Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

door
Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

In de League Phase van de Europa League is RSC Anderlecht het maximum van de punten kwijt. De Brusselaars gaven diep in de extra tijd nog de zege uit handen tegen het Letse RFS. En gezien de geleverde prestatie was dat puntenverlies niet eens onterecht.

De Belgische recordkampioen was bezig aan een geweldige campagne tot dusver. Tegen Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets had Anderlecht telkens de volle buit gepakt. En donderdagavond leek daar ook een overwinning tegen de kersverse kampioen uit Letland bovenop te komen.

LEES OOK: 'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

Coosemans cruciaal

Invaller Mario Stroeykens had Paars-Wit immers met een geweldig doelpunt op 0-1 gezet. De thuisploeg leek niet in staat om zich te herstellen van die klap, maar via een eigen doelpunt van Moussa Ndiaye kwam RFS alsnog langszij. En op basis van het hele wedstrijdverloop was dat niet eens zo onterecht.

De ploeg van coach David Hubert bleef immers onder het gewenste niveau. Tegen het nummer 169 op de UEFA-ranking werden te veel kansen weggegeven. Colin Coosemans moest zijn ploeg andermaal recht houden met enkele knappe saves. Ook aanvallend brachten de Brusselaars te weinig.

Aanvalslinie ondermaats

Na zijn goede prestaties van vorige week bleef Kasper Dolberg bijvoorbeeld te afwezig. Een gretige Fancis Amuzu kreeg dan weer te weinig steun van zijn ploegmaats. Maar vooral Anders Dreyer speelde opnieuw een matige wedstrijd en toonde zich behoorlijk slordig aan de bal.

Op de sociale media waren de reacties aan zijn adres dan ook streng, maar ook de commentaren in de kranten zijn scherp. "Hij probeerde het spel te versnellen door telkens aanspeelbaar te zijn en veel in één tijd te spelen. Maar bij de laatste baltoets liep het bijna altijd fout", verklaart men zijn score van 4.5 op 10 bij SudPresse.

Peperdure misser

Ook bij Het Nieuwsblad wordt Dreyer gebuisd met 4 op 10, zeker nadat hij een unieke kans de nek om wrong. "Schoot de eerste grote kans (in minuut 70!) wild en hoog over. Had nochtans tijd voor een controle. Speelde overigens ook niet bijster goed", vat men zijn match samen. "Na een uurtje was hij auteur van een gevaarlijke voorzet. En in de 70ste minuut had hij een doelpunt aan de voet, waarbij hij veel beter moest doen. Over het algemeen toonde hij (opnieuw) te weinig", besluit La Dernière Heure.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Dreyer dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

63
63
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

76
76
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

12
12
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

42
42
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

91
91
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

289
289
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

136
136
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

501
501
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

410
410
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

164
164
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

40
40
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

230
230
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

42
42
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

732
732
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

186
186
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

136
136
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

54
54
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

286
286
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

368
368
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

95
95
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

221
221
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

610
610
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

131
131
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

81
81
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

279
279

Meer sportnieuws