Mulder geeft hét pijnpunt van Club: "Iedereen vindt het beschamend"

678
Mulder geeft hét pijnpunt van Club:

Een week geleden zorgde Club Brugge voor een straffe stunt door in de Champions League met 1-0 te winnen van Aston Villa. Toch kwam er achteraf kritiek, meer bepaald van de bezoekende fans. Die waren verbaasd door de verloederde toestand van het Jan Breydel-stadion.

Voor de komst van de Premier League-subtopper was de blauw-zwarte thuisbasis weer aardig volgelopen en ondanks het relatief vroege aanvangsuur hing er ook een aangename sfeer in de tribunes. Desondanks verschenen op de sociale media heel wat klachten bij de Engelse fans. En dan vooral over de afstandelijke staat van het bezoekende vak in het Jan Breydel-stadion.

En niet enkel de uitsupporters hebben reden tot klagen. Ook elders in het stadion begint de situatie stilaan schrijnend te worden. In zijn column voor HUMO vertelt Jan Mulder bijvoorbeeld over de 'lijdensweg' die hij moest ondergaan. De Nederlander was in Jan Breydel aanwezig om de partij te analyseren namens VTM 2.

LEES OOK: Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Onwerkbare situatie

Alvorens Mulder en zijn gezelschap op hun voorziene plaatsen konden geraken, moesten ze eerst zowat het hele stadion doorkruisen. Vervolgens moesten ze zich een weg door de toeschouwers in de tribunes zien te banen. Niet bepaald evident voor mensen die gewoon hun job trachten te doen.

Mulder benadrukt dan ook dat het huidige Jan Breydel-stadion niet langer van deze tijd is. "Bijna iedereen vindt het beschamend dat Club nog steeds in dit riskante stuk betonrot speelt. Men bewondert het paleis van Real Madrid, het schitterend verlichte juweel van Bayern München en de vele sprookjesachtige voetbaltempels in Qatar, onderkomens die meer dan een miljard euro hebben gekost."

Weemoed van voetbalromanticus

Anderzijds is Mulder ook een voetbalromanticus, die ook met weemoedige gevoelens terugkijkt naar het verleden. Naar het oude stadion van Tottenham Hotspur bijvoorbeeld. "White Hart Lane was een stadion waar de aanmoedigingen luider en hartstochtelijker klonken dan in een modern boudoir te Madrid of Parijs, waar ze de toeschouwer op een gecapitonneerde zetel leggen en vragen wat hij wenst: een glaasje Taittinger of Moët & Chandon. Ik ga voor een schaafwond in het oergezellige Jan Breydel."

De overheid doet te weinig om de stadionplannen te realiseren ...

Meest recent

Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

0
0
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

21
21
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

88
88
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

14
14
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

111
111
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

122
122
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

85
85
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

131
131
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

17
17
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

61
61
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

104
104
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

81
81
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

29
29
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

15
15
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

451
451
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

18
18
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

103
103
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

68
68
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

176
176
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

314
314
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

16
16

Meer sportnieuws