Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht: "Ondankbare rol"

323 stemmen
Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft de laatste interland-break van het kalenderjaar met een goed gevoel kunnen inzetten. Paars-Wit won zondag immers met ruime 0-5-cijfers op het veld van Cercle Brugge. Desondanks zag niet iedereen er even gelukkig uit bij RSCA.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag op de valreep hun perfecte rapport kwijtgespeeld in de Europa League. Ze waren dus naar Brugge afgezakt om één en ander recht te zetten. Maar aanvankelijk had de ploeg van coach David Hubert het knap lastig met de energieke en fysieke speelstijl van Cercle.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Sombere Vazquez

Anderlecht hield het hoofd echter koel en kon toch op voorsprong komen na een puik uitgespeelde counter met Kasper Dolberg. Toen die er in de tweede helft 0-2 van maakte, was de veer bij Groen-Zwart helemaal gebroken. Dolberg prikte zelfs nog een derde tegen de touwen, ook Théo Leoni en Luis Vazquez scoorden.

Die laatste vierde echter niet al te uitgebreid en liep ondanks de ruime zege zelfs rond met een somber gezicht. Iets wat ook analist Alexandre Teklak vaststelde. "Vazquez leek, ondanks zijn doelpunt, aangestast aan zijn moraal", liet Teklak noteren bij La Dernière Heure.

Tweede viool

De Argentijnse spits, die in de zomer van 2023 voor ruim 4 miljoen euro werd overgenomen van Boca Juniors, zit dan ook in een lastige situatie. In principe moest hij zich verder ontwikkelen in de schaduw van Dolberg, om vervolgens met de Deen te gaan concurreren voor een vaste basisplaats. Maar nu Dolberg weer vlot aan het scoren is, nemen de speelminuten van Vazquez alleen maar af.

En Teklak vreest voor de 23-jarige Zuid-Amerikaan dat daar niet snel verandering in zal komen, dat hij nog een hele poos de tweede viool zal moeten spelen. "Hij speelt een ondankbare rol. Maar Dolberg zal altijd de nummer één blijven. En het is niet op deze manier dat de Argentijn de zaken zal omdraaien. Zijn invalbeurt was teleurstellend", klinkt het.

Denkt u dat Vazquez alsnog volledig zal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

6
6
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

48
48
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

54
54
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

11
11
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

17
17
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

82
82
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

159
159
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

43
43
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

145
145
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

31
31
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

157
157
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

255
255
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

97
97
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

385
385
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

526
526
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

140
140
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

216
216
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

287
287
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

162
162
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

287
287
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

559
559
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

158
158
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

167
167
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

162
162
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164

Meer sportnieuws