Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg neemt standpunt in

door
Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg neemt standpunt in

RSC Anderlecht heeft de interland-break met een gerust gemoed kunnen inzetten en won afgelopen weekend met ruime 0-5-cijfers van Cercle Brugge. Daarbij eiste Kasper Dolberg een heldenrol op met een zijn tweede hattrick op amper een week tijd. Sterke prestaties die ook in het buitenland ongetwijfeld zijn opgemerkt.

Dolberg werd in de zomer van 2023 naar het Lotto Park gehaald. Hoewel hij enkele moeizame seizoenen achter de rug had, waren de verwachtingen hoog gespannen gezien zijn intrinsieke kwaliteiten. Met 15 goals deed hij het ook behoorlijk goed in zijn eerste seizoen namens de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Acht goals in vier duels

Maar de Deen kende een lastige start van de huidige jaargang. De spits stond te vaak op een eiland te voetballen en kreeg amper bruikbare voorzetten, al maakte hij zelf ook zelden het verschil met een individuele actie. Ondertussen lijkt de ommekeer echter ingezet.

In de voorbije wedstrijden vond Dolberg immers weer vlot de weg naar doel. In het vierluik tegen Tubize, KV Kortrijk, RFS en Cercle Brugge was hij goed voor liefst acht treffers. Straffe cijfers die ongetwijfeld ook verschillende buitenlandse scouts niet ontgaan zijn.

Familiale omstandigheden

Desondanks lijkt een winters vertrek niet aan de orde voor de international. Het Deense medium Tipsbladet stipt namelijk aan dat Dolberg zich zelden beter voelde in Brusselse loondienst. En ook de 'familiale' omstandigheden naast het veld zijn voor de spits een belangrijke troef.

Zo kan de Deen in Brussel terugvallen op een uitgebreide Scandinavische gemeenschap. "Ik zie hier veel Denen en Zweden naast het voetbal. Dat maakt het leven er gewoon makkelijker op", stelt Dolberg zelf. Voorlopig lijkt een vertrek in het Lotto Park dus niet aan de orde.

Dolberg is momenteel de beste spits op de Belgische velden ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

59
59
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

154
154
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

127
127
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

140
140
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

592
592
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

299
299
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

165
165
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

307
307
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

377
377
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

484
484
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

217
217
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

420
420
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

382
382
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

305
305
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws