Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

door
Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

Na een teleurstellende zomermercato, besloot RSC Anderlecht om de sportieve leiding opnieuw overhoop te gooien. Zo pakte preses Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard als de nieuwe sportief directeur. Die zal in de komende maanden zijn stempel proberen drukken.

Renard werd eind vorige maand aangekondigd bij de Belgische recordkampioen. Zijn aanstelling belandde in een stroomversnelling door het vertrek van Jesper Fredberg, die als CEO ook het sportieve beleid in handen had. De Deen faalde echter op de zomermercato en ook het ontslag van landgenoot/vertrouweling Brian Riemer als hoofdcoach, had geen goede invloed op zijn relatie met de andere beleidsbepalers.

Uiteindelijk besloten Fredberg en de club dat het beter was om in onderling overleg uit mekaar te gaan. En dus versnelde Vandenhaute zijn plan om Renard aan te werven. De oud-doelman, die eerder ook al in een vergelijkbare rol actief was bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal, zal in de komende weken en maanden de spelersgroep onder handen moeten nemen.

LEES OOK: Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Vertrouwen in Hubert

De aanstelling van een nieuwe sportieve baas gaat doorgaans ook gepaard met de nodige veranderingen binnen de trainerstaff. Maar Anderlecht veranderde enkele weken geleden nog maar van hoofdtrainer. Zo werd de vrij onervaren David Hubert, na een succesvolle interim-periode, definitief benoemd als opvolger van de ontslagen Riemer.

Voorlopig hoeft hij evenwel niet te vrezen voor zijn positie. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws laat Renard immers weten dat hij Hubert een uitstekende keuze vond voor dit Anderlecht. "De lange gesprekken met Hubert om onze koers uit te stippelen moet ik ook nog hebben. Maar David straalt heel veel zelfvertrouwen uit. Zijn body language op en naast het veld ademt Anderlecht. Het is een jonge coach, maar hij straalt veel ervaring uit."

Tactische vrijheid

Renard laat verder weten dat hij de trainer de nodige vrijheid zal geven in onder meer zijn tactische keuzes. Een groot verschil met Fredberg. Die stond telkens met een directe lijn in contact met Riemer, zelfs tijdens de matchen. Ook hamerde de Deen erop dat telkens werd vastgehouden aan een 4-3-3-formatie. "Ik zal niet bepalen in welk systeem wij gaan spelen. Ik wil waken over de speelstijl die bij Anderlecht moet passen. We gaan geen lange ballen pompen. Maar David weet heel goed wat van een Anderlecht-coach wordt verwacht. Met 3 of met 5 achteraan, ‘je m’en fous’, het gaat me om de animatie in de ploeg", aldus Renard.

Hubert blijft de juiste man als hoofdcoach van Anderlecht ...

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

60
60
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

95
95
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

179
179
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

74
74
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

193
193
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

32
32
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

226
226
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

179
179
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

407
407
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

89
89
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

619
619
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1090
1090
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

376
376
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

312
312
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

327
327
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

474
474
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

490
490
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

223
223
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

422
422
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

232
232
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1000
1000
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws