Matz Sels waarschuwt Koen Casteels: "Niet flauw over doen"

door
Matz Sels waarschuwt Koen Casteels:

Matz Sels zit in de vorm van zijn leven. De doelman behoort wekelijks tot de uitblinkers van Nottingham Forest en is één van de sterkhouders bij de nummer drie van de Premier League. Onder bondscoach Domenico Tedesco is Sels nu de tweede doelman achter Koen Casteels.

Nadat Thibaut Courtois aankondigde niet meer onder Tedesco uit te zullen komen bij de Rode Duivels werd Casteels de nummer 1 onder de lat. Op het EK was hij één van de weinige uitblinkers bij België. Afgelopen zomer maakte de goalie echter de overstap naar Saudi-Arabië. Daar is hij naar de achtergrond verdwenen terwijl Sels naar de voorgrond is getreden.

LEES OOK: Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Wissel van de wacht?

Sels is 32 jaar, maar denkt er nog lang niet aan om te stoppen bij de Rode Duivels. Zeker niet nu hij dicht bij een basisplek staat. “Integendeel. Ik ben nog altijd heel fier als ik word opgeroepen en zal nooit een interland bewust overslaan. Dat gevoel had ik al bij de nationale jeugdploegen en dat is nog niet veranderd. Ik wil ook gewoon nog zo veel mogelijk interlands spelen. Dat blijft voor mij de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.”

Sels spreekt dan ook oorlogstaal uit richting concurrent Casteels. “Elke speler die wordt opgeroepen heeft de ambitie om te spelen. We moeten daar niet flauw over doen. Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden. Het zou gek zijn als ik iets anders beweer. Maar ik zal nooit de keuze van de bondscoach in vraag stellen”, citeert Het Nieuwsblad de sluitpost van Nottingham Forest.

Stinkende best doen

Sels staat aldus klaar om het stokje over te nemen van Casteels wanneer nodig. Eerder werd al geopperd dat Tedesco mogelijk kan verrassen met Sels in doel. “Ik kan uiteindelijk alleen maar mijn stinkende best doen en mijn kans grijpen als ik ze krijg. Ik denk dat ik onder deze bondscoach gelukkig nog nooit heb teleurgesteld. Ook bij Nottingham loopt alles goed. Ach, we zullen wel zien.”

Wie vind jij dat de nummer 1 van de Rode Duivels moet zijn?

Meest recent

'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

1
1
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

42
42
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

38
38
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

193
193
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

55
55
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

138
138
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

22
22
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

224
224
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

276
276
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

208
208
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

326
326
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

190
190
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

55
55
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

503
503
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

476
476
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

172
172
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

353
353
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

105
105
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

696
696
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

142
142
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

145
145
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

422
422
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

572
572
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

636
636

Meer sportnieuws