Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

door
Puntje van de hoop: Union houdt AS Roma in bedwang

In de Europa League heeft Union SG donderdagavond voor een knap resultaat gezorgd. In het Koning Boudewijn-stadion slaagden de Brusselaars erin om AS Roma te bedwingen: 1-1. Ondanks dat fraaie punt blijft de volgende ronde echter ver weg voor de Unionisten.

De Belgische vice-kampioen bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, zeker in vergelijking met de voorbij jaren. In de eigen competitie staat Union bijvoorbeeld op een teleurstellende tiende plaats. En ook de resultaten in de Europa League waren tot dusver ondermaats.

LEES OOK: Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Wisselvallige Romeinen

In de afgelopen seizoenen was Union nog één van de revelaties van de tweede grootste Europese competitie. In de huidige campagne liep het tot dusver voor geen meter. Zo hielden de Brusselaars slechts één puntje over aan de eerste drie speeldagen van de League Phase. Daar moest zo snel mogelijk verandering in komen.

Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden. Zo kreeg de ploeg van coach Pocognoli het bezoek van AS Roma. Met een voorlopige twaalfde plaats in de Serie A zijn ook de Romeinen matig aan het seizoen begonnen. Maar coach Juric kan in principe toch over een pak meer kwaliteit beschikken dan zijn collega bij Union.

Moris de mist in

Desondanks hielden de Unionisten in de aanvangsfase goed stand. Via onder meer Sykes en Niang zorgden zo ook voor wat doelgevaar. Aan de overzijde moest Moris dan weer attent zijn op een poging van Pellegrini. Bij de het laatste fluitsignaal van de eerste helft was 0-0 echter een logische tussenstand.

Na de pauze stak Roma dan weer het neus aan de venster. Een poging van Baldanzi belandde eerst nog op de paal, niet veel later was het echter toch prijs. Moris liet zich op pijnlijke wijze aftroeven bij een hoge bal, waarna Mancini de 0-1 zonder grote problemen kon binnen werken: 0-1.

Ook Svilar in de fout

Een flinke tik voor de Brusselaars, de reactie mocht echter gezien worden. Een schot van Vanhoutte leverde eerst nog een corner op. Na een stilstaande fase belandde de bal evenwel bij MacAllister, die de gelijkmaker over de lijn werkte. De fase werd even nog geëvalueerd door de VAR, maar het doelpunt was wel degelijk geldig. Roma-doelman Svilar zag er bij de bewuste fase ook niet goed uit.

In de slotfase ging Union nog op zoek naar de winnende treffer via onder meer de ingevallen Boufal. Maar een winnend doelpunt bleef aan beide zijden uit ondanks een ultieme kans van de thuisploeg om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Al bij al dus een knap resultaat van de Unionisten. Desondanks is de volgende fase van het toernooi veraf met een povere 2 op 12.

Union moet stilaan alles op de eigen competitie zetten ...

Meest recent

Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

11
11
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

17
17
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

100
100
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

125
125
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

110
110
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

267
267
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

212
212
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

120
120
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

120
120
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

156
156
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

335
335
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

187
187
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

117
117
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

143
143
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

112
112
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

180
180
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

56
56
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

130
130
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

382
382
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

153
153
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

229
229
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

61
61
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

238
238
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

102
102

Meer sportnieuws