Kranten gaan los op dé man bij Anderlecht: "Heer en meester"

1226
Kranten gaan los op dé man bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag nog eens ouderwets uitgehaald. De start van de wedstrijd tegen Cercle Brugge was nochtans behoorlijk aarzelend, maar vervolgens deelde de recordkampioen een 0-5-pandoering uit. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de Brusselaars.

Even leek Paars-Wit een moeizame middag tegemoet te gaan. De ploeg van coach David Hubert had het aanvankelijk lastig met de gekende pressing van de Bruggelingen, die ook voor de eerste speldenprikken kon zorgen. Het duurde een tijdje alvorens Anderlecht de vrijgekomen ruimtes echt kon benutten.

Na een geweldige tegenaanval wist Kasper Dolberg de bezoekers echter toch op voorsprong te zetten. Na de pauze verdubbelde de Deen dan weer van op de stip. En vervolgens zakte Cercle helemaal in mekaar. Dolberg maakte zijn hattrick zelfs compleet, ook Théo Leoni en Luis Vazquez pikten hun doelpuntje mee.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Draaischijf Stroeykens

Zo boekte RSCA zijn ruimste zege van het seizoen tot dusver. En daarbij eiste Dolberg dus een hoofdrol op, de spits scoorde liefst 8 keer in zijn laatste 4 wedstrijden. Maar de man die Anderlecht liet draaien was toch weer Mario Stroeykens. Die profileert zich steeds meer tot dé patron van deze ploeg.

Ook tegen Cercle was het jeugdproduct weer niet te stoppen. "Heer en meester. Mario Stroeykens was alomtegenwoordig bij Anderlecht en verdeelde het spel met goeie afgemeten en getimede passes. Een één-twee met Edozie leidde tot een knappe aanval voor de 0-1-voorsprong. Staat stevig op zijn benen", stelt Het Nieuwsblad.

98 Procent goede keuzes

Bij La Dernière Heure stelt men dan weer vast dat Stroeykens amper een bal verkeerd gaf. "Hij was auteur van de twee beste passes in het wedstrijdbegin. Hij was het die na een goede actie Edozie lanceerde voor die de paal raakte. En hij gaf de pré-assist op de 0-4. In 98% van de gevallen nam hij een goede beslissing", klinkt het. Ook bij SudPresse tot slot, was men diep onder de indruk door de vele geslaagde en gevaarlijke passes van Stroeykens. "Een teken van een man op de top van zijn kunnen", besluit men.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

44
44
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

48
48
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

98
98
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

162
162
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

112
112
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

293
293
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

85
85
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

42
42
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

269
269
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

400
400
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

112
112
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

83
83
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

282
282
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

369
369
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

57
57
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

521
521
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

398
398
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

122
122
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77

Meer sportnieuws