'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

door
'Harde keuzes Tedesco: einde verhaal voor drietal'

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor alvast opnieuw rekenen op Romelu Lukaku. Een goede zaak, want voorts ontbreekt het toch aan echt ervaren internationals.

Aan jonkies geen gebrek in de huidige spelersgroep. Mika Godts, Killian Sardella en Arthur Vermeeren bleven uiteindelijk bij de nationale beloften. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Heel wat vers bloed dus, daar tegenover is de ervaring in de selectie relatief beperkt. Lukaku maakt dan wel zijn terugkeer, Kevin De Bruyne is er andermaal niet bij. De aanvoerder had in oktober al laten verstaan dat hij extra rust wou nemen gezien zijn recente blessures en loodzware wedstrijdschema op clubniveau.

LEES OOK: Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Blessureleed bij aciens

Daarnaast moest ook Youri Tielemans forfait geven. De middenvelder van Aston Villa sukkelt volgens Tedesco al een tijdje met de knie en krijgt daarom extra rust. Zaterdag speelde hij nochtans de volledige wedstrijd tegen Liverpool, maar dat had de bondscoach ook al aangekondigd.

Thomas Meunier is eveneens afwezig. De rechtsback van Lille OSC, waar hij een vaste basisspeler is, heeft een blessure aan de adductoren. Yannick Carrasco is op zijn beurt langdurig geblesseerd. Samengeteld ontbreekt momenteel dus meer dan 300 caps aan interland-ervaring.

Drietal genegeerd

Tedesco had daar op kunnen anticiperen door naast de jongeren ook andere ervaren pionnen op te roepen. Axel Witsel bijvoorbeeld, die de laatste weken weer volop speelt bij Atlético Madrid. Maar sinds zijn comeback voor het EK, waar hij door een blessure uiteindelijk geen minuten maakte, werd de verdediger/middenvelder niet meer opgeroepen.

Ook MLS-topschutter Christian Benteke en Galatasaray-joker Michy Batshuayi werden andermaal genegeerd. Volgens RTBF komt het drietal dan ook niet langer in de plannen van Tedesco voor. Momenteel lijkt het dus over en uit voor hen als international.

Wie zou de Duivels momenteel nog het meeste bijbrengen?

Meest recent

Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

3
3
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

17
17
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

39
39
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

39
39
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

38
38
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

74
74
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

27
27
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

176
176
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

135
135
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

105
105
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

117
117
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

114
114
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

96
96
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

253
253
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

337
337
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

48
48
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

194
194
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

182
182
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

221
221
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

181
181
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

100
100
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

950
950
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117

Meer sportnieuws