Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

43 stemmen
Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

In de Europa League heeft Union SG donderdagavond voor een knap resultaat gezorgd. In het Koning Boudewijn-stadion slaagden de Brusselaars erin om AS Roma te bedwingen: 1-1. Ondanks dat fraaie punt blijft de volgende ronde echter ver weg voor de Unionisten.

De Belgische vice-kampioen bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, zeker in vergelijking met de voorbij jaren. In de eigen competitie staat Union bijvoorbeeld op een teleurstellende tiende plaats. En ook de resultaten in de Europa League waren tot dusver ondermaats.

LEES OOK: Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Wisselvallige Romeinen

In de afgelopen seizoenen was Union nog één van de revelaties van de tweede grootste Europese competitie. In de huidige campagne liep het tot dusver voor geen meter. Zo hielden de Brusselaars slechts één puntje over aan de eerste drie speeldagen van de League Phase. Daar moest zo snel mogelijk verandering in komen.

Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden. Zo kreeg de ploeg van coach Pocognoli het bezoek van AS Roma. Met een voorlopige twaalfde plaats in de Serie A zijn ook de Romeinen matig aan het seizoen begonnen. Maar coach Juric kan in principe toch over een pak meer kwaliteit beschikken dan zijn collega bij Union.

Moris de mist in

Desondanks hielden de Unionisten in de aanvangsfase goed stand. Via onder meer Sykes en Niang zorgden zo ook voor wat doelgevaar. Aan de overzijde moest Moris dan weer attent zijn op een poging van Pellegrini. Bij de het laatste fluitsignaal van de eerste helft was 0-0 echter een logische tussenstand.

Na de pauze stak Roma dan weer het neus aan de venster. Een poging van Baldanzi belandde eerst nog op de paal, niet veel later was het echter toch prijs. Moris liet zich op pijnlijke wijze aftroeven bij een hoge bal, waarna Mancini de 0-1 zonder grote problemen kon binnen werken: 0-1.

Ook Svilar in de fout

Een flinke tik voor de Brusselaars, de reactie mocht echter gezien worden. Een schot van Vanhoutte leverde eerst nog een corner op. Na een stilstaande fase belandde de bal evenwel bij MacAllister, die de gelijkmaker over de lijn werkte. De fase werd even nog geëvalueerd door de VAR, maar het doelpunt was wel degelijk geldig. Roma-doelman Svilar zag er bij de bewuste fase ook niet goed uit.

In de slotfase ging Union nog op zoek naar de winnende treffer via onder meer de ingevallen Boufal. Maar een winnend doelpunt bleef aan beide zijden uit ondanks een ultieme kans van de thuisploeg om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Al bij al dus een knap resultaat van de Unionisten. Desondanks is de volgende fase van het toernooi veraf met een povere 2 op 12.

Union moet stilaan alles op de eigen competitie zetten ...

Meest recent

'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

27
27
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

9
9
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

78
78
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

61
61
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

75
75
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

158
158
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

116
116
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

201
201
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

96
96
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

449
449
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

122
122
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

266
266
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

779
779
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

22
22
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

563
563
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

123
123
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

270
270
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

881
881
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

134
134
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

238
238
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

590
590
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

619
619
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1032
1032
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

374
374

Meer sportnieuws