Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

door
Hete winter voor Anderlecht: Renard onthult transferplannen

De laatste interland-break van het kalenderjaar staat voor de deur en voor de clubs vormt dat een ideaal moment om de komende transferperiode tot in de puntjes voor te bereiden. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. Daar maakt Olivier Renard zich op voor zijn eerste mercato als sportieve baas.

Tijdens de voorbije transferwindows was het Jesper Fredberg die de touwtjes in handen had op Neerpede. Aanvankelijk deed hij dat meer dan behoorlijk, maar in de vorige zomermercato liet de Deen het afweten aan zowel inkomende als uitgaande zijde. En daarmee werd uiteindelijk de basis gelegd voor zijn ontslag van eind vorige maand.

LEES OOK: 'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

Vizier op jong geweld

In januari zal er dus moeten bijgestuurd worden op op de transfermarkt. En daarvoor rekent Anderlecht, met name voorzitter Wouter Vandenhaute, op Olivier Renard. Die werd vlak na het vertrek van Fredberg aangesteld als nieuwe sportief directeur. De ex-doelman zal zijn goede werk van bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal in Brussel moeten bevestigen.

In een reeks interviews aan de Belgische kranten liet Renard alvast in zijn kaarten kijken. Zo laat de ex-doelman verstaan dat hij vooral mikt op jongere spelers, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. "Mijn handelsmerk is relatief jonge onbekende spelers ontdekken, hen laten ontplooien en dan meerwaarde creëren", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik haalde indertijd bij Standard ook anciens om de kleedkamer in handen te pakken. Dat soort ervaren mannen heeft Anderlecht ondertussen genoeg."

Scouting wordt prioritair

Om dergelijke targets te vinden zal Renard enerzijds beroep doen op zijn persoonlijke netwerk. Dat wist hij doorheen de jaren flink uit te breiden, zeker zijn ervaringen in de MLS leverden heel wat interessante connecties op. Daarnaast zal hij ook resoluut breken met de werkwijze van Fredberg. Zo is het de bedoeling om terug veel meer met de scoutingscel te gaan werken om aanwinsten te vinden, iets wat zijn Deense voorganger naar verluidt te fel verwaarloosde.

Tot slot is het uiteraard ook uitkijken naar welke spelers straks onvermijdelijk moeten vertrekken. Wat dat betreft zou Renard echter nog geen knopen hebben doorgehakt. "Sommigen zijn gekomen op voorspraak van een trainer en sportieve baas die er intussen niet meer zijn. Dat kan voor onrust zorgen, maar ik maak bij voorbaat over niemand een kruis. Voor hen begint een tweede leven bij Anderlecht", aldus de sportieve directeur bij Het Laatste Nieuws.

Heeft u vertrouwen in Renard als sportief directeur van RSCA?

Meest recent

Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

2
2
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

10
10
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

205
205
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

99
99
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

14
14
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

288
288
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

29
29
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

108
108
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

207
207
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

94
94
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

78
78
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

461
461
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

52
52
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

32
32
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

154
154
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

145
145
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

127
127
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

83
83
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

137
137
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

126
126
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

280
280
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

342
342
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

336
336
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

230
230

Meer sportnieuws