"Misschien is het beter om een keer hard te verliezen"

298 stemmen

KRC Genk heeft zondag op pijnlijke wijze zijn derde nederlaag van het seizoen geleden. De fiere leider ging met de billen bloot in het Dudenpark, waar Union zijn scoringsprobleem plots helemaal leek te verbannen. Genk kreeg uiteindelijk een 4-0 om de oren.

LEES OOK: Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

Heynen ziet Genk op alle vlakken tekort schieten

De Limburgers waren slechts een schim van hun gebruikelijke zelf. Ze zien daardoor eerste achtervolger Antwerp naderen tot op vijf punten, maar vooral trekken ze met een stevige kater de interlandbreak in.

In het Genkse kamp werden de handen snel in eigen boezem gestoken en dat deed ook aanvoerder Bryan Heynen. "Wat het probleem was vandaag? Alles. Ik denk niet dat we iets verdienden hier", was ook hij scherp bij Het Laatste Nieuws. "Ik denk dat we vooral te traag waren. We vonden de juiste oplossingen niet. Maakten vaak de foute keuze aan de bal. Het is vervelend, maar we gaan gewoon verder. We hopen dat dit een offday was."

Nederlaag snel vergeten

Genk heeft nu wel een tweetal weken om van die opdoffer te herstellen. In die periode zal er ongetwijfeld een hartig woordje gesproken worden in de kleedkamer. Maar Heynen wil ook niet te veel belang hechten aan de zware nederlaag.

"We moeten nu niet gaan dramatiseren. Het zijn zware cijfers. Maar 2-0 of 4-0, pfff. Misschien is het beter om dan een keer hard te verliezen", opperde hij. "We moeten dit gewoon vergeten. Gewoon doorgaan en niet te negatief doen. Het zat gewoon te fout om één oorzaak op te noemen. Maar we staan nog altijd aan de leiding."

Zal Genk zich na de interlandbreak snel herpakken?

Meest recent

'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

5
5
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

40
40
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

12
12
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

41
41
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

72
72
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

61
61
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

91
91
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

111
111
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

22
22
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

233
233
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

255
255
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

54
54
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

180
180
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

839
839
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

161
161
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

121
121
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

133
133
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

171
171
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

152
152
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1142
1142
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

485
485
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

150
150
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

934
934

Meer sportnieuws