Tedesco verklapt: "Hij speelt zeker geen twee volle matchen"

96 stemmen
Tedesco verklapt:

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op tegen Italië. Ten opzichte van de heenmatch die op 2-2 eindigde, moet bondscoach Domenico Tedesco wel verschillende spelers missen. Daar tegenover kan hij echter terug over Romelu Lukaku beschikken.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Joaquin Seys en Malick Fofana moesten inmiddels forfait geven, maar werden vervangen door Killian Sardella en Samuel Mbangula. Ook jongens als Arthur Vermeeren, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, waarmee de lijn van in de voorbije duels wordt doorgetrokken. Al is het ook deels uit noodzaak. Heel wat ervaren krachten moesten immers afzeggen. Onder meer Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Thomas Meunier, Yannick Carrasco, ... zijn er om uiteenlopende redenen niet bij.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Aura van leider Lukaku

De terugkeer van Lukaku, die de twee voorbije interland-periodes aan zich voorbij liet gaan, is dan ook extra welgekomen. Niet alleen vanwege zijn impact op het veld. De aanvaller is ook één van de absolute leiders binnen de kleedkamer van de nationale ploeg.

Iets wat Tedesco donderdag nog eens onderstreepte op zijn persbabbel. "Romelu is een natuurlijke leider", werd de bondscoach geciteerd bij Sporza. "Zelfs als hij de zaal van de videomeeting binnenwandelt, verandert er iets. Het gaat over aura, hij straalt voor iedereen."

Niet twee keer 90 minuten

Lukaku wordt donderdag dan ook gewoon in de basis verwacht tegen Italië. Maar Tedesco benadrukte dat de aanvalsleider van SSC Napoli zeker niet alles zal spelen. "Lukaku zeker geen twee keer 90 minuten zal spelen, want daarvoor is de tijd te kort", aldus de bondscoach, die benadrukte dat veel afhangt van de partij tegen de Italianen. Moest er zondag tegen Israël dus niets meer op het spel staan, bestaat de kans dat Lukaku dan gespaard wordt.

Lukaku moet permanent de kapiteinsband krijgen ...

Meest recent

Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

18
18
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

150
150
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

63
63
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

106
106
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

58
58
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

136
136
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

52
52
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

82
82
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

105
105
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

93
93
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

150
150
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

95
95
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

122
122
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

330
330
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

156
156
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

149
149
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

89
89
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

164
164
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

261
261
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

56
56
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

229
229
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

633
633
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1408
1408
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

190
190

Meer sportnieuws