Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

door
Europese scapegoat: Anderlecht-titularis stevig gebuisd

In de League Phase van de Europa League is RSC Anderlecht het maximum van de punten kwijt. De Brusselaars gaven diep in de extra tijd nog de zege uit handen tegen het Letse RFS. En gezien de geleverde prestatie was dat puntenverlies niet eens onterecht.

De Belgische recordkampioen was bezig aan een geweldige campagne tot dusver. Tegen Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets had Anderlecht telkens de volle buit gepakt. En donderdagavond leek daar ook een overwinning tegen de kersverse kampioen uit Letland bovenop te komen.

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Coosemans cruciaal

Invaller Mario Stroeykens had Paars-Wit immers met een geweldig doelpunt op 0-1 gezet. De thuisploeg leek niet in staat om zich te herstellen van die klap, maar via een eigen doelpunt van Moussa Ndiaye kwam RFS alsnog langszij. En op basis van het hele wedstrijdverloop was dat niet eens zo onterecht.

De ploeg van coach David Hubert bleef immers onder het gewenste niveau. Tegen het nummer 169 op de UEFA-ranking werden te veel kansen weggegeven. Colin Coosemans moest zijn ploeg andermaal recht houden met enkele knappe saves. Ook aanvallend brachten de Brusselaars te weinig.

Aanvalslinie ondermaats

Na zijn goede prestaties van vorige week bleef Kasper Dolberg bijvoorbeeld te afwezig. Een gretige Fancis Amuzu kreeg dan weer te weinig steun van zijn ploegmaats. Maar vooral Anders Dreyer speelde opnieuw een matige wedstrijd en toonde zich behoorlijk slordig aan de bal.

Op de sociale media waren de reacties aan zijn adres dan ook streng, maar ook de commentaren in de kranten zijn scherp. "Hij probeerde het spel te versnellen door telkens aanspeelbaar te zijn en veel in één tijd te spelen. Maar bij de laatste baltoets liep het bijna altijd fout", verklaart men zijn score van 4.5 op 10 bij SudPresse.

Peperdure misser

Ook bij Het Nieuwsblad wordt Dreyer gebuisd met 4 op 10, zeker nadat hij een unieke kans de nek om wrong. "Schoot de eerste grote kans (in minuut 70!) wild en hoog over. Had nochtans tijd voor een controle. Speelde overigens ook niet bijster goed", vat men zijn match samen. "Na een uurtje was hij auteur van een gevaarlijke voorzet. En in de 70ste minuut had hij een doelpunt aan de voet, waarbij hij veel beter moest doen. Over het algemeen toonde hij (opnieuw) te weinig", besluit La Dernière Heure.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Dreyer dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

0
0
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

27
27
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

86
86
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

162
162
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

61
61
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

107
107
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

20
20
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

252
252
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

215
215
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

199
199
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

162
162
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

352
352
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

72
72
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

102
102
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

108
108
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

62
62
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

109
109
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

91
91
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

294
294
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

95
95
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

38
38
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

264
264
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

397
397
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

745
745
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

108
108

Meer sportnieuws