Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

1477
Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

Club Brugge wist in de voorbije seizoen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding te lanceren bij de eerste ploeg. En die trend lijkt men nog een tijdje te gaan doortrekken. Zo staan opnieuw enkele potentiële goudhaantjes op de deur te kloppen.

De jeugdwerking leek lange tijd van ondergeschikt belang bij de meervoudige landskampioen. Maar in de voorbije jaren zette Club Brugge een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

LEES OOK: 'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Jonkies breken door

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

Joaquin Seys, geldt bijvoorbeeld als revelatie van het seizoen en werd zelfs al beloond met een selectie voor de nationale ploeg. Maxim De Cuyper mag zich inmiddels zelfs een vaste Rode Duivel noemen. Ook voor jongens als Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Jorne Spileers lijkt een mooie toekomst weggelegd.

Nieuwe spits staat klaar

Ondertussen wordt bij Club Nxt alweer de volgende lading jongelingen klaargestoomd. Bij Het Laatste Nieuws stelde men alvast een lijstje samen van zeven Brugse talenten die op termijn de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten. En daarbij springt onder meer de naam van Kaye Furo in het oog.

De 17-jarige spits liet bij de jeugdploegen al mooie dingen zien. Onlangs zat hij zelfs al een eerste keer op de bank bij de A-ploeg. En het lijkt slechts een kwestie van tijd alvorens Furo zijn opwachting zal maken bij de eerste ploeg. "Het zou verbazen mocht Furo geen grote carrière maken", stelt men bij HLN.

Buitenlandse interesse

Overigens stond het voormalige jeugdproduct van Antwerp recentelijk al op het vizier van enkele buitenlandse clubs. "Hij stond in de belangstelling van Leipzig en andere Europese topclubs, waardoor Club flinke inspanningen diende te leveren om hem aan wal te houden. Furo is razendsnel en heeft veel diepgang. Fysiek is hij een beest en bovendien is hij wendbaar. Een complete spits."

Club heeft de beste jeugdopleiding in België ...

Meest recent

Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

25
25
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

117
117
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

63
63
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

117
117
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

102
102
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

333
333
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

329
329
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

326
326
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

134
134
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

255
255
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

633
633
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

226
226
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

355
355
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

663
663
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

96
96
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

286
286
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

713
713
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

222
222
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

535
535
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

139
139
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

467
467
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

382
382
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

102
102
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

451
451
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

418
418

Meer sportnieuws