AA Gent vloekt: "Hij zal veel geld en plezier opleveren"

437 stemmen
AA Gent vloekt:

AA Gent besloot afgelopen zomer om Arnar Vidarsson te promoveren tot sportief directeur. De IJslander beleefde vervolgens een drukke transferperiode, waarin hij enkele mooie aanwinsten kon strikken. Maar ook Vidarsson kon niet voorkomen dat Gent één van zijn grootste talenten kwijtspeelde.

De Buffalo's hebben een drukke zomer achter de rug. Allereerst moest grote baas Sam Baro zijn sportieve leiding helemaal herschikken na het afscheid van onder meer Ivan De Witte en Hein Vahaezebrouck. Zo werd Wouter Vrancken aangeworven als nieuwe hoofdcoach. En zoals vermeld werd Vidarsson gepromoveerd tot sportief directeur.

In die hoedanigheid nam de IJslander ook de mercato voor zijn rekening. En dat werd meteen een pittige vuurdoop, zo haalde Gent onder zijn bewind meteen een pak nieuwe spelers in huis. Andri Gudjohnsen, Mathias Delorge, Max Dean, Atsuki Ito, Zalan Vancsa, Helio Varela, Aimé Omgba en Tiago Araujo kwamen de selectie versterken.

LEES OOK: Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

Goudhaantje gratis weg

Daarnaast was het ook druk aan de uitgang. Julien De Sart, Tarik Tissouali, Hyunseok Hong, Paul Nardi, Matias Fernandez-Pardo, Ismaël Kandouss, Daisuke Yokota, ... het lijstje met zomerse vertrekkers oogt bijzonder lang. Al kon Gent voor het merendeel van deze spelers nog een aardige som ontvangen.

Dat was echter niet geval voor Jorthy Mokio. De Belgische jeugd-international stond al een tijdje te boek als één van de grootste talenten in de opleiding van Gent. Maar de club slaagde er niet in om hem te overtuigen om te blijven en dus vertrok Mokio op transfervrije basis naar Ajax.

Mooie toekomst voor zich

Daar dreigen de Buffalo's nog spijt van te krijgen. Mokio liet inmiddels al heel wat veelbelovende dingen zien in Amsterdam en debuteerde er zelfs al bij de eerste ploeg. Als hij zich zo kan blijven ontwikkelen, voorspelt ESPN dan ook een mooie toekomst voor hem. "Met Mokio heeft Ajax op welke positie dan ook een speler in handen die in de toekomst wel eens veel plezier en geld kan opleveren", schrijft het medium na een uitgebreide analyse van de jongeling.

🚀

Gent moet nog meer investeren in de jeugdopleiding ...

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

35
35
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

68
68
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

81
81
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

19
19
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

66
66
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

86
86
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

77
77
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

178
178
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

32
32
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

137
137
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

292
292
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

348
348
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

336
336
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

62
62
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

62
62
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

193
193
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

307
307
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws