Dikke dissonant in Brugge: "Moeite met niveau van Club"

907 stemmen
Dikke dissonant in Brugge:

Club Brugge heeft woensdagavond een gouden driepunter gepakt in de Champions League. Blauw-Zwart haalde het op eigen veld immers met 1-0 van Aston Villa. Desondanks was één van de Brugse sterkhouders wederom niet op de afspraak.

De Belgische kampioen werd op voorhand omschreven als de underdog voor dit duel. Aston Villa had in zijn voorbije duels weliswaar enkele steken laten vallen, maar draait niet voor niets mee in de bovenste regionen van de Premier League. Bovendien had het 9 op 9 gepakt tijdens de eerste drie CL-speeldagen.

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Voldoende uitblinkers

Maar Club kon op eigen veld zijn voet naast die van Villa zetten. Het liet zelfs enkele goede kansen liggen om op voorsprong te komen. Vervolgens kreeg het een helpende hand van de bezoekers. Letterlijk: zo veroorzaakte Tyrone Mings een strafschop na wel heel klungelig handspel.

Hans Vanaken nam dat geschenkje gretig in ontvangst en bezorgde zijn ploeg zo de drie punten. De aanvoerder hoorde dan ook bij de Brugse uitblinkers. Ook Ardon Jashari, Christos Tzolis, Brandon Mechele, Joaquin Seys en Joel Ordoñez wisten heel wat punten te scoren op Europees niveau.

Flauwe Skov Olsen

Over het algemeen kwam de hele ploeg van coach Nicky Hayen sterk voor de dag, al was er toch ook één dissonant. Zo maakte Andreas Skov Olsen wederom geen goede indruk. Intrinsiek is de Deen één van de beste spelers bij Club, maar niet voor het eerst dit seizoen speelde hij ronduit ondermaats.

De commentaren aan zijn adres waren dan ook scherp. "Flauwtjes. Opnieuw. Net voor zijn invalbeurt had hij een vrije schietkans, maar hij trapte te wild over. Blijft zoeken naar zijn beste vorm", klonk het bijvoorbeeld bij Het Nieuwsblad. "Een halfuur nergens te bespeuren, maar dan plots even zichzelf. Na de rust opnieuw veel te weinig, al deed hij wel zijn verdedigende werk", aldus Het Laatste Nieuws.

Te mager voor Europese top?

De Champions League zou nochtans een ideaal podium voor Skov Olsen moeten zijn om zich in de kijker te spelen van clubs uit de Europese topcompetities. Maar door zijn wispelturige vormcurve is het maar de vraag of hij dat niveau überhaupt wel aankan. "Het is al te vaak gebeurt in de grote matchen dat Skov Olsen niet opstaat. Dat gaat hij toch moeten terug vinden. Ik dacht ook dat hij een speler was wiens plafond hoger lag, maar op dit moment kan hij maar moeilijk mee op het niveau van Club", aldus GvA-journalist Koen Frans bij Sjotcast.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Skov Olsen dan in uw basisploeg bij het huidige Club?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

54
54
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

41
41
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

130
130
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

170
170
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

528
528
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

163
163
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

68
68
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

201
201
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

500
500
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

478
478
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

353
353
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

587
587
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1023
1023
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

665
665
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

474
474
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws