'Tedesco tovert volgend wit konijn uit de hoed'

door
'Tedesco tovert volgend wit konijn uit de hoed'

Vrijdag maakt Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels bekend voor de laatste wedstrijden in de Nations League tegen Italië en Israël. Daarbij zal de bondscoach wellicht opnieuw experimenteren, zoals hij ook in september en oktober al deed.

Voor de laatste interlands haalde hij maar liefst vijf debutanten bij de selectie met Maarten Vandevoordt, Ortwin De Wolf, Matte Smets, Malick Fofana en Cyril Ngonge. De kans lijkt groot dat er ook nu weer minstens één nieuwe naam in de selectie zal prijken, ook omdat de spoeling op enkele posities dun is.

LEES OOK: Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Tedesco blijft zoeken op rechtsachter

Dat is bijvoorbeeld op de rechtsachter zeker het geval. Daar zijn in principe de enige opties Thomas Meunier en Timothy Castagne. Die eerste ontbrak dinsdagavond echter in de selectie bij Lille in de Champions League tegen Juventus, terwijl Castagne dit seizoen bij Fulham amper van de bak komt.

Tedesco experimenteerde sinds zijn aanstelling dan ook al regelmatig op die positie met spelers als Saelemaekers, Siquet en Debast. De bondscoach liet ook al de naam vallen van Kyriani Sabbe, die bij Club Brugge stilaan weer naar zijn beste niveau toegroeit.

Sardella zit in voorselectie

Maar ook Killian Sardella werd al naar voor geschoven als kandidaat om de rechtsachterpositie in te vullen, zeker nadat hij vorig seizoen helemaal ontplofte bij Anderlecht. Daardoor loopt hij ook in de kijker bij Kameroen, dat hem graag zou willen oproepen.

Maar Het Nieuwsblad weet nu te melden dat ook Tedesco de 22-jarige in zijn voorselectie opgenomen heeft. Sardella maakt dus wel degelijk kans om volgende week te debuteren als Rode Duivel. Zekerheid zal hij daarover krijgen op vrijdag bij de officiële aankondiging van de selectie.

Moet Sardella de definitieve selectie halen?

Meest recent

AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

8
8
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

27
27
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

155
155
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

517
517
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

109
109
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

59
59
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

51
51
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

38
38
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

669
669
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

273
273
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

110
110
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

431
431
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

142
142
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

212
212
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

192
192
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

161
161
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

105
105
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

112
112
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

123
123
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

326
326
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

89
89
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

550
550

Meer sportnieuws