Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

door
Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de komende interlandperiode in de Nations League bekendgemaakt. Zakaria El Ouahdi (22) werd niet opgeroepen. De Italiaan koos voor Joaquin Seys (19) om uit te proberen op de backpositie.

De vleugelverdedigerpositie is al een tijdje een struikelblok bij de Rode Duivels. Op links lijkt Maxim De Cuyper vol zijn kans te grijpen en nu komt Club Brugge-ploegmakker Seys (overigens een linkspoot) in aanmerking voor de rechtsachterpositie. Ook El Ouahdi werd nadrukkelijk genoemd als optie en mogelijke oplossing.

LEES OOK: El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Duidelijkheid

El Ouahdi is een Marokkaanse jeugdinternational en kwam in actie op de Olympische Spelen. Bij de A-kern werd hij ook al geselecteerd, maar minuten maakte El Ouahdi nog niet. Deze keer werd hij gepasseerd door Marokko. Op zijn plek is er grote concurrentie van kleppers Achraf Hakimi (PSG) en Noussair Marzaoui (Man Utd).

Tedesco houdt El Ouahdi weldegelijk in de gaten. “Ja, we bekijken zijn situatie, dat doen we met veel spelers. We krijgen vaak tegenstrijdige berichten over wie er voor ons kan spelen en willen zeker zijn van onze zaak. Denk aan Mile Svilar, toen hebben we ook onderzocht of hij voor België kon spelen, maar dat was niet zo”, citeert Het Belang van Limburg.

Er wordt nu gekeken of El Ouahdi in aanmerking komt voor de Rode Duivels, maar voorlopig ligt de voorkeur wel bij Seys. “Met El Ouahdi zijn we daar nog niet uit, maar we zullen het zeker uitvlooien. Op dit moment is dat echter niet de reden waarom ik El Ouahdi niet heb opgeroepen, ook als duidelijk was dat het zou kunnen, zou ik het nu niet gedaan hebben.”

El Ouahdi zelf?

El Ouahdi stond afgelopen zomer dicht bij een knaltransfer naar het Portugese Benfica, maar uiteindelijk zit hij nog steeds bij KRC Genk. Ook dit seizoen maakt hij enorm veel indruk in Limburg. Voorlopig kan hij nog kiezen voor welke nationale ploeg hij uitkomt.

Het is echter nog maar de vraag of El Ouahdi een selectie van Tedesco wel zal aanvaarden. De rechtsback speelde altijd voor Marokko en won met de U21 op de Olympische Spelen een bronzen medaille als basispion.

Zou jij El Ouahdi graag als Rode Duivel zien?

Meest recent

Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

0
0
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

65
65
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

21
21
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

51
51
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

164
164
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

55
55
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

61
61
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

58
58
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

99
99
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

121
121
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

151
151
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

331
331
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

210
210
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

104
104
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

259
259
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

91
91
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

93
93
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

358
358
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

169
169
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

281
281
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

685
685
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

541
541
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

152
152
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

218
218

Meer sportnieuws