Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

door
Heeft Anderlecht wel nood aan deze vaak genoemde transfer?

We lezen het in kranten, het wordt geroepen in podcasts: Anderlecht moet een nummer tien halen in januari. Maar is dat wel zo? Heeft Paars-Wit echt wel nood aan een aanvallende middenvelder extra? We gaan eens dieper analyseren.

Waarom wordt RSCA steevast gelinkt aan het dossier van een extra aanvallende middenvelder? Alles heeft te maken met het feit dat Christian Eriksen aan Anderlecht werd gelinkt, maar dat werd nooit een concreet dossier. Hij was enkel een optie als hij zoals Kasper Schmeichel een jaar eerder als opportuniteit beschikbaar was. Dat gebeurde niet.

Onze redactie kreeg net voor de zomermercato het transferlijstje te zien en daar stond een ‘dynamische middenvelder’ op. Dendoncker is zo een type, maar speelde daar nog te weinig. Er was geen geld voor nog een extra dure middenvelder. In een ideale wereld kwam die er nog bij, maar RSCA besloot toen om Majeed Ashimeru nog maar eens een kans te geven. Een plan dat momenteel aan het mislukken is, wat geen verrassing is. 

LEES OOK: Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

Eriksen was opportuniteit, geen prioriteit

Bepaalde analisten vonden het onbegrijpelijk dat Dennis Praet niet werd gehaald. Maar dat zijn snelle quotes scoren. Praet speelde twee jaar amper, zelfs in de Championship, én is al ruim tien jaar geen creatieve tien meer. Al had RSCA hem misschien wél kunnen halen als extra optie als nummer ‘8’ en Majeed Ashimeru kunnen doorsturen. Hem een contract bijgeven, was dus bizar. De middenvelder wist nog nooit te overtuigen in het Lotto Park en is fysiek te broos.

Op de tien moet Olivier Renard naar onze bescheiden mening géén speler extra halen. Vanaf januari heeft Anderlecht daar immers al vier kandidaten voor…. Mario Stroeykens bewijst zijn kunnen al voor het tweede jaar op rij en komt op de tien héél goed uit de verf. Hij is balvast, doelgericht, maakt meters, pikt regelmatig zijn goaltje mee en is dé motor van dit RSCA.

Stroeykens, Hazard, Verschaeren en Degreef

Daarnaast keert Thorgan Hazard binnen afzienbare tijd ook terug. Hij liet onlangs in de podcast Tof Sport verstaan dat hij het liefst centraal speelt. Onder Brian Riemer speelde hij vanaf links, er was daar toen geen andere echt goede optie (nu wél met Samuel Edozie en de fitte Francis Amuzu), en kreeg hij een vrije rol. Dat lag hem wel.

Hazard is een speler die ook als extra creatieve middenvelder kan ingeschakeld worden. In een ideaal scenario maken Dendoncker, Stroeykens en Hazard het middenveld uit de komende maanden. Naar Belgische normen is dat best straf. Stroeykens en Hazard zijn immers spelers die eventueel ook op de ‘8’ kunnen spelen en in een match kunnen switchen, al zou dat inderdaad heel aanvallend zijn. Maar Riemer speelde vorig jaar in de topperiode van Anderlecht ook mét Verschaeren, Stroeykens en Hazard.

Daarachter heeft David Hubert Yari Verschaeren nog, al kent die voorlopig een matig seizoen. Tristan Degreef is bovendien ook een speler die steeds meer op de deur klopt. De Brusselaars hebben dus vier creatieve profielen die op de ‘10’ kunnen spelen. Daarom zou het bijzonder vreemd zijn als Anderlecht nog een extra nummer tien gaat halen. Het zou dan stapelen worden van spelers, al moeten ze wel een shortlist samenstellen voor komende zomer. Stroeykens vertrekt zeker en Verschaeren zijn toekomst is onduidelijk.

Paars-Wit moet vooral centraal achteraan versterking halen, waar twee verdedigers wenselijk zijn. Jan Vertonghen en Mathias Jorgensen zijn einde contract en het zou handig zijn als Renard daar de hiaten kan opvullen. Dat lijkt toch net iets dringender dan een vijfde nummer tien aan de selectie toe te voegen…

Claudio Reulens

Moet RSCA nog een nummer tien halen?

Meest recent

Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

12
12
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

16
16
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

22
22
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

162
162
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

164
164
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

96
96
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

302
302
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

274
274
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

158
158
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

62
62
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

311
311
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

108
108
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

63
63
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

227
227
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

333
333
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

383
383
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

306
306
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

361
361
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

144
144
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

397
397
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

234
234
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

266
266
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

254
254
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

186
186

Meer sportnieuws