Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

door
Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

In de Nations League staan de Rode Duivels donderdagavond opnieuw voor een lastige opdracht. Zo kruisen ze op eigen veld de degens met groepsleider Italië. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De campagne in de Nations League was voorlopig geen groot succes voor de Belgen. De 'thuismatch' tegen Israël leverde logischerwijs drie punten op, maar tegen het zwarte beest Frankrijk werd opnieuw twee keer verloren. De heenmatch tegen de Italinanen leverde dan weer een puntje op ondanks een dramatische start.

LEES OOK: Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

Enkel overwinning voldoende

Met 4 op 12 is een plek in de kwartfinales bijzonder ver weg. Om de volgende ronde alsnog te halen, is al een heus mirakel nodig. Sowieso moet er donderdag gewonnen worden om dat waterkansje intact te houden. Bij elke vorm van puntenverlies is België veroordeeld om te strijden voor in de hoogste divisie te blijven.

Gemakkelijk zal het in ieder geval niet worden tegen de Europese kampioen van 2021. Dat bleek al in de heenmatch. Toen werden de Duivels lange tijd van de mat geveegd door La Squadra. Pas na een rode kaart voor de Italianen konden de Belgen toen het evenwicht herstellen, met een 2-2-gelijkspel als gevolg.

Vraagteken op linkerflank

Bovendien zag Tedesco dit keer een pak spelers afhaken wegens fysieke perikelen. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basiself zal opstellen. Achterin worden weinig verrassingen verwacht. Koen Casteels blijft het vaste sluitstuk, het centrale duo met Wout Faes en Arthur Theate lijkt ook vast te staan. Daarnaast voorspellen de meeste media dat Zeno Debast en Timothy Castagne worden uitgespeeld als de backs. 

Op het middenveld maakt Amadou Onana zijn rentree, wellicht naast zijn maatje Orel Mangala. Leandro Trossard wordt dan weer uitgespeeld als 'nummer 10'. Voorin tot slot, is een basisplek van Romelu Lukaku onvermijdbaar. Op rechts liggen Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko in de weegschaal.

Enkel op links wordt een verrassing verwacht. Zo sluit HLN niet uit dat Maxim De Cuyper in een hogere rol wordt uitgespeeld, terwijl SudPresse speculeert op debutant Samuel Mbangula. Het Nieuwsblad denkt dan weer aan Loïs Openda als een soort van hangende tweede spits. Afwachten dus wat Tedesco verkiest.

De mogelijke basiself:

Casteels; Debast, Faes, Theate, Castagne; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Bakayoko

De Cuyper moet starten op de linksback-positie ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

64
64
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

45
45
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

20
20
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

116
116
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

86
86
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

134
134
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

379
379
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

254
254
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

351
351
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws