'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

door
'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor alvast opnieuw rekenen op Romelu Lukaku. Een goede zaak, want voorts ontbreekt het toch aan echt ervaren internationals.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Mika Godts, Killian Sardella en Arthur Vermeeren bleven uiteindelijk bij de nationale beloften. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, daar tegenover is de ervaring in de selectie relatief beperkt. Lukaku maakt dan wel zijn terugkeer, Kevin De Bruyne is er andermaal niet bij. De aanvoerder had in oktober al laten verstaan dat hij extra rust wou nemen gezien zijn recente blessures en loodzware wedstrijdschema op clubniveau.

LEES OOK: Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Blessureleed bij aciens

Daarnaast moest ook Youri Tielemans forfait geven. De middenvelder van Aston Villa sukkelt volgens Tedesco al een tijdje met de knie en krijgt daarom extra rust. Zaterdag speelde hij nochtans de volledige wedstrijd tegen Liverpool, maar dat had de bondscoach ook al aangekondigd.

Thomas Meunier is eveneens afwezig. De rechtsback van Lille OSC, waar hij een vaste basisspeler is, heeft een blessure aan de adductoren. Yannick Carrasco is op zijn beurt langdurig geblesseerd. Samengeteld ontbreekt momenteel dus meer dan 300 caps aan interland-ervaring.

Drietal genegeerd

Tedesco had daar op kunnen anticiperen door naast de jongeren ook andere ervaren pionnen op te roepen. Axel Witsel bijvoorbeeld, die de laatste weken weer volop speelt bij Atlético Madrid. Maar sinds zijn comeback voor het EK, waar hij door een blessure uiteindelijk geen minuten maakte, werd de verdediger/middenvelder niet meer opgeroepen.

Ook MLS-topschutter Christian Benteke en Galatasaray-joker Michy Batshuayi werden andermaal genegeerd. Volgens RTBF komt het drietal dan ook niet langer in de plannen van Tedesco voor. Momenteel lijkt het dus over en uit voor hen als international.

Wie zou de Duivels momenteel nog het meeste bijbrengen?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

24
24
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

24
24
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

13
13
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

94
94
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

60
60
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

88
88
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

86
86
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

111
111
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

192
192
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

46
46
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

223
223
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

487
487
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

172
172
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

85
85
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

128
128
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

127
127
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

335
335
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

242
242
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

184
184
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

373
373
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

204
204
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

201
201

Meer sportnieuws