'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

door
'Tedesco innoveert: volgende debutanten Rode Duivels bekend'

Domenico Tedesco windt er geen doekjes om dat hij de Nations League vooral gebruikt ter voorbereiding van het WK binnen twee jaar. De afgelopen maanden liet hij daarom al heel wat jongeren voor het eerst proeven van de Rode Duivels, met Joaquin Seys als nieuwste toevoeging. Maar wie staat er nog allemaal klaar in de wachtkamer?

Het Nieuwsblad becijferde dat de jonge back van Club Brugge al maar liefst de 21ste nieuwkomer is in de selectie sinds de huidige bondscoach bijna twee jaar geleden het roer overnam van Roberto Martinez. Al kwamen zij weliswaar niet allemaal in actie: zo wachten pakweg Matte Smets en Maarten Vandevoordt nog op hun debuut als international. Net zoals onder andere Romeo Lavia, Malick Fofana en Arne Engels is het duo nu terug van de partij.

LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Sardella en/of Godts

Nochtans komen zij net zoals nog een handvol andere Rode Duivels ook in aanmerking voor het beloftenelftal, dat een cruciaal tweeluik tegen Tsjechië afhaspelt en daarom een beroep kan doen op kleppers zoals Arthur Vermeeren en Mandela Keita. Ook voor Mika Godts en Killian Sardella was er daarom nog geen plek bij de A-ploeg, al lijkt dat slechts een kwestie van tijd. "We kennen het belang van de beloften, niet alleen nu", liet Tedesco zelf weten.

"Een selectie had gekund, maar het is belangrijk dat sommige spelers speelminuten kunnen krijgen. Daarom is het beter dat Vermeeren, die steeds meer speelt bij RB Leipzig, bij de beloften blijft. Sardella kwam als vleugelverdediger van Anderlecht ook in aanmerking en Godts doet het uitstekend bij Ajax. Maar het moet allemaal ook niet te snel gaan", klonk het verder nog. Afwachten dus of er voor hen volgende keer wél een plaats wordt vrijgemaakt.

Wat met El Ouahdi?

Dat geldt ook voor Zakaria El Ouahdi, die volgens Het Belang van Limburg wel degelijk tot de ruime voorselectie behoorde. Tedesco gaf zelf toe dat hij de rechtsback van Genk in de gaten houdt, maar voorlopig blijft het daar dus ook bij. Nochtans zou de deur dankzij de enorme concurrentie op zijn positie in Marokko, waar de belofteninternational daardoor tot dusver niet verder kwam dan één selectie zonder speelminuten, alsmaar meer op een kier staan.

"In oktober werd hij niet meer opgeroepen en ook dit keer viel hij naast de boot. Het zou hem aan het denken gezet hebben. El Ouahdi heeft zelf bovendien nog nooit gezegd dat hij niet voor de Rode Duivels zou willen uitkomen. Integendeel", oppert Het Nieuwsblad. Te meer omdat de spoeling op de backs in België net flinterdun oogt - precies de reden waarom Tedesco er zo experimenteert. Misschien moet de bondscoach dus korter op de bal spelen.

Wie verdient het meest een selectie?

Meest recent

'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

23
23
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

88
88
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

35
35
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

24
24
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

85
85
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

143
143
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

244
244
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

135
135
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

75
75
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

338
338
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

533
533
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

127
127
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

147
147
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

133
133
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

113
113
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

231
231
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1814
1814
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

465
465
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

317
317
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

92
92
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

134
134
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

395
395
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

283
283
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

187
187

Meer sportnieuws