Tolu verklapt: "Ik tekende afgelopen zomer bijna bij hen"

552
Tolu verklapt:

Vorig jaar haalden we al regelmatig aan dat Tolu Arokodare alle kwaliteiten had om een topspits in België te zijn. Daarnaast waren zijn gemiddeldes inzake goals/assists per zoveel matchen dik in orde. Wouter Vrancken geloofde niet voluit in hem, Thorsten Fink wel. En terecht.

Ook dit seizoen waren er bepaalde analisten en podcasters die vonden dat de Zuid-Koreaan Oh na een drietal goede invalbeurten in de basis moest. Tolu kreeg zo al snel toch wat weer twijfels rondom zich. Onbegrijpelijk.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Tolu krijgt eindelijk het vertrouwen

Een (goede) voorzet trappen is een halve kans bij Tolu, hij is een aanspeelpunt en scoort dus aan een goed gemiddelde. Fink liet hem uiteraard staan, want de spits is een echte kapstok voor zijn ploeg. De Duitser wist afgelopen zomer een gevoelige snaar te raken bij de spits.

Er was immers concrete interesse van de Turkse club Trabzonspor. Tegenover Het Laatste Nieuws laat de aanvaller weten dat hij bijna in Turkije zat. "Het klopt dat ik bijna weg was, maar Fink overtuigde me om te blijven. Kijk, ik wilde eigenlijk niet naar Turkije. Op mijn leeftijd moet je dat alleen doen als het Galatasaray, Besiktas en Fenerbahçe is. Toch ben ik het op een gegeven moment gaan overwegen." 

Sterk seizoen

"Waarom? Omdat er geen positieve energie meer rond mij was. Ik had het gevoel dat ik niks meer goed kon doen. Financieel kon ik bovendien een goede zaak doen. Fink stelde me helemaal gerust. Hij vond me geen speler voor Turkije. 'Één jaar bij me blijven en je staat in de Premier League', zei hij. Zoiets geeft veel vertrouwen", zei hij.

Tolu wist tot op heden in 14 duels 8 keer te scoren en 4 assists uit te delen.

Zal hij na dit seizoen naar de Premier League verkassen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

47
47
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

48
48
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

66
66
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

142
142
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

131
131
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

285
285
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

266
266
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

119
119
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

125
125
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

180
180
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

253
253
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

214
214
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

100
100
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

256
256
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

991
991

Meer sportnieuws