Matz Sels waarschuwt Koen Casteels: "Niet flauw over doen"

door
Matz Sels waarschuwt Koen Casteels:

Matz Sels zit in de vorm van zijn leven. De doelman behoort wekelijks tot de uitblinkers van Nottingham Forest en is één van de sterkhouders bij de nummer drie van de Premier League. Onder bondscoach Domenico Tedesco is Sels nu de tweede doelman achter Koen Casteels.

Nadat Thibaut Courtois aankondigde niet meer onder Tedesco uit te zullen komen bij de Rode Duivels werd Casteels de nummer 1 onder de lat. Op het EK was hij één van de weinige uitblinkers bij België. Afgelopen zomer maakte de goalie echter de overstap naar Saudi-Arabië. Daar is hij naar de achtergrond verdwenen terwijl Sels naar de voorgrond is getreden.

LEES OOK: Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

Wissel van de wacht?

Sels is 32 jaar, maar denkt er nog lang niet aan om te stoppen bij de Rode Duivels. Zeker niet nu hij dicht bij een basisplek staat. “Integendeel. Ik ben nog altijd heel fier als ik word opgeroepen en zal nooit een interland bewust overslaan. Dat gevoel had ik al bij de nationale jeugdploegen en dat is nog niet veranderd. Ik wil ook gewoon nog zo veel mogelijk interlands spelen. Dat blijft voor mij de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.”

Sels spreekt dan ook oorlogstaal uit richting concurrent Casteels. “Elke speler die wordt opgeroepen heeft de ambitie om te spelen. We moeten daar niet flauw over doen. Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden. Het zou gek zijn als ik iets anders beweer. Maar ik zal nooit de keuze van de bondscoach in vraag stellen”, citeert Het Nieuwsblad de sluitpost van Nottingham Forest.

Stinkende best doen

Sels staat aldus klaar om het stokje over te nemen van Casteels wanneer nodig. Eerder werd al geopperd dat Tedesco mogelijk kan verrassen met Sels in doel. “Ik kan uiteindelijk alleen maar mijn stinkende best doen en mijn kans grijpen als ik ze krijg. Ik denk dat ik onder deze bondscoach gelukkig nog nooit heb teleurgesteld. Ook bij Nottingham loopt alles goed. Ach, we zullen wel zien.”

Wie vind jij dat de nummer 1 van de Rode Duivels moet zijn?

Meest recent

Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

1
1
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

69
69
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

24
24
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

79
79
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

58
58
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

77
77
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

63
63
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

56
56
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

292
292
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

294
294
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

220
220
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

55
55
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

60
60
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

55
55
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

272
272
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

464
464
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

182
182
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

119
119
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

261
261
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

560
560
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

451
451
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

118
118
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

440
440

Meer sportnieuws