'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

698 stemmen
'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

De zomermercato bleek tot dusver een wisselend succes bij Antwerp. Onder andere Denis Odoi en vooral Tjaronn Chery bleken meteen een schot in de roos, terwijl pakweg Dennis Praet, Jairo Riedewald en Rosen Bozhinov om diverse redenen nog hun draai in Deurne-Noord moeten vinden. Omtrent linksachter Ayrton Costa zijn de meningen dan weer verdeeld.

Met zijn prijskaartje van bijna 2,5 miljoen is de 25-jarige Argentijn met voorsprong de duurste nieuwkomer op de Bosuil, waar hij al snel een vaste basisplaats wist af te dwingen. Zo verscheen Costa tot dusver enkel op het veld van Club Brugge niet aan de aftrap. Al zal daar zaterdag tegen KV Kortrijk omwille van een schorsing verandering in komen. Tenslotte vloog de opvolger van Owen Wijndal tegen KRC Genk al voor de vijfde keer op de bon.

LEES OOK: Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Costa lijkt miscast

Bovendien ontsnapte hij aan een rechtstreekse uitsluiting én flirtte Costa in het slot van de partij tevens met een tweede gele kaart. In de podcast Sjotcast blijkt PJ Calcoen niet zijn grootste fan. "Hij is volgens mij de zwakste pion", klinkt het bijzonder streng. De chef van Het Nieuwsblad maakt de vergelijking met Gaston Avila, die de Great Old een zak geld opleverde door voor 12 miljoen naar Ajax te verhuizen maar hem evenmin wist te overtuigen.

"Dat vond ik echt bedroevend om naar te kijken", luidt het. Ook volgens Koen Frans bevestigen beiden het cliché van de Zuid-Amerikaanse beenhakkers. "Nochtans werd deze zomer ook Daam Foulon aangeboden", springt Yanko Beeckman in. "Dat had volgens mij wel kunnen werken. Hij zou met zijn persoonlijkheid en manier van spelen passen bij Antwerp", denkt hij dat de fans zich wel achter onze 25-jarige landgenoot hadden kunnen scharen.

Foulon naar Antwerp?

"Hij is iemand die zijn truitje natmaakt en de lijn afdraaft", vult Frans aan. "Nu ja, er worden er tien aangeboden. Ze zullen wel gescout hebben en hun redenen gehad hebben om voor Costa te kiezen. Maar momenteel is hij geen voltreffer", besluit Calcoen. Met twee doelpunten en vier assists in 13 optredens is Foulon dit seizoen daarentegen uitstekend op dreef bij KV Mechelen, waar hij wel bezig is aan de laatste maanden van zijn huidige verbintenis.

Vorige zomer viel de linksachter allicht dan ook voor een schappelijk prijsje op te halen Achter De Kazerne, waar Antwerp of een andere topclub hem straks uiteraard ook gewoon gratis kan wegplukken. Zelf steekt Foulon, die vanaf januari met praten met eventuele gegadigden, zijn ambities alleszins niet onder stoelen of banken. Al zegt hij evenmin 'neen' tegen een verlengd verblijf bij Malinwa. Speelt het stamnummer één dit keer wél het kortst op de bal?

Wie is volgens u een betere linksback?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

0
0
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

11
11
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

22
22
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

39
39
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

93
93
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

107
107
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

148
148
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

499
499
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

265
265
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

130
130
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

147
147
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

112
112
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

150
150
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

133
133
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

53
53
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

372
372
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

215
215
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

238
238
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

385
385
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

530
530
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

112
112
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

310
310
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

181
181
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

298
298

Meer sportnieuws