Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

477 stemmen
Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

We lezen het in kranten, het wordt geroepen in podcasts: Anderlecht moet een nummer tien halen in januari. Maar is dat wel zo? Heeft Paars-Wit echt wel nood aan een aanvallende middenvelder extra? We gaan eens dieper analyseren.

Waarom wordt RSCA steevast gelinkt aan het dossier van een extra aanvallende middenvelder? Alles heeft te maken met het feit dat Christian Eriksen aan Anderlecht werd gelinkt, maar dat werd nooit een concreet dossier. Hij was enkel een optie als hij zoals Kasper Schmeichel een jaar eerder als opportuniteit beschikbaar was. Dat gebeurde niet.

Onze redactie kreeg net voor de zomermercato het transferlijstje te zien en daar stond een ‘dynamische middenvelder’ op. Dendoncker is zo een type, maar speelde daar nog te weinig. Er was geen geld voor nog een extra dure middenvelder. In een ideale wereld kwam die er nog bij, maar RSCA besloot toen om Majeed Ashimeru nog maar eens een kans te geven. Een plan dat momenteel aan het mislukken is, wat geen verrassing is. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

Eriksen was opportuniteit, geen prioriteit

Bepaalde analisten vonden het onbegrijpelijk dat Dennis Praet niet werd gehaald. Maar dat zijn snelle quotes scoren. Praet speelde twee jaar amper, zelfs in de Championship, én is al ruim tien jaar geen creatieve tien meer. Al had RSCA hem misschien wél kunnen halen als extra optie als nummer ‘8’ en Majeed Ashimeru kunnen doorsturen. Hem een contract bijgeven, was dus bizar. De middenvelder wist nog nooit te overtuigen in het Lotto Park en is fysiek te broos.

Op de tien moet Olivier Renard naar onze bescheiden mening géén speler extra halen. Vanaf januari heeft Anderlecht daar immers al vier kandidaten voor…. Mario Stroeykens bewijst zijn kunnen al voor het tweede jaar op rij en komt op de tien héél goed uit de verf. Hij is balvast, doelgericht, maakt meters, pikt regelmatig zijn goaltje mee en is dé motor van dit RSCA.

Stroeykens, Hazard, Verschaeren en Degreef

Daarnaast keert Thorgan Hazard binnen afzienbare tijd ook terug. Hij liet onlangs in de podcast Tof Sport verstaan dat hij het liefst centraal speelt. Onder Brian Riemer speelde hij vanaf links, er was daar toen geen andere echt goede optie (nu wél met Samuel Edozie en de fitte Francis Amuzu), en kreeg hij een vrije rol. Dat lag hem wel.

Hazard is een speler die ook als extra creatieve middenvelder kan ingeschakeld worden. In een ideaal scenario maken Dendoncker, Stroeykens en Hazard het middenveld uit de komende maanden. Naar Belgische normen is dat best straf. Stroeykens en Hazard zijn immers spelers die eventueel ook op de ‘8’ kunnen spelen en in een match kunnen switchen, al zou dat inderdaad heel aanvallend zijn. Maar Riemer speelde vorig jaar in de topperiode van Anderlecht ook mét Verschaeren, Stroeykens en Hazard.

Daarachter heeft David Hubert Yari Verschaeren nog, al kent die voorlopig een matig seizoen. Tristan Degreef is bovendien ook een speler die steeds meer op de deur klopt. De Brusselaars hebben dus vier creatieve profielen die op de ‘10’ kunnen spelen. Daarom zou het bijzonder vreemd zijn als Anderlecht nog een extra nummer tien gaat halen. Het zou dan stapelen worden van spelers, al moeten ze wel een shortlist samenstellen voor komende zomer. Stroeykens vertrekt zeker en Verschaeren zijn toekomst is onduidelijk.

Paars-Wit moet vooral centraal achteraan versterking halen, waar twee verdedigers wenselijk zijn. Jan Vertonghen en Mathias Jorgensen zijn einde contract en het zou handig zijn als Renard daar de hiaten kan opvullen. Dat lijkt toch net iets dringender dan een vijfde nummer tien aan de selectie toe te voegen…

Claudio Reulens

Moet RSCA nog een nummer tien halen?

Meest recent

'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

1
1
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

73
73
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

43
43
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

276
276
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

133
133
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

217
217
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

24
24
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

373
373
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

85
85
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

596
596
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

370
370
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

445
445
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

463
463
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

75
75
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

750
750
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

361
361
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1093
1093
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

228
228
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1188
1188
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

487
487
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

214
214
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1416
1416
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

529
529
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1481
1481

Meer sportnieuws