

313
313
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

631
631
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

836
836

Meer sportnieuws