De Condé geeft winterse transferplannen van KRC Genk prijs

door
De Condé geeft winterse transferplannen van KRC Genk prijs

KRC Genk is bezit aan een uitstekend seizoen. In Limburg dromen ze uiteraard van de titel, nadat ze de herfsttitel al beet hebben. Maar wat gaat er in januari gebeuren? Head of Football Dimitri De Condé gaf meer uitleg over de transferplannen van KRC Genk.

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Geen sterkhouders weg bij Genk

Racing Genk verkocht een jaar geleden een aantal sterkhouders. De Condé gaf aan dat dit financieel nodig was voor de club. Het is bekend dat de Limburgers jaarlijks een fameus tekort moeten zien weg te werken en dat moet gebeuren met bonusgelden: transfers of Europese inkomsten.

Een jaar daarvoor vertrok Paul Onuachu. De Condé laat weten dat dit een heel ander dossier was, omdat Onuachu al 3,5 jaar voor de club speelde, al op leeftijd was en een topdeal kon versieren in zijn droomcompetitie. Er waren ook bepaalde afspraken. In januari 2025 gaat Genk geen sterkhouders laten gaan. 

"Het is niet de bedoeling dat er sterkhouders de club gaan verlaten. Intern is er heel veel wil aanwezig om er alles aan te doen om deze kern tot komende zomer bij elkaar te houden”, zei de sportieve baas.

Financiële buffer

Uiteraard moet je altijd met twee woorden spreken, want als er een onwaarschijnlijk bod komt, moet een Belgische club altijd aan tafel gaan zitten. Genk verkocht het afgelopen jaren al zeer goed, waardoor het financieel niet erg nodig is om te verkopen. De transfer van Mike Penders naar Chelsea, die 20 miljoen euro opbracht, zorgde voor veel ademruimte. De club verkocht voor bijna 90 miljoen euro, waardoor er dus een buffer is.

Door de moeilijke situatie bij Jong Genk, is de kans aanwezig dat ze daar versterking gaan halen.

Beluister het bijzonder interessante interview van De Condé met Terril Talks via onderstaand bericht.

 

Zal Genk iedereen aan boord kunnen houden?

Meest recent

Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

26
26
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

27
27
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

52
52
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

17
17
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

40
40
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

158
158
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

77
77
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

139
139
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

76
76
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

140
140
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

291
291
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

96
96
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

158
158
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

415
415
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

147
147
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

635
635
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

277
277
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

80
80
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

263
263
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

214
214
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

301
301
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

191
191
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

468
468
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

462
462
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

263
263

Meer sportnieuws