Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

door
Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

In de Europa League heeft Union SG donderdagavond voor een knap resultaat gezorgd. In het Koning Boudewijn-stadion slaagden de Brusselaars erin om AS Roma te bedwingen: 1-1. Ondanks dat fraaie punt blijft de volgende ronde echter ver weg voor de Unionisten.

De Belgische vice-kampioen bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, zeker in vergelijking met de voorbij jaren. In de eigen competitie staat Union bijvoorbeeld op een teleurstellende tiende plaats. En ook de resultaten in de Europa League waren tot dusver ondermaats.

LEES OOK: Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

Wisselvallige Romeinen

In de afgelopen seizoenen was Union nog één van de revelaties van de tweede grootste Europese competitie. In de huidige campagne liep het tot dusver voor geen meter. Zo hielden de Brusselaars slechts één puntje over aan de eerste drie speeldagen van de League Phase. Daar moest zo snel mogelijk verandering in komen.

Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden. Zo kreeg de ploeg van coach Pocognoli het bezoek van AS Roma. Met een voorlopige twaalfde plaats in de Serie A zijn ook de Romeinen matig aan het seizoen begonnen. Maar coach Juric kan in principe toch over een pak meer kwaliteit beschikken dan zijn collega bij Union.

Moris de mist in

Desondanks hielden de Unionisten in de aanvangsfase goed stand. Via onder meer Sykes en Niang zorgden zo ook voor wat doelgevaar. Aan de overzijde moest Moris dan weer attent zijn op een poging van Pellegrini. Bij de het laatste fluitsignaal van de eerste helft was 0-0 echter een logische tussenstand.

Na de pauze stak Roma dan weer het neus aan de venster. Een poging van Baldanzi belandde eerst nog op de paal, niet veel later was het echter toch prijs. Moris liet zich op pijnlijke wijze aftroeven bij een hoge bal, waarna Mancini de 0-1 zonder grote problemen kon binnen werken: 0-1.

Ook Svilar in de fout

Een flinke tik voor de Brusselaars, de reactie mocht echter gezien worden. Een schot van Vanhoutte leverde eerst nog een corner op. Na een stilstaande fase belandde de bal evenwel bij MacAllister, die de gelijkmaker over de lijn werkte. De fase werd even nog geëvalueerd door de VAR, maar het doelpunt was wel degelijk geldig. Roma-doelman Svilar zag er bij de bewuste fase ook niet goed uit.

In de slotfase ging Union nog op zoek naar de winnende treffer via onder meer de ingevallen Boufal. Maar een winnend doelpunt bleef aan beide zijden uit ondanks een ultieme kans van de thuisploeg om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Al bij al dus een knap resultaat van de Unionisten. Desondanks is de volgende fase van het toernooi veraf met een povere 2 op 12.

Union moet stilaan alles op de eigen competitie zetten ...

Meest recent

'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

48
48
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

60
60
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

258
258
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

222
222
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

411
411
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

530
530
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

773
773
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

57
57
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

946
946
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

166
166
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

636
636
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

377
377
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

412
412
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

646
646
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

371
371
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

562
562
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

424
424
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

934
934
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

439
439
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

441
441
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

465
465
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1280
1280
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

31
31
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

264
264

Meer sportnieuws