Hubert vol lof voor 'nieuwe patron' bij Anderlecht

307 stemmen
Hubert vol lof voor 'nieuwe patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend indruk gemaakt met erg ruime overwinning. Tegen Cercle Brugge won de recordkampioen voor het eerst sinds lang nog eens met 0-5-forfaitcijfers. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek, al stak één man er toch bovenuit.

Hoewel de einduitslag anders doet vermoeden, kende RSCA een moeizame start in Brugge. De ploeg van coach David Hubert had het aanvankelijk lastig met de gekende pressing van de Bruggelingen, die ook voor de eerste speldenprikken kon zorgen. Het duurde een tijdje alvorens Anderlecht de vrijgekomen ruimtes echt kon benutten.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Draaischijf Stroeykens

Na een geweldige tegenaanval wist Kasper Dolberg de bezoekers echter toch op voorsprong te zetten. Na de pauze verdubbelde de Deen dan weer van op de stip. En vervolgens zakte Cercle helemaal in mekaar. Dolberg maakte zijn hattrick zelfs compleet, ook Théo Leoni en Luis Vazquez pikten hun doelpuntje mee.

Zo boekte RSCA zijn ruimste zege van het seizoen tot dusver. En daarbij eiste Dolberg dus een hoofdrol op, de spits scoorde liefst 8 keer in zijn laatste 4 wedstrijden. Maar de man die Anderlecht liet draaien was toch weer Mario Stroeykens. Die profileert zich steeds meer als dé patron van deze ploeg.

Hubert onder indruk

Hubert zwaaide dan ook met lof naar zijn draaischijf. "Mario is onze verbindingsman. Hij komt in die rol goed tot zijn recht. Hij heeft er de persoonlijkheid en het niveau voor en zet stappen. Een complete match", analyseerde de trainer bij Gazet van Antwerpen.

De vraag is dan ook waar het plafond van Stroeykens ligt. Dat het jeugdproduct van Paars-Wit op termijn transfereert naar een grotere competitie, lijkt buiten kijf te staan. Zijn huidige contract loopt alvast tot medio 2026. Daarnaast is het een kwestie van tijd alvorens hij geselecteerd wordt voor de nationale ploeg. Als hij zijn niveau blijft bevestigen tenminste.

Stroeykens had nu al in de selectie bij de Duivels moeten zitten ...

Meest recent

Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

1
1
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

46
46
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

10
10
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

20
20
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

35
35
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

72
72
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

59
59
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

148
148
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

193
193
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

432
432
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

186
186
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

289
289
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

29
29
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

164
164
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

194
194
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

482
482
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

185
185
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

43
43
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

43
43
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

122
122
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

262
262

Meer sportnieuws