'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

door
'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

Domenico Tedesco windt er geen doekjes om dat hij de Nations League vooral gebruikt ter voorbereiding van het WK binnen twee jaar. De afgelopen maanden liet hij daarom al heel wat jongeren voor het eerst proeven van de Rode Duivels, met Joaquin Seys als nieuwste toevoeging. Maar wie staat er nog allemaal klaar in de wachtkamer?

Het Nieuwsblad becijferde dat de jonge back van Club Brugge al maar liefst de 21ste nieuwkomer is in de selectie sinds de huidige bondscoach bijna twee jaar geleden het roer overnam van Roberto Martinez. Al kwamen zij weliswaar niet allemaal in actie: zo wachten pakweg Matte Smets en Maarten Vandevoordt nog op hun debuut als international. Net zoals onder andere Romeo Lavia, Malick Fofana en Arne Engels is het duo nu terug van de partij.

LEES OOK: 'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Sardella en/of Godts

Nochtans komen zij net zoals nog een handvol andere Rode Duivels ook in aanmerking voor het beloftenelftal, dat een cruciaal tweeluik tegen Tsjechië afhaspelt en daarom een beroep kan doen op kleppers zoals Arthur Vermeeren en Mandela Keita. Ook voor Mika Godts en Killian Sardella was er daarom nog geen plek bij de A-ploeg, al lijkt dat slechts een kwestie van tijd. "We kennen het belang van de beloften, niet alleen nu", liet Tedesco zelf weten.

"Een selectie had gekund, maar het is belangrijk dat sommige spelers speelminuten kunnen krijgen. Daarom is het beter dat Vermeeren, die steeds meer speelt bij RB Leipzig, bij de beloften blijft. Sardella kwam als vleugelverdediger van Anderlecht ook in aanmerking en Godts doet het uitstekend bij Ajax. Maar het moet allemaal ook niet te snel gaan", klonk het verder nog. Afwachten dus of er voor hen volgende keer wél een plaats wordt vrijgemaakt.

Wat met El Ouahdi?

Dat geldt ook voor Zakaria El Ouahdi, die volgens Het Belang van Limburg wel degelijk tot de ruime voorselectie behoorde. Tedesco gaf zelf toe dat hij de rechtsback van Genk in de gaten houdt, maar voorlopig blijft het daar dus ook bij. Nochtans zou de deur dankzij de enorme concurrentie op zijn positie in Marokko, waar de belofteninternational daardoor tot dusver niet verder kwam dan één selectie zonder speelminuten, alsmaar meer op een kier staan.

"In oktober werd hij niet meer opgeroepen en ook dit keer viel hij naast de boot. Het zou hem aan het denken gezet hebben. El Ouahdi heeft zelf bovendien nog nooit gezegd dat hij niet voor de Rode Duivels zou willen uitkomen. Integendeel", oppert Het Nieuwsblad. Te meer omdat de spoeling op de backs in België net flinterdun oogt - precies de reden waarom Tedesco er zo experimenteert. Misschien moet de bondscoach dus korter op de bal spelen.

Wie verdient het meest een selectie?

Meest recent

'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

7
7
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

199
199
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

166
166
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

39
39
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

112
112
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

41
41
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

26
26
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

136
136
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

161
161
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

98
98
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

407
407
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

236
236
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

352
352
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

103
103
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

477
477
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

314
314
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

158
158
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

86
86
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

239
239
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

459
459
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

411
411
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

174
174
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222

Meer sportnieuws