KRC Genk stoomt door dankzij dit jarenlange succesrecept

619
KRC Genk stoomt door dankzij dit jarenlange succesrecept

KRC Genk is aan een fantastisch seizoen bezig. Thorsten Fink levert uitstekend werk en maakt na STVV nu ook van KRC Genk op dit moment de leukste ploeg in België. Maar dé grondlegger voor het succes is toch Dimitri De Condé. Het is geen toeval dat Genk al jaren de nummer twee is in België.

KRC Genk pakte in 2019 de landstitel onder Philippe Clement. De club vreesde wéér voor een lang jojo-effect wat bij voorgaande titels was. Zeker toen ze in 2020 7de eindigden, maar Racing Genk speelde na de titel twee keer mee voor de titel en dit seizoen is nummer drie. In 2021 werden ze 2de, in 2022 8ste, in 2023 2de en vorig jaar 5de.

LEES OOK: 'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

Genk bijzonder sterk bezig

Zonder grote inzinking gaan ze dit jaar dus weer voor de landstitel meestrijden. De Limburgers strijden zo in 6 jaar tijd dus 4 keer mee voor de landstitel. Geen enkele andere Belgische club (naast Club Brugge) kan dat zeggen, al komt Union SG met drie keer aardig in de buurt.

Bij Racing Genk hebben ze geleerd uit hun fouten. De club veranderde in crisistijden te vaak van sportief directeur, CEO of zelfs voorzitter. Er was zo geen stabiliteit en dergelijke omwentelingen kosten tijd. De Condé betaalt een ‘mindere transferperiode’, die er amper zijn, dus nooit cash.

De Condé is bijna 10 jaar de sportieve baas, Peter Croonen bijna 8 jaar de voorzitter. Stabiliteit, we halen het nog maar eens aan, is dé sleutel tot succes. Met een duidelijke visie en niet van de hak op de tak springen, zoals bij andere Belgische topclubs wel al eens gebeurt.

De Condé en Croonen zorgen voor stabiliteit

Genk won in die zes jaar ook twee keer de Beker van België en een supercup. Dit Racing Genk is een club die zich terecht een topclub mag noemen in België. De echte nummer twee van het land na Club Brugge. De Condé heeft aangegeven dat hij de club niet wil verlaten de komende jaren. De Belgische rivalen zijn dus gewaarschuwd.

Dit KRC Genk heeft een stabiel beleid, er komt ook een indrukwekkend oefencomplex aan, en is een blijver aan de Belgische top. Club Brugge kan maar best niet met al te veel achterstand aan de play-offs beginnen. Dit Genk heeft een stevige basis en moet in januari ook niet verkopen nadat er bijna 90 miljoen euro binnenkwam aan uitgaande transfers. 

CR

Pakt Genk dit jaar weer een prijs?

Meest recent

Olise naar Real Madrid? Bayern krijgt cruciaal nieuws

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

0
0
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

5
5
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

26
26
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

74
74
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

24
24
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

106
106
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

33
33
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

218
218
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

38
38
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

211
211
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

155
155
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

421
421
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

21
21
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

274
274
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

386
386
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

317
317
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

382
382
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

199
199
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

365
365
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

382
382
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

369
369
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

221
221
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

676
676
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

582
582
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

192
192

Meer sportnieuws