'Tedesco tovert volgend wit konijn uit de hoed'

door
'Tedesco tovert volgend wit konijn uit de hoed'

Vrijdag maakt Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels bekend voor de laatste wedstrijden in de Nations League tegen Italië en Israël. Daarbij zal de bondscoach wellicht opnieuw experimenteren, zoals hij ook in september en oktober al deed.

Voor de laatste interlands haalde hij maar liefst vijf debutanten bij de selectie met Maarten Vandevoordt, Ortwin De Wolf, Matte Smets, Malick Fofana en Cyril Ngonge. De kans lijkt groot dat er ook nu weer minstens één nieuwe naam in de selectie zal prijken, ook omdat de spoeling op enkele posities dun is.

LEES OOK: “Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Tedesco blijft zoeken op rechtsachter

Dat is bijvoorbeeld op de rechtsachter zeker het geval. Daar zijn in principe de enige opties Thomas Meunier en Timothy Castagne. Die eerste ontbrak dinsdagavond echter in de selectie bij Lille in de Champions League tegen Juventus, terwijl Castagne dit seizoen bij Fulham amper van de bak komt.

Tedesco experimenteerde sinds zijn aanstelling dan ook al regelmatig op die positie met spelers als Saelemaekers, Siquet en Debast. De bondscoach liet ook al de naam vallen van Kyriani Sabbe, die bij Club Brugge stilaan weer naar zijn beste niveau toegroeit.

Sardella zit in voorselectie

Maar ook Killian Sardella werd al naar voor geschoven als kandidaat om de rechtsachterpositie in te vullen, zeker nadat hij vorig seizoen helemaal ontplofte bij Anderlecht. Daardoor loopt hij ook in de kijker bij Kameroen, dat hem graag zou willen oproepen.

Maar Het Nieuwsblad weet nu te melden dat ook Tedesco de 22-jarige in zijn voorselectie opgenomen heeft. Sardella maakt dus wel degelijk kans om volgende week te debuteren als Rode Duivel. Zekerheid zal hij daarover krijgen op vrijdag bij de officiële aankondiging van de selectie.

Moet Sardella de definitieve selectie halen?

Meest recent

Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

18
18
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

85
85
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

45
45
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

19
19
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

512
512
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

373
373
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

183
183
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

372
372
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

224
224
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

141
141
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

218
218
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

200
200
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

641
641
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

124
124
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

134
134
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

316
316
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

139
139
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

380
380
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

533
533
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

450
450
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

135
135
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

124
124
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

119
119

Meer sportnieuws