Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg neemt standpunt in

1555
Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg neemt standpunt in

RSC Anderlecht heeft de interland-break met een gerust gemoed kunnen inzetten en won afgelopen weekend met ruime 0-5-cijfers van Cercle Brugge. Daarbij eiste Kasper Dolberg een heldenrol op met een zijn tweede hattrick op amper een week tijd. Sterke prestaties die ook in het buitenland ongetwijfeld zijn opgemerkt.

Dolberg werd in de zomer van 2023 naar het Lotto Park gehaald. Hoewel hij enkele moeizame seizoenen achter de rug had, waren de verwachtingen hoog gespannen gezien zijn intrinsieke kwaliteiten. Met 15 goals deed hij het ook behoorlijk goed in zijn eerste seizoen namens de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Acht goals in vier duels

Maar de Deen kende een lastige start van de huidige jaargang. De spits stond te vaak op een eiland te voetballen en kreeg amper bruikbare voorzetten, al maakte hij zelf ook zelden het verschil met een individuele actie. Ondertussen lijkt de ommekeer echter ingezet.

In de voorbije wedstrijden vond Dolberg immers weer vlot de weg naar doel. In het vierluik tegen Tubize, KV Kortrijk, RFS en Cercle Brugge was hij goed voor liefst acht treffers. Straffe cijfers die ongetwijfeld ook verschillende buitenlandse scouts niet ontgaan zijn.

Familiale omstandigheden

Desondanks lijkt een winters vertrek niet aan de orde voor de international. Het Deense medium Tipsbladet stipt namelijk aan dat Dolberg zich zelden beter voelde in Brusselse loondienst. En ook de 'familiale' omstandigheden naast het veld zijn voor de spits een belangrijke troef.

Zo kan de Deen in Brussel terugvallen op een uitgebreide Scandinavische gemeenschap. "Ik zie hier veel Denen en Zweden naast het voetbal. Dat maakt het leven er gewoon makkelijker op", stelt Dolberg zelf. Voorlopig lijkt een vertrek in het Lotto Park dus niet aan de orde.

Dolberg is momenteel de beste spits op de Belgische velden ...

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

5
5
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

110
110
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

19
19
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

397
397
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

39
39
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

18
18
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

424
424
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

187
187
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

938
938
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

148
148
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

24
24
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

197
197
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

92
92
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

294
294
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

226
226
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

286
286
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

62
62
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

449
449
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

137
137
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws