Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

door
Tedesco schept duidelijkheid over El Ouahdi en Svilar

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de komende interlandperiode in de Nations League bekendgemaakt. Zakaria El Ouahdi (22) werd niet opgeroepen. De Italiaan koos voor Joaquin Seys (19) om uit te proberen op de backpositie.

De vleugelverdedigerpositie is al een tijdje een struikelblok bij de Rode Duivels. Op links lijkt Maxim De Cuyper vol zijn kans te grijpen en nu komt Club Brugge-ploegmakker Seys (overigens een linkspoot) in aanmerking voor de rechtsachterpositie. Ook El Ouahdi werd nadrukkelijk genoemd als optie en mogelijke oplossing.

LEES OOK: 'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

Duidelijkheid

El Ouahdi is een Marokkaanse jeugdinternational en kwam in actie op de Olympische Spelen. Bij de A-kern werd hij ook al geselecteerd, maar minuten maakte El Ouahdi nog niet. Deze keer werd hij gepasseerd door Marokko. Op zijn plek is er grote concurrentie van kleppers Achraf Hakimi (PSG) en Noussair Marzaoui (Man Utd).

Tedesco houdt El Ouahdi weldegelijk in de gaten. “Ja, we bekijken zijn situatie, dat doen we met veel spelers. We krijgen vaak tegenstrijdige berichten over wie er voor ons kan spelen en willen zeker zijn van onze zaak. Denk aan Mile Svilar, toen hebben we ook onderzocht of hij voor België kon spelen, maar dat was niet zo”, citeert Het Belang van Limburg.

Er wordt nu gekeken of El Ouahdi in aanmerking komt voor de Rode Duivels, maar voorlopig ligt de voorkeur wel bij Seys. “Met El Ouahdi zijn we daar nog niet uit, maar we zullen het zeker uitvlooien. Op dit moment is dat echter niet de reden waarom ik El Ouahdi niet heb opgeroepen, ook als duidelijk was dat het zou kunnen, zou ik het nu niet gedaan hebben.”

El Ouahdi zelf?

El Ouahdi stond afgelopen zomer dicht bij een knaltransfer naar het Portugese Benfica, maar uiteindelijk zit hij nog steeds bij KRC Genk. Ook dit seizoen maakt hij enorm veel indruk in Limburg. Voorlopig kan hij nog kiezen voor welke nationale ploeg hij uitkomt.

Het is echter nog maar de vraag of El Ouahdi een selectie van Tedesco wel zal aanvaarden. De rechtsback speelde altijd voor Marokko en won met de U21 op de Olympische Spelen een bronzen medaille als basispion.

Zou jij El Ouahdi graag als Rode Duivel zien?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

109
109
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

118
118
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

74
74
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

145
145
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

67
67
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

94
94
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

134
134
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1282
1282
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

190
190
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

385
385
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

367
367
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws