Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

door
Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

In de Europa League heeft Union SG donderdagavond voor een knap resultaat gezorgd. In het Koning Boudewijn-stadion slaagden de Brusselaars erin om AS Roma te bedwingen: 1-1. Ondanks dat fraaie punt blijft de volgende ronde echter ver weg voor de Unionisten.

De Belgische vice-kampioen bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, zeker in vergelijking met de voorbij jaren. In de eigen competitie staat Union bijvoorbeeld op een teleurstellende tiende plaats. En ook de resultaten in de Europa League waren tot dusver ondermaats.

LEES OOK: Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Wisselvallige Romeinen

In de afgelopen seizoenen was Union nog één van de revelaties van de tweede grootste Europese competitie. In de huidige campagne liep het tot dusver voor geen meter. Zo hielden de Brusselaars slechts één puntje over aan de eerste drie speeldagen van de League Phase. Daar moest zo snel mogelijk verandering in komen.

Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden. Zo kreeg de ploeg van coach Pocognoli het bezoek van AS Roma. Met een voorlopige twaalfde plaats in de Serie A zijn ook de Romeinen matig aan het seizoen begonnen. Maar coach Juric kan in principe toch over een pak meer kwaliteit beschikken dan zijn collega bij Union.

Moris de mist in

Desondanks hielden de Unionisten in de aanvangsfase goed stand. Via onder meer Sykes en Niang zorgden zo ook voor wat doelgevaar. Aan de overzijde moest Moris dan weer attent zijn op een poging van Pellegrini. Bij de het laatste fluitsignaal van de eerste helft was 0-0 echter een logische tussenstand.

Na de pauze stak Roma dan weer het neus aan de venster. Een poging van Baldanzi belandde eerst nog op de paal, niet veel later was het echter toch prijs. Moris liet zich op pijnlijke wijze aftroeven bij een hoge bal, waarna Mancini de 0-1 zonder grote problemen kon binnen werken: 0-1.

Ook Svilar in de fout

Een flinke tik voor de Brusselaars, de reactie mocht echter gezien worden. Een schot van Vanhoutte leverde eerst nog een corner op. Na een stilstaande fase belandde de bal evenwel bij MacAllister, die de gelijkmaker over de lijn werkte. De fase werd even nog geëvalueerd door de VAR, maar het doelpunt was wel degelijk geldig. Roma-doelman Svilar zag er bij de bewuste fase ook niet goed uit.

In de slotfase ging Union nog op zoek naar de winnende treffer via onder meer de ingevallen Boufal. Maar een winnend doelpunt bleef aan beide zijden uit ondanks een ultieme kans van de thuisploeg om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Al bij al dus een knap resultaat van de Unionisten. Desondanks is de volgende fase van het toernooi veraf met een povere 2 op 12.

Union moet stilaan alles op de eigen competitie zetten ...

Meest recent

'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

7
7
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

14
14
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

79
79
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

40
40
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

203
203
‘Van Bommel naar Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

268
268
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

87
87
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

217
217
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

54
54
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

44
44
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

304
304
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

27
27
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

106
106
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

135
135
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

146
146
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

90
90
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

58
58
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

120
120
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

150
150
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

331
331
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

56
56
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

367
367
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1194
1194
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

84
84

Meer sportnieuws