Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

door
Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

KRC Genk heeft een nieuwe ster in huis: 16-jarige Kos Karetsas, die Bilal El Khannouss doet vergeten. De jonge middenvelder valt op door zijn technische finesse, spelintelligentie en vermogen om wedstrijden te domineren. Genk zet in op zijn talent en ontwikkelt hem voorzichtig.

Topclubs als Real Madrid, Manchester City en Ajax toonden interesse, maar Karetsas heeft zijn zinnen gezet op succes bij Genk. Onlangs verlengde hij zijn contract tot 2027, een teken van zijn groei en de lange termijnplannen van de club.

LEES OOK: Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

Karetsas doet El Khannouss vergeten

Vorige zomer vertrok Bilal El Khannouss voor 25 miljoen euro (inclusief bonussen) naar Leicester City, maar KRC Genk koos ervoor om geen directe vervanger aan te trekken. De reden? De club wilde vol inzetten op het 16-jarige supertalent Konstantinos ‘Kos’ Karetsas.

Dit sluit perfect aan bij het model van de Limburgse opleidingsclub: zodra een sterspeler vertrekt voor een recordsom, staat het volgende toptalent al klaar om door te breken.

Bijna niemand in Genk heeft het vandaag nog over El Khannouss en dat ligt onder meer aan ontbolstering van de jonge Karetsas. Met de bal aan de voet is hij een genot om naar te kijken, en hij straalt pure klasse uit.

De 16-jarige middenvelder kan een wedstrijd naar zijn hand zetten, blinkt uit in technische finesse en heeft een uitzonderlijke spelintelligentie. Zijn vista en vermogen om het spel te lezen, maken hem tot een sleutelspeler in de nieuwe, gedurfde speelstijl van Genk onder Thorsten Fink.

De Condé zag nooit een 16-jarige met zoveel potentieel

KRC Genk speelt aanvallend, met lef en attractief voetbal, en Kos Karetsas is daarbij een spelmaker die heerlijke steekpasses geeft en constant de diepte zoekt.

Hoewel Karetsas nu al als vaste basisspeler wordt beschouwd op de nummer tien-positie, waakt de club erover dat er niet te veel druk op zijn schouders komt te liggen. Genk wil vooral dat hij van het spel blijft genieten en dat zijn belastbaarheid zorgvuldig in de gaten wordt gehouden.

Onlangs bevestigde CIES Football Observatory deze visie, door Karetsas op nummer 71 te plaatsen in hun top 100 van meest beloftevolle tieners in het wereldvoetbal. Hij is bovendien de jongste speler op die lijst, wat veel zegt over zijn potentieel.

“De handelingssnelheid van Kos ligt zo extreem hoog dat ik nog nooit een 16-jarige zag met zoveel potentieel”, was Dimitri de Condé vol bewondering. Kos ís voetbal. Zoals Pozuelo dat was. Als er beneden ergens een bal ligt, zal Kos ermee aan het spelen zijn.”

Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, zei dat Karetsas het grootste talent op de Belgische voetbalvelden is.

Genk slaat monsterslag met Karetsas

Thorsten Fink brengt Kos Karetsas met mondjesmaat om de tienerster niet te verbranden of zijn ontwikkeling te forceren. Niet te snel gezien zijn leeftijd, maar ook omdat zijn data nog lager ­liggen dan de rest. Op het fysiek vlak heeft de 16-jarige bijvoorbeeld nog werk voor de boeg.

Zijn flegmatieke speelstijl werkt bovendien als een rode lap op een stier. Met zijn supersonische voetjes drijft hij zijn tegenstanders tot wanhoop en wordt vaak hard aangepakt. “Karetsas’ balbehandeling doet ons zo een beetje denken aan die van Andres Iniesta destijds”, zei Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Het traject van Karetsas valt bijzonder in de smaak bij zijn entourage. Vader Vaios zei dat zijn zoon al een stuk verder staat dan ze anderhalf jaar geleden hebben uitgestippeld. Niet alleen qua speelminuten, ook op het vlak van zijn ontwikkeling.

Vorige week raakte bekend dat Karetsas een nieuw contract heeft getekend, dat hem tot medio 2027 aan Genk verbindt. Het is het langst mogelijke contract dat je met een minderjarige kan afsluiten. Van Ajax over Manchester City tot Real Madrid, allemaal werden ze al gelinkt aan Karetsas, maar de jonge ster wil wil prijzen pakken met Genk, vooraleer hij ooit verdere stappen zet in zijn carrière.

Karetsas zal ooit bij de absolute Europese top spelen

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

28
28
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

19
19
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

44
44
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

138
138
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

60
60
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

188
188
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

72
72
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

138
138
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

123
123
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

218
218
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

494
494
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

118
118
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

237
237
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

190
190
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

92
92
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

312
312
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

322
322
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

238
238
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

249
249
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

908
908
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

284
284

Meer sportnieuws