Hubert vol lof voor 'nieuwe patron' bij Anderlecht

door
Hubert vol lof voor 'nieuwe patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend indruk gemaakt met erg ruime overwinning. Tegen Cercle Brugge won de recordkampioen voor het eerst sinds lang nog eens met 0-5-forfaitcijfers. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek, al stak één man er toch bovenuit.

Hoewel de einduitslag anders doet vermoeden, kende RSCA een moeizame start in Brugge. De ploeg van coach David Hubert had het aanvankelijk lastig met de gekende pressing van de Bruggelingen, die ook voor de eerste speldenprikken kon zorgen. Het duurde een tijdje alvorens Anderlecht de vrijgekomen ruimtes echt kon benutten.

LEES OOK: Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Draaischijf Stroeykens

Na een geweldige tegenaanval wist Kasper Dolberg de bezoekers echter toch op voorsprong te zetten. Na de pauze verdubbelde de Deen dan weer van op de stip. En vervolgens zakte Cercle helemaal in mekaar. Dolberg maakte zijn hattrick zelfs compleet, ook Théo Leoni en Luis Vazquez pikten hun doelpuntje mee.

Zo boekte RSCA zijn ruimste zege van het seizoen tot dusver. En daarbij eiste Dolberg dus een hoofdrol op, de spits scoorde liefst 8 keer in zijn laatste 4 wedstrijden. Maar de man die Anderlecht liet draaien was toch weer Mario Stroeykens. Die profileert zich steeds meer als dé patron van deze ploeg.

Hubert onder indruk

Hubert zwaaide dan ook met lof naar zijn draaischijf. "Mario is onze verbindingsman. Hij komt in die rol goed tot zijn recht. Hij heeft er de persoonlijkheid en het niveau voor en zet stappen. Een complete match", analyseerde de trainer bij Gazet van Antwerpen.

De vraag is dan ook waar het plafond van Stroeykens ligt. Dat het jeugdproduct van Paars-Wit op termijn transfereert naar een grotere competitie, lijkt buiten kijf te staan. Zijn huidige contract loopt alvast tot medio 2026. Daarnaast is het een kwestie van tijd alvorens hij geselecteerd wordt voor de nationale ploeg. Als hij zijn niveau blijft bevestigen tenminste.

Stroeykens had nu al in de selectie bij de Duivels moeten zitten ...

Meest recent

Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

5
5
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

18
18
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

10
10
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

39
39
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

129
129
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

209
209
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

35
35
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

80
80
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

247
247
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

199
199
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

80
80
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

499
499
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

117
117
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

224
224
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

171
171
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

218
218
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

380
380
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

185
185
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

227
227
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

44
44
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

153
153
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

91
91
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

183
183
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

104
104
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

170
170

Meer sportnieuws