Venanzi geeft blunder toe: "Kostten Standard 15 miljoen euro"

door
Venanzi geeft blunder toe:

Standard is al jaren op de dool. 777 Partners waren oplichters en voordien maakte Bruno Venanzi er ook een boeltje van. Maar die is weinig zelfkritisch is in La Dernière Heure. Al gaf hij één grote fout toe.

Venanzi haalde Michel Preud’homme in huis en plots was Mogi Bayat ook de grote man bij de Rouches. Bizar dat Preud’homme zich met hem inhield…

LEES OOK: Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Bayat en mislukte transfers

Bayat werd er vooral beter van, want Standard rondde via hem héél veel dure transfers af. Dat bracht de club in financiële problemen. Venanzi geeft toe dat dit een foute keuze was.

"Na onze tweede plaats in 2018 hebben we gekozen om zwaar te investeren in transfers. Achteraf gezien gebeurde dat op het slechtst mogelijke moment met de coronacrisis die het seizoen daarop losbarstte”, vertelde hij.

“Nu kan je inderdaad zeggen dat we spelers als Avenatti en Oulare niet hadden moeten kopen. Samen hebben zij ons vijftien miljoen euro (loon plus transferprijzen, nvdr.) gekost en niets opgebracht. Voeg daar nog het verlies aan inkomsten door corona aan toe en je zit met een zware rekening.”

Standard gleed af

Standard betaalde dure lonen, hoge transferprijzen en sindsdien werd het verval ingezet. De Luikenaars leefden boven hun stand en het wanbeleid duurt nu al jaren in de Vurige Stede.

Anno 2024 is Standard afgezakt naar de grijze middenmoot in België. Zonde voor zo een prachtige traditieclub, die vele jaren een absolute topclub was in België. Er was een te korte stuiptrekking onder Luciano D’Onofrio, maar de Rouches zijn ondertussen toch al heel lang geen stabiele topclub meer.

Deed Venanzi het goed bij Standard?

Meest recent

Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

41
41
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

23
23
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

10
10
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

83
83
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

143
143
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

169
169
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

77
77
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

348
348
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

284
284
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

340
340
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

107
107
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

451
451
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

501
501
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

391
391
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

378
378
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

265
265
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1980
1980
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

133
133
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

492
492
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

248
248
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

208
208
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

242
242
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

290
290

Meer sportnieuws