Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

938
Toekomst Hubert bepaald? Renard spreekt duidelijke taal

Na een teleurstellende zomermercato, besloot RSC Anderlecht om de sportieve leiding opnieuw overhoop te gooien. Zo pakte preses Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard als de nieuwe sportief directeur. Die zal in de komende maanden zijn stempel proberen drukken.

Renard werd eind vorige maand aangekondigd bij de Belgische recordkampioen. Zijn aanstelling belandde in een stroomversnelling door het vertrek van Jesper Fredberg, die als CEO ook het sportieve beleid in handen had. De Deen faalde echter op de zomermercato en ook het ontslag van landgenoot/vertrouweling Brian Riemer als hoofdcoach, had geen goede invloed op zijn relatie met de andere beleidsbepalers.

Uiteindelijk besloten Fredberg en de club dat het beter was om in onderling overleg uit mekaar te gaan. En dus versnelde Vandenhaute zijn plan om Renard aan te werven. De oud-doelman, die eerder ook al in een vergelijkbare rol actief was bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal, zal in de komende weken en maanden de spelersgroep onder handen moeten nemen.

LEES OOK: Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

Vertrouwen in Hubert

De aanstelling van een nieuwe sportieve baas gaat doorgaans ook gepaard met de nodige veranderingen binnen de trainerstaff. Maar Anderlecht veranderde enkele weken geleden nog maar van hoofdtrainer. Zo werd de vrij onervaren David Hubert, na een succesvolle interim-periode, definitief benoemd als opvolger van de ontslagen Riemer.

Voorlopig hoeft hij evenwel niet te vrezen voor zijn positie. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws laat Renard immers weten dat hij Hubert een uitstekende keuze vond voor dit Anderlecht. "De lange gesprekken met Hubert om onze koers uit te stippelen moet ik ook nog hebben. Maar David straalt heel veel zelfvertrouwen uit. Zijn body language op en naast het veld ademt Anderlecht. Het is een jonge coach, maar hij straalt veel ervaring uit."

Tactische vrijheid

Renard laat verder weten dat hij de trainer de nodige vrijheid zal geven in onder meer zijn tactische keuzes. Een groot verschil met Fredberg. Die stond telkens met een directe lijn in contact met Riemer, zelfs tijdens de matchen. Ook hamerde de Deen erop dat telkens werd vastgehouden aan een 4-3-3-formatie. "Ik zal niet bepalen in welk systeem wij gaan spelen. Ik wil waken over de speelstijl die bij Anderlecht moet passen. We gaan geen lange ballen pompen. Maar David weet heel goed wat van een Anderlecht-coach wordt verwacht. Met 3 of met 5 achteraan, ‘je m’en fous’, het gaat me om de animatie in de ploeg", aldus Renard.

Hubert blijft de juiste man als hoofdcoach van Anderlecht ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

28
28
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

15
15
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

31
31
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

22
22
Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Terwijl er nog veel onduidelijkheid is over de vorige Afrika Cup, heeft de Afrikaanse ...

13
13
Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Gianni Infantino kwam na het WK in een storm terecht. De FIFA-baas wilde rechten van het WK aan ...

43
43
Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Thibaut Courtois is al jaren een grote naam bij Real Madrid en vrouwlief Mishel Gerzig is eveneens ...

28
28
TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku

Het voorbije anderhalf jaar was voor Romelu Lukaku allesbehalve makkelijk. Bij Fenerbahçe ...

74
74
Nieuwe parel klaar bij Genk: "Hopelijk volgend seizoen"

De sportieve resultaten bij KRC Genk kennen pieken en dalen, maar de Limburgers slagen er wel in om ...

65
65
'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Enkele jaren geleden leek hij nog de toekomst van het Belgische voetbal na zijn sensationele ...

170
170
'Lukaku zorgt voor transferbom: vier clubs staan klaar'

Romelu Lukaku werkte maandag eindelijk voor de eerste keer 90 minuten af bij Fenerbahçe, maar ...

212
212
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

320
320
'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Lionel Messi eindigde deze week nog als vijfde in de verkiezing van de Gouden Bal, vooral dankzij ...

59
59
JPL-smaakmaker: "Ik wil door de grote poort naar Duivels"

Volgende week zal Mark van Bommel wellicht zijn selectie bekend maken voor de komende interlands van ...

100
100
Mannaert lacht in zijn vuistje: 2 talenten kiezen voor België

Sinds Vincent Mannaert aan de slag ging bij de KBVB, eerst als technisch directeur en sinds kort als ...

106
106
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

27
27
Domper voor Westerlo: sterkhouder maandenlang out

Westerlo is zich de laatste weken aan het ontpoppen tot één van de revelaties van de ...

29
29
Publieke executie: 5 United-iconen slachten Tielemans af

Youri Tielemans moest Manchester United deze zomer rust geven op het middenveld. Nog geen drie ...

127
127
Peter Maes voorspelt volgende knaltransfer bij KRC Genk

KRC Genk beleeft voorlopig niet zijn beste seizoen. De Limburgers werden gezien als een ...

101
101
De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Charles De Ketelaere beleeft bij Atalanta geen makkelijk seizoen. De Rode Duivel moest de voorbije ...

28
28
Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

In de eerste interlands onder Mark van Bommel was Dodi Lukebakio bij de Rode Duivels twee keer ...

70
70
Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club Brugge is zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League weer uitstekend aan het ...

475
475
Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

110
110
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

66
66
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

356
356

Meer sportnieuws