De Condé geeft winterse transferplannen van KRC Genk prijs

821
De Condé geeft winterse transferplannen van KRC Genk prijs

KRC Genk is bezit aan een uitstekend seizoen. In Limburg dromen ze uiteraard van de titel, nadat ze de herfsttitel al beet hebben. Maar wat gaat er in januari gebeuren? Head of Football Dimitri De Condé gaf meer uitleg over de transferplannen van KRC Genk.

Geen sterkhouders weg bij Genk

Racing Genk verkocht een jaar geleden een aantal sterkhouders. De Condé gaf aan dat dit financieel nodig was voor de club. Het is bekend dat de Limburgers jaarlijks een fameus tekort moeten zien weg te werken en dat moet gebeuren met bonusgelden: transfers of Europese inkomsten.

Een jaar daarvoor vertrok Paul Onuachu. De Condé laat weten dat dit een heel ander dossier was, omdat Onuachu al 3,5 jaar voor de club speelde, al op leeftijd was en een topdeal kon versieren in zijn droomcompetitie. Er waren ook bepaalde afspraken. In januari 2025 gaat Genk geen sterkhouders laten gaan. 

"Het is niet de bedoeling dat er sterkhouders de club gaan verlaten. Intern is er heel veel wil aanwezig om er alles aan te doen om deze kern tot komende zomer bij elkaar te houden”, zei de sportieve baas.

Financiële buffer

Uiteraard moet je altijd met twee woorden spreken, want als er een onwaarschijnlijk bod komt, moet een Belgische club altijd aan tafel gaan zitten. Genk verkocht het afgelopen jaren al zeer goed, waardoor het financieel niet erg nodig is om te verkopen. De transfer van Mike Penders naar Chelsea, die 20 miljoen euro opbracht, zorgde voor veel ademruimte. De club verkocht voor bijna 90 miljoen euro, waardoor er dus een buffer is.

Door de moeilijke situatie bij Jong Genk, is de kans aanwezig dat ze daar versterking gaan halen.

Beluister het bijzonder interessante interview van De Condé met Terril Talks via onderstaand bericht.

 

Zal Genk iedereen aan boord kunnen houden?

Meest recent

‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

3
3
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

82
82
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

14
14
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

109
109
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

33
33
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

21
21
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

93
93
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

90
90
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

55
55
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

41
41
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

47
47
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

56
56
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

314
314
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

56
56
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

50
50
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

138
138
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

87
87
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

144
144
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

175
175
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

76
76
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

380
380
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1038
1038
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

107
107
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30

Meer sportnieuws