'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

1375 stemmen
'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor alvast opnieuw rekenen op Romelu Lukaku. Een goede zaak, want voorts ontbreekt het toch aan echt ervaren internationals.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Mika Godts, Killian Sardella en Arthur Vermeeren bleven uiteindelijk bij de nationale beloften. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, daar tegenover is de ervaring in de selectie relatief beperkt. Lukaku maakt dan wel zijn terugkeer, Kevin De Bruyne is er andermaal niet bij. De aanvoerder had in oktober al laten verstaan dat hij extra rust wou nemen gezien zijn recente blessures en loodzware wedstrijdschema op clubniveau.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Blessureleed bij aciens

Daarnaast moest ook Youri Tielemans forfait geven. De middenvelder van Aston Villa sukkelt volgens Tedesco al een tijdje met de knie en krijgt daarom extra rust. Zaterdag speelde hij nochtans de volledige wedstrijd tegen Liverpool, maar dat had de bondscoach ook al aangekondigd.

Thomas Meunier is eveneens afwezig. De rechtsback van Lille OSC, waar hij een vaste basisspeler is, heeft een blessure aan de adductoren. Yannick Carrasco is op zijn beurt langdurig geblesseerd. Samengeteld ontbreekt momenteel dus meer dan 300 caps aan interland-ervaring.

Drietal genegeerd

Tedesco had daar op kunnen anticiperen door naast de jongeren ook andere ervaren pionnen op te roepen. Axel Witsel bijvoorbeeld, die de laatste weken weer volop speelt bij Atlético Madrid. Maar sinds zijn comeback voor het EK, waar hij door een blessure uiteindelijk geen minuten maakte, werd de verdediger/middenvelder niet meer opgeroepen.

Ook MLS-topschutter Christian Benteke en Galatasaray-joker Michy Batshuayi werden andermaal genegeerd. Volgens RTBF komt het drietal dan ook niet langer in de plannen van Tedesco voor. Momenteel lijkt het dus over en uit voor hen als international.

Wie zou de Duivels momenteel nog het meeste bijbrengen?

Meest recent

Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

50
50
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

28
28
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

34
34
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

86
86
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

164
164
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

229
229
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

168
168
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

478
478
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

40
40
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

262
262
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

221
221
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

320
320
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

213
213
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

148
148
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

202
202
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

156
156
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

61
61
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

607
607
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

97
97
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

274
274
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

107
107
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

229
229
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

514
514
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

402
402

Meer sportnieuws