'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

door
'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

De zomermercato bleek tot dusver een wisselend succes bij Antwerp. Onder andere Denis Odoi en vooral Tjaronn Chery bleken meteen een schot in de roos, terwijl pakweg Dennis Praet, Jairo Riedewald en Rosen Bozhinov om diverse redenen nog hun draai in Deurne-Noord moeten vinden. Omtrent linksachter Ayrton Costa zijn de meningen dan weer verdeeld.

Met zijn prijskaartje van bijna 2,5 miljoen is de 25-jarige Argentijn met voorsprong de duurste nieuwkomer op de Bosuil, waar hij al snel een vaste basisplaats wist af te dwingen. Zo verscheen Costa tot dusver enkel op het veld van Club Brugge niet aan de aftrap. Al zal daar zaterdag tegen KV Kortrijk omwille van een schorsing verandering in komen. Tenslotte vloog de opvolger van Owen Wijndal tegen KRC Genk al voor de vijfde keer op de bon.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

Costa lijkt miscast

Bovendien ontsnapte hij aan een rechtstreekse uitsluiting én flirtte Costa in het slot van de partij tevens met een tweede gele kaart. In de podcast Sjotcast blijkt PJ Calcoen niet zijn grootste fan. "Hij is volgens mij de zwakste pion", klinkt het bijzonder streng. De chef van Het Nieuwsblad maakt de vergelijking met Gaston Avila, die de Great Old een zak geld opleverde door voor 12 miljoen naar Ajax te verhuizen maar hem evenmin wist te overtuigen.

"Dat vond ik echt bedroevend om naar te kijken", luidt het. Ook volgens Koen Frans bevestigen beiden het cliché van de Zuid-Amerikaanse beenhakkers. "Nochtans werd deze zomer ook Daam Foulon aangeboden", springt Yanko Beeckman in. "Dat had volgens mij wel kunnen werken. Hij zou met zijn persoonlijkheid en manier van spelen passen bij Antwerp", denkt hij dat de fans zich wel achter onze 25-jarige landgenoot hadden kunnen scharen.

Foulon naar Antwerp?

"Hij is iemand die zijn truitje natmaakt en de lijn afdraaft", vult Frans aan. "Nu ja, er worden er tien aangeboden. Ze zullen wel gescout hebben en hun redenen gehad hebben om voor Costa te kiezen. Maar momenteel is hij geen voltreffer", besluit Calcoen. Met twee doelpunten en vier assists in 13 optredens is Foulon dit seizoen daarentegen uitstekend op dreef bij KV Mechelen, waar hij wel bezig is aan de laatste maanden van zijn huidige verbintenis.

Vorige zomer viel de linksachter allicht dan ook voor een schappelijk prijsje op te halen Achter De Kazerne, waar Antwerp of een andere topclub hem straks uiteraard ook gewoon gratis kan wegplukken. Zelf steekt Foulon, die vanaf januari met praten met eventuele gegadigden, zijn ambities alleszins niet onder stoelen of banken. Al zegt hij evenmin 'neen' tegen een verlengd verblijf bij Malinwa. Speelt het stamnummer één dit keer wél het kortst op de bal?

Wie is volgens u een betere linksback?

Meest recent

Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

5
5
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

56
56
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

106
106
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

84
84
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

56
56
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

115
115
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

65
65
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

125
125
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

67
67
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

105
105
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

94
94
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

146
146
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

241
241
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

628
628
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

256
256
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

115
115
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

100
100
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

90
90
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

254
254
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

132
132
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

188
188
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

110
110
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

292
292

Meer sportnieuws