Tedesco verklapt: "Hij speelt zeker geen twee volle matchen"

96 stemmen
Tedesco verklapt:

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op tegen Italië. Ten opzichte van de heenmatch die op 2-2 eindigde, moet bondscoach Domenico Tedesco wel verschillende spelers missen. Daar tegenover kan hij echter terug over Romelu Lukaku beschikken.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Joaquin Seys en Malick Fofana moesten inmiddels forfait geven, maar werden vervangen door Killian Sardella en Samuel Mbangula. Ook jongens als Arthur Vermeeren, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, waarmee de lijn van in de voorbije duels wordt doorgetrokken. Al is het ook deels uit noodzaak. Heel wat ervaren krachten moesten immers afzeggen. Onder meer Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Thomas Meunier, Yannick Carrasco, ... zijn er om uiteenlopende redenen niet bij.

LEES OOK: Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

Aura van leider Lukaku

De terugkeer van Lukaku, die de twee voorbije interland-periodes aan zich voorbij liet gaan, is dan ook extra welgekomen. Niet alleen vanwege zijn impact op het veld. De aanvaller is ook één van de absolute leiders binnen de kleedkamer van de nationale ploeg.

Iets wat Tedesco donderdag nog eens onderstreepte op zijn persbabbel. "Romelu is een natuurlijke leider", werd de bondscoach geciteerd bij Sporza. "Zelfs als hij de zaal van de videomeeting binnenwandelt, verandert er iets. Het gaat over aura, hij straalt voor iedereen."

Niet twee keer 90 minuten

Lukaku wordt donderdag dan ook gewoon in de basis verwacht tegen Italië. Maar Tedesco benadrukte dat de aanvalsleider van SSC Napoli zeker niet alles zal spelen. "Lukaku zeker geen twee keer 90 minuten zal spelen, want daarvoor is de tijd te kort", aldus de bondscoach, die benadrukte dat veel afhangt van de partij tegen de Italianen. Moest er zondag tegen Israël dus niets meer op het spel staan, bestaat de kans dat Lukaku dan gespaard wordt.

Lukaku moet permanent de kapiteinsband krijgen ...

Meest recent

'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

165
165
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

106
106
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

41
41
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

290
290
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

110
110
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

313
313
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

183
183
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

229
229
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

832
832
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

488
488
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

295
295
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

265
265
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

123
123
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

150
150
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

604
604
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

306
306
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

94
94
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

234
234
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

121
121
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

408
408
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

97
97
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

649
649
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

679
679

Meer sportnieuws