Opvallende keuze Tedesco: Duivel terug in basiself

180
Opvallende keuze Tedesco: Duivel terug in basiself

In de Nations League kruisen de Rode Duivels eerstdaags de degens met Italië en Israël. Maar bondscoach Domenico Tedesco zal het in beide duels met een erg gehavende selectie moeten doen. Dat biedt evenwel ook kansen aan bepaalde spelers.

Ondanks de 4 op 12 in de eerste vier duels van de campagne, maakt België mathematisch gezien nog kans om door te stoten naar de kwartfinales van de Nations League. Maar daarvoor is er nood aan een heus mirakel. Bovendien is de selectie momenteel getroffen door een heuse blessuregolf.

De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast, terwijl ook Youri Tielemans gespaard wegens een probleem aan de knie. Jongens als Thomas Meunier, Yannick Carrasco en Alexis Saelemaekers liggen dan weer al een poosje in de lappenmand. En maandag werden de kopzorgen nog wat groter.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

Kansen voor andere jongens

Terwijl de beschikbare spelers zich aanmeldden in Tubeke, kreeg Tedesco nog wat meer slecht nieuws te horen van zijn medische staff. Zo moest noodgedwongen ook een streep getrokken worden door de namen van Malick Fofana, Jérémy Doku, Charles De Ketelaere en nieuwkomer Joaquin Seys.

Ondertussen haalde de bondscoach wel al vier nieuwe namen bij de selectie. Bovendien lopen er in de groep enkele spelers rond die van deze gelegenheid gebruik kunnen maken om zichzelf weer op de kaart te zetten. Zo stelt La Dernière Heure dat Johan Bakayoko wel eens kan profiteren van de blessuregolf.

Terug in vorm op clubniveau

De flankspeler van PSV kwam tijdens de vorige interland-break geen minuut in actie. Uitzonderlijk sinds Tedesco de plak zwaait. Nu zou hij echter een grote kanshebber zijn op een basisplaats in minstens één van de twee komende matchen. Dat heeft uiteraard te maken met de vele geblesseerde (flank)aanvallers.

Maar Bakayoko heeft dit ook aan zichzelf te danken. Op clubniveau lijkt hij zijn beste vorm namelijk weer terug te vinden. In de laatste twee duels van PSV was hij alvast telkens goed voor een doelpunt. Aan hem om die goede lijn nu ook door te trekken bij de nationale ploeg.

Bakayoko moet in minstens één wedstrijd starten ...

Meest recent

Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

16
16
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel bijzonder ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

60
60
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

63
63
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

110
110
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

123
123
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1082
1082
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

264
264
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

233
233
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

239
239
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

78
78
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

203
203
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

214
214
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

92
92
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

75
75
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

31
31
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

122
122
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

315
315
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

197
197
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

454
454
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

376
376
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

155
155
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

176
176
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

268
268
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

246
246

Meer sportnieuws