Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

919
Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

KRC Genk heeft een nieuwe ster in huis: 16-jarige Kos Karetsas, die Bilal El Khannouss doet vergeten. De jonge middenvelder valt op door zijn technische finesse, spelintelligentie en vermogen om wedstrijden te domineren. Genk zet in op zijn talent en ontwikkelt hem voorzichtig.

Topclubs als Real Madrid, Manchester City en Ajax toonden interesse, maar Karetsas heeft zijn zinnen gezet op succes bij Genk. Onlangs verlengde hij zijn contract tot 2027, een teken van zijn groei en de lange termijnplannen van de club.

LEES OOK: Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Karetsas doet El Khannouss vergeten

Vorige zomer vertrok Bilal El Khannouss voor 25 miljoen euro (inclusief bonussen) naar Leicester City, maar KRC Genk koos ervoor om geen directe vervanger aan te trekken. De reden? De club wilde vol inzetten op het 16-jarige supertalent Konstantinos ‘Kos’ Karetsas.

Dit sluit perfect aan bij het model van de Limburgse opleidingsclub: zodra een sterspeler vertrekt voor een recordsom, staat het volgende toptalent al klaar om door te breken.

Bijna niemand in Genk heeft het vandaag nog over El Khannouss en dat ligt onder meer aan ontbolstering van de jonge Karetsas. Met de bal aan de voet is hij een genot om naar te kijken, en hij straalt pure klasse uit.

De 16-jarige middenvelder kan een wedstrijd naar zijn hand zetten, blinkt uit in technische finesse en heeft een uitzonderlijke spelintelligentie. Zijn vista en vermogen om het spel te lezen, maken hem tot een sleutelspeler in de nieuwe, gedurfde speelstijl van Genk onder Thorsten Fink.

De Condé zag nooit een 16-jarige met zoveel potentieel

KRC Genk speelt aanvallend, met lef en attractief voetbal, en Kos Karetsas is daarbij een spelmaker die heerlijke steekpasses geeft en constant de diepte zoekt.

Hoewel Karetsas nu al als vaste basisspeler wordt beschouwd op de nummer tien-positie, waakt de club erover dat er niet te veel druk op zijn schouders komt te liggen. Genk wil vooral dat hij van het spel blijft genieten en dat zijn belastbaarheid zorgvuldig in de gaten wordt gehouden.

Onlangs bevestigde CIES Football Observatory deze visie, door Karetsas op nummer 71 te plaatsen in hun top 100 van meest beloftevolle tieners in het wereldvoetbal. Hij is bovendien de jongste speler op die lijst, wat veel zegt over zijn potentieel.

“De handelingssnelheid van Kos ligt zo extreem hoog dat ik nog nooit een 16-jarige zag met zoveel potentieel”, was Dimitri de Condé vol bewondering. Kos ís voetbal. Zoals Pozuelo dat was. Als er beneden ergens een bal ligt, zal Kos ermee aan het spelen zijn.”

Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, zei dat Karetsas het grootste talent op de Belgische voetbalvelden is.

Genk slaat monsterslag met Karetsas

Thorsten Fink brengt Kos Karetsas met mondjesmaat om de tienerster niet te verbranden of zijn ontwikkeling te forceren. Niet te snel gezien zijn leeftijd, maar ook omdat zijn data nog lager ­liggen dan de rest. Op het fysiek vlak heeft de 16-jarige bijvoorbeeld nog werk voor de boeg.

Zijn flegmatieke speelstijl werkt bovendien als een rode lap op een stier. Met zijn supersonische voetjes drijft hij zijn tegenstanders tot wanhoop en wordt vaak hard aangepakt. “Karetsas’ balbehandeling doet ons zo een beetje denken aan die van Andres Iniesta destijds”, zei Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Het traject van Karetsas valt bijzonder in de smaak bij zijn entourage. Vader Vaios zei dat zijn zoon al een stuk verder staat dan ze anderhalf jaar geleden hebben uitgestippeld. Niet alleen qua speelminuten, ook op het vlak van zijn ontwikkeling.

Vorige week raakte bekend dat Karetsas een nieuw contract heeft getekend, dat hem tot medio 2027 aan Genk verbindt. Het is het langst mogelijke contract dat je met een minderjarige kan afsluiten. Van Ajax over Manchester City tot Real Madrid, allemaal werden ze al gelinkt aan Karetsas, maar de jonge ster wil wil prijzen pakken met Genk, vooraleer hij ooit verdere stappen zet in zijn carrière.

Karetsas zal ooit bij de absolute Europese top spelen

Meest recent

Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

4
4
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

55
55
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

41
41
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

737
737
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

42
42
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

23
23
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

156
156
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

47
47
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

57
57
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

22
22
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

41
41
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

41
41
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

79
79
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

151
151
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

299
299
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

264
264
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

39
39
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

260
260
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

105
105
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

119
119
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

368
368
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

249
249
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

123
123

Meer sportnieuws