'Transfervuurwerk Anderlecht: Renard houdt topoverleg'

door
'Transfervuurwerk Anderlecht: Renard houdt topoverleg'

De laatste interland-periode van het kalenderjaar is aangebroken, voor de clubteams is dat een ideaal moment om de komende wintermercato voor te bereiden. Iets wat ook bij RSC Anderlecht het geval is. Daar maakt Olivier Renard zich op voor zijn eerste transferperiode als sportief directeur.

Tijdens de voorbije transferwindows was het Jesper Fredberg die de touwtjes in handen had op Neerpede. Aanvankelijk deed hij dat meer dan behoorlijk, maar in de vorige zomermercato liet de Deen het afweten aan zowel inkomende als uitgaande zijde. En daarmee werd uiteindelijk de basis gelegd voor zijn ontslag van eind vorige maand.

In januari zal er dus moeten bijgestuurd worden op op de transfermarkt. En daarvoor rekent Anderlecht, met name voorzitter Wouter Vandenhaute, op Olivier Renard. Die werd vlak na het vertrek van Fredberg aangesteld als nieuwe sportief directeur. De ex-doelman zal zijn goede werk van bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal in Brussel moeten bevestigen.

LEES OOK: 'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

Topoverleg met Hubert

In ieder geval mogen tijdens zijn eerste mercato bij Anderlecht meteen de nodige versterkingen verwacht worden. Zo weet men bij SudPresse dat er weldra topoverleg plaatsvindt tussen Renard en coach David Hubert. Daarin zullen ze samen de plannen en doelstellingen voor de komende transferperiode zo goed mogelijk voorbereiden.

Vorige week al liet Renard verstaan dat de coach inspraak zal krijgen in het transferbeleid. "Hij geeft aan welk profiel hij wil en dan is het aan mij en de scouting om hem 4, 5, 6 opties voor te leggen. Als hij voor optie A en C gaat, omdat die het best bij onze manier van spelen past, dan is het aan mij om die op basis van onze financiële middelen binnen te halen", klonk het bij HLN.

Versterking voor Futures

Het belooft dus een drukke wintermercato te worden bij RSCA, dat goed op weg is om door te stoten in de Europa League en dus een selectie moet hebben die ook voldoende sterk is in de breedte. Daarnaast sluit SudPresse niet uit dat Renard ook enkele aanwinsten voor de RSCA Futures zal aantrekken. Die staan momenteel laatste in de Challenger Pro League en Anderlecht wil absoluut voorkomen dat de ploeg degradeert uit de tweede profdivisie.

Heeft u vertrouwen in Renard als sportief directeur van RSCA?

Meest recent

Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

8
8
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

65
65
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

86
86
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

53
53
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

36
36
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

152
152
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

159
159
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

32
32
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

340
340
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

208
208
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

458
458
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

35
35
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

422
422
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

48
48
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

445
445
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

139
139
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

350
350
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

248
248
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

319
319
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

492
492
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

518
518
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

661
661
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

319
319

Meer sportnieuws