Tedesco verklapt: "Hij speelt zeker geen twee volle matchen"

96 stemmen
Tedesco verklapt:

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op tegen Italië. Ten opzichte van de heenmatch die op 2-2 eindigde, moet bondscoach Domenico Tedesco wel verschillende spelers missen. Daar tegenover kan hij echter terug over Romelu Lukaku beschikken.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Joaquin Seys en Malick Fofana moesten inmiddels forfait geven, maar werden vervangen door Killian Sardella en Samuel Mbangula. Ook jongens als Arthur Vermeeren, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, waarmee de lijn van in de voorbije duels wordt doorgetrokken. Al is het ook deels uit noodzaak. Heel wat ervaren krachten moesten immers afzeggen. Onder meer Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Thomas Meunier, Yannick Carrasco, ... zijn er om uiteenlopende redenen niet bij.

LEES OOK: Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Aura van leider Lukaku

De terugkeer van Lukaku, die de twee voorbije interland-periodes aan zich voorbij liet gaan, is dan ook extra welgekomen. Niet alleen vanwege zijn impact op het veld. De aanvaller is ook één van de absolute leiders binnen de kleedkamer van de nationale ploeg.

Iets wat Tedesco donderdag nog eens onderstreepte op zijn persbabbel. "Romelu is een natuurlijke leider", werd de bondscoach geciteerd bij Sporza. "Zelfs als hij de zaal van de videomeeting binnenwandelt, verandert er iets. Het gaat over aura, hij straalt voor iedereen."

Niet twee keer 90 minuten

Lukaku wordt donderdag dan ook gewoon in de basis verwacht tegen Italië. Maar Tedesco benadrukte dat de aanvalsleider van SSC Napoli zeker niet alles zal spelen. "Lukaku zeker geen twee keer 90 minuten zal spelen, want daarvoor is de tijd te kort", aldus de bondscoach, die benadrukte dat veel afhangt van de partij tegen de Italianen. Moest er zondag tegen Israël dus niets meer op het spel staan, bestaat de kans dat Lukaku dan gespaard wordt.

Lukaku moet permanent de kapiteinsband krijgen ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

52
52
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

65
65
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

383
383
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

219
219
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

377
377
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

765
765
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

388
388
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

356
356
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

582
582
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1025
1025
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws