Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

928
Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

De laatste interland-break van het kalenderjaar staat voor de deur en voor de clubs vormt dat een ideaal moment om de komende transferperiode tot in de puntjes voor te bereiden. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. Daar maakt Olivier Renard zich op voor zijn eerste mercato als sportieve baas.

Tijdens de voorbije transferwindows was het Jesper Fredberg die de touwtjes in handen had op Neerpede. Aanvankelijk deed hij dat meer dan behoorlijk, maar in de vorige zomermercato liet de Deen het afweten aan zowel inkomende als uitgaande zijde. En daarmee werd uiteindelijk de basis gelegd voor zijn ontslag van eind vorige maand.

LEES OOK: Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Vizier op jong geweld

In januari zal er dus moeten bijgestuurd worden op op de transfermarkt. En daarvoor rekent Anderlecht, met name voorzitter Wouter Vandenhaute, op Olivier Renard. Die werd vlak na het vertrek van Fredberg aangesteld als nieuwe sportief directeur. De ex-doelman zal zijn goede werk van bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal in Brussel moeten bevestigen.

In een reeks interviews aan de Belgische kranten liet Renard alvast in zijn kaarten kijken. Zo laat de ex-doelman verstaan dat hij vooral mikt op jongere spelers, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. "Mijn handelsmerk is relatief jonge onbekende spelers ontdekken, hen laten ontplooien en dan meerwaarde creëren", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik haalde indertijd bij Standard ook anciens om de kleedkamer in handen te pakken. Dat soort ervaren mannen heeft Anderlecht ondertussen genoeg."

Scouting wordt prioritair

Om dergelijke targets te vinden zal Renard enerzijds beroep doen op zijn persoonlijke netwerk. Dat wist hij doorheen de jaren flink uit te breiden, zeker zijn ervaringen in de MLS leverden heel wat interessante connecties op. Daarnaast zal hij ook resoluut breken met de werkwijze van Fredberg. Zo is het de bedoeling om terug veel meer met de scoutingscel te gaan werken om aanwinsten te vinden, iets wat zijn Deense voorganger naar verluidt te fel verwaarloosde.

Tot slot is het uiteraard ook uitkijken naar welke spelers straks onvermijdelijk moeten vertrekken. Wat dat betreft zou Renard echter nog geen knopen hebben doorgehakt. "Sommigen zijn gekomen op voorspraak van een trainer en sportieve baas die er intussen niet meer zijn. Dat kan voor onrust zorgen, maar ik maak bij voorbaat over niemand een kruis. Voor hen begint een tweede leven bij Anderlecht", aldus de sportieve directeur bij Het Laatste Nieuws.

Heeft u vertrouwen in Renard als sportief directeur van RSCA?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

66
66
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

45
45
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

98
98
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

45
45
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

167
167
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

266
266
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

649
649
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

242
242
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

78
78
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

72
72
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

304
304
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

522
522
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

358
358
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

325
325
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

836
836
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

742
742
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

326
326

Meer sportnieuws