Nieuwkomer toont zich bij Duivels: "Enorme kwaliteiten"

door
Nieuwkomer toont zich bij Duivels:

In de Nations League nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen Italië. Dan kunnen verschillende jongens hun debuut maken namens de nationale ploeg. Zo staan verschillende jonkies te popelen om hun kans te grijpen.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast. Daarnaast moesten ook jongens als Youri Tielemans, Thomas Meunier, Jérémy Doku en Charles De Kete laere forfait geven voor het komende tweeluik.

LEES OOK: 'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

Nieuwkomers staan klaar

Bondscoach Domenico Tedesco moet het dus doen met een gehavende selectie. Dat biedt echter kansen aan anderen. Enkele jongens mogen zelfs dromen van hun eerste cap. Zo is het de algemene verwachting dat Matte Smets in minstens één van beide duels zijn opwachting als Rode Duivel zal maken.

Met Killian Sardella en Samuel Mbangula werden begin deze week nog twee neo-Duivels aan de selectie toegevoegd. Die laatste naam is echter behoorlijk verrassend. Mbangula begon weliswaar voortreffelijk aan het seizoen bij Juventus, maar maakte in de voorbije weken steeds minder minuten.

Altijd glimlachend

Desondanks ziet Tedesco het duidelijk in hem zitten. En ook zijn ploegmaats zijn blijkbaar enthousiast. "Ik ken Samuel nu 2, 3 dagen. Hij is zeer kalm, iemand die altijd glimlacht, joviaal en zeer positief. Hij brengt een goede vibe in de groep. Op het veld is hij zeer polyvalent en hij beschikt over enorme technische kwaliteiten, dus hij kan ons zeker iets bijbrengen", vertelde Amadou Onana op zijn persbabbel tegenover Het Nieuwsblad.

Mbangula moet in dit tweeluik minuten krijgen ...

Meest recent

Emilio Ferrera verrast met nieuwe Belgische club

Emilio Ferrera is en blijft een zeer opgemerkte figuur in de Belgische voetbalwereld. Hij passeerde ...

8
8
Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

103
103
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

157
157
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

149
149
'Geen Hayen, wel andere ex-pion van Club voor Celtic'

Club Brugge leefde de laatste weken tussen hoop en vrees, want plots leek de kans reëel dat ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Bayern, comeback ex-Rode Duivel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd ...

404
404
Chelsea zit in zak en as na nieuwe deceptie Lavia

Romeo Lavia is één van de grootste Belgische talenten, maar de middenvelder kampt met ...

91
91
Club Brugge briest toch na Barça: “Geen enkel idee!”

Club Brugge zorgde voor een enorme stunt in de Champions League door 3-3 gelijk te spelen tegen FC ...

251
251
Heymans onthult waarom hij Genk boven buitenland verkoos

Door een vervelende blessure heeft het enkele maanden geduurd, maar de laatste weken drukt Daan ...

81
81
Henry met tirade over Barça: "Alle respect voor Club..."

Club Brugge heeft woensdag voor het meest spraakmakende resultaat van de avond in de Champions ...

120
120
'Anderlecht neemt beslissing over terugkeer Duranville'

Anderlecht was in de zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar desondanks lijkt de kans groot ...

247
247
'Lucas Stassin in januari naar Premier League'

De voorbije maanden werd Lucas Stassin nadrukkelijk naar voor geschoven als een potentiële Rode ...

70
70
Eén dissonant in geweldige Club-Barça: "Geen goede score"

Club Brugge gaat over de tongen in Europa, want het zorgde voor een spectaculaire avond tegen FC ...

368
368
Selectie Rode Duivels: 3 enorme verrassingen op komst?

Binnenkort moeten de Rode Duivels hun WK-ticket definitief over de streep zien te trekken. Daarvoor ...

242
242
Mechele onder de indruk: "Dat zie je niet in België"

Club Brugge had het defensief zeker niet makkelijk tegen FC Barcelona. Het speelde zeker niet slecht ...

254
254
Fink met verrassende uitspraak: “Sterker dan de Serie A"

KRC Genk speelt vanavond tegen Sporting Braga. Dat is een pittige tegenstander en de Limburgers gaan ...

67
67
Van Basten ontploft na duel Club Brugge: “Schandalig!”

Club Brugge speelde een bijzonder goede partij tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart juichte nog eens twee ...

1052
1052
Luis Oliveira is terug: Belgische ex-topspits opnieuw coach

De jonge garde onder jullie zal Luis Oliveira wellicht niet kennen. Hij was pakweg dertig jaar ...

80
80
‘Antwerp davert: ex-Club Brugge coach staat al klaar’

Antwerp wankelt en de druk op Stef Wils piekt. De vijf trainers die in juni nog op de shortlist ...

1636
1636
Yamal reageert op Brugs gefluit, Flick vol lof over Club

FC Barcelona speelde 3-3 op het veld van Club Brugge. Dat was alles bij elkaar een verdiende ...

792
792
Croonen zet puntjes op de i over geruchten Fink

KRC Genk is de laatste weken weer beter bezig. De Limburgers leggen goede resultaten neer en over ...

216
216
Club Brugge maakt indruk: Spaanse pers ziet twee uitblinkers

Club Brugge heeft héél veel indruk gemaakt tegen FC Barcelona. De Catalanen zagen af ...

1126
1126
Vanaken geniet nog na: "Pure wereldklasse!"

Hans Vanaken was enorm goed tegen FC Barcelona. De beste middenvelder op het veld en dat wil ...

323
323
Hayen na wonderbaarlijke avond: "Zij waren indrukwekkend"

Club Brugge speelde een ijzersterke partij tegen FC Barcelona. De 3-3 was een juiste uitslag, beide ...

300
300

Meer sportnieuws