Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

door
Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

We lezen het in kranten, het wordt geroepen in podcasts: Anderlecht moet een nummer tien halen in januari. Maar is dat wel zo? Heeft Paars-Wit echt wel nood aan een aanvallende middenvelder extra? We gaan eens dieper analyseren.

Waarom wordt RSCA steevast gelinkt aan het dossier van een extra aanvallende middenvelder? Alles heeft te maken met het feit dat Christian Eriksen aan Anderlecht werd gelinkt, maar dat werd nooit een concreet dossier. Hij was enkel een optie als hij zoals Kasper Schmeichel een jaar eerder als opportuniteit beschikbaar was. Dat gebeurde niet.

Onze redactie kreeg net voor de zomermercato het transferlijstje te zien en daar stond een ‘dynamische middenvelder’ op. Dendoncker is zo een type, maar speelde daar nog te weinig. Er was geen geld voor nog een extra dure middenvelder. In een ideale wereld kwam die er nog bij, maar RSCA besloot toen om Majeed Ashimeru nog maar eens een kans te geven. Een plan dat momenteel aan het mislukken is, wat geen verrassing is. 

LEES OOK: Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Eriksen was opportuniteit, geen prioriteit

Bepaalde analisten vonden het onbegrijpelijk dat Dennis Praet niet werd gehaald. Maar dat zijn snelle quotes scoren. Praet speelde twee jaar amper, zelfs in de Championship, én is al ruim tien jaar geen creatieve tien meer. Al had RSCA hem misschien wél kunnen halen als extra optie als nummer ‘8’ en Majeed Ashimeru kunnen doorsturen. Hem een contract bijgeven, was dus bizar. De middenvelder wist nog nooit te overtuigen in het Lotto Park en is fysiek te broos.

Op de tien moet Olivier Renard naar onze bescheiden mening géén speler extra halen. Vanaf januari heeft Anderlecht daar immers al vier kandidaten voor…. Mario Stroeykens bewijst zijn kunnen al voor het tweede jaar op rij en komt op de tien héél goed uit de verf. Hij is balvast, doelgericht, maakt meters, pikt regelmatig zijn goaltje mee en is dé motor van dit RSCA.

Stroeykens, Hazard, Verschaeren en Degreef

Daarnaast keert Thorgan Hazard binnen afzienbare tijd ook terug. Hij liet onlangs in de podcast Tof Sport verstaan dat hij het liefst centraal speelt. Onder Brian Riemer speelde hij vanaf links, er was daar toen geen andere echt goede optie (nu wél met Samuel Edozie en de fitte Francis Amuzu), en kreeg hij een vrije rol. Dat lag hem wel.

Hazard is een speler die ook als extra creatieve middenvelder kan ingeschakeld worden. In een ideaal scenario maken Dendoncker, Stroeykens en Hazard het middenveld uit de komende maanden. Naar Belgische normen is dat best straf. Stroeykens en Hazard zijn immers spelers die eventueel ook op de ‘8’ kunnen spelen en in een match kunnen switchen, al zou dat inderdaad heel aanvallend zijn. Maar Riemer speelde vorig jaar in de topperiode van Anderlecht ook mét Verschaeren, Stroeykens en Hazard.

Daarachter heeft David Hubert Yari Verschaeren nog, al kent die voorlopig een matig seizoen. Tristan Degreef is bovendien ook een speler die steeds meer op de deur klopt. De Brusselaars hebben dus vier creatieve profielen die op de ‘10’ kunnen spelen. Daarom zou het bijzonder vreemd zijn als Anderlecht nog een extra nummer tien gaat halen. Het zou dan stapelen worden van spelers, al moeten ze wel een shortlist samenstellen voor komende zomer. Stroeykens vertrekt zeker en Verschaeren zijn toekomst is onduidelijk.

Paars-Wit moet vooral centraal achteraan versterking halen, waar twee verdedigers wenselijk zijn. Jan Vertonghen en Mathias Jorgensen zijn einde contract en het zou handig zijn als Renard daar de hiaten kan opvullen. Dat lijkt toch net iets dringender dan een vijfde nummer tien aan de selectie toe te voegen…

Claudio Reulens

Moet RSCA nog een nummer tien halen?

Meest recent

‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

0
0
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

8
8
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

18
18
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

24
24
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

137
137
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

50
50
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

25
25
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

97
97
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

182
182
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

428
428
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

111
111
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

92
92
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

414
414
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

114
114
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

156
156
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

412
412
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

236
236
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

225
225
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

263
263
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

81
81
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

127
127
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

207
207

Meer sportnieuws