Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

1477 stemmen
Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

Club Brugge wist in de voorbije seizoen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding te lanceren bij de eerste ploeg. En die trend lijkt men nog een tijdje te gaan doortrekken. Zo staan opnieuw enkele potentiële goudhaantjes op de deur te kloppen.

De jeugdwerking leek lange tijd van ondergeschikt belang bij de meervoudige landskampioen. Maar in de voorbije jaren zette Club Brugge een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Jonkies breken door

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

Joaquin Seys, geldt bijvoorbeeld als revelatie van het seizoen en werd zelfs al beloond met een selectie voor de nationale ploeg. Maxim De Cuyper mag zich inmiddels zelfs een vaste Rode Duivel noemen. Ook voor jongens als Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Jorne Spileers lijkt een mooie toekomst weggelegd.

Nieuwe spits staat klaar

Ondertussen wordt bij Club Nxt alweer de volgende lading jongelingen klaargestoomd. Bij Het Laatste Nieuws stelde men alvast een lijstje samen van zeven Brugse talenten die op termijn de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten. En daarbij springt onder meer de naam van Kaye Furo in het oog.

De 17-jarige spits liet bij de jeugdploegen al mooie dingen zien. Onlangs zat hij zelfs al een eerste keer op de bank bij de A-ploeg. En het lijkt slechts een kwestie van tijd alvorens Furo zijn opwachting zal maken bij de eerste ploeg. "Het zou verbazen mocht Furo geen grote carrière maken", stelt men bij HLN.

Buitenlandse interesse

Overigens stond het voormalige jeugdproduct van Antwerp recentelijk al op het vizier van enkele buitenlandse clubs. "Hij stond in de belangstelling van Leipzig en andere Europese topclubs, waardoor Club flinke inspanningen diende te leveren om hem aan wal te houden. Furo is razendsnel en heeft veel diepgang. Fysiek is hij een beest en bovendien is hij wendbaar. Een complete spits."

Club heeft de beste jeugdopleiding in België ...

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

4
4
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

24
24
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

13
13
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

88
88
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

52
52
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

112
112
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

19
19
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

187
187
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

143
143
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

715
715
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

928
928
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

326
326
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

177
177
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

253
253
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

189
189
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

81
81
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

175
175
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

74
74
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

85
85
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws