Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

919
Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

KRC Genk heeft een nieuwe ster in huis: 16-jarige Kos Karetsas, die Bilal El Khannouss doet vergeten. De jonge middenvelder valt op door zijn technische finesse, spelintelligentie en vermogen om wedstrijden te domineren. Genk zet in op zijn talent en ontwikkelt hem voorzichtig.

Topclubs als Real Madrid, Manchester City en Ajax toonden interesse, maar Karetsas heeft zijn zinnen gezet op succes bij Genk. Onlangs verlengde hij zijn contract tot 2027, een teken van zijn groei en de lange termijnplannen van de club.

LEES OOK: Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Karetsas doet El Khannouss vergeten

Vorige zomer vertrok Bilal El Khannouss voor 25 miljoen euro (inclusief bonussen) naar Leicester City, maar KRC Genk koos ervoor om geen directe vervanger aan te trekken. De reden? De club wilde vol inzetten op het 16-jarige supertalent Konstantinos ‘Kos’ Karetsas.

Dit sluit perfect aan bij het model van de Limburgse opleidingsclub: zodra een sterspeler vertrekt voor een recordsom, staat het volgende toptalent al klaar om door te breken.

Bijna niemand in Genk heeft het vandaag nog over El Khannouss en dat ligt onder meer aan ontbolstering van de jonge Karetsas. Met de bal aan de voet is hij een genot om naar te kijken, en hij straalt pure klasse uit.

De 16-jarige middenvelder kan een wedstrijd naar zijn hand zetten, blinkt uit in technische finesse en heeft een uitzonderlijke spelintelligentie. Zijn vista en vermogen om het spel te lezen, maken hem tot een sleutelspeler in de nieuwe, gedurfde speelstijl van Genk onder Thorsten Fink.

De Condé zag nooit een 16-jarige met zoveel potentieel

KRC Genk speelt aanvallend, met lef en attractief voetbal, en Kos Karetsas is daarbij een spelmaker die heerlijke steekpasses geeft en constant de diepte zoekt.

Hoewel Karetsas nu al als vaste basisspeler wordt beschouwd op de nummer tien-positie, waakt de club erover dat er niet te veel druk op zijn schouders komt te liggen. Genk wil vooral dat hij van het spel blijft genieten en dat zijn belastbaarheid zorgvuldig in de gaten wordt gehouden.

Onlangs bevestigde CIES Football Observatory deze visie, door Karetsas op nummer 71 te plaatsen in hun top 100 van meest beloftevolle tieners in het wereldvoetbal. Hij is bovendien de jongste speler op die lijst, wat veel zegt over zijn potentieel.

“De handelingssnelheid van Kos ligt zo extreem hoog dat ik nog nooit een 16-jarige zag met zoveel potentieel”, was Dimitri de Condé vol bewondering. Kos ís voetbal. Zoals Pozuelo dat was. Als er beneden ergens een bal ligt, zal Kos ermee aan het spelen zijn.”

Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, zei dat Karetsas het grootste talent op de Belgische voetbalvelden is.

Genk slaat monsterslag met Karetsas

Thorsten Fink brengt Kos Karetsas met mondjesmaat om de tienerster niet te verbranden of zijn ontwikkeling te forceren. Niet te snel gezien zijn leeftijd, maar ook omdat zijn data nog lager ­liggen dan de rest. Op het fysiek vlak heeft de 16-jarige bijvoorbeeld nog werk voor de boeg.

Zijn flegmatieke speelstijl werkt bovendien als een rode lap op een stier. Met zijn supersonische voetjes drijft hij zijn tegenstanders tot wanhoop en wordt vaak hard aangepakt. “Karetsas’ balbehandeling doet ons zo een beetje denken aan die van Andres Iniesta destijds”, zei Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Het traject van Karetsas valt bijzonder in de smaak bij zijn entourage. Vader Vaios zei dat zijn zoon al een stuk verder staat dan ze anderhalf jaar geleden hebben uitgestippeld. Niet alleen qua speelminuten, ook op het vlak van zijn ontwikkeling.

Vorige week raakte bekend dat Karetsas een nieuw contract heeft getekend, dat hem tot medio 2027 aan Genk verbindt. Het is het langst mogelijke contract dat je met een minderjarige kan afsluiten. Van Ajax over Manchester City tot Real Madrid, allemaal werden ze al gelinkt aan Karetsas, maar de jonge ster wil wil prijzen pakken met Genk, vooraleer hij ooit verdere stappen zet in zijn carrière.

Karetsas zal ooit bij de absolute Europese top spelen

Meest recent

PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

12
12
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

8
8
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

86
86
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

57
57
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

210
210
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

32
32
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

43
43
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

34
34
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

332
332
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

107
107
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

106
106
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

292
292
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

183
183
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

450
450
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

136
136
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

314
314
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

87
87
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

182
182
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

183
183
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

83
83
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

165
165
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

69
69
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

49
49
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

152
152

Meer sportnieuws