Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg neemt standpunt in

door
Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg neemt standpunt in

RSC Anderlecht heeft de interland-break met een gerust gemoed kunnen inzetten en won afgelopen weekend met ruime 0-5-cijfers van Cercle Brugge. Daarbij eiste Kasper Dolberg een heldenrol op met een zijn tweede hattrick op amper een week tijd. Sterke prestaties die ook in het buitenland ongetwijfeld zijn opgemerkt.

Dolberg werd in de zomer van 2023 naar het Lotto Park gehaald. Hoewel hij enkele moeizame seizoenen achter de rug had, waren de verwachtingen hoog gespannen gezien zijn intrinsieke kwaliteiten. Met 15 goals deed hij het ook behoorlijk goed in zijn eerste seizoen namens de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

Acht goals in vier duels

Maar de Deen kende een lastige start van de huidige jaargang. De spits stond te vaak op een eiland te voetballen en kreeg amper bruikbare voorzetten, al maakte hij zelf ook zelden het verschil met een individuele actie. Ondertussen lijkt de ommekeer echter ingezet.

In de voorbije wedstrijden vond Dolberg immers weer vlot de weg naar doel. In het vierluik tegen Tubize, KV Kortrijk, RFS en Cercle Brugge was hij goed voor liefst acht treffers. Straffe cijfers die ongetwijfeld ook verschillende buitenlandse scouts niet ontgaan zijn.

Familiale omstandigheden

Desondanks lijkt een winters vertrek niet aan de orde voor de international. Het Deense medium Tipsbladet stipt namelijk aan dat Dolberg zich zelden beter voelde in Brusselse loondienst. En ook de 'familiale' omstandigheden naast het veld zijn voor de spits een belangrijke troef.

Zo kan de Deen in Brussel terugvallen op een uitgebreide Scandinavische gemeenschap. "Ik zie hier veel Denen en Zweden naast het voetbal. Dat maakt het leven er gewoon makkelijker op", stelt Dolberg zelf. Voorlopig lijkt een vertrek in het Lotto Park dus niet aan de orde.

Dolberg is momenteel de beste spits op de Belgische velden ...

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

131
131
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

129
129
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

286
286
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

408
408
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

739
739
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

51
51
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

839
839
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

150
150
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

492
492
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

356
356
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

366
366
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

571
571
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

394
394
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

365
365
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

540
540
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

406
406
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

929
929
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

435
435
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

429
429
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

459
459
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1205
1205
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

452
452
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws