Tedesco verklapt: "Hij speelt zeker geen twee volle matchen"

96 stemmen
Tedesco verklapt:

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op tegen Italië. Ten opzichte van de heenmatch die op 2-2 eindigde, moet bondscoach Domenico Tedesco wel verschillende spelers missen. Daar tegenover kan hij echter terug over Romelu Lukaku beschikken.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Joaquin Seys en Malick Fofana moesten inmiddels forfait geven, maar werden vervangen door Killian Sardella en Samuel Mbangula. Ook jongens als Arthur Vermeeren, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, waarmee de lijn van in de voorbije duels wordt doorgetrokken. Al is het ook deels uit noodzaak. Heel wat ervaren krachten moesten immers afzeggen. Onder meer Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Thomas Meunier, Yannick Carrasco, ... zijn er om uiteenlopende redenen niet bij.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Aura van leider Lukaku

De terugkeer van Lukaku, die de twee voorbije interland-periodes aan zich voorbij liet gaan, is dan ook extra welgekomen. Niet alleen vanwege zijn impact op het veld. De aanvaller is ook één van de absolute leiders binnen de kleedkamer van de nationale ploeg.

Iets wat Tedesco donderdag nog eens onderstreepte op zijn persbabbel. "Romelu is een natuurlijke leider", werd de bondscoach geciteerd bij Sporza. "Zelfs als hij de zaal van de videomeeting binnenwandelt, verandert er iets. Het gaat over aura, hij straalt voor iedereen."

Niet twee keer 90 minuten

Lukaku wordt donderdag dan ook gewoon in de basis verwacht tegen Italië. Maar Tedesco benadrukte dat de aanvalsleider van SSC Napoli zeker niet alles zal spelen. "Lukaku zeker geen twee keer 90 minuten zal spelen, want daarvoor is de tijd te kort", aldus de bondscoach, die benadrukte dat veel afhangt van de partij tegen de Italianen. Moest er zondag tegen Israël dus niets meer op het spel staan, bestaat de kans dat Lukaku dan gespaard wordt.

Lukaku moet permanent de kapiteinsband krijgen ...

Meest recent

'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

30
30
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

76
76
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

412
412
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

13
13
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

344
344
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

70
70
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

170
170
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

683
683
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

100
100
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

182
182
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

202
202
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

534
534
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

441
441
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

871
871
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

308
308
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

497
497
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

276
276
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

172
172
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

428
428
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

45
45
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

514
514
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

107
107
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

338
338
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

732
732
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

81
81

Meer sportnieuws