Mulder geeft hét pijnpunt van Club: "Iedereen vindt het beschamend"

678
Mulder geeft hét pijnpunt van Club:

Een week geleden zorgde Club Brugge voor een straffe stunt door in de Champions League met 1-0 te winnen van Aston Villa. Toch kwam er achteraf kritiek, meer bepaald van de bezoekende fans. Die waren verbaasd door de verloederde toestand van het Jan Breydel-stadion.

Voor de komst van de Premier League-subtopper was de blauw-zwarte thuisbasis weer aardig volgelopen en ondanks het relatief vroege aanvangsuur hing er ook een aangename sfeer in de tribunes. Desondanks verschenen op de sociale media heel wat klachten bij de Engelse fans. En dan vooral over de afstandelijke staat van het bezoekende vak in het Jan Breydel-stadion.

En niet enkel de uitsupporters hebben reden tot klagen. Ook elders in het stadion begint de situatie stilaan schrijnend te worden. In zijn column voor HUMO vertelt Jan Mulder bijvoorbeeld over de 'lijdensweg' die hij moest ondergaan. De Nederlander was in Jan Breydel aanwezig om de partij te analyseren namens VTM 2.

LEES OOK: Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Onwerkbare situatie

Alvorens Mulder en zijn gezelschap op hun voorziene plaatsen konden geraken, moesten ze eerst zowat het hele stadion doorkruisen. Vervolgens moesten ze zich een weg door de toeschouwers in de tribunes zien te banen. Niet bepaald evident voor mensen die gewoon hun job trachten te doen.

Mulder benadrukt dan ook dat het huidige Jan Breydel-stadion niet langer van deze tijd is. "Bijna iedereen vindt het beschamend dat Club nog steeds in dit riskante stuk betonrot speelt. Men bewondert het paleis van Real Madrid, het schitterend verlichte juweel van Bayern München en de vele sprookjesachtige voetbaltempels in Qatar, onderkomens die meer dan een miljard euro hebben gekost."

Weemoed van voetbalromanticus

Anderzijds is Mulder ook een voetbalromanticus, die ook met weemoedige gevoelens terugkijkt naar het verleden. Naar het oude stadion van Tottenham Hotspur bijvoorbeeld. "White Hart Lane was een stadion waar de aanmoedigingen luider en hartstochtelijker klonken dan in een modern boudoir te Madrid of Parijs, waar ze de toeschouwer op een gecapitonneerde zetel leggen en vragen wat hij wenst: een glaasje Taittinger of Moët & Chandon. Ik ga voor een schaafwond in het oergezellige Jan Breydel."

De overheid doet te weinig om de stadionplannen te realiseren ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

61
61
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

59
59
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

158
158
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

141
141
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

309
309
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

287
287
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

224
224
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

188
188
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

217
217
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

258
258
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1000
1000

Meer sportnieuws