Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

door
Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

In de Nations League staan de Rode Duivels donderdagavond opnieuw voor een lastige opdracht. Zo kruisen ze op eigen veld de degens met groepsleider Italië. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De campagne in de Nations League was voorlopig geen groot succes voor de Belgen. De 'thuismatch' tegen Israël leverde logischerwijs drie punten op, maar tegen het zwarte beest Frankrijk werd opnieuw twee keer verloren. De heenmatch tegen de Italinanen leverde dan weer een puntje op ondanks een dramatische start.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Enkel overwinning voldoende

Met 4 op 12 is een plek in de kwartfinales bijzonder ver weg. Om de volgende ronde alsnog te halen, is al een heus mirakel nodig. Sowieso moet er donderdag gewonnen worden om dat waterkansje intact te houden. Bij elke vorm van puntenverlies is België veroordeeld om te strijden voor in de hoogste divisie te blijven.

Gemakkelijk zal het in ieder geval niet worden tegen de Europese kampioen van 2021. Dat bleek al in de heenmatch. Toen werden de Duivels lange tijd van de mat geveegd door La Squadra. Pas na een rode kaart voor de Italianen konden de Belgen toen het evenwicht herstellen, met een 2-2-gelijkspel als gevolg.

Vraagteken op linkerflank

Bovendien zag Tedesco dit keer een pak spelers afhaken wegens fysieke perikelen. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basiself zal opstellen. Achterin worden weinig verrassingen verwacht. Koen Casteels blijft het vaste sluitstuk, het centrale duo met Wout Faes en Arthur Theate lijkt ook vast te staan. Daarnaast voorspellen de meeste media dat Zeno Debast en Timothy Castagne worden uitgespeeld als de backs. 

Op het middenveld maakt Amadou Onana zijn rentree, wellicht naast zijn maatje Orel Mangala. Leandro Trossard wordt dan weer uitgespeeld als 'nummer 10'. Voorin tot slot, is een basisplek van Romelu Lukaku onvermijdbaar. Op rechts liggen Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko in de weegschaal.

Enkel op links wordt een verrassing verwacht. Zo sluit HLN niet uit dat Maxim De Cuyper in een hogere rol wordt uitgespeeld, terwijl SudPresse speculeert op debutant Samuel Mbangula. Het Nieuwsblad denkt dan weer aan Loïs Openda als een soort van hangende tweede spits. Afwachten dus wat Tedesco verkiest.

De mogelijke basiself:

Casteels; Debast, Faes, Theate, Castagne; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Bakayoko

De Cuyper moet starten op de linksback-positie ...

Meest recent

Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

30
30
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

64
64
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

91
91
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

41
41
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

54
54
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

37
37
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

315
315
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

80
80
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

197
197
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

454
454
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

357
357
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

86
86
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

230
230
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

153
153
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

266
266
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

320
320
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

306
306
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

332
332
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

199
199
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

138
138
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

211
211
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

733
733
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

318
318
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

132
132
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

115
115

Meer sportnieuws