Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

938
Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

Na een teleurstellende zomermercato, besloot RSC Anderlecht om de sportieve leiding opnieuw overhoop te gooien. Zo pakte preses Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard als de nieuwe sportief directeur. Die zal in de komende maanden zijn stempel proberen drukken.

Renard werd eind vorige maand aangekondigd bij de Belgische recordkampioen. Zijn aanstelling belandde in een stroomversnelling door het vertrek van Jesper Fredberg, die als CEO ook het sportieve beleid in handen had. De Deen faalde echter op de zomermercato en ook het ontslag van landgenoot/vertrouweling Brian Riemer als hoofdcoach, had geen goede invloed op zijn relatie met de andere beleidsbepalers.

Uiteindelijk besloten Fredberg en de club dat het beter was om in onderling overleg uit mekaar te gaan. En dus versnelde Vandenhaute zijn plan om Renard aan te werven. De oud-doelman, die eerder ook al in een vergelijkbare rol actief was bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal, zal in de komende weken en maanden de spelersgroep onder handen moeten nemen.

LEES OOK: Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Vertrouwen in Hubert

De aanstelling van een nieuwe sportieve baas gaat doorgaans ook gepaard met de nodige veranderingen binnen de trainerstaff. Maar Anderlecht veranderde enkele weken geleden nog maar van hoofdtrainer. Zo werd de vrij onervaren David Hubert, na een succesvolle interim-periode, definitief benoemd als opvolger van de ontslagen Riemer.

Voorlopig hoeft hij evenwel niet te vrezen voor zijn positie. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws laat Renard immers weten dat hij Hubert een uitstekende keuze vond voor dit Anderlecht. "De lange gesprekken met Hubert om onze koers uit te stippelen moet ik ook nog hebben. Maar David straalt heel veel zelfvertrouwen uit. Zijn body language op en naast het veld ademt Anderlecht. Het is een jonge coach, maar hij straalt veel ervaring uit."

Tactische vrijheid

Renard laat verder weten dat hij de trainer de nodige vrijheid zal geven in onder meer zijn tactische keuzes. Een groot verschil met Fredberg. Die stond telkens met een directe lijn in contact met Riemer, zelfs tijdens de matchen. Ook hamerde de Deen erop dat telkens werd vastgehouden aan een 4-3-3-formatie. "Ik zal niet bepalen in welk systeem wij gaan spelen. Ik wil waken over de speelstijl die bij Anderlecht moet passen. We gaan geen lange ballen pompen. Maar David weet heel goed wat van een Anderlecht-coach wordt verwacht. Met 3 of met 5 achteraan, ‘je m’en fous’, het gaat me om de animatie in de ploeg", aldus Renard.

Hubert blijft de juiste man als hoofdcoach van Anderlecht ...

Meest recent

'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

0
0
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

10
10
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

40
40
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

26
26
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

45
45
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

77
77
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

45
45
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

28
28
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

172
172
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

69
69
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

66
66
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

123
123
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

118
118
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

53
53
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

64
64
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

59
59
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

193
193
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

78
78
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

158
158
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

153
153
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

643
643
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

600
600
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1508
1508

Meer sportnieuws