Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

928 stemmen
Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

De laatste interland-break van het kalenderjaar staat voor de deur en voor de clubs vormt dat een ideaal moment om de komende transferperiode tot in de puntjes voor te bereiden. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. Daar maakt Olivier Renard zich op voor zijn eerste mercato als sportieve baas.

Tijdens de voorbije transferwindows was het Jesper Fredberg die de touwtjes in handen had op Neerpede. Aanvankelijk deed hij dat meer dan behoorlijk, maar in de vorige zomermercato liet de Deen het afweten aan zowel inkomende als uitgaande zijde. En daarmee werd uiteindelijk de basis gelegd voor zijn ontslag van eind vorige maand.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Vizier op jong geweld

In januari zal er dus moeten bijgestuurd worden op op de transfermarkt. En daarvoor rekent Anderlecht, met name voorzitter Wouter Vandenhaute, op Olivier Renard. Die werd vlak na het vertrek van Fredberg aangesteld als nieuwe sportief directeur. De ex-doelman zal zijn goede werk van bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal in Brussel moeten bevestigen.

In een reeks interviews aan de Belgische kranten liet Renard alvast in zijn kaarten kijken. Zo laat de ex-doelman verstaan dat hij vooral mikt op jongere spelers, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. "Mijn handelsmerk is relatief jonge onbekende spelers ontdekken, hen laten ontplooien en dan meerwaarde creëren", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik haalde indertijd bij Standard ook anciens om de kleedkamer in handen te pakken. Dat soort ervaren mannen heeft Anderlecht ondertussen genoeg."

Scouting wordt prioritair

Om dergelijke targets te vinden zal Renard enerzijds beroep doen op zijn persoonlijke netwerk. Dat wist hij doorheen de jaren flink uit te breiden, zeker zijn ervaringen in de MLS leverden heel wat interessante connecties op. Daarnaast zal hij ook resoluut breken met de werkwijze van Fredberg. Zo is het de bedoeling om terug veel meer met de scoutingscel te gaan werken om aanwinsten te vinden, iets wat zijn Deense voorganger naar verluidt te fel verwaarloosde.

Tot slot is het uiteraard ook uitkijken naar welke spelers straks onvermijdelijk moeten vertrekken. Wat dat betreft zou Renard echter nog geen knopen hebben doorgehakt. "Sommigen zijn gekomen op voorspraak van een trainer en sportieve baas die er intussen niet meer zijn. Dat kan voor onrust zorgen, maar ik maak bij voorbaat over niemand een kruis. Voor hen begint een tweede leven bij Anderlecht", aldus de sportieve directeur bij Het Laatste Nieuws.

Heeft u vertrouwen in Renard als sportief directeur van RSCA?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

67
67
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

20
20
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

52
52
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

31
31
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

78
78
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

52
52
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

95
95
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

81
81
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

42
42
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

249
249
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

171
171
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

186
186
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

306
306
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

457
457
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

81
81
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

252
252
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

160
160
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

277
277
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

157
157
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

460
460
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

204
204
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

158
158
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

313
313
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

137
137
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

265
265
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

795
795

Meer sportnieuws