Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht: "Ondankbare rol"

door
Eén bedrukt gezicht bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft de laatste interland-break van het kalenderjaar met een goed gevoel kunnen inzetten. Paars-Wit won zondag immers met ruime 0-5-cijfers op het veld van Cercle Brugge. Desondanks zag niet iedereen er even gelukkig uit bij RSCA.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag op de valreep hun perfecte rapport kwijtgespeeld in de Europa League. Ze waren dus naar Brugge afgezakt om één en ander recht te zetten. Maar aanvankelijk had de ploeg van coach David Hubert het knap lastig met de energieke en fysieke speelstijl van Cercle.

LEES OOK: Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

Sombere Vazquez

Anderlecht hield het hoofd echter koel en kon toch op voorsprong komen na een puik uitgespeelde counter met Kasper Dolberg. Toen die er in de tweede helft 0-2 van maakte, was de veer bij Groen-Zwart helemaal gebroken. Dolberg prikte zelfs nog een derde tegen de touwen, ook Théo Leoni en Luis Vazquez scoorden.

Die laatste vierde echter niet al te uitgebreid en liep ondanks de ruime zege zelfs rond met een somber gezicht. Iets wat ook analist Alexandre Teklak vaststelde. "Vazquez leek, ondanks zijn doelpunt, aangestast aan zijn moraal", liet Teklak noteren bij La Dernière Heure.

Tweede viool

De Argentijnse spits, die in de zomer van 2023 voor ruim 4 miljoen euro werd overgenomen van Boca Juniors, zit dan ook in een lastige situatie. In principe moest hij zich verder ontwikkelen in de schaduw van Dolberg, om vervolgens met de Deen te gaan concurreren voor een vaste basisplaats. Maar nu Dolberg weer vlot aan het scoren is, nemen de speelminuten van Vazquez alleen maar af.

En Teklak vreest voor de 23-jarige Zuid-Amerikaan dat daar niet snel verandering in zal komen, dat hij nog een hele poos de tweede viool zal moeten spelen. "Hij speelt een ondankbare rol. Maar Dolberg zal altijd de nummer één blijven. En het is niet op deze manier dat de Argentijn de zaken zal omdraaien. Zijn invalbeurt was teleurstellend", klinkt het.

Denkt u dat Vazquez alsnog volledig zal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

130
130
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

9
9
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

102
102
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

108
108
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

56
56
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

159
159
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

14
14
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

58
58
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

307
307
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

119
119
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

179
179
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

90
90
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

314
314
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

185
185
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

159
159
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

472
472
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

156
156
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

163
163
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

263
263
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

277
277
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

388
388
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

140
140
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189

Meer sportnieuws