'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

door
'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

Domenico Tedesco windt er geen doekjes om dat hij de Nations League vooral gebruikt ter voorbereiding van het WK binnen twee jaar. De afgelopen maanden liet hij daarom al heel wat jongeren voor het eerst proeven van de Rode Duivels, met Joaquin Seys als nieuwste toevoeging. Maar wie staat er nog allemaal klaar in de wachtkamer?

Het Nieuwsblad becijferde dat de jonge back van Club Brugge al maar liefst de 21ste nieuwkomer is in de selectie sinds de huidige bondscoach bijna twee jaar geleden het roer overnam van Roberto Martinez. Al kwamen zij weliswaar niet allemaal in actie: zo wachten pakweg Matte Smets en Maarten Vandevoordt nog op hun debuut als international. Net zoals onder andere Romeo Lavia, Malick Fofana en Arne Engels is het duo nu terug van de partij.

LEES OOK: Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Sardella en/of Godts

Nochtans komen zij net zoals nog een handvol andere Rode Duivels ook in aanmerking voor het beloftenelftal, dat een cruciaal tweeluik tegen Tsjechië afhaspelt en daarom een beroep kan doen op kleppers zoals Arthur Vermeeren en Mandela Keita. Ook voor Mika Godts en Killian Sardella was er daarom nog geen plek bij de A-ploeg, al lijkt dat slechts een kwestie van tijd. "We kennen het belang van de beloften, niet alleen nu", liet Tedesco zelf weten.

"Een selectie had gekund, maar het is belangrijk dat sommige spelers speelminuten kunnen krijgen. Daarom is het beter dat Vermeeren, die steeds meer speelt bij RB Leipzig, bij de beloften blijft. Sardella kwam als vleugelverdediger van Anderlecht ook in aanmerking en Godts doet het uitstekend bij Ajax. Maar het moet allemaal ook niet te snel gaan", klonk het verder nog. Afwachten dus of er voor hen volgende keer wél een plaats wordt vrijgemaakt.

Wat met El Ouahdi?

Dat geldt ook voor Zakaria El Ouahdi, die volgens Het Belang van Limburg wel degelijk tot de ruime voorselectie behoorde. Tedesco gaf zelf toe dat hij de rechtsback van Genk in de gaten houdt, maar voorlopig blijft het daar dus ook bij. Nochtans zou de deur dankzij de enorme concurrentie op zijn positie in Marokko, waar de belofteninternational daardoor tot dusver niet verder kwam dan één selectie zonder speelminuten, alsmaar meer op een kier staan.

"In oktober werd hij niet meer opgeroepen en ook dit keer viel hij naast de boot. Het zou hem aan het denken gezet hebben. El Ouahdi heeft zelf bovendien nog nooit gezegd dat hij niet voor de Rode Duivels zou willen uitkomen. Integendeel", oppert Het Nieuwsblad. Te meer omdat de spoeling op de backs in België net flinterdun oogt - precies de reden waarom Tedesco er zo experimenteert. Misschien moet de bondscoach dus korter op de bal spelen.

Wie verdient het meest een selectie?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

72
72
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

98
98
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

156
156
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

316
316
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

112
112
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

54
54
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

559
559
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

318
318
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

136
136
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

312
312
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

866
866
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

137
137
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

327
327
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

342
342
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

229
229
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

344
344
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

173
173
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

333
333
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws