Tedesco verklapt: "Hij speelt zeker geen twee volle matchen"

96
Tedesco verklapt:

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op tegen Italië. Ten opzichte van de heenmatch die op 2-2 eindigde, moet bondscoach Domenico Tedesco wel verschillende spelers missen. Daar tegenover kan hij echter terug over Romelu Lukaku beschikken.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Joaquin Seys en Malick Fofana moesten inmiddels forfait geven, maar werden vervangen door Killian Sardella en Samuel Mbangula. Ook jongens als Arthur Vermeeren, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, waarmee de lijn van in de voorbije duels wordt doorgetrokken. Al is het ook deels uit noodzaak. Heel wat ervaren krachten moesten immers afzeggen. Onder meer Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Thomas Meunier, Yannick Carrasco, ... zijn er om uiteenlopende redenen niet bij.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Aura van leider Lukaku

De terugkeer van Lukaku, die de twee voorbije interland-periodes aan zich voorbij liet gaan, is dan ook extra welgekomen. Niet alleen vanwege zijn impact op het veld. De aanvaller is ook één van de absolute leiders binnen de kleedkamer van de nationale ploeg.

Iets wat Tedesco donderdag nog eens onderstreepte op zijn persbabbel. "Romelu is een natuurlijke leider", werd de bondscoach geciteerd bij Sporza. "Zelfs als hij de zaal van de videomeeting binnenwandelt, verandert er iets. Het gaat over aura, hij straalt voor iedereen."

Niet twee keer 90 minuten

Lukaku wordt donderdag dan ook gewoon in de basis verwacht tegen Italië. Maar Tedesco benadrukte dat de aanvalsleider van SSC Napoli zeker niet alles zal spelen. "Lukaku zeker geen twee keer 90 minuten zal spelen, want daarvoor is de tijd te kort", aldus de bondscoach, die benadrukte dat veel afhangt van de partij tegen de Italianen. Moest er zondag tegen Israël dus niets meer op het spel staan, bestaat de kans dat Lukaku dan gespaard wordt.

Lukaku moet permanent de kapiteinsband krijgen ...

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

49
49
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

57
57
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

609
609
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

170
170
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

169
169
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

178
178
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

59
59
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

157
157
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

180
180
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

81
81
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

65
65
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

105
105
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

275
275
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

184
184
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

420
420
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

144
144
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

155
155
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

252
252
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

229
229
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

293
293
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

335
335
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

251
251
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

239
239

Meer sportnieuws