Ook Nederlanders smullen: "Hij zal niet lang bij Club blijven"

door
Ook Nederlanders smullen:

Halfweg de League Phase blijft Club Brugge goed op koers om zich te plaatsen voor de volgende ronde van de Champions League. Woensdagavond boekte de Belgische landskampioen immers zijn tweede zege. En ook tegen Aston Villa liet een aantal spelers weer een puike indruk achter.

De voorlopig enige Belgische deelnemer ooit aan de vernieuwde versie van het Kampioenenbal, liet tijdens de eerste drie speeldagen al fraaie dingen zien. Maar tegen zowel AC Milan als Borussia Dortmund maakte de ploeg van coach Nicky Hayen zijn kansen niet af, wat telkens tot een nederlaag leidde. Desondanks blijft Club toch op schema.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

Voldoende uitblinkers

Na de broodnodige zege op het veld van Sturm Graz werd woensdag immers een nieuwe driepunter veroverd tegen Aston Villa. En dat was toch een behoorlijke verrassing. Villa had het in zijn laatste duels weliswaar lastig, maar draait niet voor niets mee in de (sub)top van de Premier League. Bovendien pronkte de ploeg uit Birmingham met 9 op 9 in de UCL.

Hoewel Club ook een flinke dosis meeval had, moest het zelf dus een hoog niveau halen om deze stunt te bewerkstelligen. En dat was bij het merendeel van de spelers ook het geval. Christos Tzolis toonde andermaal dat hij geschikt is voor een veel sterkere competitie, Hans Vanaken was wederom de metronoom en de jonge Joaquin Seys blijft maar bevestigen.

Solide achterhoede

Daarnaast toonde het centrale duo in de defensie zich opnieuw bijzonder solide. De twijfels die de voorbije jaren wel eens achter de naam van Brandon Mechele werden geplaatst, zijn volledig verdwenen. De ervaren pion geldt nu toch al geruime tijd als één van de stabiele steunpilaren. Daar hebben echter ook de sterke prestaties van zijn partner achterin mee te maken.

Joel Ordoñez werpt zich immers steeds nadrukkelijker op als één van de beste verdedigers op de Belgische velden. Het intrinsieke talent van de Ecuadoraan is al een tijdje bekend. Maar tijdens de laatste maanden is Ordoñez er ook in geslaagd om het afval en defensieve aarzelingen uit zijn spel te krijgen, waardoor hij ook veel constanter kan presteren.

Berersterke Ordoñez

Het sterke optreden van Ordoñez, en ook Club Brugge in het algemeen, bleef ook elders in Europa niet onopgemerkt. De Nederlandse analist Süleyman Öztürk bijvoorbeeld, zwaaide met lof bij de video-analyse van Voetbal International. "Club Brugge had thuis de beste kansen en ze deden het prima tegen Aston Villa. Ik was wel blij verrrast door het niveau van Club", stelt Öztürk. "Ze hebben achterin een jongen rond lopen die niet heel lang bij Club Brugge zal blijven: Ordoñez. Ze maakten echt een goede indruk, leuk om te zien.

Ordoñez is momenteel één van de drie beste verdedigers in België ...

Meest recent

Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

3
3
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

28
28
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

13
13
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

33
33
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

200
200
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

149
149
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

56
56
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

181
181
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

212
212
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

28
28
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

98
98
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

188
188
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

164
164
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

351
351
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

213
213
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

82
82
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

242
242
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

347
347
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

370
370
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

107
107
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

66
66
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

420
420
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

531
531
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

215
215

Meer sportnieuws