Mulder geeft hét pijnpunt van Club: "Iedereen vindt het beschamend"

678
Mulder geeft hét pijnpunt van Club:

Een week geleden zorgde Club Brugge voor een straffe stunt door in de Champions League met 1-0 te winnen van Aston Villa. Toch kwam er achteraf kritiek, meer bepaald van de bezoekende fans. Die waren verbaasd door de verloederde toestand van het Jan Breydel-stadion.

Voor de komst van de Premier League-subtopper was de blauw-zwarte thuisbasis weer aardig volgelopen en ondanks het relatief vroege aanvangsuur hing er ook een aangename sfeer in de tribunes. Desondanks verschenen op de sociale media heel wat klachten bij de Engelse fans. En dan vooral over de afstandelijke staat van het bezoekende vak in het Jan Breydel-stadion.

En niet enkel de uitsupporters hebben reden tot klagen. Ook elders in het stadion begint de situatie stilaan schrijnend te worden. In zijn column voor HUMO vertelt Jan Mulder bijvoorbeeld over de 'lijdensweg' die hij moest ondergaan. De Nederlander was in Jan Breydel aanwezig om de partij te analyseren namens VTM 2.

LEES OOK: Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Onwerkbare situatie

Alvorens Mulder en zijn gezelschap op hun voorziene plaatsen konden geraken, moesten ze eerst zowat het hele stadion doorkruisen. Vervolgens moesten ze zich een weg door de toeschouwers in de tribunes zien te banen. Niet bepaald evident voor mensen die gewoon hun job trachten te doen.

Mulder benadrukt dan ook dat het huidige Jan Breydel-stadion niet langer van deze tijd is. "Bijna iedereen vindt het beschamend dat Club nog steeds in dit riskante stuk betonrot speelt. Men bewondert het paleis van Real Madrid, het schitterend verlichte juweel van Bayern München en de vele sprookjesachtige voetbaltempels in Qatar, onderkomens die meer dan een miljard euro hebben gekost."

Weemoed van voetbalromanticus

Anderzijds is Mulder ook een voetbalromanticus, die ook met weemoedige gevoelens terugkijkt naar het verleden. Naar het oude stadion van Tottenham Hotspur bijvoorbeeld. "White Hart Lane was een stadion waar de aanmoedigingen luider en hartstochtelijker klonken dan in een modern boudoir te Madrid of Parijs, waar ze de toeschouwer op een gecapitonneerde zetel leggen en vragen wat hij wenst: een glaasje Taittinger of Moët & Chandon. Ik ga voor een schaafwond in het oergezellige Jan Breydel."

De overheid doet te weinig om de stadionplannen te realiseren ...

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

12
12
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

37
37
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

82
82
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

107
107
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

270
270
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

54
54
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

223
223
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

249
249
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

33
33
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

385
385
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

297
297
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

714
714
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

291
291
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

759
759
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

257
257
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1000
1000
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

811
811
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

481
481
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

340
340
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws