Depay zorgt voor schok: "Het zag er oprecht niet goed uit"

134 stemmen
Depay zorgt voor schok:

Ook Nederland komt deze week in actie in de Nations League. Oranje kruist in zijn poule de degens met Hongarije en Bosnië. Bondscoach Ronald Koeman dat daarvoor geen beroep op Memphis Depay, wiens carrière op een zijspoor lijkt beland.

De inmiddels 30-jarige aanvaller brak destijds al op jonge leeftijd door bij PSV. Zijn prestaties in Eindhoven leverden hem na enkele seizoenen al een droomtransfer naar Manchester United op. Maar de stap van het Philips Stadion naar Old Trafford bleek uiteindelijk toch te groot voor de aanvaller.

LEES OOK: Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Gefaald in Spanje

Begin 2017 besloot Depay dan ook om een stapje terug te zetten en trok hij naar Olympique Lyon. Daar kon hij immers weer aanknopen met zijn gewenste niveau. Om vervolgens weer een stap hogerop te zetten. Zo tekende de Oranje-international in 2021 transfervrij bij het grote FC Barcelona.

In Catalonië kon hij zijn draai echter moeilijk vinden. Na die mislukte passage bij Barça kreeg Depay een reddingsboei aangeboden door Atlético Madrid. Maar mede door blessureleed werd ook dat avontuur geen succes. Eind vorig seizoen vertrok hij dan ook op transfervrije basis uit de Spaanse hoofdstad.

Braziliaanse reddingsboeg

Vervolgens zat Depay maandenlang zonder club. Uiteindelijk verraste de aanvaller door bij het Braziliaanse Corinthians te tekenen. Daar is hij momenteel weliswaar een vaste basiskracht en legt hij degelijke statistieken voor, maar in eigen land worden grote vraagtekens gesteld bij zijn huidige niveau en fitheid.

Analist Marciano Vink bijvoorbeeld, was geschrokken toen hij zijn landgenoot onlangs aan het werk zag. "Ik heb hem tegen Palmeiras gezien. Dat was 60 minuten, toen werd hij gewisseld. Het zag er niet uit. Echt oprecht, het zag er niet uit", klonk het bij ESPN.

Onvoldoende fit voor Oranje

Koeman trok eveneens zijn conclusies nadat hij Depay aan het werk zag. "Memphis is nog niet goed genoeg en niet fit genoeg", verklaarde de bondscoach zijn niet-selectie. Al voegde Koeman er wel aan toe dat de aanvaller weer in beeld zal komen indien hij verder progressie kan boeken in Brazilië.

Denkt u dat Depay ooit terug op Europees topniveau zal spelen?

Meest recent

Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

17
17
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

280
280
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

15
15
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

204
204
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

23
23
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

11
11
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

22
22
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

124
124
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

200
200
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

174
174
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

650
650
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

488
488
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

361
361
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

227
227
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

242
242
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

95
95
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

230
230
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

94
94
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

74
74
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

434
434
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

211
211
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

248
248
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

504
504
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

123
123

Meer sportnieuws