Kranten gaan los op dé man bij Anderlecht: "Heer en meester"

1226
Kranten gaan los op dé man bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag nog eens ouderwets uitgehaald. De start van de wedstrijd tegen Cercle Brugge was nochtans behoorlijk aarzelend, maar vervolgens deelde de recordkampioen een 0-5-pandoering uit. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de Brusselaars.

Even leek Paars-Wit een moeizame middag tegemoet te gaan. De ploeg van coach David Hubert had het aanvankelijk lastig met de gekende pressing van de Bruggelingen, die ook voor de eerste speldenprikken kon zorgen. Het duurde een tijdje alvorens Anderlecht de vrijgekomen ruimtes echt kon benutten.

Na een geweldige tegenaanval wist Kasper Dolberg de bezoekers echter toch op voorsprong te zetten. Na de pauze verdubbelde de Deen dan weer van op de stip. En vervolgens zakte Cercle helemaal in mekaar. Dolberg maakte zijn hattrick zelfs compleet, ook Théo Leoni en Luis Vazquez pikten hun doelpuntje mee.

LEES OOK: ‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

Draaischijf Stroeykens

Zo boekte RSCA zijn ruimste zege van het seizoen tot dusver. En daarbij eiste Dolberg dus een hoofdrol op, de spits scoorde liefst 8 keer in zijn laatste 4 wedstrijden. Maar de man die Anderlecht liet draaien was toch weer Mario Stroeykens. Die profileert zich steeds meer tot dé patron van deze ploeg.

Ook tegen Cercle was het jeugdproduct weer niet te stoppen. "Heer en meester. Mario Stroeykens was alomtegenwoordig bij Anderlecht en verdeelde het spel met goeie afgemeten en getimede passes. Een één-twee met Edozie leidde tot een knappe aanval voor de 0-1-voorsprong. Staat stevig op zijn benen", stelt Het Nieuwsblad.

98 Procent goede keuzes

Bij La Dernière Heure stelt men dan weer vast dat Stroeykens amper een bal verkeerd gaf. "Hij was auteur van de twee beste passes in het wedstrijdbegin. Hij was het die na een goede actie Edozie lanceerde voor die de paal raakte. En hij gaf de pré-assist op de 0-4. In 98% van de gevallen nam hij een goede beslissing", klinkt het. Ook bij SudPresse tot slot, was men diep onder de indruk door de vele geslaagde en gevaarlijke passes van Stroeykens. "Een teken van een man op de top van zijn kunnen", besluit men.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

7
7
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

5
5
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

7
7
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

6
6
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

107
107
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

73
73
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

24
24
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

61
61
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

53
53
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

134
134
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

33
33
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

46
46
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

654
654
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

161
161
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

70
70
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

35
35
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

39
39
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

62
62
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

69
69
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

76
76
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

223
223
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

374
374
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

410
410

Meer sportnieuws