Blijven of vertrekken? Het contract dat Genk op z’n kop zet

604
Blijven of vertrekken? Het contract dat Genk op z’n kop zet

Mujaid Sadick, die vorig seizoen zijn kans greep na blessures bij zijn teamgenoten, heeft zich dit seizoen bewezen als een onmisbare kracht achterin bij KRC Genk. Hij heeft Carlos Cuesta in de hiërarchie gepasseerd en vormt nu een sterk duo met Matte Smets, wat veel analisten bevalt.

Sadick heeft zijn fysieke kracht en passing verbeterd en heeft zijn droom om naar het buitenland te vertrekken losgelaten. Hij is nu in gesprek met de club over een contractverlenging, waarmee een toekomst bij Genk steeds waarschijnlijker wordt.

LEES OOK: Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Sadick excelleerde eind vorig seizoen bij Genk

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick, een fysiek sterke centrale verdediger, speelde doorgaans solide en betrouwbaar. Aan de bal was er nog ruimte voor progressie, en soms kon hij wat log ogen.

Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen wist hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren.

Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren. Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is.

"Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard.

Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven. Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg waren de gesprekken over een nieuwe overeenkomst in september weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Ook Dimitri de Condé gaf toe dat de club volop bezig was met een nieuwe overeenkomst. “Ik heb er een goed oog in dat we er zullen uit geraken.” Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is …

Sadick is de sterke man achterin: voorbij Cuesta in de hiërarchie

Dit seizoen is Mujaid Sadick voorbij Carlos Cuesta gepasseerd in de hiërarchie en hij vormt een complementair duo met Matte Smets. Analist Stef Wijnants was meermaals lovend over het indrukwekkende centrale duo van KRC Genk, dat hij vergeleek met beton waar je niet door raakt.

Het feit dat Cuesta - een Colombiaans international - niet meer aan de bak komt, wil toch iets zeggen. “Over Sadick werd altijd gezegd dat hij tijd nodig had, maar hij maakt het nu wel waar”, aldus Wijnants. “Smets doet het achterin geweldig met Sadick”, stelde ook Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

De 24-jarige Spanjaard werpt zich op als de sterke man achterin, hij behoudt het overzicht en verdedigt secuur. “Waren er de vorige seizoenen nog twijfels over Sadick, dan bevestigt hij nu wel. Hij groeit in zijn rol”, beaamde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Sadick legt meer werkethiek aan de dag op training, waar hij ‘s ochtends vaak het krachthonk induikt. Zo werd de snelle verdediger fysiek nóg sterker, maar hij werkte ook meer aan zijn passing en zuiverheid. Het Laatste Nieuws bevestigt alvast dat Sadick zijn droom om te vertrekken heeft opgedoekt en dat hij intussen in gesprek is met Genk om zijn aflopende contract te verlengen.

Sadick is een onderschatte verdediger

Meest recent

Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

37
37
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

242
242
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

658
658
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

307
307
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

133
133
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

120
120
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

55
55
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

390
390
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

156
156
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

84
84
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

29
29
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

93
93
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

132
132
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

284
284
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

322
322
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

858
858
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

65
65
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

491
491
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

112
112
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

639
639
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

273
273
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

54
54
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

50
50
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

294
294
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

186
186

Meer sportnieuws