Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

door
Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

In de League Phase van de Europa League is RSC Anderlecht het maximum van de punten kwijt. De Brusselaars gaven diep in de extra tijd nog de zege uit handen tegen het Letse RFS. En gezien de geleverde prestatie was dat puntenverlies niet eens onterecht.

De Belgische recordkampioen was bezig aan een geweldige campagne tot dusver. Tegen Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets had Anderlecht telkens de volle buit gepakt. En donderdagavond leek daar ook een overwinning tegen de kersverse kampioen uit Letland bovenop te komen.

Coosemans cruciaal

Invaller Mario Stroeykens had Paars-Wit immers met een geweldig doelpunt op 0-1 gezet. De thuisploeg leek niet in staat om zich te herstellen van die klap, maar via een eigen doelpunt van Moussa Ndiaye kwam RFS alsnog langszij. En op basis van het hele wedstrijdverloop was dat niet eens zo onterecht.

De ploeg van coach David Hubert bleef immers onder het gewenste niveau. Tegen het nummer 169 op de UEFA-ranking werden te veel kansen weggegeven. Colin Coosemans moest zijn ploeg andermaal recht houden met enkele knappe saves. Ook aanvallend brachten de Brusselaars te weinig.

Aanvalslinie ondermaats

Na zijn goede prestaties van vorige week bleef Kasper Dolberg bijvoorbeeld te afwezig. Een gretige Fancis Amuzu kreeg dan weer te weinig steun van zijn ploegmaats. Maar vooral Anders Dreyer speelde opnieuw een matige wedstrijd en toonde zich behoorlijk slordig aan de bal.

Op de sociale media waren de reacties aan zijn adres dan ook streng, maar ook de commentaren in de kranten zijn scherp. "Hij probeerde het spel te versnellen door telkens aanspeelbaar te zijn en veel in één tijd te spelen. Maar bij de laatste baltoets liep het bijna altijd fout", verklaart men zijn score van 4.5 op 10 bij SudPresse.

Peperdure misser

Ook bij Het Nieuwsblad wordt Dreyer gebuisd met 4 op 10, zeker nadat hij een unieke kans de nek om wrong. "Schoot de eerste grote kans (in minuut 70!) wild en hoog over. Had nochtans tijd voor een controle. Speelde overigens ook niet bijster goed", vat men zijn match samen. "Na een uurtje was hij auteur van een gevaarlijke voorzet. En in de 70ste minuut had hij een doelpunt aan de voet, waarbij hij veel beter moest doen. Over het algemeen toonde hij (opnieuw) te weinig", besluit La Dernière Heure.

JOUW MENING TELT:
Indien iedereen fit en in vorm, staat Dreyer dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

18
18
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

11
11
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

24
24
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

70
70
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

139
139
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

561
561
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

86
86
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

367
367
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

84
84
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1119
1119
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

660
660
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

470
470
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1642
1642
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

705
705
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

626
626
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

504
504
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

215
215
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

146
146
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

191
191
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

566
566
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

199
199
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

416
416
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws