Ook Nederlanders smullen: "Hij zal niet lang bij Club blijven"

door
Ook Nederlanders smullen:

Halfweg de League Phase blijft Club Brugge goed op koers om zich te plaatsen voor de volgende ronde van de Champions League. Woensdagavond boekte de Belgische landskampioen immers zijn tweede zege. En ook tegen Aston Villa liet een aantal spelers weer een puike indruk achter.

De voorlopig enige Belgische deelnemer ooit aan de vernieuwde versie van het Kampioenenbal, liet tijdens de eerste drie speeldagen al fraaie dingen zien. Maar tegen zowel AC Milan als Borussia Dortmund maakte de ploeg van coach Nicky Hayen zijn kansen niet af, wat telkens tot een nederlaag leidde. Desondanks blijft Club toch op schema.

LEES OOK: Paniek in Brugge? Bestuur komt met opvallend antwoord

Voldoende uitblinkers

Na de broodnodige zege op het veld van Sturm Graz werd woensdag immers een nieuwe driepunter veroverd tegen Aston Villa. En dat was toch een behoorlijke verrassing. Villa had het in zijn laatste duels weliswaar lastig, maar draait niet voor niets mee in de (sub)top van de Premier League. Bovendien pronkte de ploeg uit Birmingham met 9 op 9 in de UCL.

Hoewel Club ook een flinke dosis meeval had, moest het zelf dus een hoog niveau halen om deze stunt te bewerkstelligen. En dat was bij het merendeel van de spelers ook het geval. Christos Tzolis toonde andermaal dat hij geschikt is voor een veel sterkere competitie, Hans Vanaken was wederom de metronoom en de jonge Joaquin Seys blijft maar bevestigen.

Solide achterhoede

Daarnaast toonde het centrale duo in de defensie zich opnieuw bijzonder solide. De twijfels die de voorbije jaren wel eens achter de naam van Brandon Mechele werden geplaatst, zijn volledig verdwenen. De ervaren pion geldt nu toch al geruime tijd als één van de stabiele steunpilaren. Daar hebben echter ook de sterke prestaties van zijn partner achterin mee te maken.

Joel Ordoñez werpt zich immers steeds nadrukkelijker op als één van de beste verdedigers op de Belgische velden. Het intrinsieke talent van de Ecuadoraan is al een tijdje bekend. Maar tijdens de laatste maanden is Ordoñez er ook in geslaagd om het afval en defensieve aarzelingen uit zijn spel te krijgen, waardoor hij ook veel constanter kan presteren.

Berersterke Ordoñez

Het sterke optreden van Ordoñez, en ook Club Brugge in het algemeen, bleef ook elders in Europa niet onopgemerkt. De Nederlandse analist Süleyman Öztürk bijvoorbeeld, zwaaide met lof bij de video-analyse van Voetbal International. "Club Brugge had thuis de beste kansen en ze deden het prima tegen Aston Villa. Ik was wel blij verrrast door het niveau van Club", stelt Öztürk. "Ze hebben achterin een jongen rond lopen die niet heel lang bij Club Brugge zal blijven: Ordoñez. Ze maakten echt een goede indruk, leuk om te zien.

Ordoñez is momenteel één van de drie beste verdedigers in België ...

Meest recent

'Schokkende transfer in de maak voor Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

8
8
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

64
64
'Shockgolf bij Standard: pijnlijke onthulling komt uit'

Bij Standard namen ze dit seizoen een nieuwe start. Met Marc Wilmots en Pierre François ...

102
102
Joos choqueert met Lukaku-vervanger bij Duivels

De Rode Duivels moeten in de komende dagen een nieuwe stap zetten richting kwalificatie voor het WK ...

179
179
Crisis dreigt: Lammens nu al kop van Jut bij United

Maandagavond sloot de transfermarkt in de Europese topcompetities, maar voor enkele landgenoten kwam ...

206
206
'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

74
74
'Anderlecht loopt dubbel blauwtje op transfermarkt'

Voor Belgische clubs is de transfermarkt nog enkele dagen open. Die tijd zullen ze bij Anderlecht ...

490
490
Pro League maakt speeldata inhaalmatchen bekend

De Belgische clubs kunnen even uitblazen, want volgend weekend wordt er niet gevoetbald in de ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Lukaku, KVM verliest lieveling'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

450
450
HVH schrikt van transferbom in JPL: “Viel van mijn stoel”

De zomermercato is bijna ten einde in België. Er kwamen al heel wat soaps en transferwendingen ...

674
674
Charleroi pakt op de valreep uit met groot talent

Terwijl de zomertransferperiode in de meeste Europese competities al is afgesloten gaat de mercato ...

67
67
Complete Anderlecht-farce: 'Club in de aanbieding gezet'

RSC Anderlecht staat in rep en roer. Het seizoen is nog maar net begonnen, maar de supporters zijn ...

240
240
'Verrassende wending in transferdossier Stroeykens'

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat gebeuren de komende dagen. Olivier Renard en Tim Borguet ...

741
741
Topclub afgemaakt door Hein: "Wat voor beleid is dat?"

De Belgische spelers maakten geen absolute toptransfers. Ze behoorden zeker niet tot de duurste ...

393
393
'Renard slaat toe: miljoenendeal in januari ligt nu al vast'

RSC Anderlecht kent een zeer moeizame zomermercato. Er werd heel veel kwantiteit gehaald, maar ...

562
562
Lommel SK maakt volgende transfer wereldkundig

Bij Lommel SK hebben ze op drie dagen tijd drie uitgaande transfers afgerond. Na Filip Krastev ...

39
39
De Condé breekt stilte over transfer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht lijkt het voor Olivier Renard niet makkelijk te gaan worden. Twee mercato’s ...

1081
1081
Vervanger Patris? STVV geeft meteen duidelijkheid

STVV heeft weer zeer goede financiële zaken gedaan. Louis Patris werd op slechts enkele maanden ...

300
300
'Overmars per direct mercato op met Doumbia-miljoenen'

Slechts enkele dagen na het vertrek van Senne Lammens richting Manchester United, staat Antwerp FC ...

674
674
Pure waanzin: absurde zak geld voor Ten Hag na ontslag

Erik ten Hag had gehoopt zijn trainerscarrière dit seizoen nieuw leven in te blazen bij Bayer ...

320
320
Dodelijk drama: Ruben Van Gucht kan het niet aan

Ruben Van Gucht heeft al jarenlang een enorm groot hart voor de sport. De presentator/commentator is ...

224
224
De Cuyper heeft advies voor Garcia: "Dat kan een troef zijn"

Nu het transfergeweld stilaan voorbij is, kunnen de Rode Duivels zich volledig focussen op de ...

536
536
Van der Gijp snapt Belgen niet: "Dolberg-sentiment is bizar"

RSC Anderlecht is zijn sterspeler dan toch kwijt. De Brusselaars namen dinsdagavond officieel ...

622
622
Uppercut voor Lukaku: Napoli grijpt genadeloos in

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op hun ...

196
196
Machtsschok Anderlecht: Coucke verrast met topnaam

Nadat Wouter Vandenhaute heeft beslist om zijn mandaat als voorzitter ter beschikking te stellen, ...

1501
1501

Meer sportnieuws