Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

door
Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

In de League Phase van de Europa League is RSC Anderlecht het maximum van de punten kwijt. De Brusselaars gaven diep in de extra tijd nog de zege uit handen tegen het Letse RFS. En gezien de geleverde prestatie was dat puntenverlies niet eens onterecht.

De Belgische recordkampioen was bezig aan een geweldige campagne tot dusver. Tegen Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets had Anderlecht telkens de volle buit gepakt. En donderdagavond leek daar ook een overwinning tegen de kersverse kampioen uit Letland bovenop te komen.

LEES OOK: Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Coosemans cruciaal

Invaller Mario Stroeykens had Paars-Wit immers met een geweldig doelpunt op 0-1 gezet. De thuisploeg leek niet in staat om zich te herstellen van die klap, maar via een eigen doelpunt van Moussa Ndiaye kwam RFS alsnog langszij. En op basis van het hele wedstrijdverloop was dat niet eens zo onterecht.

De ploeg van coach David Hubert bleef immers onder het gewenste niveau. Tegen het nummer 169 op de UEFA-ranking werden te veel kansen weggegeven. Colin Coosemans moest zijn ploeg andermaal recht houden met enkele knappe saves. Ook aanvallend brachten de Brusselaars te weinig.

Aanvalslinie ondermaats

Na zijn goede prestaties van vorige week bleef Kasper Dolberg bijvoorbeeld te afwezig. Een gretige Fancis Amuzu kreeg dan weer te weinig steun van zijn ploegmaats. Maar vooral Anders Dreyer speelde opnieuw een matige wedstrijd en toonde zich behoorlijk slordig aan de bal.

Op de sociale media waren de reacties aan zijn adres dan ook streng, maar ook de commentaren in de kranten zijn scherp. "Hij probeerde het spel te versnellen door telkens aanspeelbaar te zijn en veel in één tijd te spelen. Maar bij de laatste baltoets liep het bijna altijd fout", verklaart men zijn score van 4.5 op 10 bij SudPresse.

Peperdure misser

Ook bij Het Nieuwsblad wordt Dreyer gebuisd met 4 op 10, zeker nadat hij een unieke kans de nek om wrong. "Schoot de eerste grote kans (in minuut 70!) wild en hoog over. Had nochtans tijd voor een controle. Speelde overigens ook niet bijster goed", vat men zijn match samen. "Na een uurtje was hij auteur van een gevaarlijke voorzet. En in de 70ste minuut had hij een doelpunt aan de voet, waarbij hij veel beter moest doen. Over het algemeen toonde hij (opnieuw) te weinig", besluit La Dernière Heure.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Dreyer dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

12
12
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

34
34
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

63
63
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

80
80
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

192
192
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

14
14
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

148
148
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

59
59
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

344
344
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

177
177
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

124
124
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

234
234
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

848
848
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

89
89
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

868
868
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

122
122
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

500
500
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

688
688
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

832
832
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

178
178
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

223
223
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

214
214
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

91
91
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

132
132
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

132
132

Meer sportnieuws