KV Mechelen vreest vertrek smaakmaker naar Belgische topclub

door
KV Mechelen vreest vertrek smaakmaker naar Belgische topclub

KV Mechelen doet het zeer goed en uiteraard lopen bepaalde spelers dan ook danig in de kijker van andere ploegen. Eén van hen is Daam Foulon. De linkerflankverdediger is einde contract Achter de Kazerne. Gaat hij bijtekenen of een stap hogerop zetten?

Foulon is uitgegroeid tot een van de betere linksachters in de Belgische eerste klasse. Met zijn fysiek vermogen is hij een zegen voor een coach. Foulon kan de hele linkerflank bestrijken en defensief en offensief staat hij zijn mannetje. Gaat hij bij KV Mechelen blijven?

LEES OOK: Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Foulon einde contract bij KV Mechelen

"Dat we hier zo gelukkig zijn, is absoluut belangrijk. Maar er zijn nog factoren die meespelen: het financiële aspect, mijn sportieve ambities. Ik heb nog een paar zaken op mijn bucketlist die ik graag zou willen afvinken: ik zou ooit graag Rode Duivel worden, ik zou nog Champions League willen spelen", vertelt hij aan Gazet van Antwerpen.

Foulon staat dus voor een belangrijke keuze. Hij is 25 jaar en het is een beetje nu of nooit voor een volgende stap. Hij is aan zijn tweede seizoen bezig bij KV Mechelen en met zijn profiel zal hij voor veel Belgische ploegen zeker een optie zijn.

Welke Belgische topclub hapt?

Foulon kreeg zijn jeugdopleiding bij Anderlecht. Daar loopt met Ludwig Augustinsson een ervaren Zweedse international rond, maar Moussa N'Diaye -die vreemd genoeg nu de voorkeur krijgt- kan voorlopig niet overtuigen. Is Foulon een optie voor hen? Bij Royal Antwerp FC is er geen weelde op de linksachter, net als bij KRC Genk.

Ploegen als Club Brugge en AA Gent zitten voorlopig goed, al ziet Gent Archie Brown mogelijk vertrekken in 2025. Er liggen dus kansen om op korte termijn aan de bak te gaan bij een Belgische topclub.

Is hij klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

11
11
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

130
130
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

55
55
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

396
396
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

212
212
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

134
134
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

77
77
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

160
160
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

73
73
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

262
262
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

934
934
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

292
292
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

328
328
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

89
89
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

427
427
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

188
188
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

338
338
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

125
125
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

135
135
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

275
275
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

151
151
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

465
465
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408

Meer sportnieuws