KRC Genk stoomt door dankzij dit jarenlange succesrecept

619 stemmen
KRC Genk stoomt door dankzij dit jarenlange succesrecept

KRC Genk is aan een fantastisch seizoen bezig. Thorsten Fink levert uitstekend werk en maakt na STVV nu ook van KRC Genk op dit moment de leukste ploeg in België. Maar dé grondlegger voor het succes is toch Dimitri De Condé. Het is geen toeval dat Genk al jaren de nummer twee is in België.

KRC Genk pakte in 2019 de landstitel onder Philippe Clement. De club vreesde wéér voor een lang jojo-effect wat bij voorgaande titels was. Zeker toen ze in 2020 7de eindigden, maar Racing Genk speelde na de titel twee keer mee voor de titel en dit seizoen is nummer drie. In 2021 werden ze 2de, in 2022 8ste, in 2023 2de en vorig jaar 5de.

LEES OOK: 'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Genk bijzonder sterk bezig

Zonder grote inzinking gaan ze dit jaar dus weer voor de landstitel meestrijden. De Limburgers strijden zo in 6 jaar tijd dus 4 keer mee voor de landstitel. Geen enkele andere Belgische club (naast Club Brugge) kan dat zeggen, al komt Union SG met drie keer aardig in de buurt.

Bij Racing Genk hebben ze geleerd uit hun fouten. De club veranderde in crisistijden te vaak van sportief directeur, CEO of zelfs voorzitter. Er was zo geen stabiliteit en dergelijke omwentelingen kosten tijd. De Condé betaalt een ‘mindere transferperiode’, die er amper zijn, dus nooit cash.

De Condé is bijna 10 jaar de sportieve baas, Peter Croonen bijna 8 jaar de voorzitter. Stabiliteit, we halen het nog maar eens aan, is dé sleutel tot succes. Met een duidelijke visie en niet van de hak op de tak springen, zoals bij andere Belgische topclubs wel al eens gebeurt.

De Condé en Croonen zorgen voor stabiliteit

Genk won in die zes jaar ook twee keer de Beker van België en een supercup. Dit Racing Genk is een club die zich terecht een topclub mag noemen in België. De echte nummer twee van het land na Club Brugge. De Condé heeft aangegeven dat hij de club niet wil verlaten de komende jaren. De Belgische rivalen zijn dus gewaarschuwd.

Dit KRC Genk heeft een stabiel beleid, er komt ook een indrukwekkend oefencomplex aan, en is een blijver aan de Belgische top. Club Brugge kan maar best niet met al te veel achterstand aan de play-offs beginnen. Dit Genk heeft een stevige basis en moet in januari ook niet verkopen nadat er bijna 90 miljoen euro binnenkwam aan uitgaande transfers

CR

Pakt Genk dit jaar weer een prijs?

Meest recent

De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

9
9
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

55
55
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

72
72
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

43
43
Jan Vertonghen raakt diepe snaar met pakkende getuigenis

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

14
14
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

158
158
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

185
185
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

241
241
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

57
57
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

231
231
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

129
129
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

472
472
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

478
478
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

246
246
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'

Standard lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer al grotendeels op orde te hebben en lijkt ...

206
206
Coosemans zet Anderlecht met voeten op grond na zege

Anderlecht is er donderdagavond in geslaagd een uitstekende uitgangspositie te bemachtigen in de ...

271
271
'Orel Mangala heeft transfer eindelijk beet'

Met de aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach zullen verschillende spelers hopen op ...

50
50
'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, ...

611
611
'Essevee wil toeslaan met beproefd transferrecept'

Voor Zulte Waregem begint het nieuwe seizoen zondagnamiddag met meteen een pittige opdracht, want ze ...

194
194
'Club zet zinnen op peperdure opvolger Tresoldi'

Het zijn bij Club Brugge nog zeer drukke dagen op de transfermarkt. Nadat het eerder deze week met ...

521
521
'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

AA Gent ging donderdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League met ...

234
234
Vanhaezebrouck velt eerste oordeel over Vitor Bruno

Anderlecht is voorlopig goed aan het seizoen begonnen, met twee zeges in zijn eerste drie Europese ...

642
642
‘Lukaku zet carrière op het spel bij miljoenenpuinhoop’

Romelu Lukaku wil Napoli verlaten en heeft zijn zinnen op de MLS gezet. De Rode Duivel kan er ...

287
287
'Peperdure Club-flop keert terug naar JPL'

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot de dominante kracht in het Belgische voetbal en ...

520
520

Meer sportnieuws