'Laporta gaat voor absolute prestigetransfer bij Barça'

355
'Laporta gaat voor absolute prestigetransfer bij Barça'

FC Barcelona verloor afgelopen weekend van Real Sociedad, maar kan voorts alleen maar tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Desondanks wordt weer volop gespeculeerd over versterking voor de selectie van coach Hansi Flick. Zo zou preses Joan Laporta stevig willen uitpakken.

Na een aanslepende soap na Barça eind vorig seizoen dan toch afscheid van clubboegbeeld Xavi Hernandez als hoofdcoach. Om hem te vervangen besloot de clubleiding beroep te doen op één van hun voormalige kwelduivels. Zo viel de keuze op Flick, die de Catalanen destijds serieus pijnigde als T1 van Bayern München.

LEES OOK: ‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Voorzittersverkiezingen

En dat blijkt voorlopig een goede beslissing. De Duitser slaagde er op korte tijd immers in om een ploeg te kneden die spectactulair en aanvallend voetbal koppelt aan de nodige resultaten. Barcelona staat momenteel ruim op kop in La Liga en is met 9 op 12 ook goed op koers in de Champions League.

Alles loopt dus op schema, desondanks worden achter de schermen volop transferplannen gesmeed. Al heeft dat ook een extra-sportieve oorzaak. In 2026 staan immers nieuwe voorzittersverkiezingen op het programma. En huidige preses Joan Laporta zou de socio's in de zomer willen paaien met een offensieve toptransfer.

Opvolger Lewandowski

Daarnaast wil hij ook een nieuwe posterboy aantrekken voor de opening van het nieuwe Camp Nou. Volgens SPORT zou de huidige president zijn zinnen hebben gezet op een nieuw speerpunt, een opvolger voor de alweer 36-jarige Robert Lewandowski. Daarbij geldt Erling Haaland als zijn absolute droomdoelwit. Maar gezien de financiële realiteit lijkt de doelpuntenmachine van Manchester City onhaalbaar. 

Als alternatief wordt Viktor Gyökeres genoemd, al zal ook de Zweedse sensatie van Sporting CP een pak geld moeten kosten. Tot slot schuift bovengenoemd medium ook de naam van Omar Marmoush naar voren. De Egyptenaar is bezig aan een fenomenaal seizoen bij Eintracht Frankfurt. En gezien zijn afkoopsom van 45 miljoen euro, ook de goedkoopste optie van de drie.

Barça wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

9
9
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

31
31
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

117
117
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

158
158
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

27
27
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

183
183
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

47
47
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

27
27
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

114
114
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

110
110
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

67
67
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

49
49
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

53
53
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

335
335
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

52
52
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

144
144
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

148
148
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

180
180
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

80
80
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

392
392
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1085
1085

Meer sportnieuws