Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

846 stemmen
Opstelling Duivels: Tedesco kiest verrassing tegen Italië

In de Nations League staan de Rode Duivels donderdagavond opnieuw voor een lastige opdracht. Zo kruisen ze op eigen veld de degens met groepsleider Italië. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De campagne in de Nations League was voorlopig geen groot succes voor de Belgen. De 'thuismatch' tegen Israël leverde logischerwijs drie punten op, maar tegen het zwarte beest Frankrijk werd opnieuw twee keer verloren. De heenmatch tegen de Italinanen leverde dan weer een puntje op ondanks een dramatische start.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Enkel overwinning voldoende

Met 4 op 12 is een plek in de kwartfinales bijzonder ver weg. Om de volgende ronde alsnog te halen, is al een heus mirakel nodig. Sowieso moet er donderdag gewonnen worden om dat waterkansje intact te houden. Bij elke vorm van puntenverlies is België veroordeeld om te strijden voor in de hoogste divisie te blijven.

Gemakkelijk zal het in ieder geval niet worden tegen de Europese kampioen van 2021. Dat bleek al in de heenmatch. Toen werden de Duivels lange tijd van de mat geveegd door La Squadra. Pas na een rode kaart voor de Italianen konden de Belgen toen het evenwicht herstellen, met een 2-2-gelijkspel als gevolg.

Vraagteken op linkerflank

Bovendien zag Tedesco dit keer een pak spelers afhaken wegens fysieke perikelen. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basiself zal opstellen. Achterin worden weinig verrassingen verwacht. Koen Casteels blijft het vaste sluitstuk, het centrale duo met Wout Faes en Arthur Theate lijkt ook vast te staan. Daarnaast voorspellen de meeste media dat Zeno Debast en Timothy Castagne worden uitgespeeld als de backs. 

Op het middenveld maakt Amadou Onana zijn rentree, wellicht naast zijn maatje Orel Mangala. Leandro Trossard wordt dan weer uitgespeeld als 'nummer 10'. Voorin tot slot, is een basisplek van Romelu Lukaku onvermijdbaar. Op rechts liggen Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko in de weegschaal.

Enkel op links wordt een verrassing verwacht. Zo sluit HLN niet uit dat Maxim De Cuyper in een hogere rol wordt uitgespeeld, terwijl SudPresse speculeert op debutant Samuel Mbangula. Het Nieuwsblad denkt dan weer aan Loïs Openda als een soort van hangende tweede spits. Afwachten dus wat Tedesco verkiest.

De mogelijke basiself:

Casteels; Debast, Faes, Theate, Castagne; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Bakayoko

De Cuyper moet starten op de linksback-positie ...

Meest recent

Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

5
5
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

21
21
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

148
148
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

45
45
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

92
92
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

359
359
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

50
50
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

210
210
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

326
326
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1150
1150
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

503
503
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

158
158
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

194
194
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

749
749
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

546
546
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

263
263
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

123
123
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

195
195
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

60
60
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

84
84
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

139
139

Meer sportnieuws