'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

1375 stemmen
'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor alvast opnieuw rekenen op Romelu Lukaku. Een goede zaak, want voorts ontbreekt het toch aan echt ervaren internationals.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Mika Godts, Killian Sardella en Arthur Vermeeren bleven uiteindelijk bij de nationale beloften. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, daar tegenover is de ervaring in de selectie relatief beperkt. Lukaku maakt dan wel zijn terugkeer, Kevin De Bruyne is er andermaal niet bij. De aanvoerder had in oktober al laten verstaan dat hij extra rust wou nemen gezien zijn recente blessures en loodzware wedstrijdschema op clubniveau.

LEES OOK: Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Blessureleed bij aciens

Daarnaast moest ook Youri Tielemans forfait geven. De middenvelder van Aston Villa sukkelt volgens Tedesco al een tijdje met de knie en krijgt daarom extra rust. Zaterdag speelde hij nochtans de volledige wedstrijd tegen Liverpool, maar dat had de bondscoach ook al aangekondigd.

Thomas Meunier is eveneens afwezig. De rechtsback van Lille OSC, waar hij een vaste basisspeler is, heeft een blessure aan de adductoren. Yannick Carrasco is op zijn beurt langdurig geblesseerd. Samengeteld ontbreekt momenteel dus meer dan 300 caps aan interland-ervaring.

Drietal genegeerd

Tedesco had daar op kunnen anticiperen door naast de jongeren ook andere ervaren pionnen op te roepen. Axel Witsel bijvoorbeeld, die de laatste weken weer volop speelt bij Atlético Madrid. Maar sinds zijn comeback voor het EK, waar hij door een blessure uiteindelijk geen minuten maakte, werd de verdediger/middenvelder niet meer opgeroepen.

Ook MLS-topschutter Christian Benteke en Galatasaray-joker Michy Batshuayi werden andermaal genegeerd. Volgens RTBF komt het drietal dan ook niet langer in de plannen van Tedesco voor. Momenteel lijkt het dus over en uit voor hen als international.

Wie zou de Duivels momenteel nog het meeste bijbrengen?

Meest recent

Ommekeer ingezet? Nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

141
141
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

41
41
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

73
73
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

268
268
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

81
81
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

101
101
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

556
556
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

153
153
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

546
546
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

579
579
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

724
724
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

66
66
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

182
182
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

148
148
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

733
733
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

337
337
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

228
228
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

176
176
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

172
172
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

262
262
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

165
165
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

524
524
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

92
92
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

154
154
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

45
45

Meer sportnieuws