Wie niets wil weten van voetbal, kan de komende dagen best uit België wegvluchten. Nu de hype rond de Rode Duivels een climax bereikt, werken vele Vlaamse steden en Brussel mee aan een waar voetbalfeest. Op vele plaatsen wordt dan ook een groot scherm geplaatst.
Vrijdag kan de Belgische ploeg zich tegen Kroatië voor het eerst in twaalf jaar nog eens plaatsen voor een groot tornooi en dat zal in heel het land merkbaar zijn. Zo plaatst Antwerpen een scherm van wel tachtig vierkante meter op de Gedempte Zuiderdokken. In Lier kan je dan weer onder de Zimmertoren kijken hoe de Rode Duivels het ervan af brengen.
Ook Brussel maakt gebruik van de gekte en plaatst een scherm op de Grote Markt. Daar is slechts plaats voor zesduizend mensen met een polsbandje, maar wie dat niet heeft kan terecht op de Kunstberg. Daarnaast worden in Gent, Genk, Brugge en Sint-Niklaas grote schermen geplaatst.
Kortrijk houdt dan weer rekening met de weersvoorspellingen. In de West-Vlaamse stad wordt er geen scherm op de markt geplaatst, maar wel in een winkelcentrum. Ten slotte moeten de festivalgangers op Rock Ternat niet treuren: ook daar wordt een groot scherm voorzien in een tent.
LEES OOK:
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer