'Swerts haalt alsnog supertalent bij Jonge Duivels'

door
'Swerts haalt alsnog supertalent bij Jonge Duivels'

Komende week staan er niet alleen voor de Rode Duivels wedstrijden gepland, ook de Jonge Duivels staan voor een levensbelangrijke opdracht. Zij moeten in een dubbele confrontratie met Tsjechië immers kwalificatie zien af te dwingen voor het EK U21, dat komende zomer in Slowakije gehouden wordt.

De beloften moeten die barrage nog afwerken nadat ze in hun kwalificatiegroep op de tweede plaats eindigden, na Spanje maar voor Schotland en Hongarije. Ze verzamelden daarbij niet genoeg punten om zich als één van de drie beste tweedes rechtstreeks te kwalificeren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

Vraagtekens bij Jonge Duivels

Voor het tweeluik kan bondscoach Gill Swerts rekenen op verschillende jongens die al ervaring hebben bij de A-ploeg, zoals Hugo Siquet, Jorne Spileers, Mandela Keita en Arthur Vermeeren. Hij moet wel de geblesseerde Van der Brempt missen en zal wellicht Sardella nog moeten afstaan aan de A-ploeg.

Daarnaast heerst er ook nog onzekerheid over de beschikbaarheid van Mika Godts, want de 19-jarige sensatie moest afgelopen weekend bij Ajax tegen Twente door een blessure al bij de rust in de kleedkamer blijven. Swerts lijkt al te anticiperen op diens mogelijke afhaken.

Karetsas mag zich alsnog melden

Het Laatste Nieuws weet dat Swerts in laatste instantie ook nog Konstantinos Karetsas bij de selectie haalt. Het 16-jarige supertalent van KRC Genk was aanvankelijk nog gepasseerd om 'tactische redenen', maar zou zich maandag alsnog bij de groep mogen melden.

Het is voor Karetsas zijn tweede selectie, nadat hij in oktober al mocht debuteren tegen Hongarije. De spelmaker wordt ook het hof gemaakt door Griekenland, maar hij kan nog niet voor dat land uitkomen omdat de aanvraag van zijn paspoort nog volop aan de gang is.

Moet Karetsas speelminuten krijgen in de barrages?

Meest recent

Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

1
1
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

8
8
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

54
54
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

49
49
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

76
76
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

152
152
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

103
103
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

57
57
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

84
84
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

251
251
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

814
814
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

82
82
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

72
72
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

86
86
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

329
329
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

437
437
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

390
390
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

680
680
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

206
206
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

260
260
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

523
523
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

371
371
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

281
281
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

256
256

Meer sportnieuws