Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

1477
Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

Club Brugge wist in de voorbije seizoen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding te lanceren bij de eerste ploeg. En die trend lijkt men nog een tijdje te gaan doortrekken. Zo staan opnieuw enkele potentiële goudhaantjes op de deur te kloppen.

De jeugdwerking leek lange tijd van ondergeschikt belang bij de meervoudige landskampioen. Maar in de voorbije jaren zette Club Brugge een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

LEES OOK: Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Jonkies breken door

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

Joaquin Seys, geldt bijvoorbeeld als revelatie van het seizoen en werd zelfs al beloond met een selectie voor de nationale ploeg. Maxim De Cuyper mag zich inmiddels zelfs een vaste Rode Duivel noemen. Ook voor jongens als Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Jorne Spileers lijkt een mooie toekomst weggelegd.

Nieuwe spits staat klaar

Ondertussen wordt bij Club Nxt alweer de volgende lading jongelingen klaargestoomd. Bij Het Laatste Nieuws stelde men alvast een lijstje samen van zeven Brugse talenten die op termijn de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten. En daarbij springt onder meer de naam van Kaye Furo in het oog.

De 17-jarige spits liet bij de jeugdploegen al mooie dingen zien. Onlangs zat hij zelfs al een eerste keer op de bank bij de A-ploeg. En het lijkt slechts een kwestie van tijd alvorens Furo zijn opwachting zal maken bij de eerste ploeg. "Het zou verbazen mocht Furo geen grote carrière maken", stelt men bij HLN.

Buitenlandse interesse

Overigens stond het voormalige jeugdproduct van Antwerp recentelijk al op het vizier van enkele buitenlandse clubs. "Hij stond in de belangstelling van Leipzig en andere Europese topclubs, waardoor Club flinke inspanningen diende te leveren om hem aan wal te houden. Furo is razendsnel en heeft veel diepgang. Fysiek is hij een beest en bovendien is hij wendbaar. Een complete spits."

Club heeft de beste jeugdopleiding in België ...

Meest recent

Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een voorts nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden afgelopen zondag toch twee rode kaarten ...

0
0
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Het huiswerk van RSC Anderlecht blijkt niet afgerond, want om de rangen te versterken hoopt Antoine ...

170
170
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

11
11
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

108
108
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

42
42
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

346
346
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

260
260
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

35
35
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

226
226
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

324
324
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

377
377
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

194
194
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

69
69
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

180
180
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

145
145
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

121
121
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

385
385
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

129
129
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

43
43
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

239
239
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

101
101
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

467
467
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

146
146
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

955
955
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

970
970

Meer sportnieuws