'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

698 stemmen
'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

De zomermercato bleek tot dusver een wisselend succes bij Antwerp. Onder andere Denis Odoi en vooral Tjaronn Chery bleken meteen een schot in de roos, terwijl pakweg Dennis Praet, Jairo Riedewald en Rosen Bozhinov om diverse redenen nog hun draai in Deurne-Noord moeten vinden. Omtrent linksachter Ayrton Costa zijn de meningen dan weer verdeeld.

Met zijn prijskaartje van bijna 2,5 miljoen is de 25-jarige Argentijn met voorsprong de duurste nieuwkomer op de Bosuil, waar hij al snel een vaste basisplaats wist af te dwingen. Zo verscheen Costa tot dusver enkel op het veld van Club Brugge niet aan de aftrap. Al zal daar zaterdag tegen KV Kortrijk omwille van een schorsing verandering in komen. Tenslotte vloog de opvolger van Owen Wijndal tegen KRC Genk al voor de vijfde keer op de bon.

LEES OOK: 'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Costa lijkt miscast

Bovendien ontsnapte hij aan een rechtstreekse uitsluiting én flirtte Costa in het slot van de partij tevens met een tweede gele kaart. In de podcast Sjotcast blijkt PJ Calcoen niet zijn grootste fan. "Hij is volgens mij de zwakste pion", klinkt het bijzonder streng. De chef van Het Nieuwsblad maakt de vergelijking met Gaston Avila, die de Great Old een zak geld opleverde door voor 12 miljoen naar Ajax te verhuizen maar hem evenmin wist te overtuigen.

"Dat vond ik echt bedroevend om naar te kijken", luidt het. Ook volgens Koen Frans bevestigen beiden het cliché van de Zuid-Amerikaanse beenhakkers. "Nochtans werd deze zomer ook Daam Foulon aangeboden", springt Yanko Beeckman in. "Dat had volgens mij wel kunnen werken. Hij zou met zijn persoonlijkheid en manier van spelen passen bij Antwerp", denkt hij dat de fans zich wel achter onze 25-jarige landgenoot hadden kunnen scharen.

Foulon naar Antwerp?

"Hij is iemand die zijn truitje natmaakt en de lijn afdraaft", vult Frans aan. "Nu ja, er worden er tien aangeboden. Ze zullen wel gescout hebben en hun redenen gehad hebben om voor Costa te kiezen. Maar momenteel is hij geen voltreffer", besluit Calcoen. Met twee doelpunten en vier assists in 13 optredens is Foulon dit seizoen daarentegen uitstekend op dreef bij KV Mechelen, waar hij wel bezig is aan de laatste maanden van zijn huidige verbintenis.

Vorige zomer viel de linksachter allicht dan ook voor een schappelijk prijsje op te halen Achter De Kazerne, waar Antwerp of een andere topclub hem straks uiteraard ook gewoon gratis kan wegplukken. Zelf steekt Foulon, die vanaf januari met praten met eventuele gegadigden, zijn ambities alleszins niet onder stoelen of banken. Al zegt hij evenmin 'neen' tegen een verlengd verblijf bij Malinwa. Speelt het stamnummer één dit keer wél het kortst op de bal?

🚀

Wie is volgens u een betere linksback?

Meest recent

'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

9
9
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

59
59
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

423
423
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

258
258
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

310
310
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

197
197
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

29
29
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

529
529
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

472
472
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

352
352
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

85
85
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

407
407
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

376
376
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

146
146
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

696
696
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

290
290
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

302
302
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90

Meer sportnieuws