AA Gent-miljoenendeal stort in: harde breuk op komst

499
AA Gent-miljoenendeal stort in: harde breuk op komst

Archie Brown (22), de Engelse linksback van AA Gent, wil de club in januari of komende zomer verlaten. AA Gent hoopte eerst 17 miljoen euro voor hem te ontvangen, maar na een teleurstellend seizoen werd de vraagprijs verlaagd naar 12 miljoen euro.

Brown, die vorig seizoen indruk maakte als wingback, komt dit seizoen minder uit de verf in zijn nieuwe rol als linksback onder coach Wouter Vrancken. Zijn prestaties zijn inconsistent, met veel balverlies en onzuivere passes.

Hierdoor heeft hij zijn potentieel niet kunnen waarmaken, wat de interesse van andere clubs heeft doen afnemen. Inmiddels zit hij steeds vaker op de bank, met Tiago Araujo als concurrent.

LEES OOK: Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Brown wil weg: vraagprijs in vrije val

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Archie Brown (22) zijn zinnen gezet op een vertrek in januari, of anders ten laatste komende zomer. De Buffalo’s hopen een stevige duit te verdienen bij een eventuele verkoop van de Engelse linksachter.

AA Gent betaalde in de zomer van 2023 vier miljoen euro voor Brown en streeft ernaar om in de nabije toekomst minstens het dubbele te ontvangen. In januari stond Brown nog in de belangstelling van verschillende clubs uit de Premier League, Serie A, Bundesliga, Ligue 1, Süper Lig en Championship.

AA Gent hoopte oorspronkelijk op een transferbedrag van 17 miljoen euro voor hun talentvolle verdediger. In de zomermercato stelde Gent hun vraagprijs bij naar 12 miljoen euro.

Uiteindelijk raakte Brown niet weg, ondanks dat hij actief werd aangeboden aan clubs, wat de serieuze intenties van zowel de speler als de club om een transfer te realiseren onderstreepte.

Na een jaar in Gent: Browns potentieel is onvoldoende benut

Na een sterk debuut in de eerste seizoenshelft in het blauw-witte shirt heeft Archie Brown al één jaar steeds meer moeite om dat niveau vast te houden. Onder de nieuwe coach Wouter Vrancken speelt Brown in een andere rol dan voorheen.

Waar hij onder de vorige coach Hein Vanhaezebrouck als wingback uitblonk, wordt hij nu meer als linksback ingezet, een positie waar hij zich zichtbaar minder comfortabel in voelt. “Dat wringt. Vooral in zijn eigen hoofd”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Dit seizoen blijft Brown in de verkeerde keuzes grossieren. Zijn passes en voorzetten komen niet aan, en hoewel er vaak meer in de wedstrijden zit, benut hij zijn potentieel onvoldoende.

“Of hoe hij na een jaar in Gent nog steeds zijn potentieel onvoldoende benut”, schreef Het Nieuwsblad.

Browns potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld

De vorm van Archie Brown bevindt zich al een jaar in een neerwaartse spiraal. Hij speelt met te weinig overtuiging en gif, is onzuiver aan de bal en zijn rushes lopen te vaak op niets uit. Brown is vaak te nonchalant en slordig aan de bal, waardoor hij veel balverlies lijdt.

Het is stilaan een blijvend probleem van de Brit, want dit zijn zaken die na veertien maanden bij Gent steeds weer terugkeren.

“Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos vorig seizoen.

Ook dit seizoen zijn Browns sprintersbenen, diepgang, rushes en dribbels aan de linkerkant steeds schaarser. Begin vorig seizoen zaaide hij met zijn snelheid geregeld vernieling op zijn flank, maar al een jaar lang gebeurt dat veel minder.

Brown vliegt naar de bank bij AA Gent

AA Gent mist de Archie Brown van tijdens zijn debuutjaar: een combinatie van power en speelsheid, sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

In de voorbije weken wordt Brown zelfs op de bank gehouden door zomeraanwinst Tiago Araujo (23). De Portugees is ook nog geen afgewerkt product, maar is constanter en betrouwbaarder dan Brown.

Hij laat zich nooit opjagen en zorgt wel geregeld voor gevaar. Araujo is met zijn traptechniek een wapen voor de Buffalo’s en ook zuiverder aan de bal, maar is op atletisch vlak minder dan Brown.

Is Brown een over- of onderschatte speler?

Meest recent

Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

6
6
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

14
14
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

63
63
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

125
125
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

91
91
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

863
863
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

63
63
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

27
27
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

205
205
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

58
58
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

62
62
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

24
24
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

51
51
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

43
43
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

160
160
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

316
316
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

272
272
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

272
272
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

125
125
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

375
375

Meer sportnieuws