Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht: "Ondankbare rol"

323 stemmen
Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft de laatste interland-break van het kalenderjaar met een goed gevoel kunnen inzetten. Paars-Wit won zondag immers met ruime 0-5-cijfers op het veld van Cercle Brugge. Desondanks zag niet iedereen er even gelukkig uit bij RSCA.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag op de valreep hun perfecte rapport kwijtgespeeld in de Europa League. Ze waren dus naar Brugge afgezakt om één en ander recht te zetten. Maar aanvankelijk had de ploeg van coach David Hubert het knap lastig met de energieke en fysieke speelstijl van Cercle.

LEES OOK: Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Sombere Vazquez

Anderlecht hield het hoofd echter koel en kon toch op voorsprong komen na een puik uitgespeelde counter met Kasper Dolberg. Toen die er in de tweede helft 0-2 van maakte, was de veer bij Groen-Zwart helemaal gebroken. Dolberg prikte zelfs nog een derde tegen de touwen, ook Théo Leoni en Luis Vazquez scoorden.

Die laatste vierde echter niet al te uitgebreid en liep ondanks de ruime zege zelfs rond met een somber gezicht. Iets wat ook analist Alexandre Teklak vaststelde. "Vazquez leek, ondanks zijn doelpunt, aangestast aan zijn moraal", liet Teklak noteren bij La Dernière Heure.

Tweede viool

De Argentijnse spits, die in de zomer van 2023 voor ruim 4 miljoen euro werd overgenomen van Boca Juniors, zit dan ook in een lastige situatie. In principe moest hij zich verder ontwikkelen in de schaduw van Dolberg, om vervolgens met de Deen te gaan concurreren voor een vaste basisplaats. Maar nu Dolberg weer vlot aan het scoren is, nemen de speelminuten van Vazquez alleen maar af.

En Teklak vreest voor de 23-jarige Zuid-Amerikaan dat daar niet snel verandering in zal komen, dat hij nog een hele poos de tweede viool zal moeten spelen. "Hij speelt een ondankbare rol. Maar Dolberg zal altijd de nummer één blijven. En het is niet op deze manier dat de Argentijn de zaken zal omdraaien. Zijn invalbeurt was teleurstellend", klinkt het.

Denkt u dat Vazquez alsnog volledig zal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

20
20
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

6
6
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

100
100
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

48
48
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

48
48
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

37
37
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

266
266
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

170
170
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

209
209
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

109
109
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

142
142
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

337
337
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

282
282
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

233
233
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

196
196
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

287
287
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

228
228
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

93
93
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

55
55
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

540
540
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

239
239
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

401
401
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

186
186
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

259
259

Meer sportnieuws