Sardella reageert op mogelijke selectie voor Rode Duivels

118 stemmen
Sardella reageert op mogelijke selectie voor Rode Duivels

Vrijdag maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de laatste twee wedstrijden in de Nations League, waarin Italië en Israël de tegenstanders worden. De kans lijkt groot dat de bondscoach weer zal experimenteren en enkele nieuwe namen zal oproepen.

Woensdag raakte bekend dat Killian Sardella één van de spelers is die mag dromen van een eerste selectie. De 22-jarige rechtsachter van Anderlecht maakt deel uit van de voorselectie en zal dus binnen twee dagen weten of hij zich een eerste keer bij de grote jongens mag melden.

LEES OOK: Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Sardelle in voorselectie Rode Duivels

"Ik moet toegeven dat ik toch wat verrast was", reageerde Sardella volgens Sudpresse toen hem gevraagd werd naar de selectie op de persconferentie voor de Europa League-wedstrijd tegen Rigas FS. Maar ik denk dat het wel verdiend is op basis van mijn prestaties vorig seizoen en in het begin van dit seizoen."

Bovendien is de rechtsachter ook een knelpuntpositie bij de Duivels. "Ik geef toe dat ik ontgoocheld was dat ik nog niet eerder opgeroepen werd", ging hij nog verder. "Maar ik heb gelukkig wel de kans gehad om met de Jonge Duivels te spelen, waar ik in de laatste matchen zelfs kapitein was."

Geflatteerd door interesse Kameroen

Hij kwam ook nog eens terug op de interesse van Kameroen, het land van zijn moeder dat ook zou aandringen op een selectie. "Ik heb zelf geen contact gehad met de staff van Kameroen, maar mijn makelaar wel. Het is een grote eer dat zo'n rasecht voetballand aan mij denkt. Dat stemt tot nadenken. Maar het is altijd mijn droom geweest om voor België te spelen."

Met een goede prestatie tegen Rigas FS kan Sardella zijn kandidatuur donderdagavond nog wat extra kracht bijzetten. Hij kan mogelijk profiteren van een blessure bij Thomas Meunier en het feit dat Timothy Castagne dit seizoen amper aan de bak komt bij Fulham.

Zal Sardella de definitieve selectie halen?

Meest recent

Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

52
52
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

96
96
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

87
87
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

268
268
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

437
437
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

300
300
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3168
3168
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

56
56
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

62
62
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

139
139
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

52
52
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

182
182
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

64
64
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

196
196
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

189
189
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

114
114
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

121
121
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

124
124
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

250
250
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

52
52

Meer sportnieuws