Venanzi geeft blunder toe: "Kostten Standard 15 miljoen euro"

door
Venanzi geeft blunder toe:

Standard is al jaren op de dool. 777 Partners waren oplichters en voordien maakte Bruno Venanzi er ook een boeltje van. Maar die is weinig zelfkritisch is in La Dernière Heure. Al gaf hij één grote fout toe.

Venanzi haalde Michel Preud’homme in huis en plots was Mogi Bayat ook de grote man bij de Rouches. Bizar dat Preud’homme zich met hem inhield…

LEES OOK: TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

Bayat en mislukte transfers

Bayat werd er vooral beter van, want Standard rondde via hem héél veel dure transfers af. Dat bracht de club in financiële problemen. Venanzi geeft toe dat dit een foute keuze was.

"Na onze tweede plaats in 2018 hebben we gekozen om zwaar te investeren in transfers. Achteraf gezien gebeurde dat op het slechtst mogelijke moment met de coronacrisis die het seizoen daarop losbarstte”, vertelde hij.

“Nu kan je inderdaad zeggen dat we spelers als Avenatti en Oulare niet hadden moeten kopen. Samen hebben zij ons vijftien miljoen euro (loon plus transferprijzen, nvdr.) gekost en niets opgebracht. Voeg daar nog het verlies aan inkomsten door corona aan toe en je zit met een zware rekening.”

Standard gleed af

Standard betaalde dure lonen, hoge transferprijzen en sindsdien werd het verval ingezet. De Luikenaars leefden boven hun stand en het wanbeleid duurt nu al jaren in de Vurige Stede.

Anno 2024 is Standard afgezakt naar de grijze middenmoot in België. Zonde voor zo een prachtige traditieclub, die vele jaren een absolute topclub was in België. Er was een te korte stuiptrekking onder Luciano D’Onofrio, maar de Rouches zijn ondertussen toch al heel lang geen stabiele topclub meer.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Standard vult dringende vacature met koopje in’
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’
112

Deed Venanzi het goed bij Standard?

Meest recent

'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

29
29
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

37
37
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

75
75
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

42
42
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

217
217
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

47
47
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

158
158
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

249
249
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

109
109
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

288
288
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

164
164
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

567
567
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

116
116
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

106
106
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

389
389
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

145
145
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

270
270
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

194
194
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

47
47
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

112
112
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

115
115
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

324
324

Meer sportnieuws