'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

222
'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

Domenico Tedesco windt er geen doekjes om dat hij de Nations League vooral gebruikt ter voorbereiding van het WK binnen twee jaar. De afgelopen maanden liet hij daarom al heel wat jongeren voor het eerst proeven van de Rode Duivels, met Joaquin Seys als nieuwste toevoeging. Maar wie staat er nog allemaal klaar in de wachtkamer?

Het Nieuwsblad becijferde dat de jonge back van Club Brugge al maar liefst de 21ste nieuwkomer is in de selectie sinds de huidige bondscoach bijna twee jaar geleden het roer overnam van Roberto Martinez. Al kwamen zij weliswaar niet allemaal in actie: zo wachten pakweg Matte Smets en Maarten Vandevoordt nog op hun debuut als international. Net zoals onder andere Romeo Lavia, Malick Fofana en Arne Engels is het duo nu terug van de partij.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Sardella en/of Godts

Nochtans komen zij net zoals nog een handvol andere Rode Duivels ook in aanmerking voor het beloftenelftal, dat een cruciaal tweeluik tegen Tsjechië afhaspelt en daarom een beroep kan doen op kleppers zoals Arthur Vermeeren en Mandela Keita. Ook voor Mika Godts en Killian Sardella was er daarom nog geen plek bij de A-ploeg, al lijkt dat slechts een kwestie van tijd. "We kennen het belang van de beloften, niet alleen nu", liet Tedesco zelf weten.

"Een selectie had gekund, maar het is belangrijk dat sommige spelers speelminuten kunnen krijgen. Daarom is het beter dat Vermeeren, die steeds meer speelt bij RB Leipzig, bij de beloften blijft. Sardella kwam als vleugelverdediger van Anderlecht ook in aanmerking en Godts doet het uitstekend bij Ajax. Maar het moet allemaal ook niet te snel gaan", klonk het verder nog. Afwachten dus of er voor hen volgende keer wél een plaats wordt vrijgemaakt.

Wat met El Ouahdi?

Dat geldt ook voor Zakaria El Ouahdi, die volgens Het Belang van Limburg wel degelijk tot de ruime voorselectie behoorde. Tedesco gaf zelf toe dat hij de rechtsback van Genk in de gaten houdt, maar voorlopig blijft het daar dus ook bij. Nochtans zou de deur dankzij de enorme concurrentie op zijn positie in Marokko, waar de belofteninternational daardoor tot dusver niet verder kwam dan één selectie zonder speelminuten, alsmaar meer op een kier staan.

"In oktober werd hij niet meer opgeroepen en ook dit keer viel hij naast de boot. Het zou hem aan het denken gezet hebben. El Ouahdi heeft zelf bovendien nog nooit gezegd dat hij niet voor de Rode Duivels zou willen uitkomen. Integendeel", oppert Het Nieuwsblad. Te meer omdat de spoeling op de backs in België net flinterdun oogt - precies de reden waarom Tedesco er zo experimenteert. Misschien moet de bondscoach dus korter op de bal spelen.

Wie verdient het meest een selectie?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

19
19
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

176
176
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

66
66
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

93
93
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

132
132
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

367
367
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

385
385
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

167
167
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

530
530
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

166
166
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

739
739
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

186
186
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws