Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

door
Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

Na een teleurstellende zomermercato, besloot RSC Anderlecht om de sportieve leiding opnieuw overhoop te gooien. Zo pakte preses Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard als de nieuwe sportief directeur. Die zal in de komende maanden zijn stempel proberen drukken.

Renard werd eind vorige maand aangekondigd bij de Belgische recordkampioen. Zijn aanstelling belandde in een stroomversnelling door het vertrek van Jesper Fredberg, die als CEO ook het sportieve beleid in handen had. De Deen faalde echter op de zomermercato en ook het ontslag van landgenoot/vertrouweling Brian Riemer als hoofdcoach, had geen goede invloed op zijn relatie met de andere beleidsbepalers.

Uiteindelijk besloten Fredberg en de club dat het beter was om in onderling overleg uit mekaar te gaan. En dus versnelde Vandenhaute zijn plan om Renard aan te werven. De oud-doelman, die eerder ook al in een vergelijkbare rol actief was bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal, zal in de komende weken en maanden de spelersgroep onder handen moeten nemen.

LEES OOK: Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Vertrouwen in Hubert

De aanstelling van een nieuwe sportieve baas gaat doorgaans ook gepaard met de nodige veranderingen binnen de trainerstaff. Maar Anderlecht veranderde enkele weken geleden nog maar van hoofdtrainer. Zo werd de vrij onervaren David Hubert, na een succesvolle interim-periode, definitief benoemd als opvolger van de ontslagen Riemer.

Voorlopig hoeft hij evenwel niet te vrezen voor zijn positie. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws laat Renard immers weten dat hij Hubert een uitstekende keuze vond voor dit Anderlecht. "De lange gesprekken met Hubert om onze koers uit te stippelen moet ik ook nog hebben. Maar David straalt heel veel zelfvertrouwen uit. Zijn body language op en naast het veld ademt Anderlecht. Het is een jonge coach, maar hij straalt veel ervaring uit."

Tactische vrijheid

Renard laat verder weten dat hij de trainer de nodige vrijheid zal geven in onder meer zijn tactische keuzes. Een groot verschil met Fredberg. Die stond telkens met een directe lijn in contact met Riemer, zelfs tijdens de matchen. Ook hamerde de Deen erop dat telkens werd vastgehouden aan een 4-3-3-formatie. "Ik zal niet bepalen in welk systeem wij gaan spelen. Ik wil waken over de speelstijl die bij Anderlecht moet passen. We gaan geen lange ballen pompen. Maar David weet heel goed wat van een Anderlecht-coach wordt verwacht. Met 3 of met 5 achteraan, ‘je m’en fous’, het gaat me om de animatie in de ploeg", aldus Renard.

Hubert blijft de juiste man als hoofdcoach van Anderlecht ...

Meest recent

Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

12
12
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

43
43
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

101
101
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

20
20
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

166
166
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

104
104
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

140
140
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

75
75
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

96
96
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

55
55
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

116
116
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

201
201
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

59
59
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

430
430
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

79
79
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

273
273
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

96
96
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

120
120
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

105
105
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

79
79
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

400
400
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

334
334
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

319
319

Meer sportnieuws