Dikke dissonant in Brugge: "Moeite met niveau van Club"

907 stemmen
Dikke dissonant in Brugge:

Club Brugge heeft woensdagavond een gouden driepunter gepakt in de Champions League. Blauw-Zwart haalde het op eigen veld immers met 1-0 van Aston Villa. Desondanks was één van de Brugse sterkhouders wederom niet op de afspraak.

De Belgische kampioen werd op voorhand omschreven als de underdog voor dit duel. Aston Villa had in zijn voorbije duels weliswaar enkele steken laten vallen, maar draait niet voor niets mee in de bovenste regionen van de Premier League. Bovendien had het 9 op 9 gepakt tijdens de eerste drie CL-speeldagen.

LEES OOK: 'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Voldoende uitblinkers

Maar Club kon op eigen veld zijn voet naast die van Villa zetten. Het liet zelfs enkele goede kansen liggen om op voorsprong te komen. Vervolgens kreeg het een helpende hand van de bezoekers. Letterlijk: zo veroorzaakte Tyrone Mings een strafschop na wel heel klungelig handspel.

Hans Vanaken nam dat geschenkje gretig in ontvangst en bezorgde zijn ploeg zo de drie punten. De aanvoerder hoorde dan ook bij de Brugse uitblinkers. Ook Ardon Jashari, Christos Tzolis, Brandon Mechele, Joaquin Seys en Joel Ordoñez wisten heel wat punten te scoren op Europees niveau.

Flauwe Skov Olsen

Over het algemeen kwam de hele ploeg van coach Nicky Hayen sterk voor de dag, al was er toch ook één dissonant. Zo maakte Andreas Skov Olsen wederom geen goede indruk. Intrinsiek is de Deen één van de beste spelers bij Club, maar niet voor het eerst dit seizoen speelde hij ronduit ondermaats.

De commentaren aan zijn adres waren dan ook scherp. "Flauwtjes. Opnieuw. Net voor zijn invalbeurt had hij een vrije schietkans, maar hij trapte te wild over. Blijft zoeken naar zijn beste vorm", klonk het bijvoorbeeld bij Het Nieuwsblad. "Een halfuur nergens te bespeuren, maar dan plots even zichzelf. Na de rust opnieuw veel te weinig, al deed hij wel zijn verdedigende werk", aldus Het Laatste Nieuws.

Te mager voor Europese top?

De Champions League zou nochtans een ideaal podium voor Skov Olsen moeten zijn om zich in de kijker te spelen van clubs uit de Europese topcompetities. Maar door zijn wispelturige vormcurve is het maar de vraag of hij dat niveau überhaupt wel aankan. "Het is al te vaak gebeurt in de grote matchen dat Skov Olsen niet opstaat. Dat gaat hij toch moeten terug vinden. Ik dacht ook dat hij een speler was wiens plafond hoger lag, maar op dit moment kan hij maar moeilijk mee op het niveau van Club", aldus GvA-journalist Koen Frans bij Sjotcast.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Skov Olsen dan in uw basisploeg bij het huidige Club?

Meest recent

'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

11
11
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

50
50
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

166
166
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

97
97
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

189
189
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

121
121
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

102
102
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

97
97
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

89
89
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

676
676
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

211
211
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

196
196
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

769
769
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

239
239
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1197
1197
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

103
103
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

796
796
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

432
432
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

112
112
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

205
205
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

120
120
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

152
152

Meer sportnieuws