Ook Nederlanders smullen: "Hij zal niet lang bij Club blijven"

3513
Ook Nederlanders smullen:

Halfweg de League Phase blijft Club Brugge goed op koers om zich te plaatsen voor de volgende ronde van de Champions League. Woensdagavond boekte de Belgische landskampioen immers zijn tweede zege. En ook tegen Aston Villa liet een aantal spelers weer een puike indruk achter.

De voorlopig enige Belgische deelnemer ooit aan de vernieuwde versie van het Kampioenenbal, liet tijdens de eerste drie speeldagen al fraaie dingen zien. Maar tegen zowel AC Milan als Borussia Dortmund maakte de ploeg van coach Nicky Hayen zijn kansen niet af, wat telkens tot een nederlaag leidde. Desondanks blijft Club toch op schema.

LEES OOK: Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Voldoende uitblinkers

Na de broodnodige zege op het veld van Sturm Graz werd woensdag immers een nieuwe driepunter veroverd tegen Aston Villa. En dat was toch een behoorlijke verrassing. Villa had het in zijn laatste duels weliswaar lastig, maar draait niet voor niets mee in de (sub)top van de Premier League. Bovendien pronkte de ploeg uit Birmingham met 9 op 9 in de UCL.

Hoewel Club ook een flinke dosis meeval had, moest het zelf dus een hoog niveau halen om deze stunt te bewerkstelligen. En dat was bij het merendeel van de spelers ook het geval. Christos Tzolis toonde andermaal dat hij geschikt is voor een veel sterkere competitie, Hans Vanaken was wederom de metronoom en de jonge Joaquin Seys blijft maar bevestigen.

Solide achterhoede

Daarnaast toonde het centrale duo in de defensie zich opnieuw bijzonder solide. De twijfels die de voorbije jaren wel eens achter de naam van Brandon Mechele werden geplaatst, zijn volledig verdwenen. De ervaren pion geldt nu toch al geruime tijd als één van de stabiele steunpilaren. Daar hebben echter ook de sterke prestaties van zijn partner achterin mee te maken.

Joel Ordoñez werpt zich immers steeds nadrukkelijker op als één van de beste verdedigers op de Belgische velden. Het intrinsieke talent van de Ecuadoraan is al een tijdje bekend. Maar tijdens de laatste maanden is Ordoñez er ook in geslaagd om het afval en defensieve aarzelingen uit zijn spel te krijgen, waardoor hij ook veel constanter kan presteren.

Berersterke Ordoñez

Het sterke optreden van Ordoñez, en ook Club Brugge in het algemeen, bleef ook elders in Europa niet onopgemerkt. De Nederlandse analist Süleyman Öztürk bijvoorbeeld, zwaaide met lof bij de video-analyse van Voetbal International. "Club Brugge had thuis de beste kansen en ze deden het prima tegen Aston Villa. Ik was wel blij verrrast door het niveau van Club", stelt Öztürk. "Ze hebben achterin een jongen rond lopen die niet heel lang bij Club Brugge zal blijven: Ordoñez. Ze maakten echt een goede indruk, leuk om te zien.

Ordoñez is momenteel één van de drie beste verdedigers in België ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

593
593
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

73
73
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

97
97
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

196
196
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

82
82
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

145
145
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

34
34
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

98
98
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

535
535
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

156
156
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

172
172
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

35
35
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

302
302
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

586
586
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

462
462
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

505
505
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

157
157
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

92
92
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

401
401
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

123
123
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

406
406
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

101
101
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

288
288

Meer sportnieuws