Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

door
Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

We lezen het in kranten, het wordt geroepen in podcasts: Anderlecht moet een nummer tien halen in januari. Maar is dat wel zo? Heeft Paars-Wit echt wel nood aan een aanvallende middenvelder extra? We gaan eens dieper analyseren.

Waarom wordt RSCA steevast gelinkt aan het dossier van een extra aanvallende middenvelder? Alles heeft te maken met het feit dat Christian Eriksen aan Anderlecht werd gelinkt, maar dat werd nooit een concreet dossier. Hij was enkel een optie als hij zoals Kasper Schmeichel een jaar eerder als opportuniteit beschikbaar was. Dat gebeurde niet.

Onze redactie kreeg net voor de zomermercato het transferlijstje te zien en daar stond een ‘dynamische middenvelder’ op. Dendoncker is zo een type, maar speelde daar nog te weinig. Er was geen geld voor nog een extra dure middenvelder. In een ideale wereld kwam die er nog bij, maar RSCA besloot toen om Majeed Ashimeru nog maar eens een kans te geven. Een plan dat momenteel aan het mislukken is, wat geen verrassing is. 

LEES OOK: Hasi onder vuur: brengt Neerpede alweer redding?

Eriksen was opportuniteit, geen prioriteit

Bepaalde analisten vonden het onbegrijpelijk dat Dennis Praet niet werd gehaald. Maar dat zijn snelle quotes scoren. Praet speelde twee jaar amper, zelfs in de Championship, én is al ruim tien jaar geen creatieve tien meer. Al had RSCA hem misschien wél kunnen halen als extra optie als nummer ‘8’ en Majeed Ashimeru kunnen doorsturen. Hem een contract bijgeven, was dus bizar. De middenvelder wist nog nooit te overtuigen in het Lotto Park en is fysiek te broos.

Op de tien moet Olivier Renard naar onze bescheiden mening géén speler extra halen. Vanaf januari heeft Anderlecht daar immers al vier kandidaten voor…. Mario Stroeykens bewijst zijn kunnen al voor het tweede jaar op rij en komt op de tien héél goed uit de verf. Hij is balvast, doelgericht, maakt meters, pikt regelmatig zijn goaltje mee en is dé motor van dit RSCA.

Stroeykens, Hazard, Verschaeren en Degreef

Daarnaast keert Thorgan Hazard binnen afzienbare tijd ook terug. Hij liet onlangs in de podcast Tof Sport verstaan dat hij het liefst centraal speelt. Onder Brian Riemer speelde hij vanaf links, er was daar toen geen andere echt goede optie (nu wél met Samuel Edozie en de fitte Francis Amuzu), en kreeg hij een vrije rol. Dat lag hem wel.

Hazard is een speler die ook als extra creatieve middenvelder kan ingeschakeld worden. In een ideaal scenario maken Dendoncker, Stroeykens en Hazard het middenveld uit de komende maanden. Naar Belgische normen is dat best straf. Stroeykens en Hazard zijn immers spelers die eventueel ook op de ‘8’ kunnen spelen en in een match kunnen switchen, al zou dat inderdaad heel aanvallend zijn. Maar Riemer speelde vorig jaar in de topperiode van Anderlecht ook mét Verschaeren, Stroeykens en Hazard.

Daarachter heeft David Hubert Yari Verschaeren nog, al kent die voorlopig een matig seizoen. Tristan Degreef is bovendien ook een speler die steeds meer op de deur klopt. De Brusselaars hebben dus vier creatieve profielen die op de ‘10’ kunnen spelen. Daarom zou het bijzonder vreemd zijn als Anderlecht nog een extra nummer tien gaat halen. Het zou dan stapelen worden van spelers, al moeten ze wel een shortlist samenstellen voor komende zomer. Stroeykens vertrekt zeker en Verschaeren zijn toekomst is onduidelijk.

Paars-Wit moet vooral centraal achteraan versterking halen, waar twee verdedigers wenselijk zijn. Jan Vertonghen en Mathias Jorgensen zijn einde contract en het zou handig zijn als Renard daar de hiaten kan opvullen. Dat lijkt toch net iets dringender dan een vijfde nummer tien aan de selectie toe te voegen…

Claudio Reulens

Moet RSCA nog een nummer tien halen?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

20
20
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

85
85
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

92
92
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

185
185
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

68
68
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

439
439
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

174
174
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

407
407
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

197
197
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

483
483
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

373
373
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

289
289
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

117
117
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

822
822
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

184
184
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

132
132
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

131
131
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

649
649
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

193
193
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

171
171
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

697
697
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

127
127
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws