'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

door
'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor alvast opnieuw rekenen op Romelu Lukaku. Een goede zaak, want voorts ontbreekt het toch aan echt ervaren internationals.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Mika Godts, Killian Sardella en Arthur Vermeeren bleven uiteindelijk bij de nationale beloften. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, daar tegenover is de ervaring in de selectie relatief beperkt. Lukaku maakt dan wel zijn terugkeer, Kevin De Bruyne is er andermaal niet bij. De aanvoerder had in oktober al laten verstaan dat hij extra rust wou nemen gezien zijn recente blessures en loodzware wedstrijdschema op clubniveau.

LEES OOK: 'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Blessureleed bij aciens

Daarnaast moest ook Youri Tielemans forfait geven. De middenvelder van Aston Villa sukkelt volgens Tedesco al een tijdje met de knie en krijgt daarom extra rust. Zaterdag speelde hij nochtans de volledige wedstrijd tegen Liverpool, maar dat had de bondscoach ook al aangekondigd.

Thomas Meunier is eveneens afwezig. De rechtsback van Lille OSC, waar hij een vaste basisspeler is, heeft een blessure aan de adductoren. Yannick Carrasco is op zijn beurt langdurig geblesseerd. Samengeteld ontbreekt momenteel dus meer dan 300 caps aan interland-ervaring.

Drietal genegeerd

Tedesco had daar op kunnen anticiperen door naast de jongeren ook andere ervaren pionnen op te roepen. Axel Witsel bijvoorbeeld, die de laatste weken weer volop speelt bij Atlético Madrid. Maar sinds zijn comeback voor het EK, waar hij door een blessure uiteindelijk geen minuten maakte, werd de verdediger/middenvelder niet meer opgeroepen.

Ook MLS-topschutter Christian Benteke en Galatasaray-joker Michy Batshuayi werden andermaal genegeerd. Volgens RTBF komt het drietal dan ook niet langer in de plannen van Tedesco voor. Momenteel lijkt het dus over en uit voor hen als international.

Wie zou de Duivels momenteel nog het meeste bijbrengen?

Meest recent

Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

58
58
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

75
75
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

11
11
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

42
42
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

88
88
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

287
287
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

136
136
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

500
500
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

409
409
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

163
163
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

40
40
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

230
230
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

42
42
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

731
731
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

186
186
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

136
136
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

54
54
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

285
285
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

368
368
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

95
95
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

221
221
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

610
610
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

131
131
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

81
81
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

278
278

Meer sportnieuws