Matz Sels waarschuwt Koen Casteels: "Niet flauw over doen"

door
Matz Sels waarschuwt Koen Casteels:

Matz Sels zit in de vorm van zijn leven. De doelman behoort wekelijks tot de uitblinkers van Nottingham Forest en is één van de sterkhouders bij de nummer drie van de Premier League. Onder bondscoach Domenico Tedesco is Sels nu de tweede doelman achter Koen Casteels.

Nadat Thibaut Courtois aankondigde niet meer onder Tedesco uit te zullen komen bij de Rode Duivels werd Casteels de nummer 1 onder de lat. Op het EK was hij één van de weinige uitblinkers bij België. Afgelopen zomer maakte de goalie echter de overstap naar Saudi-Arabië. Daar is hij naar de achtergrond verdwenen terwijl Sels naar de voorgrond is getreden.

LEES OOK: Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

Wissel van de wacht?

Sels is 32 jaar, maar denkt er nog lang niet aan om te stoppen bij de Rode Duivels. Zeker niet nu hij dicht bij een basisplek staat. “Integendeel. Ik ben nog altijd heel fier als ik word opgeroepen en zal nooit een interland bewust overslaan. Dat gevoel had ik al bij de nationale jeugdploegen en dat is nog niet veranderd. Ik wil ook gewoon nog zo veel mogelijk interlands spelen. Dat blijft voor mij de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.”

Sels spreekt dan ook oorlogstaal uit richting concurrent Casteels. “Elke speler die wordt opgeroepen heeft de ambitie om te spelen. We moeten daar niet flauw over doen. Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden. Het zou gek zijn als ik iets anders beweer. Maar ik zal nooit de keuze van de bondscoach in vraag stellen”, citeert Het Nieuwsblad de sluitpost van Nottingham Forest.

Stinkende best doen

Sels staat aldus klaar om het stokje over te nemen van Casteels wanneer nodig. Eerder werd al geopperd dat Tedesco mogelijk kan verrassen met Sels in doel. “Ik kan uiteindelijk alleen maar mijn stinkende best doen en mijn kans grijpen als ik ze krijg. Ik denk dat ik onder deze bondscoach gelukkig nog nooit heb teleurgesteld. Ook bij Nottingham loopt alles goed. Ach, we zullen wel zien.”

Wie vind jij dat de nummer 1 van de Rode Duivels moet zijn?

Meest recent

'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

1
1
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

65
65
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

53
53
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

98
98
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

29
29
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

18
18
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

85
85
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

93
93
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

130
130
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

94
94
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

148
148
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

130
130
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

434
434
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

150
150
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

72
72
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

41
41
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

146
146
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

232
232
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

545
545
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

168
168
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

166
166
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

39
39
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

102
102

Meer sportnieuws