Tolu verklapt: "Ik tekende afgelopen zomer bijna bij hen"

552
Tolu verklapt:

Vorig jaar haalden we al regelmatig aan dat Tolu Arokodare alle kwaliteiten had om een topspits in België te zijn. Daarnaast waren zijn gemiddeldes inzake goals/assists per zoveel matchen dik in orde. Wouter Vrancken geloofde niet voluit in hem, Thorsten Fink wel. En terecht.

Ook dit seizoen waren er bepaalde analisten en podcasters die vonden dat de Zuid-Koreaan Oh na een drietal goede invalbeurten in de basis moest. Tolu kreeg zo al snel toch wat weer twijfels rondom zich. Onbegrijpelijk.

Tolu krijgt eindelijk het vertrouwen

Een (goede) voorzet trappen is een halve kans bij Tolu, hij is een aanspeelpunt en scoort dus aan een goed gemiddelde. Fink liet hem uiteraard staan, want de spits is een echte kapstok voor zijn ploeg. De Duitser wist afgelopen zomer een gevoelige snaar te raken bij de spits.

Er was immers concrete interesse van de Turkse club Trabzonspor. Tegenover Het Laatste Nieuws laat de aanvaller weten dat hij bijna in Turkije zat. "Het klopt dat ik bijna weg was, maar Fink overtuigde me om te blijven. Kijk, ik wilde eigenlijk niet naar Turkije. Op mijn leeftijd moet je dat alleen doen als het Galatasaray, Besiktas en Fenerbahçe is. Toch ben ik het op een gegeven moment gaan overwegen." 

Sterk seizoen

"Waarom? Omdat er geen positieve energie meer rond mij was. Ik had het gevoel dat ik niks meer goed kon doen. Financieel kon ik bovendien een goede zaak doen. Fink stelde me helemaal gerust. Hij vond me geen speler voor Turkije. 'Één jaar bij me blijven en je staat in de Premier League', zei hij. Zoiets geeft veel vertrouwen", zei hij.

Tolu wist tot op heden in 14 duels 8 keer te scoren en 4 assists uit te delen.

Zal hij na dit seizoen naar de Premier League verkassen?

Meest recent

Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

18
18
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

9
9
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

104
104
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

161
161
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

104
104
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

99
99
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

94
94
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

156
156
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

157
157
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1360
1360
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

323
323
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

274
274
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

279
279
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

87
87
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

213
213
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

228
228
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

102
102
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

33
33
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

128
128
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

341
341
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

204
204
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

479
479

Meer sportnieuws