Venanzi geeft blunder toe: "Kostten Standard 15 miljoen euro"

door
Venanzi geeft blunder toe:

Standard is al jaren op de dool. 777 Partners waren oplichters en voordien maakte Bruno Venanzi er ook een boeltje van. Maar die is weinig zelfkritisch is in La Dernière Heure. Al gaf hij één grote fout toe.

Venanzi haalde Michel Preud’homme in huis en plots was Mogi Bayat ook de grote man bij de Rouches. Bizar dat Preud’homme zich met hem inhield…

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Bayat en mislukte transfers

Bayat werd er vooral beter van, want Standard rondde via hem héél veel dure transfers af. Dat bracht de club in financiële problemen. Venanzi geeft toe dat dit een foute keuze was.

"Na onze tweede plaats in 2018 hebben we gekozen om zwaar te investeren in transfers. Achteraf gezien gebeurde dat op het slechtst mogelijke moment met de coronacrisis die het seizoen daarop losbarstte”, vertelde hij.

“Nu kan je inderdaad zeggen dat we spelers als Avenatti en Oulare niet hadden moeten kopen. Samen hebben zij ons vijftien miljoen euro (loon plus transferprijzen, nvdr.) gekost en niets opgebracht. Voeg daar nog het verlies aan inkomsten door corona aan toe en je zit met een zware rekening.”

Standard gleed af

Standard betaalde dure lonen, hoge transferprijzen en sindsdien werd het verval ingezet. De Luikenaars leefden boven hun stand en het wanbeleid duurt nu al jaren in de Vurige Stede.

Anno 2024 is Standard afgezakt naar de grijze middenmoot in België. Zonde voor zo een prachtige traditieclub, die vele jaren een absolute topclub was in België. Er was een te korte stuiptrekking onder Luciano D’Onofrio, maar de Rouches zijn ondertussen toch al heel lang geen stabiele topclub meer.

Deed Venanzi het goed bij Standard?

Meest recent

Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

0
0
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

7
7
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

55
55
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

10
10
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

109
109
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

367
367
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

192
192
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

50
50
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

111
111
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

68
68
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

62
62
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

39
39
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

209
209
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

214
214
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

274
274
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

312
312
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

197
197
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

56
56
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

135
135
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

427
427
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

150
150
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

107
107
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

663
663
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

370
370

Meer sportnieuws