'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

door
'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

Domenico Tedesco windt er geen doekjes om dat hij de Nations League vooral gebruikt ter voorbereiding van het WK binnen twee jaar. De afgelopen maanden liet hij daarom al heel wat jongeren voor het eerst proeven van de Rode Duivels, met Joaquin Seys als nieuwste toevoeging. Maar wie staat er nog allemaal klaar in de wachtkamer?

Het Nieuwsblad becijferde dat de jonge back van Club Brugge al maar liefst de 21ste nieuwkomer is in de selectie sinds de huidige bondscoach bijna twee jaar geleden het roer overnam van Roberto Martinez. Al kwamen zij weliswaar niet allemaal in actie: zo wachten pakweg Matte Smets en Maarten Vandevoordt nog op hun debuut als international. Net zoals onder andere Romeo Lavia, Malick Fofana en Arne Engels is het duo nu terug van de partij.

LEES OOK: Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

Sardella en/of Godts

Nochtans komen zij net zoals nog een handvol andere Rode Duivels ook in aanmerking voor het beloftenelftal, dat een cruciaal tweeluik tegen Tsjechië afhaspelt en daarom een beroep kan doen op kleppers zoals Arthur Vermeeren en Mandela Keita. Ook voor Mika Godts en Killian Sardella was er daarom nog geen plek bij de A-ploeg, al lijkt dat slechts een kwestie van tijd. "We kennen het belang van de beloften, niet alleen nu", liet Tedesco zelf weten.

"Een selectie had gekund, maar het is belangrijk dat sommige spelers speelminuten kunnen krijgen. Daarom is het beter dat Vermeeren, die steeds meer speelt bij RB Leipzig, bij de beloften blijft. Sardella kwam als vleugelverdediger van Anderlecht ook in aanmerking en Godts doet het uitstekend bij Ajax. Maar het moet allemaal ook niet te snel gaan", klonk het verder nog. Afwachten dus of er voor hen volgende keer wél een plaats wordt vrijgemaakt.

Wat met El Ouahdi?

Dat geldt ook voor Zakaria El Ouahdi, die volgens Het Belang van Limburg wel degelijk tot de ruime voorselectie behoorde. Tedesco gaf zelf toe dat hij de rechtsback van Genk in de gaten houdt, maar voorlopig blijft het daar dus ook bij. Nochtans zou de deur dankzij de enorme concurrentie op zijn positie in Marokko, waar de belofteninternational daardoor tot dusver niet verder kwam dan één selectie zonder speelminuten, alsmaar meer op een kier staan.

"In oktober werd hij niet meer opgeroepen en ook dit keer viel hij naast de boot. Het zou hem aan het denken gezet hebben. El Ouahdi heeft zelf bovendien nog nooit gezegd dat hij niet voor de Rode Duivels zou willen uitkomen. Integendeel", oppert Het Nieuwsblad. Te meer omdat de spoeling op de backs in België net flinterdun oogt - precies de reden waarom Tedesco er zo experimenteert. Misschien moet de bondscoach dus korter op de bal spelen.

Wie verdient het meest een selectie?

Meest recent

Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

48
48
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

84
84
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

123
123
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

73
73
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

242
242
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

236
236
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

284
284
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

87
87
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

69
69
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

357
357
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

458
458
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

376
376
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

343
343
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

249
249
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1853
1853
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

128
128
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

322
322
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

441
441
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

241
241
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

192
192
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

238
238
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

269
269
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

97
97
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

96
96
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

71
71

Meer sportnieuws