Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

938 stemmen
Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

Na een teleurstellende zomermercato, besloot RSC Anderlecht om de sportieve leiding opnieuw overhoop te gooien. Zo pakte preses Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard als de nieuwe sportief directeur. Die zal in de komende maanden zijn stempel proberen drukken.

Renard werd eind vorige maand aangekondigd bij de Belgische recordkampioen. Zijn aanstelling belandde in een stroomversnelling door het vertrek van Jesper Fredberg, die als CEO ook het sportieve beleid in handen had. De Deen faalde echter op de zomermercato en ook het ontslag van landgenoot/vertrouweling Brian Riemer als hoofdcoach, had geen goede invloed op zijn relatie met de andere beleidsbepalers.

Uiteindelijk besloten Fredberg en de club dat het beter was om in onderling overleg uit mekaar te gaan. En dus versnelde Vandenhaute zijn plan om Renard aan te werven. De oud-doelman, die eerder ook al in een vergelijkbare rol actief was bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal, zal in de komende weken en maanden de spelersgroep onder handen moeten nemen.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Vertrouwen in Hubert

De aanstelling van een nieuwe sportieve baas gaat doorgaans ook gepaard met de nodige veranderingen binnen de trainerstaff. Maar Anderlecht veranderde enkele weken geleden nog maar van hoofdtrainer. Zo werd de vrij onervaren David Hubert, na een succesvolle interim-periode, definitief benoemd als opvolger van de ontslagen Riemer.

Voorlopig hoeft hij evenwel niet te vrezen voor zijn positie. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws laat Renard immers weten dat hij Hubert een uitstekende keuze vond voor dit Anderlecht. "De lange gesprekken met Hubert om onze koers uit te stippelen moet ik ook nog hebben. Maar David straalt heel veel zelfvertrouwen uit. Zijn body language op en naast het veld ademt Anderlecht. Het is een jonge coach, maar hij straalt veel ervaring uit."

Tactische vrijheid

Renard laat verder weten dat hij de trainer de nodige vrijheid zal geven in onder meer zijn tactische keuzes. Een groot verschil met Fredberg. Die stond telkens met een directe lijn in contact met Riemer, zelfs tijdens de matchen. Ook hamerde de Deen erop dat telkens werd vastgehouden aan een 4-3-3-formatie. "Ik zal niet bepalen in welk systeem wij gaan spelen. Ik wil waken over de speelstijl die bij Anderlecht moet passen. We gaan geen lange ballen pompen. Maar David weet heel goed wat van een Anderlecht-coach wordt verwacht. Met 3 of met 5 achteraan, ‘je m’en fous’, het gaat me om de animatie in de ploeg", aldus Renard.

Hubert blijft de juiste man als hoofdcoach van Anderlecht ...

Meest recent

Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

13
13
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

22
22
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

77
77
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

69
69
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

152
152
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

67
67
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

407
407
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

56
56
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

43
43
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

281
281
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

44
44
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

108
108
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

32
32
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

75
75
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

119
119
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

157
157
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

185
185
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

520
520
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

251
251
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

953
953
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

108
108
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

234
234
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

406
406

Meer sportnieuws