Nieuwkomer toont zich bij Duivels: "Enorme kwaliteiten"

245 stemmen
Nieuwkomer toont zich bij Duivels:

In de Nations League nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen Italië. Dan kunnen verschillende jongens hun debuut maken namens de nationale ploeg. Zo staan verschillende jonkies te popelen om hun kans te grijpen.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast. Daarnaast moesten ook jongens als Youri Tielemans, Thomas Meunier, Jérémy Doku en Charles De Kete laere forfait geven voor het komende tweeluik.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Nieuwkomers staan klaar

Bondscoach Domenico Tedesco moet het dus doen met een gehavende selectie. Dat biedt echter kansen aan anderen. Enkele jongens mogen zelfs dromen van hun eerste cap. Zo is het de algemene verwachting dat Matte Smets in minstens één van beide duels zijn opwachting als Rode Duivel zal maken.

Met Killian Sardella en Samuel Mbangula werden begin deze week nog twee neo-Duivels aan de selectie toegevoegd. Die laatste naam is echter behoorlijk verrassend. Mbangula begon weliswaar voortreffelijk aan het seizoen bij Juventus, maar maakte in de voorbije weken steeds minder minuten.

Altijd glimlachend

Desondanks ziet Tedesco het duidelijk in hem zitten. En ook zijn ploegmaats zijn blijkbaar enthousiast. "Ik ken Samuel nu 2, 3 dagen. Hij is zeer kalm, iemand die altijd glimlacht, joviaal en zeer positief. Hij brengt een goede vibe in de groep. Op het veld is hij zeer polyvalent en hij beschikt over enorme technische kwaliteiten, dus hij kan ons zeker iets bijbrengen", vertelde Amadou Onana op zijn persbabbel tegenover Het Nieuwsblad.

Mbangula moet in dit tweeluik minuten krijgen ...

Meest recent

Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

6
6
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

62
62
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

157
157
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

367
367
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

118
118
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

167
167
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

126
126
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

707
707
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

172
172
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

314
314
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

168
168
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

451
451
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

323
323
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

509
509
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

473
473
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

109
109
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

221
221
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

143
143
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

98
98
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

215
215
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

489
489
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

208
208
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

669
669
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75

Meer sportnieuws