Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

door
Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

In de League Phase van de Europa League is RSC Anderlecht het maximum van de punten kwijt. De Brusselaars gaven diep in de extra tijd nog de zege uit handen tegen het Letse RFS. En gezien de geleverde prestatie was dat puntenverlies niet eens onterecht.

De Belgische recordkampioen was bezig aan een geweldige campagne tot dusver. Tegen Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets had Anderlecht telkens de volle buit gepakt. En donderdagavond leek daar ook een overwinning tegen de kersverse kampioen uit Letland bovenop te komen.

LEES OOK: El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Coosemans cruciaal

Invaller Mario Stroeykens had Paars-Wit immers met een geweldig doelpunt op 0-1 gezet. De thuisploeg leek niet in staat om zich te herstellen van die klap, maar via een eigen doelpunt van Moussa Ndiaye kwam RFS alsnog langszij. En op basis van het hele wedstrijdverloop was dat niet eens zo onterecht.

De ploeg van coach David Hubert bleef immers onder het gewenste niveau. Tegen het nummer 169 op de UEFA-ranking werden te veel kansen weggegeven. Colin Coosemans moest zijn ploeg andermaal recht houden met enkele knappe saves. Ook aanvallend brachten de Brusselaars te weinig.

Aanvalslinie ondermaats

Na zijn goede prestaties van vorige week bleef Kasper Dolberg bijvoorbeeld te afwezig. Een gretige Fancis Amuzu kreeg dan weer te weinig steun van zijn ploegmaats. Maar vooral Anders Dreyer speelde opnieuw een matige wedstrijd en toonde zich behoorlijk slordig aan de bal.

Op de sociale media waren de reacties aan zijn adres dan ook streng, maar ook de commentaren in de kranten zijn scherp. "Hij probeerde het spel te versnellen door telkens aanspeelbaar te zijn en veel in één tijd te spelen. Maar bij de laatste baltoets liep het bijna altijd fout", verklaart men zijn score van 4.5 op 10 bij SudPresse.

Peperdure misser

Ook bij Het Nieuwsblad wordt Dreyer gebuisd met 4 op 10, zeker nadat hij een unieke kans de nek om wrong. "Schoot de eerste grote kans (in minuut 70!) wild en hoog over. Had nochtans tijd voor een controle. Speelde overigens ook niet bijster goed", vat men zijn match samen. "Na een uurtje was hij auteur van een gevaarlijke voorzet. En in de 70ste minuut had hij een doelpunt aan de voet, waarbij hij veel beter moest doen. Over het algemeen toonde hij (opnieuw) te weinig", besluit La Dernière Heure.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Dreyer dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

3
3
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

40
40
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

111
111
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

37
37
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

92
92
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

358
358
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

32
32
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

310
310
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

110
110
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

111
111
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

270
270
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

193
193
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

98
98
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

236
236
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

20
20
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

96
96
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

464
464
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

133
133
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

227
227
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

97
97
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

346
346
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

194
194
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

176
176
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

535
535
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

181
181

Meer sportnieuws