Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

door
Onverwachte Duivel komt boven water: “Hij is een topper”

Bondscoach Domenico Tedesco moest flink schuiven in zijn selectie. Verschillende Rode Duivels kampen met blessureleed en maar liefst vier nieuwe namen werden naar de selectie gebracht: Arthur Vermeeren, Killian Sardella, Samuel Mbangula én Sambi Lokonga.

Vooral die laatste was een onverwachte naam. Lokonga is sinds zijn transfer van Anderlecht naar Arsenal naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla en in Spanje komt hij weer volledig boven water. Dat is ook Tedesco niet ontgaan.

LEES OOK: Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

Duivels Sevilla

Sevilla heeft ook een aankoopoptie bedongen en in Spanje speelt Lokonga samen met collega-Duivel Dodi Lukebakio. "Sambi is echt een topper. Het is zwaar geweest met zijn blessure en ergens verwachtte hij nog wel eens een selectie, maar hij moest in de eerste plaats terug wedstrijden spelen. Maar toen hij me belde om te zeggen dat hij nu bij de selectie gehaald werd, was ik heel blij voor hem", citeert Het Nieuwsblad Lukebakio.

Lokonga maakte in de zomer van 2021 voor 17,5 miljoen euro de overstap van Anderlecht naar Arsenal. Daar werd hij uitgeleend aan Crystal Palace en Luton Town. In de Premier League maakte hij indruk genoeg om een nieuwe uitleenbeurt naar Sevilla te versieren. Daar is hij één van de sterkhouders na een rampzalig seizoen van de Spaanse club.

Wéér Duivel

Lokonga heeft zijn debuut bij de Belgische nationale ploeg al achter de rug. Op 2 september 2021 maakte hij onder Roberto Martinez zijn debuut in de 2-5 zege tegen Estland namens de WK-kwalificatiewedstrijden. In juni van 2021 werd hij nog eens bij de selectie gehaald voor de oefeninterland tegen Griekenland, maar toen kwam hij niet in actie. Sindsdien werd Lokonga niet meer opgeroepen.

Zie jij Sambi Lokonga als toekomstige vaste Rode Duivel?

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

24
24
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

31
31
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

37
37
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

35
35
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

47
47
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

61
61
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

78
78
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

95
95
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

36
36
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

126
126
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

200
200
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

441
441
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

372
372
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

306
306
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

270
270
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

193
193
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

162
162
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

99
99
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

302
302
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

489
489
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

204
204
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

329
329
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

516
516
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

282
282

Meer sportnieuws