Nieuwkomer toont zich bij Duivels: "Enorme kwaliteiten"

door
Nieuwkomer toont zich bij Duivels:

In de Nations League nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen Italië. Dan kunnen verschillende jongens hun debuut maken namens de nationale ploeg. Zo staan verschillende jonkies te popelen om hun kans te grijpen.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast. Daarnaast moesten ook jongens als Youri Tielemans, Thomas Meunier, Jérémy Doku en Charles De Kete laere forfait geven voor het komende tweeluik.

LEES OOK: Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Nieuwkomers staan klaar

Bondscoach Domenico Tedesco moet het dus doen met een gehavende selectie. Dat biedt echter kansen aan anderen. Enkele jongens mogen zelfs dromen van hun eerste cap. Zo is het de algemene verwachting dat Matte Smets in minstens één van beide duels zijn opwachting als Rode Duivel zal maken.

Met Killian Sardella en Samuel Mbangula werden begin deze week nog twee neo-Duivels aan de selectie toegevoegd. Die laatste naam is echter behoorlijk verrassend. Mbangula begon weliswaar voortreffelijk aan het seizoen bij Juventus, maar maakte in de voorbije weken steeds minder minuten.

Altijd glimlachend

Desondanks ziet Tedesco het duidelijk in hem zitten. En ook zijn ploegmaats zijn blijkbaar enthousiast. "Ik ken Samuel nu 2, 3 dagen. Hij is zeer kalm, iemand die altijd glimlacht, joviaal en zeer positief. Hij brengt een goede vibe in de groep. Op het veld is hij zeer polyvalent en hij beschikt over enorme technische kwaliteiten, dus hij kan ons zeker iets bijbrengen", vertelde Amadou Onana op zijn persbabbel tegenover Het Nieuwsblad.

Mbangula moet in dit tweeluik minuten krijgen ...

Meest recent

‘Rode Duivels daveren: Mannaerts shortlist met topnaam’

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

43
43
'Barça pijnlijk de mist: deze eis aan Lewandowski op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

8
8
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

24
24
Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

43
43
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

41
41
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

35
35
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

200
200
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

222
222
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

49
49
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

186
186
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

297
297
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

387
387
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

704
704
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

123
123
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

519
519
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

699
699
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

289
289
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

188
188
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

75
75
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

182
182
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

78
78
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

97
97
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

270
270
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

709
709
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

120
120

Meer sportnieuws