"Misschien is het beter om een keer hard te verliezen"

door

KRC Genk heeft zondag op pijnlijke wijze zijn derde nederlaag van het seizoen geleden. De fiere leider ging met de billen bloot in het Dudenpark, waar Union zijn scoringsprobleem plots helemaal leek te verbannen. Genk kreeg uiteindelijk een 4-0 om de oren.

LEES OOK: Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

Heynen ziet Genk op alle vlakken tekort schieten

De Limburgers waren slechts een schim van hun gebruikelijke zelf. Ze zien daardoor eerste achtervolger Antwerp naderen tot op vijf punten, maar vooral trekken ze met een stevige kater de interlandbreak in.

In het Genkse kamp werden de handen snel in eigen boezem gestoken en dat deed ook aanvoerder Bryan Heynen. "Wat het probleem was vandaag? Alles. Ik denk niet dat we iets verdienden hier", was ook hij scherp bij Het Laatste Nieuws. "Ik denk dat we vooral te traag waren. We vonden de juiste oplossingen niet. Maakten vaak de foute keuze aan de bal. Het is vervelend, maar we gaan gewoon verder. We hopen dat dit een offday was."

Nederlaag snel vergeten

Genk heeft nu wel een tweetal weken om van die opdoffer te herstellen. In die periode zal er ongetwijfeld een hartig woordje gesproken worden in de kleedkamer. Maar Heynen wil ook niet te veel belang hechten aan de zware nederlaag.

"We moeten nu niet gaan dramatiseren. Het zijn zware cijfers. Maar 2-0 of 4-0, pfff. Misschien is het beter om dan een keer hard te verliezen", opperde hij. "We moeten dit gewoon vergeten. Gewoon doorgaan en niet te negatief doen. Het zat gewoon te fout om één oorzaak op te noemen. Maar we staan nog altijd aan de leiding."

Zal Genk zich na de interlandbreak snel herpakken?

Meest recent

'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

2
2
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

14
14
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

53
53
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

5
5
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

37
37
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

135
135
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

5
5
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

285
285
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

69
69
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

80
80
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

670
670
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

261
261
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

38
38
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

115
115
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

141
141
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

105
105
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1210
1210
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

289
289
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

776
776
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

221
221
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

68
68
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

207
207
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

425
425
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

149
149

Meer sportnieuws