Tolu verklapt: "Ik tekende afgelopen zomer bijna bij hen"

door
Tolu verklapt:

Vorig jaar haalden we al regelmatig aan dat Tolu Arokodare alle kwaliteiten had om een topspits in België te zijn. Daarnaast waren zijn gemiddeldes inzake goals/assists per zoveel matchen dik in orde. Wouter Vrancken geloofde niet voluit in hem, Thorsten Fink wel. En terecht.

Ook dit seizoen waren er bepaalde analisten en podcasters die vonden dat de Zuid-Koreaan Oh na een drietal goede invalbeurten in de basis moest. Tolu kreeg zo al snel toch wat weer twijfels rondom zich. Onbegrijpelijk.

Tolu krijgt eindelijk het vertrouwen

Een (goede) voorzet trappen is een halve kans bij Tolu, hij is een aanspeelpunt en scoort dus aan een goed gemiddelde. Fink liet hem uiteraard staan, want de spits is een echte kapstok voor zijn ploeg. De Duitser wist afgelopen zomer een gevoelige snaar te raken bij de spits.

Er was immers concrete interesse van de Turkse club Trabzonspor. Tegenover Het Laatste Nieuws laat de aanvaller weten dat hij bijna in Turkije zat. "Het klopt dat ik bijna weg was, maar Fink overtuigde me om te blijven. Kijk, ik wilde eigenlijk niet naar Turkije. Op mijn leeftijd moet je dat alleen doen als het Galatasaray, Besiktas en Fenerbahçe is. Toch ben ik het op een gegeven moment gaan overwegen." 

Sterk seizoen

"Waarom? Omdat er geen positieve energie meer rond mij was. Ik had het gevoel dat ik niks meer goed kon doen. Financieel kon ik bovendien een goede zaak doen. Fink stelde me helemaal gerust. Hij vond me geen speler voor Turkije. 'Één jaar bij me blijven en je staat in de Premier League', zei hij. Zoiets geeft veel vertrouwen", zei hij.

Tolu wist tot op heden in 14 duels 8 keer te scoren en 4 assists uit te delen.

Zal hij na dit seizoen naar de Premier League verkassen?

Meest recent

Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

2
2
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

7
7
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

6
6
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

75
75
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

143
143
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

97
97
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

133
133
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

51
51
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

104
104
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

216
216
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

240
240
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

106
106
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

247
247
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

112
112
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

185
185
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

460
460
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

366
366
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

475
475
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

133
133
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

156
156
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

120
120
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

79
79
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21

Meer sportnieuws