Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

door
Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de komende interlandperiode in de Nations League bekendgemaakt. Zakaria El Ouahdi (22) werd niet opgeroepen. De Italiaan koos voor Joaquin Seys (19) om uit te proberen op de backpositie.

De vleugelverdedigerpositie is al een tijdje een struikelblok bij de Rode Duivels. Op links lijkt Maxim De Cuyper vol zijn kans te grijpen en nu komt Club Brugge-ploegmakker Seys (overigens een linkspoot) in aanmerking voor de rechtsachterpositie. Ook El Ouahdi werd nadrukkelijk genoemd als optie en mogelijke oplossing.

LEES OOK: Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

Duidelijkheid

El Ouahdi is een Marokkaanse jeugdinternational en kwam in actie op de Olympische Spelen. Bij de A-kern werd hij ook al geselecteerd, maar minuten maakte El Ouahdi nog niet. Deze keer werd hij gepasseerd door Marokko. Op zijn plek is er grote concurrentie van kleppers Achraf Hakimi (PSG) en Noussair Marzaoui (Man Utd).

Tedesco houdt El Ouahdi weldegelijk in de gaten. “Ja, we bekijken zijn situatie, dat doen we met veel spelers. We krijgen vaak tegenstrijdige berichten over wie er voor ons kan spelen en willen zeker zijn van onze zaak. Denk aan Mile Svilar, toen hebben we ook onderzocht of hij voor België kon spelen, maar dat was niet zo”, citeert Het Belang van Limburg.

Er wordt nu gekeken of El Ouahdi in aanmerking komt voor de Rode Duivels, maar voorlopig ligt de voorkeur wel bij Seys. “Met El Ouahdi zijn we daar nog niet uit, maar we zullen het zeker uitvlooien. Op dit moment is dat echter niet de reden waarom ik El Ouahdi niet heb opgeroepen, ook als duidelijk was dat het zou kunnen, zou ik het nu niet gedaan hebben.”

El Ouahdi zelf?

El Ouahdi stond afgelopen zomer dicht bij een knaltransfer naar het Portugese Benfica, maar uiteindelijk zit hij nog steeds bij KRC Genk. Ook dit seizoen maakt hij enorm veel indruk in Limburg. Voorlopig kan hij nog kiezen voor welke nationale ploeg hij uitkomt.

Het is echter nog maar de vraag of El Ouahdi een selectie van Tedesco wel zal aanvaarden. De rechtsback speelde altijd voor Marokko en won met de U21 op de Olympische Spelen een bronzen medaille als basispion.

Zou jij El Ouahdi graag als Rode Duivel zien?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

148
148
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

207
207
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

37
37
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

87
87
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

44
44
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

60
60
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

649
649
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

224
224
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

278
278
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

77
77
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

511
511
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

153
153
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1185
1185

Meer sportnieuws