Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

919
Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

KRC Genk heeft een nieuwe ster in huis: 16-jarige Kos Karetsas, die Bilal El Khannouss doet vergeten. De jonge middenvelder valt op door zijn technische finesse, spelintelligentie en vermogen om wedstrijden te domineren. Genk zet in op zijn talent en ontwikkelt hem voorzichtig.

Topclubs als Real Madrid, Manchester City en Ajax toonden interesse, maar Karetsas heeft zijn zinnen gezet op succes bij Genk. Onlangs verlengde hij zijn contract tot 2027, een teken van zijn groei en de lange termijnplannen van de club.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Karetsas doet El Khannouss vergeten

Vorige zomer vertrok Bilal El Khannouss voor 25 miljoen euro (inclusief bonussen) naar Leicester City, maar KRC Genk koos ervoor om geen directe vervanger aan te trekken. De reden? De club wilde vol inzetten op het 16-jarige supertalent Konstantinos ‘Kos’ Karetsas.

Dit sluit perfect aan bij het model van de Limburgse opleidingsclub: zodra een sterspeler vertrekt voor een recordsom, staat het volgende toptalent al klaar om door te breken.

Bijna niemand in Genk heeft het vandaag nog over El Khannouss en dat ligt onder meer aan ontbolstering van de jonge Karetsas. Met de bal aan de voet is hij een genot om naar te kijken, en hij straalt pure klasse uit.

De 16-jarige middenvelder kan een wedstrijd naar zijn hand zetten, blinkt uit in technische finesse en heeft een uitzonderlijke spelintelligentie. Zijn vista en vermogen om het spel te lezen, maken hem tot een sleutelspeler in de nieuwe, gedurfde speelstijl van Genk onder Thorsten Fink.

De Condé zag nooit een 16-jarige met zoveel potentieel

KRC Genk speelt aanvallend, met lef en attractief voetbal, en Kos Karetsas is daarbij een spelmaker die heerlijke steekpasses geeft en constant de diepte zoekt.

Hoewel Karetsas nu al als vaste basisspeler wordt beschouwd op de nummer tien-positie, waakt de club erover dat er niet te veel druk op zijn schouders komt te liggen. Genk wil vooral dat hij van het spel blijft genieten en dat zijn belastbaarheid zorgvuldig in de gaten wordt gehouden.

Onlangs bevestigde CIES Football Observatory deze visie, door Karetsas op nummer 71 te plaatsen in hun top 100 van meest beloftevolle tieners in het wereldvoetbal. Hij is bovendien de jongste speler op die lijst, wat veel zegt over zijn potentieel.

“De handelingssnelheid van Kos ligt zo extreem hoog dat ik nog nooit een 16-jarige zag met zoveel potentieel”, was Dimitri de Condé vol bewondering. Kos ís voetbal. Zoals Pozuelo dat was. Als er beneden ergens een bal ligt, zal Kos ermee aan het spelen zijn.”

Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, zei dat Karetsas het grootste talent op de Belgische voetbalvelden is.

Genk slaat monsterslag met Karetsas

Thorsten Fink brengt Kos Karetsas met mondjesmaat om de tienerster niet te verbranden of zijn ontwikkeling te forceren. Niet te snel gezien zijn leeftijd, maar ook omdat zijn data nog lager ­liggen dan de rest. Op het fysiek vlak heeft de 16-jarige bijvoorbeeld nog werk voor de boeg.

Zijn flegmatieke speelstijl werkt bovendien als een rode lap op een stier. Met zijn supersonische voetjes drijft hij zijn tegenstanders tot wanhoop en wordt vaak hard aangepakt. “Karetsas’ balbehandeling doet ons zo een beetje denken aan die van Andres Iniesta destijds”, zei Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Het traject van Karetsas valt bijzonder in de smaak bij zijn entourage. Vader Vaios zei dat zijn zoon al een stuk verder staat dan ze anderhalf jaar geleden hebben uitgestippeld. Niet alleen qua speelminuten, ook op het vlak van zijn ontwikkeling.

Vorige week raakte bekend dat Karetsas een nieuw contract heeft getekend, dat hem tot medio 2027 aan Genk verbindt. Het is het langst mogelijke contract dat je met een minderjarige kan afsluiten. Van Ajax over Manchester City tot Real Madrid, allemaal werden ze al gelinkt aan Karetsas, maar de jonge ster wil wil prijzen pakken met Genk, vooraleer hij ooit verdere stappen zet in zijn carrière.

Karetsas zal ooit bij de absolute Europese top spelen

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

44
44
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

71
71
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

40
40
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

52
52
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

381
381
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

155
155
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

331
331
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws