Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht: "Ondankbare rol"

door
Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft de laatste interland-break van het kalenderjaar met een goed gevoel kunnen inzetten. Paars-Wit won zondag immers met ruime 0-5-cijfers op het veld van Cercle Brugge. Desondanks zag niet iedereen er even gelukkig uit bij RSCA.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag op de valreep hun perfecte rapport kwijtgespeeld in de Europa League. Ze waren dus naar Brugge afgezakt om één en ander recht te zetten. Maar aanvankelijk had de ploeg van coach David Hubert het knap lastig met de energieke en fysieke speelstijl van Cercle.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Sombere Vazquez

Anderlecht hield het hoofd echter koel en kon toch op voorsprong komen na een puik uitgespeelde counter met Kasper Dolberg. Toen die er in de tweede helft 0-2 van maakte, was de veer bij Groen-Zwart helemaal gebroken. Dolberg prikte zelfs nog een derde tegen de touwen, ook Théo Leoni en Luis Vazquez scoorden.

Die laatste vierde echter niet al te uitgebreid en liep ondanks de ruime zege zelfs rond met een somber gezicht. Iets wat ook analist Alexandre Teklak vaststelde. "Vazquez leek, ondanks zijn doelpunt, aangestast aan zijn moraal", liet Teklak noteren bij La Dernière Heure.

Tweede viool

De Argentijnse spits, die in de zomer van 2023 voor ruim 4 miljoen euro werd overgenomen van Boca Juniors, zit dan ook in een lastige situatie. In principe moest hij zich verder ontwikkelen in de schaduw van Dolberg, om vervolgens met de Deen te gaan concurreren voor een vaste basisplaats. Maar nu Dolberg weer vlot aan het scoren is, nemen de speelminuten van Vazquez alleen maar af.

En Teklak vreest voor de 23-jarige Zuid-Amerikaan dat daar niet snel verandering in zal komen, dat hij nog een hele poos de tweede viool zal moeten spelen. "Hij speelt een ondankbare rol. Maar Dolberg zal altijd de nummer één blijven. En het is niet op deze manier dat de Argentijn de zaken zal omdraaien. Zijn invalbeurt was teleurstellend", klinkt het.

Denkt u dat Vazquez alsnog volledig zal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

0
0
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

5
5
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

127
127
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

103
103
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

110
110
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

14
14
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

53
53
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

149
149
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

67
67
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

50
50
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

183
183
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

299
299
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

76
76
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

225
225
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

237
237
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

277
277
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

265
265
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

50
50
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

342
342
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

230
230
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

586
586
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

231
231
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

435
435

Meer sportnieuws