Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

door
Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

Bondscoach Domenico Tedesco moest flink schuiven in zijn selectie. Verschillende Rode Duivels kampen met blessureleed en maar liefst vier nieuwe namen werden naar de selectie gebracht: Arthur Vermeeren, Killian Sardella, Samuel Mbangula én Sambi Lokonga.

Vooral die laatste was een onverwachte naam. Lokonga is sinds zijn transfer van Anderlecht naar Arsenal naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla en in Spanje komt hij weer volledig boven water. Dat is ook Tedesco niet ontgaan.

LEES OOK: Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Duivels Sevilla

Sevilla heeft ook een aankoopoptie bedongen en in Spanje speelt Lokonga samen met collega-Duivel Dodi Lukebakio. "Sambi is echt een topper. Het is zwaar geweest met zijn blessure en ergens verwachtte hij nog wel eens een selectie, maar hij moest in de eerste plaats terug wedstrijden spelen. Maar toen hij me belde om te zeggen dat hij nu bij de selectie gehaald werd, was ik heel blij voor hem", citeert Het Nieuwsblad Lukebakio.

Lokonga maakte in de zomer van 2021 voor 17,5 miljoen euro de overstap van Anderlecht naar Arsenal. Daar werd hij uitgeleend aan Crystal Palace en Luton Town. In de Premier League maakte hij indruk genoeg om een nieuwe uitleenbeurt naar Sevilla te versieren. Daar is hij één van de sterkhouders na een rampzalig seizoen van de Spaanse club.

Wéér Duivel

Lokonga heeft zijn debuut bij de Belgische nationale ploeg al achter de rug. Op 2 september 2021 maakte hij onder Roberto Martinez zijn debuut in de 2-5 zege tegen Estland namens de WK-kwalificatiewedstrijden. In juni van 2021 werd hij nog eens bij de selectie gehaald voor de oefeninterland tegen Griekenland, maar toen kwam hij niet in actie. Sindsdien werd Lokonga niet meer opgeroepen.

Zie jij Sambi Lokonga als toekomstige vaste Rode Duivel?

Meest recent

Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

10
10
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

38
38
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

18
18
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

27
27
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

79
79
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

150
150
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

92
92
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

186
186
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

65
65
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

108
108
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

117
117
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

55
55
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

228
228
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

147
147
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

171
171
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

199
199
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

197
197
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

130
130
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

325
325
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

146
146
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

670
670
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

202
202
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

484
484
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

278
278
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

119
119

Meer sportnieuws