Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

919 stemmen
Real Madrid en Man City hebben oog op Genk-ster

KRC Genk heeft een nieuwe ster in huis: 16-jarige Kos Karetsas, die Bilal El Khannouss doet vergeten. De jonge middenvelder valt op door zijn technische finesse, spelintelligentie en vermogen om wedstrijden te domineren. Genk zet in op zijn talent en ontwikkelt hem voorzichtig.

Topclubs als Real Madrid, Manchester City en Ajax toonden interesse, maar Karetsas heeft zijn zinnen gezet op succes bij Genk. Onlangs verlengde hij zijn contract tot 2027, een teken van zijn groei en de lange termijnplannen van de club.

LEES OOK: 'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Karetsas doet El Khannouss vergeten

Vorige zomer vertrok Bilal El Khannouss voor 25 miljoen euro (inclusief bonussen) naar Leicester City, maar KRC Genk koos ervoor om geen directe vervanger aan te trekken. De reden? De club wilde vol inzetten op het 16-jarige supertalent Konstantinos ‘Kos’ Karetsas.

Dit sluit perfect aan bij het model van de Limburgse opleidingsclub: zodra een sterspeler vertrekt voor een recordsom, staat het volgende toptalent al klaar om door te breken.

Bijna niemand in Genk heeft het vandaag nog over El Khannouss en dat ligt onder meer aan ontbolstering van de jonge Karetsas. Met de bal aan de voet is hij een genot om naar te kijken, en hij straalt pure klasse uit.

De 16-jarige middenvelder kan een wedstrijd naar zijn hand zetten, blinkt uit in technische finesse en heeft een uitzonderlijke spelintelligentie. Zijn vista en vermogen om het spel te lezen, maken hem tot een sleutelspeler in de nieuwe, gedurfde speelstijl van Genk onder Thorsten Fink.

De Condé zag nooit een 16-jarige met zoveel potentieel

KRC Genk speelt aanvallend, met lef en attractief voetbal, en Kos Karetsas is daarbij een spelmaker die heerlijke steekpasses geeft en constant de diepte zoekt.

Hoewel Karetsas nu al als vaste basisspeler wordt beschouwd op de nummer tien-positie, waakt de club erover dat er niet te veel druk op zijn schouders komt te liggen. Genk wil vooral dat hij van het spel blijft genieten en dat zijn belastbaarheid zorgvuldig in de gaten wordt gehouden.

Onlangs bevestigde CIES Football Observatory deze visie, door Karetsas op nummer 71 te plaatsen in hun top 100 van meest beloftevolle tieners in het wereldvoetbal. Hij is bovendien de jongste speler op die lijst, wat veel zegt over zijn potentieel.

“De handelingssnelheid van Kos ligt zo extreem hoog dat ik nog nooit een 16-jarige zag met zoveel potentieel”, was Dimitri de Condé vol bewondering. Kos ís voetbal. Zoals Pozuelo dat was. Als er beneden ergens een bal ligt, zal Kos ermee aan het spelen zijn.”

Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, zei dat Karetsas het grootste talent op de Belgische voetbalvelden is.

Genk slaat monsterslag met Karetsas

Thorsten Fink brengt Kos Karetsas met mondjesmaat om de tienerster niet te verbranden of zijn ontwikkeling te forceren. Niet te snel gezien zijn leeftijd, maar ook omdat zijn data nog lager ­liggen dan de rest. Op het fysiek vlak heeft de 16-jarige bijvoorbeeld nog werk voor de boeg.

Zijn flegmatieke speelstijl werkt bovendien als een rode lap op een stier. Met zijn supersonische voetjes drijft hij zijn tegenstanders tot wanhoop en wordt vaak hard aangepakt. “Karetsas’ balbehandeling doet ons zo een beetje denken aan die van Andres Iniesta destijds”, zei Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Het traject van Karetsas valt bijzonder in de smaak bij zijn entourage. Vader Vaios zei dat zijn zoon al een stuk verder staat dan ze anderhalf jaar geleden hebben uitgestippeld. Niet alleen qua speelminuten, ook op het vlak van zijn ontwikkeling.

Vorige week raakte bekend dat Karetsas een nieuw contract heeft getekend, dat hem tot medio 2027 aan Genk verbindt. Het is het langst mogelijke contract dat je met een minderjarige kan afsluiten. Van Ajax over Manchester City tot Real Madrid, allemaal werden ze al gelinkt aan Karetsas, maar de jonge ster wil wil prijzen pakken met Genk, vooraleer hij ooit verdere stappen zet in zijn carrière.

Karetsas zal ooit bij de absolute Europese top spelen

Meest recent

Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

6
6
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

15
15
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

30
30
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

217
217
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

21
21
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

114
114
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

65
65
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

229
229
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

114
114
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

55
55
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

588
588
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

232
232
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

107
107
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

128
128
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

186
186
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

524
524
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

141
141
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

158
158
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

195
195
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

248
248
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

260
260
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

202
202
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

464
464

Meer sportnieuws