De Condé geeft winterse transferplannen van KRC Genk prijs

821 stemmen
De Condé geeft winterse transferplannen van KRC Genk prijs

KRC Genk is bezit aan een uitstekend seizoen. In Limburg dromen ze uiteraard van de titel, nadat ze de herfsttitel al beet hebben. Maar wat gaat er in januari gebeuren? Head of Football Dimitri De Condé gaf meer uitleg over de transferplannen van KRC Genk.

Geen sterkhouders weg bij Genk

Racing Genk verkocht een jaar geleden een aantal sterkhouders. De Condé gaf aan dat dit financieel nodig was voor de club. Het is bekend dat de Limburgers jaarlijks een fameus tekort moeten zien weg te werken en dat moet gebeuren met bonusgelden: transfers of Europese inkomsten.

Een jaar daarvoor vertrok Paul Onuachu. De Condé laat weten dat dit een heel ander dossier was, omdat Onuachu al 3,5 jaar voor de club speelde, al op leeftijd was en een topdeal kon versieren in zijn droomcompetitie. Er waren ook bepaalde afspraken. In januari 2025 gaat Genk geen sterkhouders laten gaan. 

"Het is niet de bedoeling dat er sterkhouders de club gaan verlaten. Intern is er heel veel wil aanwezig om er alles aan te doen om deze kern tot komende zomer bij elkaar te houden”, zei de sportieve baas.

Financiële buffer

Uiteraard moet je altijd met twee woorden spreken, want als er een onwaarschijnlijk bod komt, moet een Belgische club altijd aan tafel gaan zitten. Genk verkocht het afgelopen jaren al zeer goed, waardoor het financieel niet erg nodig is om te verkopen. De transfer van Mike Penders naar Chelsea, die 20 miljoen euro opbracht, zorgde voor veel ademruimte. De club verkocht voor bijna 90 miljoen euro, waardoor er dus een buffer is.

Door de moeilijke situatie bij Jong Genk, is de kans aanwezig dat ze daar versterking gaan halen.

Beluister het bijzonder interessante interview van De Condé met Terril Talks via onderstaand bericht.

 

Zal Genk iedereen aan boord kunnen houden?

Meest recent

'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

4
4
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

16
16
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

61
61
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

87
87
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

315
315
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

70
70
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

69
69
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

571
571
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

150
150
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

63
63
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

121
121
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

332
332
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

546
546
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

312
312
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

641
641
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

246
246
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

327
327
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

89
89
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

477
477
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

239
239
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

297
297
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142

Meer sportnieuws