Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

door
Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

In de Nations League staan de Rode Duivels donderdagavond opnieuw voor een lastige opdracht. Zo kruisen ze op eigen veld de degens met groepsleider Italië. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De campagne in de Nations League was voorlopig geen groot succes voor de Belgen. De 'thuismatch' tegen Israël leverde logischerwijs drie punten op, maar tegen het zwarte beest Frankrijk werd opnieuw twee keer verloren. De heenmatch tegen de Italinanen leverde dan weer een puntje op ondanks een dramatische start.

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Enkel overwinning voldoende

Met 4 op 12 is een plek in de kwartfinales bijzonder ver weg. Om de volgende ronde alsnog te halen, is al een heus mirakel nodig. Sowieso moet er donderdag gewonnen worden om dat waterkansje intact te houden. Bij elke vorm van puntenverlies is België veroordeeld om te strijden voor in de hoogste divisie te blijven.

Gemakkelijk zal het in ieder geval niet worden tegen de Europese kampioen van 2021. Dat bleek al in de heenmatch. Toen werden de Duivels lange tijd van de mat geveegd door La Squadra. Pas na een rode kaart voor de Italianen konden de Belgen toen het evenwicht herstellen, met een 2-2-gelijkspel als gevolg.

Vraagteken op linkerflank

Bovendien zag Tedesco dit keer een pak spelers afhaken wegens fysieke perikelen. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basiself zal opstellen. Achterin worden weinig verrassingen verwacht. Koen Casteels blijft het vaste sluitstuk, het centrale duo met Wout Faes en Arthur Theate lijkt ook vast te staan. Daarnaast voorspellen de meeste media dat Zeno Debast en Timothy Castagne worden uitgespeeld als de backs. 

Op het middenveld maakt Amadou Onana zijn rentree, wellicht naast zijn maatje Orel Mangala. Leandro Trossard wordt dan weer uitgespeeld als 'nummer 10'. Voorin tot slot, is een basisplek van Romelu Lukaku onvermijdbaar. Op rechts liggen Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko in de weegschaal.

Enkel op links wordt een verrassing verwacht. Zo sluit HLN niet uit dat Maxim De Cuyper in een hogere rol wordt uitgespeeld, terwijl SudPresse speculeert op debutant Samuel Mbangula. Het Nieuwsblad denkt dan weer aan Loïs Openda als een soort van hangende tweede spits. Afwachten dus wat Tedesco verkiest.

De mogelijke basiself:

Casteels; Debast, Faes, Theate, Castagne; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Bakayoko

De Cuyper moet starten op de linksback-positie ...

Meest recent

'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

71
71
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

169
169
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

35
35
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

58
58
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

281
281
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

541
541
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

131
131
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

72
72
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

61
61
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

44
44
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

714
714
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

290
290
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

450
450
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

146
146
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

196
196
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

165
165
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

105
105
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

124
124
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

334
334
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

91
91
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154

Meer sportnieuws