Shinton geeft dé oorzaak voor Club Brugge-vertrek

276 stemmen
Shinton geeft dé oorzaak voor Club Brugge-vertrek

Vlak voor het ingaan van de interland-break moet Club Brugge nog één keerje vol aan de bak in de Jupiler Pro League. Zo wacht zondagavond een bezoek aan hekkensluiter Beerschot VA. Dat wordt tevens een weerzien met oude bekende Nick Shinton.

Eind vorig seizoen besloot de Belgische landskampioen om de uitleenbeurt van Nordin Jackers om te zetten in een permanente overgang. De Limburger had dan ook een sterke indruk achtergelaten tijdens de blessure van Simon Mignolet. En dus nam Blauw-Zwart hem definitief over als doublure voor zijn vaste nummer één.

LEES OOK: Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Antwerpse reddingsboei

Dat betekende evenwel slecht nieuws voor Shinton. De inmiddels 23-jarige doelman had bij de jeugd van Club Brugge heel wat mooie dingen laten zien. Maar de aanwezigheid van Mignolet blokkeerde logischerwijs zijn kansen bij de eerste ploeg. En door de definitieve transfer van Jackers, zakte hij nog verder weg in de pikorde.

Shinton besloot dan ook om elders zijn geluk te beproeven en trok permanent naar Beerschot. "Ik had echt wel het gevoel dat het tijd was om een nieuwe stap te zetten. Ik moest aan spelen toekomen en wilde me graag tonen. Beerschot is heel snel heel concreet geworden en ik ben dan ook blij dat het allemaal snel rond is gekomen. Ik ben hier gelukkig", reageert hij op de clubwebstek van zijn huidige werkgever.

Stunten tegen ex-ploegmaats

Zondagavond neemt de doelman het dus op tegen heel wat spelers waarmee hij zelf nog de kleedkamer deelde. "Ik ken uiteraard nog veel jongens in Brugge en dat maakt zo’n wedstrijd wel wat speciaal. Ondanks dat ik nooit in de eerste ploeg van Brugge minuten heb gemaakt, heb ik er toch mooie jaren gekend. Ik kijk ernaar uit om iedereen terug te zien."

Iets rapen tegen zijn ex-club zal echter niet evident worden. Desondanks gelooft Shinton wel degelijk in de kansen op een stunt. "We weten allemaal dat Club enorm veel kwaliteiten heeft, dat hebben ze woensdag nog eens laten zien in de Champions League. Echter hebben wij de afgelopen weken ook laten zien dat we het iedere ploeg moeilijk kunnen maken. Dat willen we zondag opnieuw doen."

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
72

Wie is volgens u de beste doelman?

Meest recent

Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

38
38
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

11
11
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

25
25
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

55
55
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

49
49
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

25
25
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

45
45
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

247
247
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

41
41
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

152
152
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

204
204
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

59
59
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

144
144
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

244
244
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

160
160
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

363
363
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

227
227
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

211
211
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

253
253
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

402
402
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

262
262
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

548
548

Meer sportnieuws