Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

door
Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

De laatste interland-break van het kalenderjaar staat voor de deur en voor de clubs vormt dat een ideaal moment om de komende transferperiode tot in de puntjes voor te bereiden. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. Daar maakt Olivier Renard zich op voor zijn eerste mercato als sportieve baas.

Tijdens de voorbije transferwindows was het Jesper Fredberg die de touwtjes in handen had op Neerpede. Aanvankelijk deed hij dat meer dan behoorlijk, maar in de vorige zomermercato liet de Deen het afweten aan zowel inkomende als uitgaande zijde. En daarmee werd uiteindelijk de basis gelegd voor zijn ontslag van eind vorige maand.

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Vizier op jong geweld

In januari zal er dus moeten bijgestuurd worden op op de transfermarkt. En daarvoor rekent Anderlecht, met name voorzitter Wouter Vandenhaute, op Olivier Renard. Die werd vlak na het vertrek van Fredberg aangesteld als nieuwe sportief directeur. De ex-doelman zal zijn goede werk van bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal in Brussel moeten bevestigen.

In een reeks interviews aan de Belgische kranten liet Renard alvast in zijn kaarten kijken. Zo laat de ex-doelman verstaan dat hij vooral mikt op jongere spelers, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. "Mijn handelsmerk is relatief jonge onbekende spelers ontdekken, hen laten ontplooien en dan meerwaarde creëren", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik haalde indertijd bij Standard ook anciens om de kleedkamer in handen te pakken. Dat soort ervaren mannen heeft Anderlecht ondertussen genoeg."

Scouting wordt prioritair

Om dergelijke targets te vinden zal Renard enerzijds beroep doen op zijn persoonlijke netwerk. Dat wist hij doorheen de jaren flink uit te breiden, zeker zijn ervaringen in de MLS leverden heel wat interessante connecties op. Daarnaast zal hij ook resoluut breken met de werkwijze van Fredberg. Zo is het de bedoeling om terug veel meer met de scoutingscel te gaan werken om aanwinsten te vinden, iets wat zijn Deense voorganger naar verluidt te fel verwaarloosde.

Tot slot is het uiteraard ook uitkijken naar welke spelers straks onvermijdelijk moeten vertrekken. Wat dat betreft zou Renard echter nog geen knopen hebben doorgehakt. "Sommigen zijn gekomen op voorspraak van een trainer en sportieve baas die er intussen niet meer zijn. Dat kan voor onrust zorgen, maar ik maak bij voorbaat over niemand een kruis. Voor hen begint een tweede leven bij Anderlecht", aldus de sportieve directeur bij Het Laatste Nieuws.

Heeft u vertrouwen in Renard als sportief directeur van RSCA?

Meest recent

Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

3
3
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

44
44
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

19
19
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

19
19
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

423
423
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

25
25
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

34
34
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

34
34
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

347
347
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

103
103
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

598
598
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

394
394
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

59
59
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

70
70
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

788
788
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

543
543
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

118
118
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

330
330
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

31
31
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

93
93
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

35
35
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

277
277
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

231
231
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

110
110
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

78
78

Meer sportnieuws