Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

door
Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de komende interlandperiode in de Nations League bekendgemaakt. Zakaria El Ouahdi (22) werd niet opgeroepen. De Italiaan koos voor Joaquin Seys (19) om uit te proberen op de backpositie.

De vleugelverdedigerpositie is al een tijdje een struikelblok bij de Rode Duivels. Op links lijkt Maxim De Cuyper vol zijn kans te grijpen en nu komt Club Brugge-ploegmakker Seys (overigens een linkspoot) in aanmerking voor de rechtsachterpositie. Ook El Ouahdi werd nadrukkelijk genoemd als optie en mogelijke oplossing.

LEES OOK: Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

Duidelijkheid

El Ouahdi is een Marokkaanse jeugdinternational en kwam in actie op de Olympische Spelen. Bij de A-kern werd hij ook al geselecteerd, maar minuten maakte El Ouahdi nog niet. Deze keer werd hij gepasseerd door Marokko. Op zijn plek is er grote concurrentie van kleppers Achraf Hakimi (PSG) en Noussair Marzaoui (Man Utd).

Tedesco houdt El Ouahdi weldegelijk in de gaten. “Ja, we bekijken zijn situatie, dat doen we met veel spelers. We krijgen vaak tegenstrijdige berichten over wie er voor ons kan spelen en willen zeker zijn van onze zaak. Denk aan Mile Svilar, toen hebben we ook onderzocht of hij voor België kon spelen, maar dat was niet zo”, citeert Het Belang van Limburg.

Er wordt nu gekeken of El Ouahdi in aanmerking komt voor de Rode Duivels, maar voorlopig ligt de voorkeur wel bij Seys. “Met El Ouahdi zijn we daar nog niet uit, maar we zullen het zeker uitvlooien. Op dit moment is dat echter niet de reden waarom ik El Ouahdi niet heb opgeroepen, ook als duidelijk was dat het zou kunnen, zou ik het nu niet gedaan hebben.”

El Ouahdi zelf?

El Ouahdi stond afgelopen zomer dicht bij een knaltransfer naar het Portugese Benfica, maar uiteindelijk zit hij nog steeds bij KRC Genk. Ook dit seizoen maakt hij enorm veel indruk in Limburg. Voorlopig kan hij nog kiezen voor welke nationale ploeg hij uitkomt.

Het is echter nog maar de vraag of El Ouahdi een selectie van Tedesco wel zal aanvaarden. De rechtsback speelde altijd voor Marokko en won met de U21 op de Olympische Spelen een bronzen medaille als basispion.

Zou jij El Ouahdi graag als Rode Duivel zien?

Meest recent

Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

0
0
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

123
123
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

658
658
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

78
78
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

221
221
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

101
101
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

190
190
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

230
230
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

208
208
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

283
283
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

102
102
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

174
174
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

139
139
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

312
312
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

179
179
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

204
204
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

221
221
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

94
94
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

260
260
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

341
341
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

180
180
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

246
246
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

199
199

Meer sportnieuws