'Real tóch wintermercato op: driekoppig lijstje gelekt'

door
'Real tóch wintermercato op: driekoppig lijstje gelekt'

In La Liga won titelverdediger Real Madrid zaterdag met 4-0 van Osasuna, maar het zag verdediger Eder Militao wel opnieuw geblesseerd uitvallen. En dus gaat de Koninklijke allicht op zoek naar defensieve versterking. Het verlanglijstje zou alvast bekend zijn.

Real pakte tijdens de voorbije zomermercato uit met de langverwachte komst van Kylian Mbappé. De Franse superster werd transfervrij weggeplukt bij Paris Saint-Germain. Daarnaast werd ook het Braziliaanse wonderkind Endrick aan de selectie van coach Carlo Ancelotti toegevoegd.

De club liet in het tussenseizoen echter ook één van de waardevolle krachten in de defensie gaan. Zo besloot Nacho om de poorten van het Estadio Santiago Bernabeu na jaren trouwe dienst achter zich dicht te trekken. De Spanjaard verkoos een lucratief avontuur in Saudi-Arabië. Een directe vervanger werd niet gehaald.

LEES OOK: Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Code rood in verdediging

Daar lijken de Madrilenen nu evenwel spijt te hebben. De verwachting is immers dat Militao andermaal een lange periode aan de kant staat. Ondertussen ligt ook David Alaba nog een poos in de lappenmand en ook noodoplossing Aurélien Tchouaméni is geblesseerd. De spoeling centraal achterin is dus erg dun.

Dat blijft allicht niet zonder gevolgen. Zo is de kans groot dat de Madrilenen voor het eerst in jaren de winterse mercato zal optrekken om versterking te halen. Aanvankelijk was dat nochtans niet het plan, maar gezien de huidige situatie kan de clubleiding bijna niet anders dan coach Carlo Ancelotti van extra defensieve opties te voorzien.

Geen Ramos, drie alternatieven

Even werd zelfs gespeculeerd over een terugkeer van de transfervrije Sergio Ramos. Maar dat plan werd al snel van tafel geveegd. Volgens AS staan er nu drie andere namen op de verlanglijst. Daarvan is Castello Lukeba al ruime tijd in het vizier en hij is op zijn 21ste ook de jongste van de drie transferdoelwitten. De Franse (beloften-)international van RB Leipzig is evenwel ook de duurste vis.

Een ander Bundesliga-target is Jonathan Tah. Die loopt eind dit seizoen uit contract bij Bayer Leverkusen en kan dus allicht voor een bescheiden som opgehaald worden. Bovendien speelt hij bij de Duitse nationale ploeg al samen met Antonio Rüdiger. Tot slot is ook Europees kampioen Aymeric Laporte in beeld. De Spanjaard komt momenteel uit voor Al-Nassr, maar zou willen vertrekken in Saudi-Arabië.

Real Madrid wint dit seizoen opnieuw de UCL ...

Meest recent

Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

4
4
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

2
2
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

107
107
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

105
105
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

93
93
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

117
117
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

82
82
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

212
212
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

249
249
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

687
687
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

38
38
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

264
264
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

69
69
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

977
977
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

362
362
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

128
128
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

158
158
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

377
377
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

55
55
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

148
148
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2019
2019
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

598
598
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

634
634
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

226
226

Meer sportnieuws