Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

928 stemmen
Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

De laatste interland-break van het kalenderjaar staat voor de deur en voor de clubs vormt dat een ideaal moment om de komende transferperiode tot in de puntjes voor te bereiden. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. Daar maakt Olivier Renard zich op voor zijn eerste mercato als sportieve baas.

Tijdens de voorbije transferwindows was het Jesper Fredberg die de touwtjes in handen had op Neerpede. Aanvankelijk deed hij dat meer dan behoorlijk, maar in de vorige zomermercato liet de Deen het afweten aan zowel inkomende als uitgaande zijde. En daarmee werd uiteindelijk de basis gelegd voor zijn ontslag van eind vorige maand.

LEES OOK: Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Vizier op jong geweld

In januari zal er dus moeten bijgestuurd worden op op de transfermarkt. En daarvoor rekent Anderlecht, met name voorzitter Wouter Vandenhaute, op Olivier Renard. Die werd vlak na het vertrek van Fredberg aangesteld als nieuwe sportief directeur. De ex-doelman zal zijn goede werk van bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal in Brussel moeten bevestigen.

In een reeks interviews aan de Belgische kranten liet Renard alvast in zijn kaarten kijken. Zo laat de ex-doelman verstaan dat hij vooral mikt op jongere spelers, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. "Mijn handelsmerk is relatief jonge onbekende spelers ontdekken, hen laten ontplooien en dan meerwaarde creëren", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik haalde indertijd bij Standard ook anciens om de kleedkamer in handen te pakken. Dat soort ervaren mannen heeft Anderlecht ondertussen genoeg."

Scouting wordt prioritair

Om dergelijke targets te vinden zal Renard enerzijds beroep doen op zijn persoonlijke netwerk. Dat wist hij doorheen de jaren flink uit te breiden, zeker zijn ervaringen in de MLS leverden heel wat interessante connecties op. Daarnaast zal hij ook resoluut breken met de werkwijze van Fredberg. Zo is het de bedoeling om terug veel meer met de scoutingscel te gaan werken om aanwinsten te vinden, iets wat zijn Deense voorganger naar verluidt te fel verwaarloosde.

Tot slot is het uiteraard ook uitkijken naar welke spelers straks onvermijdelijk moeten vertrekken. Wat dat betreft zou Renard echter nog geen knopen hebben doorgehakt. "Sommigen zijn gekomen op voorspraak van een trainer en sportieve baas die er intussen niet meer zijn. Dat kan voor onrust zorgen, maar ik maak bij voorbaat over niemand een kruis. Voor hen begint een tweede leven bij Anderlecht", aldus de sportieve directeur bij Het Laatste Nieuws.

Heeft u vertrouwen in Renard als sportief directeur van RSCA?

Meest recent

'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

41
41
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

77
77
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

25
25
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

74
74
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

34
34
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

45
45
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

130
130
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

71
71
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

145
145
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

353
353
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

290
290
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

221
221
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

109
109
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

315
315
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

79
79
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

304
304
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

583
583
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

565
565
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

635
635
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

134
134
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

196
196
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

63
63
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

133
133

Meer sportnieuws