'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

698
'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

De zomermercato bleek tot dusver een wisselend succes bij Antwerp. Onder andere Denis Odoi en vooral Tjaronn Chery bleken meteen een schot in de roos, terwijl pakweg Dennis Praet, Jairo Riedewald en Rosen Bozhinov om diverse redenen nog hun draai in Deurne-Noord moeten vinden. Omtrent linksachter Ayrton Costa zijn de meningen dan weer verdeeld.

Met zijn prijskaartje van bijna 2,5 miljoen is de 25-jarige Argentijn met voorsprong de duurste nieuwkomer op de Bosuil, waar hij al snel een vaste basisplaats wist af te dwingen. Zo verscheen Costa tot dusver enkel op het veld van Club Brugge niet aan de aftrap. Al zal daar zaterdag tegen KV Kortrijk omwille van een schorsing verandering in komen. Tenslotte vloog de opvolger van Owen Wijndal tegen KRC Genk al voor de vijfde keer op de bon.

LEES OOK: Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Costa lijkt miscast

Bovendien ontsnapte hij aan een rechtstreekse uitsluiting én flirtte Costa in het slot van de partij tevens met een tweede gele kaart. In de podcast Sjotcast blijkt PJ Calcoen niet zijn grootste fan. "Hij is volgens mij de zwakste pion", klinkt het bijzonder streng. De chef van Het Nieuwsblad maakt de vergelijking met Gaston Avila, die de Great Old een zak geld opleverde door voor 12 miljoen naar Ajax te verhuizen maar hem evenmin wist te overtuigen.

"Dat vond ik echt bedroevend om naar te kijken", luidt het. Ook volgens Koen Frans bevestigen beiden het cliché van de Zuid-Amerikaanse beenhakkers. "Nochtans werd deze zomer ook Daam Foulon aangeboden", springt Yanko Beeckman in. "Dat had volgens mij wel kunnen werken. Hij zou met zijn persoonlijkheid en manier van spelen passen bij Antwerp", denkt hij dat de fans zich wel achter onze 25-jarige landgenoot hadden kunnen scharen.

Foulon naar Antwerp?

"Hij is iemand die zijn truitje natmaakt en de lijn afdraaft", vult Frans aan. "Nu ja, er worden er tien aangeboden. Ze zullen wel gescout hebben en hun redenen gehad hebben om voor Costa te kiezen. Maar momenteel is hij geen voltreffer", besluit Calcoen. Met twee doelpunten en vier assists in 13 optredens is Foulon dit seizoen daarentegen uitstekend op dreef bij KV Mechelen, waar hij wel bezig is aan de laatste maanden van zijn huidige verbintenis.

Vorige zomer viel de linksachter allicht dan ook voor een schappelijk prijsje op te halen Achter De Kazerne, waar Antwerp of een andere topclub hem straks uiteraard ook gewoon gratis kan wegplukken. Zelf steekt Foulon, die vanaf januari met praten met eventuele gegadigden, zijn ambities alleszins niet onder stoelen of banken. Al zegt hij evenmin 'neen' tegen een verlengd verblijf bij Malinwa. Speelt het stamnummer één dit keer wél het kortst op de bal?

Wie is volgens u een betere linksback?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

565
565
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

61
61
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

90
90
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

190
190
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

80
80
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

144
144
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

33
33
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

96
96
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

530
530
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

155
155
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

171
171
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

35
35
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

299
299
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

585
585
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

460
460
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

504
504
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

157
157
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

91
91
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

401
401
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

406
406
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

101
101
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

287
287

Meer sportnieuws