Nieuwkomer toont zich bij Duivels: "Enorme kwaliteiten"

door
Nieuwkomer toont zich bij Duivels:

In de Nations League nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen Italië. Dan kunnen verschillende jongens hun debuut maken namens de nationale ploeg. Zo staan verschillende jonkies te popelen om hun kans te grijpen.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast. Daarnaast moesten ook jongens als Youri Tielemans, Thomas Meunier, Jérémy Doku en Charles De Kete laere forfait geven voor het komende tweeluik.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Nieuwkomers staan klaar

Bondscoach Domenico Tedesco moet het dus doen met een gehavende selectie. Dat biedt echter kansen aan anderen. Enkele jongens mogen zelfs dromen van hun eerste cap. Zo is het de algemene verwachting dat Matte Smets in minstens één van beide duels zijn opwachting als Rode Duivel zal maken.

Met Killian Sardella en Samuel Mbangula werden begin deze week nog twee neo-Duivels aan de selectie toegevoegd. Die laatste naam is echter behoorlijk verrassend. Mbangula begon weliswaar voortreffelijk aan het seizoen bij Juventus, maar maakte in de voorbije weken steeds minder minuten.

Altijd glimlachend

Desondanks ziet Tedesco het duidelijk in hem zitten. En ook zijn ploegmaats zijn blijkbaar enthousiast. "Ik ken Samuel nu 2, 3 dagen. Hij is zeer kalm, iemand die altijd glimlacht, joviaal en zeer positief. Hij brengt een goede vibe in de groep. Op het veld is hij zeer polyvalent en hij beschikt over enorme technische kwaliteiten, dus hij kan ons zeker iets bijbrengen", vertelde Amadou Onana op zijn persbabbel tegenover Het Nieuwsblad.

Mbangula moet in dit tweeluik minuten krijgen ...

Meest recent

KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

9
9
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

17
17
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

33
33
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

70
70
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

216
216
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

195
195
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

635
635
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

466
466
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

45
45
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

416
416
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

127
127
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

129
129
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

257
257
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

121
121
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

67
67
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

246
246
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

133
133
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

188
188
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

254
254
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

352
352
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

21
21
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

445
445
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

60
60
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

226
226
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

381
381

Meer sportnieuws