Hubert vol lof voor 'nieuwe patron' bij Anderlecht

307 stemmen
Hubert vol lof voor 'nieuwe patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend indruk gemaakt met erg ruime overwinning. Tegen Cercle Brugge won de recordkampioen voor het eerst sinds lang nog eens met 0-5-forfaitcijfers. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek, al stak één man er toch bovenuit.

Hoewel de einduitslag anders doet vermoeden, kende RSCA een moeizame start in Brugge. De ploeg van coach David Hubert had het aanvankelijk lastig met de gekende pressing van de Bruggelingen, die ook voor de eerste speldenprikken kon zorgen. Het duurde een tijdje alvorens Anderlecht de vrijgekomen ruimtes echt kon benutten.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Draaischijf Stroeykens

Na een geweldige tegenaanval wist Kasper Dolberg de bezoekers echter toch op voorsprong te zetten. Na de pauze verdubbelde de Deen dan weer van op de stip. En vervolgens zakte Cercle helemaal in mekaar. Dolberg maakte zijn hattrick zelfs compleet, ook Théo Leoni en Luis Vazquez pikten hun doelpuntje mee.

Zo boekte RSCA zijn ruimste zege van het seizoen tot dusver. En daarbij eiste Dolberg dus een hoofdrol op, de spits scoorde liefst 8 keer in zijn laatste 4 wedstrijden. Maar de man die Anderlecht liet draaien was toch weer Mario Stroeykens. Die profileert zich steeds meer als dé patron van deze ploeg.

Hubert onder indruk

Hubert zwaaide dan ook met lof naar zijn draaischijf. "Mario is onze verbindingsman. Hij komt in die rol goed tot zijn recht. Hij heeft er de persoonlijkheid en het niveau voor en zet stappen. Een complete match", analyseerde de trainer bij Gazet van Antwerpen.

De vraag is dan ook waar het plafond van Stroeykens ligt. Dat het jeugdproduct van Paars-Wit op termijn transfereert naar een grotere competitie, lijkt buiten kijf te staan. Zijn huidige contract loopt alvast tot medio 2026. Daarnaast is het een kwestie van tijd alvorens hij geselecteerd wordt voor de nationale ploeg. Als hij zijn niveau blijft bevestigen tenminste.

Stroeykens had nu al in de selectie bij de Duivels moeten zitten ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

212
212
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

166
166
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

153
153
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

318
318
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

670
670
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

802
802
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws