Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

door
Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de komende interlandperiode in de Nations League bekendgemaakt. Zakaria El Ouahdi (22) werd niet opgeroepen. De Italiaan koos voor Joaquin Seys (19) om uit te proberen op de backpositie.

De vleugelverdedigerpositie is al een tijdje een struikelblok bij de Rode Duivels. Op links lijkt Maxim De Cuyper vol zijn kans te grijpen en nu komt Club Brugge-ploegmakker Seys (overigens een linkspoot) in aanmerking voor de rechtsachterpositie. Ook El Ouahdi werd nadrukkelijk genoemd als optie en mogelijke oplossing.

LEES OOK: Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

Duidelijkheid

El Ouahdi is een Marokkaanse jeugdinternational en kwam in actie op de Olympische Spelen. Bij de A-kern werd hij ook al geselecteerd, maar minuten maakte El Ouahdi nog niet. Deze keer werd hij gepasseerd door Marokko. Op zijn plek is er grote concurrentie van kleppers Achraf Hakimi (PSG) en Noussair Marzaoui (Man Utd).

Tedesco houdt El Ouahdi weldegelijk in de gaten. “Ja, we bekijken zijn situatie, dat doen we met veel spelers. We krijgen vaak tegenstrijdige berichten over wie er voor ons kan spelen en willen zeker zijn van onze zaak. Denk aan Mile Svilar, toen hebben we ook onderzocht of hij voor België kon spelen, maar dat was niet zo”, citeert Het Belang van Limburg.

Er wordt nu gekeken of El Ouahdi in aanmerking komt voor de Rode Duivels, maar voorlopig ligt de voorkeur wel bij Seys. “Met El Ouahdi zijn we daar nog niet uit, maar we zullen het zeker uitvlooien. Op dit moment is dat echter niet de reden waarom ik El Ouahdi niet heb opgeroepen, ook als duidelijk was dat het zou kunnen, zou ik het nu niet gedaan hebben.”

El Ouahdi zelf?

El Ouahdi stond afgelopen zomer dicht bij een knaltransfer naar het Portugese Benfica, maar uiteindelijk zit hij nog steeds bij KRC Genk. Ook dit seizoen maakt hij enorm veel indruk in Limburg. Voorlopig kan hij nog kiezen voor welke nationale ploeg hij uitkomt.

Het is echter nog maar de vraag of El Ouahdi een selectie van Tedesco wel zal aanvaarden. De rechtsback speelde altijd voor Marokko en won met de U21 op de Olympische Spelen een bronzen medaille als basispion.

Zou jij El Ouahdi graag als Rode Duivel zien?

Meest recent

'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

50
50
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

68
68
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

47
47
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

148
148
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

302
302
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

108
108
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

242
242
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

224
224
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

130
130
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

127
127
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

87
87
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

86
86
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

426
426
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

149
149
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

47
47
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

300
300
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

368
368
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

279
279
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

340
340
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

270
270
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

514
514
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

793
793
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

554
554
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

708
708

Meer sportnieuws