'Onvoorstelbaar' tafereel bij Club Brugge: "Kinderlijk"

door
'Onvoorstelbaar' tafereel bij Club Brugge:

Na een onwaarschijnlijke ineenstorting moest Club Brugge zondagavond vrede nemen met slechts een puntje op bezoek bij hekkensluiter Beerschot VA. Daarbij liet de defensie allesbehalve een secure indruk achter. Ook analist Hein Vanhaezebrouck keek met gefronste wenkbrauwen naar de tegengoals.

Blauw-Zwart leek op weg naar een vlotte zege op 't Kiel nadat al snel uitliep tot 0-2. Maar vervolgens lieten de Bruggelingen het na om door te drukken en kon Beerschot weer in de wedstrijd komen. Bovendien werden de kansen gemist om uit te lopen tot 0-3. Daar betaalde Club na de rust een dure prijs voor.

LEES OOK: Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Onvoorstelbare fouten

Op enkele minuten tijd kon Beerschot immers op gelijke hoogte komen dankzij twee goals van de Saudische sensatie Marwan Al-Sahafi. Bij de eerste treffer speelde de aanvaller zijn snelheid uit. Iets waar de Bruggelingen nochtans voor gewaarschuwd waren nadat Al-Sahafi die kwaliteiten ook al tegen Anderlecht etaleerde.

Vanhaezebrouck begrijpt dan ook niets van de houding bij Club. "Die eerste goal van Beerschot vond ik onvoorstelbaar", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Club werd niet uitgespeeld door meerdere loopacties of dribbels. Neen, het ging om één simpele lange bal van een centrale verdediger, waarna Mechele en Mignolet zich kinderlijk laten vangen door één loper, Al-Sahafi, van wie iedereen weet dat hij razendsnel is."

Rondsloffende Onyedika

Enkele minuten later nam Al-Sahafi ook de gelijkmaker voor zijn rekening. Dit keer maakte hij gebruik van zijn technische kwaliteiten. Zowel de manier waarop hij Mechele voorbije dribbelde en vervolgens afwerkte, was van een hoog niveau. Maar ook hier hadden de Bruggelingen veel beter kunnen/moeten doen.

Zo wijst Vanhaezebrouck erop dat er te weinig hulp vanuit het middenveld kwam. "Bij de 2-2 is het Vanaken die te weinig druk zet, vervolgens Onyedika die – ook al speelde hij géén midweekmatch – weer aan het rondsloffen is en dan Mechele die onnodig uitstapt en gepoort wordt."

Club moet zijn defensie in januari nog verder versterken ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

26
26
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

33
33
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

76
76
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

188
188
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

207
207
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

126
126
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

97
97
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

258
258
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

78
78
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

86
86
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

202
202
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

107
107
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

63
63
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

82
82
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

171
171
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

39
39
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

170
170
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

159
159
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

254
254
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

75
75
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

347
347
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

229
229
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

195
195

Meer sportnieuws