Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

197
Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

Bondscoach Domenico Tedesco moest flink schuiven in zijn selectie. Verschillende Rode Duivels kampen met blessureleed en maar liefst vier nieuwe namen werden naar de selectie gebracht: Arthur Vermeeren, Killian Sardella, Samuel Mbangula én Sambi Lokonga.

Vooral die laatste was een onverwachte naam. Lokonga is sinds zijn transfer van Anderlecht naar Arsenal naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla en in Spanje komt hij weer volledig boven water. Dat is ook Tedesco niet ontgaan.

LEES OOK: Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

Duivels Sevilla

Sevilla heeft ook een aankoopoptie bedongen en in Spanje speelt Lokonga samen met collega-Duivel Dodi Lukebakio. "Sambi is echt een topper. Het is zwaar geweest met zijn blessure en ergens verwachtte hij nog wel eens een selectie, maar hij moest in de eerste plaats terug wedstrijden spelen. Maar toen hij me belde om te zeggen dat hij nu bij de selectie gehaald werd, was ik heel blij voor hem", citeert Het Nieuwsblad Lukebakio.

Lokonga maakte in de zomer van 2021 voor 17,5 miljoen euro de overstap van Anderlecht naar Arsenal. Daar werd hij uitgeleend aan Crystal Palace en Luton Town. In de Premier League maakte hij indruk genoeg om een nieuwe uitleenbeurt naar Sevilla te versieren. Daar is hij één van de sterkhouders na een rampzalig seizoen van de Spaanse club.

Wéér Duivel

Lokonga heeft zijn debuut bij de Belgische nationale ploeg al achter de rug. Op 2 september 2021 maakte hij onder Roberto Martinez zijn debuut in de 2-5 zege tegen Estland namens de WK-kwalificatiewedstrijden. In juni van 2021 werd hij nog eens bij de selectie gehaald voor de oefeninterland tegen Griekenland, maar toen kwam hij niet in actie. Sindsdien werd Lokonga niet meer opgeroepen.

Zie jij Sambi Lokonga als toekomstige vaste Rode Duivel?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

66
66
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

29
29
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

22
22
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

124
124
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

31
31
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

54
54
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

34
34
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

182
182
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

44
44
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

125
125
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

73
73
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

214
214
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

196
196
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

256
256
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

144
144
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

232
232
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

279
279
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

311
311
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

261
261
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

340
340
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

518
518
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

238
238

Meer sportnieuws