Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

1477
Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

Club Brugge wist in de voorbije seizoen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding te lanceren bij de eerste ploeg. En die trend lijkt men nog een tijdje te gaan doortrekken. Zo staan opnieuw enkele potentiële goudhaantjes op de deur te kloppen.

De jeugdwerking leek lange tijd van ondergeschikt belang bij de meervoudige landskampioen. Maar in de voorbije jaren zette Club Brugge een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

LEES OOK: Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Jonkies breken door

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

Joaquin Seys, geldt bijvoorbeeld als revelatie van het seizoen en werd zelfs al beloond met een selectie voor de nationale ploeg. Maxim De Cuyper mag zich inmiddels zelfs een vaste Rode Duivel noemen. Ook voor jongens als Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Jorne Spileers lijkt een mooie toekomst weggelegd.

Nieuwe spits staat klaar

Ondertussen wordt bij Club Nxt alweer de volgende lading jongelingen klaargestoomd. Bij Het Laatste Nieuws stelde men alvast een lijstje samen van zeven Brugse talenten die op termijn de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten. En daarbij springt onder meer de naam van Kaye Furo in het oog.

De 17-jarige spits liet bij de jeugdploegen al mooie dingen zien. Onlangs zat hij zelfs al een eerste keer op de bank bij de A-ploeg. En het lijkt slechts een kwestie van tijd alvorens Furo zijn opwachting zal maken bij de eerste ploeg. "Het zou verbazen mocht Furo geen grote carrière maken", stelt men bij HLN.

Buitenlandse interesse

Overigens stond het voormalige jeugdproduct van Antwerp recentelijk al op het vizier van enkele buitenlandse clubs. "Hij stond in de belangstelling van Leipzig en andere Europese topclubs, waardoor Club flinke inspanningen diende te leveren om hem aan wal te houden. Furo is razendsnel en heeft veel diepgang. Fysiek is hij een beest en bovendien is hij wendbaar. Een complete spits."

Club heeft de beste jeugdopleiding in België ...

Meest recent

Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

74
74
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

56
56
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

40
40
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

117
117
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

46
46
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

40
40
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

13
13
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

30
30
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

283
283
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

202
202
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

532
532
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

267
267
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

52
52
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

331
331
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

233
233
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

141
141
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

51
51
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

94
94
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

128
128
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

157
157
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

112
112
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

463
463
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

74
74
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

71
71
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

194
194

Meer sportnieuws