'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

door
'Antwerp loopt topaanwinst mis: JPL-revelatie afgewezen'

De zomermercato bleek tot dusver een wisselend succes bij Antwerp. Onder andere Denis Odoi en vooral Tjaronn Chery bleken meteen een schot in de roos, terwijl pakweg Dennis Praet, Jairo Riedewald en Rosen Bozhinov om diverse redenen nog hun draai in Deurne-Noord moeten vinden. Omtrent linksachter Ayrton Costa zijn de meningen dan weer verdeeld.

Met zijn prijskaartje van bijna 2,5 miljoen is de 25-jarige Argentijn met voorsprong de duurste nieuwkomer op de Bosuil, waar hij al snel een vaste basisplaats wist af te dwingen. Zo verscheen Costa tot dusver enkel op het veld van Club Brugge niet aan de aftrap. Al zal daar zaterdag tegen KV Kortrijk omwille van een schorsing verandering in komen. Tenslotte vloog de opvolger van Owen Wijndal tegen KRC Genk al voor de vijfde keer op de bon.

LEES OOK: 'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

Costa lijkt miscast

Bovendien ontsnapte hij aan een rechtstreekse uitsluiting én flirtte Costa in het slot van de partij tevens met een tweede gele kaart. In de podcast Sjotcast blijkt PJ Calcoen niet zijn grootste fan. "Hij is volgens mij de zwakste pion", klinkt het bijzonder streng. De chef van Het Nieuwsblad maakt de vergelijking met Gaston Avila, die de Great Old een zak geld opleverde door voor 12 miljoen naar Ajax te verhuizen maar hem evenmin wist te overtuigen.

"Dat vond ik echt bedroevend om naar te kijken", luidt het. Ook volgens Koen Frans bevestigen beiden het cliché van de Zuid-Amerikaanse beenhakkers. "Nochtans werd deze zomer ook Daam Foulon aangeboden", springt Yanko Beeckman in. "Dat had volgens mij wel kunnen werken. Hij zou met zijn persoonlijkheid en manier van spelen passen bij Antwerp", denkt hij dat de fans zich wel achter onze 25-jarige landgenoot hadden kunnen scharen.

Foulon naar Antwerp?

"Hij is iemand die zijn truitje natmaakt en de lijn afdraaft", vult Frans aan. "Nu ja, er worden er tien aangeboden. Ze zullen wel gescout hebben en hun redenen gehad hebben om voor Costa te kiezen. Maar momenteel is hij geen voltreffer", besluit Calcoen. Met twee doelpunten en vier assists in 13 optredens is Foulon dit seizoen daarentegen uitstekend op dreef bij KV Mechelen, waar hij wel bezig is aan de laatste maanden van zijn huidige verbintenis.

Vorige zomer viel de linksachter allicht dan ook voor een schappelijk prijsje op te halen Achter De Kazerne, waar Antwerp of een andere topclub hem straks uiteraard ook gewoon gratis kan wegplukken. Zelf steekt Foulon, die vanaf januari met praten met eventuele gegadigden, zijn ambities alleszins niet onder stoelen of banken. Al zegt hij evenmin 'neen' tegen een verlengd verblijf bij Malinwa. Speelt het stamnummer één dit keer wél het kortst op de bal?

Wie is volgens u een betere linksback?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

7
7
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

17
17
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

154
154
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

188
188
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

195
195
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

274
274
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

227
227
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

125
125
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

42
42
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

210
210
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

56
56
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

485
485
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

407
407
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

154
154
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

246
246
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

865
865
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

142
142
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

539
539
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

280
280
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

630
630
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

474
474
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

232
232

Meer sportnieuws