Ook Nederlanders smullen: "Hij zal niet lang bij Club blijven"

door
Ook Nederlanders smullen:

Halfweg de League Phase blijft Club Brugge goed op koers om zich te plaatsen voor de volgende ronde van de Champions League. Woensdagavond boekte de Belgische landskampioen immers zijn tweede zege. En ook tegen Aston Villa liet een aantal spelers weer een puike indruk achter.

De voorlopig enige Belgische deelnemer ooit aan de vernieuwde versie van het Kampioenenbal, liet tijdens de eerste drie speeldagen al fraaie dingen zien. Maar tegen zowel AC Milan als Borussia Dortmund maakte de ploeg van coach Nicky Hayen zijn kansen niet af, wat telkens tot een nederlaag leidde. Desondanks blijft Club toch op schema.

LEES OOK: Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Voldoende uitblinkers

Na de broodnodige zege op het veld van Sturm Graz werd woensdag immers een nieuwe driepunter veroverd tegen Aston Villa. En dat was toch een behoorlijke verrassing. Villa had het in zijn laatste duels weliswaar lastig, maar draait niet voor niets mee in de (sub)top van de Premier League. Bovendien pronkte de ploeg uit Birmingham met 9 op 9 in de UCL.

Hoewel Club ook een flinke dosis meeval had, moest het zelf dus een hoog niveau halen om deze stunt te bewerkstelligen. En dat was bij het merendeel van de spelers ook het geval. Christos Tzolis toonde andermaal dat hij geschikt is voor een veel sterkere competitie, Hans Vanaken was wederom de metronoom en de jonge Joaquin Seys blijft maar bevestigen.

Solide achterhoede

Daarnaast toonde het centrale duo in de defensie zich opnieuw bijzonder solide. De twijfels die de voorbije jaren wel eens achter de naam van Brandon Mechele werden geplaatst, zijn volledig verdwenen. De ervaren pion geldt nu toch al geruime tijd als één van de stabiele steunpilaren. Daar hebben echter ook de sterke prestaties van zijn partner achterin mee te maken.

Joel Ordoñez werpt zich immers steeds nadrukkelijker op als één van de beste verdedigers op de Belgische velden. Het intrinsieke talent van de Ecuadoraan is al een tijdje bekend. Maar tijdens de laatste maanden is Ordoñez er ook in geslaagd om het afval en defensieve aarzelingen uit zijn spel te krijgen, waardoor hij ook veel constanter kan presteren.

Berersterke Ordoñez

Het sterke optreden van Ordoñez, en ook Club Brugge in het algemeen, bleef ook elders in Europa niet onopgemerkt. De Nederlandse analist Süleyman Öztürk bijvoorbeeld, zwaaide met lof bij de video-analyse van Voetbal International. "Club Brugge had thuis de beste kansen en ze deden het prima tegen Aston Villa. Ik was wel blij verrrast door het niveau van Club", stelt Öztürk. "Ze hebben achterin een jongen rond lopen die niet heel lang bij Club Brugge zal blijven: Ordoñez. Ze maakten echt een goede indruk, leuk om te zien.

Ordoñez is momenteel één van de drie beste verdedigers in België ...

Meest recent

Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

19
19
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

47
47
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

51
51
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

8
8
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

50
50
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

59
59
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

101
101
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

50
50
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

53
53
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

345
345
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

123
123
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

145
145
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

35
35
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

58
58
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

131
131
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

118
118
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

250
250
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

210
210
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

42
42
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

23
23
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

49
49
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

312
312
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

96
96
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

56
56

Meer sportnieuws