Blijven of vertrekken? Het contract dat Genk op z’n kop zet

door
Blijven of vertrekken? Het contract dat Genk op z’n kop zet

Mujaid Sadick, die vorig seizoen zijn kans greep na blessures bij zijn teamgenoten, heeft zich dit seizoen bewezen als een onmisbare kracht achterin bij KRC Genk. Hij heeft Carlos Cuesta in de hiërarchie gepasseerd en vormt nu een sterk duo met Matte Smets, wat veel analisten bevalt.

Sadick heeft zijn fysieke kracht en passing verbeterd en heeft zijn droom om naar het buitenland te vertrekken losgelaten. Hij is nu in gesprek met de club over een contractverlenging, waarmee een toekomst bij Genk steeds waarschijnlijker wordt.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

Sadick excelleerde eind vorig seizoen bij Genk

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick, een fysiek sterke centrale verdediger, speelde doorgaans solide en betrouwbaar. Aan de bal was er nog ruimte voor progressie, en soms kon hij wat log ogen.

Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen wist hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren.

Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren. Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is.

"Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard.

Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven. Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg waren de gesprekken over een nieuwe overeenkomst in september weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Ook Dimitri de Condé gaf toe dat de club volop bezig was met een nieuwe overeenkomst. “Ik heb er een goed oog in dat we er zullen uit geraken.” Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is …

Sadick is de sterke man achterin: voorbij Cuesta in de hiërarchie

Dit seizoen is Mujaid Sadick voorbij Carlos Cuesta gepasseerd in de hiërarchie en hij vormt een complementair duo met Matte Smets. Analist Stef Wijnants was meermaals lovend over het indrukwekkende centrale duo van KRC Genk, dat hij vergeleek met beton waar je niet door raakt.

Het feit dat Cuesta - een Colombiaans international - niet meer aan de bak komt, wil toch iets zeggen. “Over Sadick werd altijd gezegd dat hij tijd nodig had, maar hij maakt het nu wel waar”, aldus Wijnants. “Smets doet het achterin geweldig met Sadick”, stelde ook Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

De 24-jarige Spanjaard werpt zich op als de sterke man achterin, hij behoudt het overzicht en verdedigt secuur. “Waren er de vorige seizoenen nog twijfels over Sadick, dan bevestigt hij nu wel. Hij groeit in zijn rol”, beaamde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Sadick legt meer werkethiek aan de dag op training, waar hij ‘s ochtends vaak het krachthonk induikt. Zo werd de snelle verdediger fysiek nóg sterker, maar hij werkte ook meer aan zijn passing en zuiverheid. Het Laatste Nieuws bevestigt alvast dat Sadick zijn droom om te vertrekken heeft opgedoekt en dat hij intussen in gesprek is met Genk om zijn aflopende contract te verlengen.

🚀

Sadick is een onderschatte verdediger

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

14
14
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

16
16
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

29
29
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

18
18
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

21
21
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

105
105
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

45
45
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

24
24
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

149
149
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

25
25
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

534
534
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

230
230
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

185
185
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

89
89
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

102
102
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

60
60
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

104
104
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

681
681
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

179
179
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

318
318
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

670
670
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

279
279
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

96
96
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws