Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

door
Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

Bondscoach Domenico Tedesco moest flink schuiven in zijn selectie. Verschillende Rode Duivels kampen met blessureleed en maar liefst vier nieuwe namen werden naar de selectie gebracht: Arthur Vermeeren, Killian Sardella, Samuel Mbangula én Sambi Lokonga.

Vooral die laatste was een onverwachte naam. Lokonga is sinds zijn transfer van Anderlecht naar Arsenal naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla en in Spanje komt hij weer volledig boven water. Dat is ook Tedesco niet ontgaan.

LEES OOK: Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

Duivels Sevilla

Sevilla heeft ook een aankoopoptie bedongen en in Spanje speelt Lokonga samen met collega-Duivel Dodi Lukebakio. "Sambi is echt een topper. Het is zwaar geweest met zijn blessure en ergens verwachtte hij nog wel eens een selectie, maar hij moest in de eerste plaats terug wedstrijden spelen. Maar toen hij me belde om te zeggen dat hij nu bij de selectie gehaald werd, was ik heel blij voor hem", citeert Het Nieuwsblad Lukebakio.

Lokonga maakte in de zomer van 2021 voor 17,5 miljoen euro de overstap van Anderlecht naar Arsenal. Daar werd hij uitgeleend aan Crystal Palace en Luton Town. In de Premier League maakte hij indruk genoeg om een nieuwe uitleenbeurt naar Sevilla te versieren. Daar is hij één van de sterkhouders na een rampzalig seizoen van de Spaanse club.

Wéér Duivel

Lokonga heeft zijn debuut bij de Belgische nationale ploeg al achter de rug. Op 2 september 2021 maakte hij onder Roberto Martinez zijn debuut in de 2-5 zege tegen Estland namens de WK-kwalificatiewedstrijden. In juni van 2021 werd hij nog eens bij de selectie gehaald voor de oefeninterland tegen Griekenland, maar toen kwam hij niet in actie. Sindsdien werd Lokonga niet meer opgeroepen.

Zie jij Sambi Lokonga als toekomstige vaste Rode Duivel?

Meest recent

Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

0
0
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

8
8
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

192
192
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

92
92
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

66
66
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

137
137
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

22
22
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

311
311
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

66
66
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

182
182
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

354
354
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

164
164
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

246
246
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

387
387
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

43
43
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

283
283
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

53
53
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

111
111
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

241
241
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

328
328
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1235
1235
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63

Meer sportnieuws