Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

door
Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

In de Europa League heeft Union SG donderdagavond voor een knap resultaat gezorgd. In het Koning Boudewijn-stadion slaagden de Brusselaars erin om AS Roma te bedwingen: 1-1. Ondanks dat fraaie punt blijft de volgende ronde echter ver weg voor de Unionisten.

De Belgische vice-kampioen bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, zeker in vergelijking met de voorbij jaren. In de eigen competitie staat Union bijvoorbeeld op een teleurstellende tiende plaats. En ook de resultaten in de Europa League waren tot dusver ondermaats.

LEES OOK: Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

Wisselvallige Romeinen

In de afgelopen seizoenen was Union nog één van de revelaties van de tweede grootste Europese competitie. In de huidige campagne liep het tot dusver voor geen meter. Zo hielden de Brusselaars slechts één puntje over aan de eerste drie speeldagen van de League Phase. Daar moest zo snel mogelijk verandering in komen.

Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden. Zo kreeg de ploeg van coach Pocognoli het bezoek van AS Roma. Met een voorlopige twaalfde plaats in de Serie A zijn ook de Romeinen matig aan het seizoen begonnen. Maar coach Juric kan in principe toch over een pak meer kwaliteit beschikken dan zijn collega bij Union.

Moris de mist in

Desondanks hielden de Unionisten in de aanvangsfase goed stand. Via onder meer Sykes en Niang zorgden zo ook voor wat doelgevaar. Aan de overzijde moest Moris dan weer attent zijn op een poging van Pellegrini. Bij de het laatste fluitsignaal van de eerste helft was 0-0 echter een logische tussenstand.

Na de pauze stak Roma dan weer het neus aan de venster. Een poging van Baldanzi belandde eerst nog op de paal, niet veel later was het echter toch prijs. Moris liet zich op pijnlijke wijze aftroeven bij een hoge bal, waarna Mancini de 0-1 zonder grote problemen kon binnen werken: 0-1.

Ook Svilar in de fout

Een flinke tik voor de Brusselaars, de reactie mocht echter gezien worden. Een schot van Vanhoutte leverde eerst nog een corner op. Na een stilstaande fase belandde de bal evenwel bij MacAllister, die de gelijkmaker over de lijn werkte. De fase werd even nog geëvalueerd door de VAR, maar het doelpunt was wel degelijk geldig. Roma-doelman Svilar zag er bij de bewuste fase ook niet goed uit.

In de slotfase ging Union nog op zoek naar de winnende treffer via onder meer de ingevallen Boufal. Maar een winnend doelpunt bleef aan beide zijden uit ondanks een ultieme kans van de thuisploeg om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Al bij al dus een knap resultaat van de Unionisten. Desondanks is de volgende fase van het toernooi veraf met een povere 2 op 12.

Union moet stilaan alles op de eigen competitie zetten ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

20
20
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

4
4
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

83
83
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

138
138
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

29
29
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

305
305
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

207
207
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

182
182
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

29
29
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

116
116
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

106
106
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

38
38
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

137
137
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

77
77
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

339
339
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

80
80
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

95
95
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

171
171
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

343
343
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

142
142
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

254
254
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

748
748
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

448
448
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

143
143

Meer sportnieuws