Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

door
Club houdt Europese toppers af: nieuw goudhaantje op komst

Club Brugge wist in de voorbije seizoen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding te lanceren bij de eerste ploeg. En die trend lijkt men nog een tijdje te gaan doortrekken. Zo staan opnieuw enkele potentiële goudhaantjes op de deur te kloppen.

De jeugdwerking leek lange tijd van ondergeschikt belang bij de meervoudige landskampioen. Maar in de voorbije jaren zette Club Brugge een flinke inhaalbeweging in. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd.

LEES OOK: ‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Jonkies breken door

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

Joaquin Seys, geldt bijvoorbeeld als revelatie van het seizoen en werd zelfs al beloond met een selectie voor de nationale ploeg. Maxim De Cuyper mag zich inmiddels zelfs een vaste Rode Duivel noemen. Ook voor jongens als Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Jorne Spileers lijkt een mooie toekomst weggelegd.

Nieuwe spits staat klaar

Ondertussen wordt bij Club Nxt alweer de volgende lading jongelingen klaargestoomd. Bij Het Laatste Nieuws stelde men alvast een lijstje samen van zeven Brugse talenten die op termijn de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten. En daarbij springt onder meer de naam van Kaye Furo in het oog.

De 17-jarige spits liet bij de jeugdploegen al mooie dingen zien. Onlangs zat hij zelfs al een eerste keer op de bank bij de A-ploeg. En het lijkt slechts een kwestie van tijd alvorens Furo zijn opwachting zal maken bij de eerste ploeg. "Het zou verbazen mocht Furo geen grote carrière maken", stelt men bij HLN.

Buitenlandse interesse

Overigens stond het voormalige jeugdproduct van Antwerp recentelijk al op het vizier van enkele buitenlandse clubs. "Hij stond in de belangstelling van Leipzig en andere Europese topclubs, waardoor Club flinke inspanningen diende te leveren om hem aan wal te houden. Furo is razendsnel en heeft veel diepgang. Fysiek is hij een beest en bovendien is hij wendbaar. Een complete spits."

Club heeft de beste jeugdopleiding in België ...

Meest recent

Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

8
8
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

29
29
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

44
44
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

91
91
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

402
402
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

97
97
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

16
16
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

172
172
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

210
210
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

155
155
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

384
384
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

244
244
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

145
145
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

641
641
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

148
148
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

51
51
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

173
173
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

181
181
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

617
617
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

143
143
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

232
232
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58

Meer sportnieuws