Ook Nederlanders smullen: "Hij zal niet lang bij Club blijven"

door
Ook Nederlanders smullen:

Halfweg de League Phase blijft Club Brugge goed op koers om zich te plaatsen voor de volgende ronde van de Champions League. Woensdagavond boekte de Belgische landskampioen immers zijn tweede zege. En ook tegen Aston Villa liet een aantal spelers weer een puike indruk achter.

De voorlopig enige Belgische deelnemer ooit aan de vernieuwde versie van het Kampioenenbal, liet tijdens de eerste drie speeldagen al fraaie dingen zien. Maar tegen zowel AC Milan als Borussia Dortmund maakte de ploeg van coach Nicky Hayen zijn kansen niet af, wat telkens tot een nederlaag leidde. Desondanks blijft Club toch op schema.

LEES OOK: Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Voldoende uitblinkers

Na de broodnodige zege op het veld van Sturm Graz werd woensdag immers een nieuwe driepunter veroverd tegen Aston Villa. En dat was toch een behoorlijke verrassing. Villa had het in zijn laatste duels weliswaar lastig, maar draait niet voor niets mee in de (sub)top van de Premier League. Bovendien pronkte de ploeg uit Birmingham met 9 op 9 in de UCL.

Hoewel Club ook een flinke dosis meeval had, moest het zelf dus een hoog niveau halen om deze stunt te bewerkstelligen. En dat was bij het merendeel van de spelers ook het geval. Christos Tzolis toonde andermaal dat hij geschikt is voor een veel sterkere competitie, Hans Vanaken was wederom de metronoom en de jonge Joaquin Seys blijft maar bevestigen.

Solide achterhoede

Daarnaast toonde het centrale duo in de defensie zich opnieuw bijzonder solide. De twijfels die de voorbije jaren wel eens achter de naam van Brandon Mechele werden geplaatst, zijn volledig verdwenen. De ervaren pion geldt nu toch al geruime tijd als één van de stabiele steunpilaren. Daar hebben echter ook de sterke prestaties van zijn partner achterin mee te maken.

Joel Ordoñez werpt zich immers steeds nadrukkelijker op als één van de beste verdedigers op de Belgische velden. Het intrinsieke talent van de Ecuadoraan is al een tijdje bekend. Maar tijdens de laatste maanden is Ordoñez er ook in geslaagd om het afval en defensieve aarzelingen uit zijn spel te krijgen, waardoor hij ook veel constanter kan presteren.

Berersterke Ordoñez

Het sterke optreden van Ordoñez, en ook Club Brugge in het algemeen, bleef ook elders in Europa niet onopgemerkt. De Nederlandse analist Süleyman Öztürk bijvoorbeeld, zwaaide met lof bij de video-analyse van Voetbal International. "Club Brugge had thuis de beste kansen en ze deden het prima tegen Aston Villa. Ik was wel blij verrrast door het niveau van Club", stelt Öztürk. "Ze hebben achterin een jongen rond lopen die niet heel lang bij Club Brugge zal blijven: Ordoñez. Ze maakten echt een goede indruk, leuk om te zien.

Ordoñez is momenteel één van de drie beste verdedigers in België ...

Meest recent

"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

61
61
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

24
24
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

87
87
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

83
83
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

47
47
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

25
25
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

241
241
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

38
38
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

38
38
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

204
204
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

104
104
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

255
255
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

199
199
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

243
243
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

577
577
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

274
274
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

143
143
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

488
488
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

207
207
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

494
494
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

27
27

Meer sportnieuws